Hesabım
  Alacakaranlık Efsanesi: Tutulma
  Ortalama puan
  3,1
  1397 Puanlama
  Alacakaranlık Efsanesi: Tutulma hakkında görüşlerin ?

  209 Kullanıcı yorumları

  5
  71 Eleştiri
  4
  37 Eleştiri
  3
  17 Eleştiri
  2
  41 Eleştiri
  1
  18 Eleştiri
  0
  25 Eleştiri
  Ilknur K
  Ilknur K

  Takip Et! Takipçi 1.210 Eleştirisini Oku

  2,0
  15 Ağustos 2020 tarihinde eklendi
  Diğer serilerine göre fena değil. Bella'yı çok güzel kullanarak senaryo yazmışlar ama saçmalamışlar. Kurt ve Vampir rekabeti daha güzel yapılabilirdi.
  l-i-l-a-H
  l-i-l-a-H

  Takip Et! Takipçi 2.129 Eleştirisini Oku

  5,0
  14 Kasım 2010 tarihinde eklendi
  Gömlek ve hafıza okuma esprileri iyidi :)
  jamesbond-2
  jamesbond-2

  Takip Et! Takipçi 1.684 Eleştirisini Oku

  3,5
  7 Şubat 2011 tarihinde eklendi
  Bence aldığı puandan fazlasını hak ediyor tamam bir başyapıt tabiki değil ama aldığı puan düşük ve izleyecek olan insanları yanıltabilir.Film bence ikincisine göre çok daha başarılı olmuş yeni aydaki sıkıcılık ve kısır döngü bunda yerini heyecana ve aksiyona bırakmış diyebiliriz.Kristen Stewart bence üç film içindeki en iyi performansını göstermiş ve özellikle edward ile jacob arasındaki diyaloglar bir hayli ilgi çekiciydi.Sonuç olarak serinin hayranları bu filmi beğeneceklerdir en azından bu puandan fazlasını hak ediyor diye düşünüyorum.7/10
  Chev
  Chev

  Takip Et! Takipçi 952 Eleştirisini Oku

  0,5
  6 Temmuz 2010 tarihinde eklendi
  Olmamış olmamış...Yani şu seride elle tutulur tek sahne,ilk filmdeki beyzbol sahnesi..Bunun dışında tek birşey yok.Keşke oyuncu seçimleri daha iyi daha kaliteli ve vampir filmlerine yakışır bir seri olsaymış..Yazık..
  volkanick
  volkanick

  Takip Et! Takipçi 683 Eleştirisini Oku

  2,5
  2 Ekim 2011 tarihinde eklendi
  Hayran kitlesinin genelini 17 yaş altı genç kızların oluşturması gayet normal.Filmde dünya, hanım kızımızın etrafında dönüyor;ezeli düşmanlar onu kurtarabilmek için iş birliği yapabiliyor.Onun için canını vermeye hazır iki erkek var-daha ne olsun-.Ama isabellayı idol alanlar için hayat düşündüklerinden daha acı olabilir.Filmde artık klişeleşmiş Amerikan sineması teması seçim yapmak üzerinde duruluyor.Yan rollerden birinin mezuniyet konuşması gayet etkileyici-filmdeki tek güzellik bu zaten-Esas kurtoğlanın bellaya yaptığı ikimizi birden sevebilirsin teklifi,bella kurtoğlana sarılıp vampiroğlanın gözlerine bakarken bilinçaltına yerleşmiş gibi gözüküyor.Sonuç itibariyle vampir filmi değil,kurtadam hiç değil,aşk filmi desen???Ayrıca kanımca film sayesinde erken bir şekilde James Deanle bile kıyaslanma onuruna ulaşan Robert Pattinsonun aksine Jackson Rathbone (Jasper Whitlock) çok daha başarılı bir kariyere doğru yürüyor.
  ilsalaron
  ilsalaron

  Takip Et! Takipçi 644 Eleştirisini Oku

  4,5
  5 Temmuz 2010 tarihinde eklendi
  Bana göre sanırım sinema eleştirmenlerimiz bu filmi yerin dibine sokarken başka film izlemiş. Zira, bu seride şu ana kadar izlediğim en iyi ve en çarpıcı bölüm diyebilirim. Jacob, Edward ve Bella karakterleri müthiştiler bence çok başarılı.
  tarhansimsek
  tarhansimsek

  Takip Et! Takipçi 592 Eleştirisini Oku

  1,0
  15 Temmuz 2010 tarihinde eklendi
  İnanması güç, burda ve Amerikada liste başı. Yuh yani. Bi de filmi izlemek içn sinememaya gidenler var. Asıl onlara üzülmek lazım. Serinin hiçbir filmi 4 puanı geçmez. Ve lütfen beni önyargı ile suçlamayın, ama bu kadar da olmaz bu sinemaya bir haksızlıktır. 2
  Amir Han
  Amir Han

  Takip Et! Takipçi 452 Eleştirisini Oku

  1,0
  5 Temmuz 2016 tarihinde eklendi
  Kendimi bildim bileli bu vampir, elf ve zombili filmlerden hiç hazzetmedim. Niye mi izliyorum. Biraz gülmek için. Kan emen vampir kendini duygusala bağlamış insani bir varlıkla aşk yaşıyor. Diğer tarafta canı istedimi kurta dönüşen bir yaratık. Bizim Bella Swan aradığını normal insanlarda bulamamış olacak ki bu iki hilkat garibesine birden mavi boncuk veriyor. Kitabını okuyun ama böyle filmlere prim vermeyin.
  monopoly
  monopoly

  Takip Et! Takipçi 283 Eleştirisini Oku

  1,5
  17 Aralık 2011 tarihinde eklendi
  Serinin temposunun yavasladigi bir yapim, pek keyif vermiyor.
  zafer-calayoglu
  zafer-calayoglu

  Takip Et! Takipçi 249 Eleştirisini Oku

  2,0
  7 Eylül 2010 tarihinde eklendi
  filmin gidiş hatına göre uygun görmediğim bir final filmi olmuş.beklenilen şiddette bir kavga görmedik, filmin 3. adı tutulma ama kime tutulma anlamadık :) kız çok iki yüzlü oalrak karşımıza geliyor.replikler bizdeki ucuz komedi dizilerindeki gibi olmuş bnce edward ve jacop performansları filmi dolduran unsurlar dışında bir şey yokseriyi bitirmek adına izlemeniz gereken bir film sadece konu tamamlanmış olsun diye :)10/4
  greendestiny
  greendestiny

  Takip Et! Takipçi 192 Eleştirisini Oku

  2,5
  27 Eylül 2010 tarihinde eklendi
  giderek berbatlasan bir seri!!!
  obiwankenobi2
  obiwankenobi2

  Takip Et! Takipçi 47 Eleştirisini Oku

  5,0
  23 Haziran 2010 tarihinde eklendi
  çarşambaları girmesi abes olmaz ama, bazen bu tarz ünlü filmleri öncesinden gösterime sokarlar(cumadan önce)...yinede bizim burada 2 gün 2.film sonra 3.filmi sokacaklarmış gösterime.
  RPDI
  RPDI

  Takip Et! Takipçi 26 Eleştirisini Oku

  5,0
  30 Haziran 2010 tarihinde eklendi
  kitaplardan en iyi bölüm olan tutulma filmlerin de en iyi halkası olmuş.ilk iki filmi fazla bayılmadan keyifle izlemiştim.buna da diğerleri gibi fazla beklentilerim olmadan gittim ama beklediğimden çok daha iyi çıktı.zaten izlediğimiz son adam gibi alacakaranlık filmiydi.son kitabı bilen bilir.çok kötü bi final.bi de iki filme bölmüşler.hiç çekilmez artık.siz gidin ve son kez alacakaranlık efsanesinin tadını çıkarın.
  gencebay
  gencebay

  Takip Et! Takipçi 31 Eleştirisini Oku

  5,0
  6 Eylül 2010 tarihinde eklendi
  İlk 2 filme göre daha izlenebilirdi
  rudeonerudeone
  rudeonerudeone

  Takip Et! Takipçi 1.698 Eleştirisini Oku

  4,0
  2 Temmuz 2010 tarihinde eklendi
  popüler kültür açısından izlenmesi gereken bir seri.neler oluyor,ergenler neler konuşuyor,yeni neslin yaşam tarzı nasıl vs. gibi konular hakkında ciddi bilgiler içeren bir seri.ve aynı zamanda da stewart gibi berbat bir oyuncuyu da barındıran bir seri.yahu söylemeden edemeyeceğim,tamam çocuklar da süper oyuncular değiller hatta pattinson ara sıra bayağı yapmacık fakat şu bella karakteri için daha eli yüzü düzgün,yetenekli bir kız bulunamamış mı'sırf onun hareketleri bile filmden soğumaya yeter sanırım.lautner ise bana göre seri boyunca çizgisini bozmadan başarılı bir şekilde ilerliyor.neyse oyuncuları geçersek,öncelikle twilight saganın şu ana kadarki en akılda kalıcı parçası eclipse idi bana göre.en azından başarılı denebilecek iki üç aksiyon sahnesi barındırıyor.yönetmenin david slade olarak değişmesinin bu durumda katkısı olduğu aşikar.ve genel olarak da öncekilerden farklı bir havası var sanki eclipsein.tamam yine sonuna kadar ergen filmi,bu arada bellanın tamam ben isviçre olacağım lafı salondan çıkmama sebep olmak üzereydi,ve diyaloglar olsun konu olsun yine iç açıcı değil.ama öncekilere göre hafif daha olgun bir hava da yok değil.çerezlik film,ve öyle olduğunu bazı arkadaşların unutmaması gerek.yani delicesine seriyi kötülemek,ergen ergen ergen diye bağırmak ve aşırı düşük puanlar vermek yerine biraz sakin olup hani ne bileyim en azından 6puan falan vermeleri daha inandırıcı sanırım.çünkü film bunu hak etmeyecek kadar berbat değil.ve bence çoğunuz izlerken gayet gözleriniz açık ve zevkle izlediniz.twilight kültürünü yüceltmek amaçlı söylemiyorum bunları,ama yermeye de gerek yok o kadar.bu çağda twilight kesiyor gençleri,ha bizde de pokemon falan vardı.bunlar nesil ile ilgili olaylar,tasvip etmesem de garip bir gençlik yetişiyor,ben de hala gencim ama bunlar sanki başka bir dünyadan gelmişler anlayamıyorum birden böyle oldu.kültürden uzak kalmak istemeyenler eğlenip çıksın kısacası.ilk iki filmden daha hareketli.
  Daha Fazlasını Göster
  • En son Beyazperde eleştirileri
  • En İyi Filmler
  • Basın Puanlarına Göre En İyi Filmler
  Back to Top