Beyazperdem
  Angst
  Angst
  Vizyon tarihi belirsiz / 1s 34dk / Polisiye, Korku
  Yönetmen Gerald Kargl
  Senarist Gerald Kargl
  Oyuncular: Erwin Leder
  Üyeler
  3,1 9 Puanlama ve 4 Eleştiri
  Puanım :
  0.5
  1
  1.5
  2
  2.5
  3
  3.5
  4
  4.5
  5
  İzlemek İstiyorum

  Özet

  Yaşlı bir kadını öldürme suçuyla dört yıl hapiste yatan bir adam hapisten çıkar. Çıkar çıkmaz da tekrar öldürme planları yapar ve olası kurbanları aramaya başlar. Önce araba kullanan bir şoförü öldürme girişiminde bulunur; fakat başaramaz ve kaçar. Bir ailenin yaşadığı bir eve gelir ve bir yandan sorunlu çocukluğunu düşünürken, bir yandan da evdekileri akıl almaz zevk ve hazlarına kurban eder.

  Film, en iyi seri katil filmlerinden olarak gösterilirken, türünün diğer örneklerinden farkını katilin iç dünyasına, düşünce ve duygularına yer vermesi ile ortaya koydu. Ayrıca yaratıcı kamera teknikleri, Erwin Leger'in başarılı oyunculuğuyla ve müziğiyle de takdir topladı.
  Öneriler

  Oyuncular

  Tüm oyuncular ve teknik ekip

  İzleyici eleştirisi

  Ugur Tazegül
  Ugur Tazegül

  Takip Et! 525 Takipçi 668 Eleştirisini Oku

  5,0
  4 Ocak 2017 tarihinde eklendi
  PSİKOPATLIK NEDİR İZLEYİN VE GÖRÜN 10 ÜZERİNDEN 10 Bir psikopat ancak bu kadar iyi anlatılır. Özellikle filmin anlatım tarzının kişinin psikolojik yansıması olarak sürmesi ve kendi iç dünyasındaki seslendirmeler aracılığıyla filmin sürekliliği çok değişik ve özgün bir hava kazandırmış. Erwin Leder’ın muhteşem oyunculuğu ve psikopatı gerçekmiş gibi canlandırması insanı çok etkiliyor. Yönetmenin tek ...
  Devamını oku
  ozzy-badd
  ozzy-badd

  Takip Et! 637 Takipçi 831 Eleştirisini Oku

  3,5
  14 Mart 2011 tarihinde eklendi
  Katilin içinde bulunduğu psikoloji çok iyi yansıtılmış .
  'Dış ses' olayının en başarılı örneklerinden kuşkusuz :) .

  Başarılı bir seri katil-dramı .
  Her şey bi kenara , farklı bir film :) .
  10/7 .
  abdullah arif
  abdullah arif

  Takip Et! 3 Eleştirisini Oku

  5,0
  29 Ekim 2011 tarihinde eklendi
  Başroldeki Erwin Leder isimli adamı ilk defa bu filmde gördüm. Binlerce film izledim belki ama böylesine çok az rastlanır. Filme tam puan veriyorum. Saf gerilim bu olsa gerek. Senaryo ve kurgu harika. Film başlar başlamaz farkını belli ediyor. Bazı sahnelerinde öyle teknikler kullanmışlar ki gerçekten de insanı rahatsız ediyor. Bu mükemmel film tavsiyemdir.
  4 İzleyici eleştirisi

  Fotoğraflar

  Son Haberler

  Tüm Zamanların En Karanlık Seri Katil Filmleri!
  HABERLER - Özel Dosyalar
  12 Mayıs 2019 Pazar
  Sinemanın En Psikopat 100 Karakteri!*
  HABERLER - Özel Dosyalar
  27 Ağustos 2015 Perşembe
  Fabula Films'in twitter üzerinden #SinemanınEnPsikopatKarakterleri hashtag'i ile yürüttüğü kampanyanın listesi ortaya çıktı!

  Teknik bilgiler

  Ülke Avusturya
  Dağıtımcı -
  Yapım yılı 1983
  Metraj uzun metrajlı film
  İlginç Detaylar -
  Bütçe -
  Dil -
  Görüntü formatı -
  Renk -
  Ses formatı -
  Yapım formatı -
  Viza numarası -

  Bu Filmi Beğendiysen, Şunlara da Göz At:

  Tüm benzer filmler

  Yorumlar

  • UGUR-TAZEG?L
   PSİKOPATLIK NEDİR İZLEYİN VE GÖRÜN 10 ÜZERİNDEN 10Bir psikopat ancak bu kadar iyi anlatılır. Özellikle filmin anlatım tarzının kişinin psikolojik yansıması olarak sürmesi ve kendi iç dünyasındaki seslendirmeler aracılığıyla filmin sürekliliği çok değişik ve özgün bir hava kazandırmış. Erwin Leder’ın muhteşem oyunculuğu ve psikopatı gerçekmiş gibi canlandırması insanı çok etkiliyor. Yönetmenin tek uzun metrajlı filmi olması filme ilginç bir hava katmış. Yer yer sahnelerin çok ağır ve izlenemeyecek derecede etkileyici olması ise filmi güçlendirmiş. Müzikler ise muhteşem. Hellowen filmi müziklerine benzettiğim müzikler filme on numara etki yapmış, gerçekten çok başarılılar. Anlatım tarzında ise psikopatın kafasından filmi yaşamak ve sürekliliği sağlamak özgünlükte çok iyi olmasını sağlamış. Nedensellik ve psikoloji bir biri üstüne yıkılıpta anlamsız kalıplarda birleşirse nasıl korkutucu kimliklere bürünür birebir yaşıyorsunuz. Başarılı ve +18 olarak izlenmeli.Angst, etimolojik olarak özellikle Almanca ve İngilizce dillerinde korku anlamını çağrıştırır. Daha da derine indiğimizdeyse kişinin varoluşunu, içsel yabancılaşmasını ve anksiyetesini karşılar. 1983 yapımı ”Angst” filmi ise tüm bu kelime kökenini psikolojik gerilim ön planlı atmosferine başarılı bir şekilde yansıtıyor. Avusturya’lı yönetmen Gerard Kargl’ın ilk ve tek uzun metraj çalışması olan filmin senaryosunda yine kendisi ve Zbigniew Rybczynski’nin imzası bulunuyor. Hapisten yeni çıkmış ”psikopat” karakterimiz içindeki öldürme, suç işleme isteğini asla bastıramaz. Çocukluğundan itibaren bunun üzerine birçok travma besler ve yeni hedefine kitlenmiştir bile… Tamamına yakını iç konuşmalar şeklinde geçen film, kamera kullanım tekniği ile de izleyenleri içine çekmeyi başarıyor. Ayrıca Erwin Leder’ın üst düzey performansı ve Klaus Schulze’nin etkileyici müzikleriyle öne çıkan yapım, Gaspar Noe’nun röportajlarında söylediği gibien çok etkilendiği film olarak da dikkat çekmektedir.
  Yorumları göster
  Back to Top