Hesabım
  Destere
  Destere
  20 Kasım 2008 Sinemada | Komedi, Dedektif
  Senarist Gürcan Yurt
  Oyuncular: Tuna Orhan, Volkan Demirok, Erol Günaydın
  Üyeler
  1,2 1035 Puanlama, 330 Eleştiri
  Beyazperde
  1,5
  Puanım :
  0.5
  1
  1.5
  2
  2.5
  3
  3.5
  4
  4.5
  5
  İzlemek İstiyorum

  Özet

  Kült statüsüne çoktan erişmiş Testere serisinden esinlenip onun bir parodisi niteliği taşıyan, komedi ve korku türünün harmanlandığı Destere, Trakyalı bir seri katilin hikayesini anlatıyor. Hayrettin ve Hayati adlı aynı köyde yaşayan iki Trakyalı çiftçinin günün birinde gözlerini bir köy evinin bodrumunda açmalarıyla başlayan film, kurbanlarına 'Oyun üüle oynanmaz, büüyle oynanır' diyen bir seri katilin ses kaydıyla kahramanlarımıza çeşitli oyunlar oynatmaya başlar. Türklere özgü esprilerle süslenen bu alternatif korku-komedide çok kısa bir zaman önce yitirdiğimiz değerli sinema sanatçısı Erol Günaydın gibi usta bir oyuncu da Hazim Dede karakterine hayat veriyor.

  Beyazperde Eleştirisi

  1,5
  Kötü
  Destere

  Destere

  Yazar: Zafer İlbars
  Özellikle 70'li yıllarda Yeşilçam bazı Hollywood filmlerini uyarlar,kendine göre keser, biçer ve çoğunlukla burun kıvrılan ürünler ortaya koyardı. Destere teşebbüsü tam anlamıyla bu tatta olmasa da o dönemki eğilimi akıllara getiriyor. Esasen Scary Movie serisinin izinden giden film, son yıllara damgasını vurmuş Testere'den hareketle, Trakya yöresi üzerinden ünlü seriye kendince mizahi bir yorum getiriyor."Bu filmler neden yapılıyor", "insanlar sıkıldı artık" gibi yakınmalarda bulunmak, en az film kadar sıradan ve anlamsız bir hal de almaya başladı. O nedenle sadece film hakkında konuşmak gerek. Neden çekildiğine dair isyankar yakınmalarda bulunmak, "halk bunuistiyor, izliyor" cevabı kadar sıkıcı. Malzemesini kendisine kaynaklık eden Testere'den alan film, üzerine yerel espriler, tek başına müthiş bir mizah potansiyeli taşıyan Trakya ağzı ve  küfürlü diyaloglar ekleyerek ortaya absürd bi
  Öneriler

  Son Haberler

  TV’de Hafta Sonu (19-21 Şubat)
  Haberler - TV Özel Dosyalar
  19 Şubat 2016 Cuma

  Oyuncular

  Tuna Orhan
  Rolü : Hikmet
  Volkan Demirok
  Rolü : Hilmi
  Erol Günaydın
  Rolü : Hazim Dede
  Ceyhun Fersoy
  Rolü : Harun

  İzleyici eleştirisi: sevdiler

  En iyi ve en faydalı yorumlar
  enzofrancescoli
  enzofrancescoli

  Takipçi 60 değerlendirmeler Takip Et!

  5,0
  21 Kasım 2008 tarihinde eklendi
  herkese selamlar ya bu kadar bence acımasız davranmak doğrumu üstelik filmi izlemeden yorum yapanlar enteresan yani,arkadaşlar şunu demek istiyorum mesela amerikan yapımı şu işte korkun bir film serilerini izlerken beğeniyoruz taklit demiyoruz ama nedense bizim kendi ırkımızdan insanların yapmış olduğu filmlere önyargılıyız.Zaten oyuncularda diyo bu film anadoluda bi yerde olabilecek bir şeyi anlatıyo,onlarda bunu esprili ...
  Devamını oku
  the-end-2
  the-end-2

  Takipçi 130 değerlendirmeler Takip Et!

  4,0
  21 Nisan 2010 tarihinde eklendi
  türk seyircisi abartmayı çok iyi bilir...
  alparslan-alpi
  alparslan-alpi

  Takipçi 33 değerlendirmeler Takip Et!

  5,0
  24 Kasım 2008 tarihinde eklendi
  eğlencelik düşünmek lazım böyle filmleri,ben bu filmde güldüm ve yerin dibine geçirilmemesi taraftarıyım.bizim millet insanları topa tutmaya bayılıyor.keyifli bir filmdi,yapanlara teşekkürler.bişeyden de anlamayın ya.
  AstalaVista
  AstalaVista

  Takipçi 315 değerlendirmeler Takip Et!

  4,0
  3 Ekim 2008 tarihinde eklendi
  bu furya hep vardı, hep var, hep de var olacak.. amerikada da Bourne serisini ti ye alan film yapacaklarmış..yapsınlar, izleyelim yorumumuzu daha sonRa yapalım.. bu daha mantıklı geliyor baNa.

  Fotoğraflar

  Teknik bilgiler

  Ülke Türkiye
  Dağıtımcı -
  Yapım yılı 2008
  Metraj uzun metrajlı film
  İlginç Detaylar -
  Bütçe -
  Dil Türkçe
  Görüntü formatı -
  Renk Renkli
  Ses formatı -
  Yapım formatı -
  Viza numarası -

  Bu Filmi Beğendiysen, Şunlara da Göz At:

  Bu filmi sevdiyseniz, şunlar da ilginizi çekebilir: : Yılın en iyi filmleri 2008, En iyi film: Komedi, {Genre} türündeki en iyi filmler : 2008.

  Yorumlar

  Back to Top