Hesabım
  Gerçeğe Çağrı
  Ortalama puan
  3,7
  147 Puanlama
  Gerçeğe Çağrı hakkında görüşlerin ?

  18 Kullanıcı yorumları

  5
  0 Eleştiri
  4
  4 Eleştiri
  3
  12 Eleştiri
  2
  2 Eleştiri
  1
  0 Eleştiri
  0
  0 Eleştiri
  KaliteTAKİP
  KaliteTAKİP

  Takip Et! Takipçi 873 Eleştirisini Oku

  4,5
  13 Ağustos 2012 tarihinde eklendi
  arkadaşlar bugun izleme fırsatı buldum biraz ön yargılı girdim ama muhteşem ötesi bir filmle karşılaştım özellikle görsel şölene diyecek yok konusu çok iyi aksiyon hiç durmuyor bide oyunculuk eklenince güzel bir film çıkmış colin almış götürmüş bu arada ben Kate Beckinsale oyunculuğunu çok beğendim sizde dikkat edin şiddetle tavsiye ediyorum çok şey kaçırırsınız iyi sehirler
  DthepYEK
  DthepYEK

  Takip Et! Takipçi 233 Eleştirisini Oku

  2,5
  28 Ocak 2016 tarihinde eklendi
  Film özelinde bakacak olursak farklı gibi görünen, görsellerle biraz süslenmiş ama aslında sıradan olan bir film. Filme benzer filmleri düşününce aklıma bir sürü bu konuyla sıradan bir çok film geliyor. Kurgusu ve senaryosu çok zayıf ama yaratılan atmosfer ve bir iki tane ilginç durum sayesinde izlettiriyor kendisini.

  Colin Farrell başarılı bir oyuncu. Burada çok oyunculuk ön plana çıkmasa da kalitesini belli ediyor. Ayrıca bu sene fargo da izlediğim psikopat siyahi abmizi burada görüce durun durun dedim, ben bu adamı tanıyorum. Sonra bakınca gördüm ki bizim reis çıktı.

  Filmden ayrı olarak...Bu filmi normalde ikinci kez izlemezdim, yalnız ekstra bir durum oldu. Şöyle ilk defa bir filmi 4K özelliğiyle izledim. Çok yüksek gb olduğu için ve bu film en çok paylaşılan olduğundan bunu indirdim. Yoksa sıradan bir film ve izlediğim bir film. Neyse 4K nasıl derseniz, Colin Farrell göğüs kıllarını bile sayabilirsiniz o kadar net. Ama bu teknolojiyi kullanmak için daha çok erken zira ortada bu kalitede çekilen film ya çok az ya da bulunmuyor. Ve indirmeye kalktığınızda normal bir filmin, 20,30 katı büyük boyutlarda indirmek zorunda kalıyorsunuz. Zor iş. Ve o kadar büyük dosyayı saklamakta sıkıntı.

  Çok tavsiye etmiyorum. İzlemezseniz hiç bir şey kaybetmezsiniz. İyi seyirler... 4.6/10
  jamesbond-2
  jamesbond-2

  Takip Et! Takipçi 1.684 Eleştirisini Oku

  4,0
  16 Şubat 2013 tarihinde eklendi
  İzlemeden önce kararsızdım ama izledikten sonra keşke önceden izleseymişim dedim.Aksiyon baştan sona durmuyor,hep bir hareket,kovalamaca var zaten,colin farrell'a iki güzel bayan eşlik ediyor,senaryo da oldukça tatmin edici ve klişe değil ee geriye de izlemekten başka bişiy kalmıyor..
  Ilknur K
  Ilknur K

  Takip Et! Takipçi 1.210 Eleştirisini Oku

  3,5
  19 Şubat 2013 tarihinde eklendi
  Colin Farrell ve Jessica Biel ikilisi Arnold'ı devirmiş desem yeri var. Bu yeni versiyonu daha hareketli heyecanlı ve oyunculuk daha hat safhada.
  JeanClaudeVanDamme
  JeanClaudeVanDamme

  Takip Et! Takipçi 1.209 Eleştirisini Oku

  3,5
  18 Ağustos 2012 tarihinde eklendi
  Paul Verhoeven'in filmini çok değerli bulanların sevmemesi gerçekten çok normal ve anlayabiliyorum bunu.Kaldı ki ilk filmin hayranlarından olmasam da iyi bir bilimkurgu olduğuna katılırım.Ama bu aksiyona bulanmış ve adeta nefes aldırmayan 2012 versiyonunu da çok beğendim.Evet,hap haline getirilip kolay tüketime sunulmuş belki ama filmdeki çok başarılı atmosfer ve gelecek tasviri,ya da benzerlerinde çokça karşımıza çıkmasına rağmen öyle hiç de ihmal edilmemiş entrika ayağıyla ortalamanın üzerinde bir aksiyon (bilimkurgu tarafı biraz daha geride kalıyor).Şaşırtma konusunda da hiç fena olmadığını söyleyebilirim.Verhoeven versiyonu kadar kaliteli olmayabilir,bu tartışmaya açık ama daha dinamik ve farklı bir bakış.Çok fazla eleştirildiği kanısındayım,iyi bir film bence.
  Demirtas
  Demirtas

  Takip Et! Takipçi 888 Eleştirisini Oku

  3,5
  31 Aralık 2012 tarihinde eklendi
  İlk Total Recall hepimizin belleğinde. Çekildiği dönem için çok başarılı bir filmdi. Bu filmin handikapı öyle iyi bir filmin yeniden çevrimi olmasıydı bana göre. Ama o handikapı aşmış bence. Başarılı buldum, zevkkle ve heyecanla izledim. Bilim Kurgu severlere kesinlikle tavsiye ederim.
  Ceren S.
  Ceren S.

  Takip Et! Takipçi 443 Eleştirisini Oku

  4,0
  25 Ağustos 2012 tarihinde eklendi
  Eski versiyonunu izlemediğimden kıyaslama yapamıyorum ancak film olarak değerlendirince bana kalırsa tatmin edici bir aksiyon-bilim kurgu karışımı olmuş. Oyunculukları da oldukça başarılı buldum, süprizlerle dolu, filmden kopmanızı önleyecek bir senaryoydu. İzlemenizi tavsiye ederim
  Fahri07
  Fahri07

  Takip Et! Takipçi 308 Eleştirisini Oku

  3,0
  25 Aralık 2012 tarihinde eklendi
  öncelikle şunu söylemek istiyorum:bu film ilk filmin yakınına bile yaklaşamamış.oyunculuk ve aksiyon güzel ama ilk filmde olduğu gibi insanın içine işleyen o kurgu yok.en azından bu filmin adını değiştirebilirlerdi zira taklit olmuş.senaryoyu biraz değiştirmişler o dahada basit yapmış filmi çünkü çok kısa anlatmışlar konuyu daha çok aksiyona yüklenmişler.böylece film klasik aksiyon filmi gibi olmuş.en azından uzay sahneleri olsaymış biraz daha iyi olabilirmiş bence.sonuç olarak oyunculuk güzel ama senaryo taklit olmuş.10/6 oyunculuk için...
  Ogulcan B.
  Ogulcan B.

  Takip Et! Takipçi 236 Eleştirisini Oku

  2,5
  14 Ağustos 2012 tarihinde eklendi
  Filmin eski versiyonunu izlemedim bu yüzde eski versiyonuyla bu versiyonu arasında karşılaştırma yapamam,filmi bugün sinemada izledim ve açıkçası beğenmedim ortalamanın altında bir aksiyon-macera filmi olmuş.Öncelikle film aksiyon sineması seven birinin gayet tatmin edebilecek düzeyde ekşın sahneler içeriyor ama film beni hiç mi hiç sarmadı bunun nedeni ya bu tarz aksiyon filmlerine karşı pek ilgim olmadığı için ya da film gerçekten vasat olduğu için.Film başlıyor bitiyor hep koşuşturma hep atlamalar-zıplamalar ve silahlar konuşuyor buraya kadar bakıldığında evet bir aksiyon filmi için bu öğelerin olması gayet olumlu ama filmin hikayesi o kadar basmakalıp ki başrol karakterlerin sanki kovalamak ve kaçmaktan başka amacı yok sadece filmin sonlarına doğru hadi bunlara uğraşacak bir şey verelim demiş sanki senaristler çünkü film başlıyor bitiyor başrol(ler) kötülerden kaçıyor film sadece kaçış filmi başka hiçbir şey değil.Evet yaratılan dünyanın atmosferi gayet başarılı ama dediğim gibi film çok kısır döngü içinde film boyunca detaylarıyla anlatılmamış bir dünya üzerinde Colin Farrell ve Jessica Biel'in kaçışını izledim izlerken de ne etkilendim ne heyecanlandım ölü gibi filmi izledim.Bu filmi beğenmeyişimin nedeni artık bu tarz filmlerin sıktığının bir işareti olabilir çok fazla bu tarz film var ve çıkmaya devam ediyor bu da Hollywood'un artık kendini tekrarlamaya başladığını gösteriyor,film hiç sinemada izlenecek derecede iyi bir film değil.Hele filmin sonlarını uzatmışlarda uzatmışlar sonlara doğru artık sıkıntıdan patlıcaktım.Son olarak ben filmi beğenmedim evet bir aksiyon filminin öğelerinin nerdeyse hepsini taşıyor ama gerçekten basmakalıp bir film olmuş bence sinemada izlemeye değmez ama evde boş zamanınızda izlenebilir. 5.5/10
  dra-kula
  dra-kula

  Takip Et! Takipçi 145 Eleştirisini Oku

  3,5
  20 Mayıs 2013 tarihinde eklendi
  Film güzeldi. Bence ismi total recall olmamalıydı. illaki ilk filmle karşılaştırma yapıldığından bir eksiklik olmasa da onun gölgesinde kalmış oldu. Çünkü ilk filmi seyredenler doğal olarak senaryoyu bildiğinden film olumsuz etkilemiş oldu.
  senaryo biraz sade kalmış ama aksiyon kısmına hiç eleştiri geleceğini sanmıyorum. Ve filmde adamın karmaşık düşünceleri iyi işlenememişdi. .arnold lu filmde daha gerçekçiydi sanki diye hatırlıyorum. yada ondan sonra bunu izlediğim için bana öyle geldi. Kötülemeye gerek yok.

  iyi yanlarına gelince ki daha fazla:
  her sahnede posterde de yazdığı gibi what is real? yani " hangisi gerçek" .
  hep çelişkili izlemiş oldum. adam yakışıklı kızlar güzel aksiyon süper .. daha da izlenmesin mi :)
  Rollercoaster
  Rollercoaster

  Takip Et! Takipçi 382 Eleştirisini Oku

  3,5
  11 Ağustos 2012 tarihinde eklendi
  Öncelikle Ali Ercivan'in elestirisindekine benzer sekilde düsünmedigimi belirterek baslayayim.Kutsal Savasçi gibi son derece siradan ve aksiyondan yoksun bir aksiyon filmine 3 yildiz vermis elestirmenimiz,bence birçok yönüyle izleyicisini tatmin eden Gerçege Çagri'ya 2 yildizi uygun görmüs,katilmam mümkün degil.Gelelim filme,bir yapimin içinde Colin Farrell varsa her zaman olaya mesafeli yaklasan biriyim.Ama gördüm ki burdaki Hauser karakteri ona çok uymus,oldukça basariliydi.Mekanlar üzerine çok çalisilmis,her türlü ayrintilarina özen gösterildigi belli olan iki görkemli sehir yaratilmis.Efektlerle birlikte görsellik mükemmel.Ilk 5 dakika içinde aksiyon basliyor ve filmin son sahnesine kadar devam ediyor.Sikilmak mümkün degil.Ara ara kliselere basvursa,zaman zaman tikansa da kurgusu yeterince tatminkar.Izleyenlerin kafasindaki soru isaretlerine son ana kadar cevap verilmemesi de ayri bir sürükleyicilik katmis.Genel itibariyle filmi begendigimi ve Dark Knight Rises'da bulamadigim birçok özelligi(dinamizm,sürükleyicilik,kurgulama,yaratici mekanlar,kahramanin daha fazla sorumluluk almasi gibi) burda buldugumu belirterek...7,5/10
  Sandalphon
  Sandalphon

  Takip Et! Takipçi 87 Eleştirisini Oku

  3,5
  4 Kasım 2012 tarihinde eklendi
  Alışılagelmiş bir kural vardır, yeniden çevrimler ilkinin gölgesinde kalan başarısız yapımlar olur, açıkçası izlemeden önce yine aynı durumun söz konusu olacağı düşüncesindeydim fakat bu kuralın geçerli olmadığı nadir filmlerden biriyle karşılaştım, Arnold'lı ilk çevrimi kadar iyi olamasa da sıkılmadan izlenebilecek bir film.
  Fundalina Jolie
  Fundalina Jolie

  Takip Et! Takipçi 178 Eleştirisini Oku

  3,5
  13 Aralık 2013 tarihinde eklendi
  Arnold Schwarzenegger ve Sharon Stone’lu ilk çevrim tam bir bilim kurgu klasiği olarak belleklerimizde yer almıştı. Türünün yaratıcı ve şaşırtıcı özelliklerinin yanı sıra eğlenceli ve enerjik anlatımıyla hepimizin beğenisini kazanmıştı. Yeni versiyonun senaryosunu beş yazar birlikte yazmış. Anlatım esnasında kafa karıştıran Mars gezegeni ise öyküden tamamen çıkartılmış. Olaylar kimyasal savaşın ardından başkalaşmış bir dünyada geçiyor.
  Murat G.
  Murat G.

  Takip Et! Takipçi 2 Eleştirisini Oku

  3,0
  12 Ekim 2014 tarihinde eklendi
  Film konu olarak ilk filmden alıntılar var. Ancak daha önceki Arnold'ın Douglas Quake' iseyrettikten sonra Colin Farell çok hafif kalmış. Kate Beckinsale Lori karekteriyle çok iyi bir iş çıkarmasına rağmen Jesica Biel çok sıradan bir oyun ortaya koymuş. Yinede güzel bir film olmuş. Ama çok daha iyisini yapabilirlermiş.
  Kadir Ç
  Kadir Ç

  Takip Et! 23 Eleştirisini Oku

  3,5
  12 Ağustos 2012 tarihinde eklendi
  Filme objektif bakış açısıyla gitmediğimi belirtmek isterim; Kate Beckinsale'yi izlemeye doyamadığım için gittim.
  Total Recall; "Arnold"un Total Recall filmindeki klişeleri içinde barındırarak geçmişle kıyaslama yaptırıyor, ancak senaryosunun ana fikri dışında benzerliği yok. Daha ilk 5 dakikasında başlayan aksiyon filmin son sahnesine kadar devam ediyor. Tabi son sahneye kadar ana karakterin gerçekte mi yoksa hayallerde mi yaşadığına karar veremiyorsunuz. Rollerin hakkını fazlasıyla veren 3 temel karakter ve orta düzey bilim kurgu (çünkü o zamana nasıl gelindiğine pek değinilmiyor) ile seyri keyifli bir film oluyor.
  spoiler: Kate Beckinsale'nin performansından sonra "keşke benimde peşimde böyle hırçın bir dişi ajan" olsa diye düşünmeden edemedim...
  Daha Fazlasını Göster
  • En son Beyazperde eleştirileri
  • En İyi Filmler
  • Basın Puanlarına Göre En İyi Filmler
  Back to Top