Hesabım
  Broken Arrow
  Broken Arrow
  Vizyon tarihi belirsiz / 1s 33dk / Western, Dram
  Yönetmen Delmer Daves
  Senarist Elliott Arnold, Albert Maltz
  Oyuncular: James Stewart, Will Geer, Jeff Chandler
  Orijinal adı The Broken Arrow
  Üyeler
  3,7 13 Puanlama ve 5 Eleştiri
  Puanım :
  0.5
  1
  1.5
  2
  2.5
  3
  3.5
  4
  4.5
  5
  İzlemek İstiyorum

  Özet

  Tom Jeffords farklı bir 'beyaz', farklı bir Amerikan askeridir. O beyazlarla apaçiler arasındaki savaşın bitmesini, iki kültürün kendi topraklarında özgürce yaşamasını istemektedir. Bu düşünceyle bir apaçi gencinin hayatını kurtarır ve apaçilerin adalet duygusunu keşfedince, barışın ilk adamını atmaları için kızılderilileri motive eder. Bu esnada apaçi kültürünü daha iyi tanır ve hatta kalbini bir yerliye kaptırır.

  Zamanla Jeffords’ın çabaları amacına ulaşır ve üç aylık barış deneme süreci başlar. Fakat her iki taraftan da isyancılar barışı engellemek için saldırılar düzenlemektedir. Bu saldırılardan Tom Jeffords da etkilenir ve barış konusundaki umutlarını kaybedecek gibi olur. Fakat kayıpsız ve ödünsüz barış olmayacağını er geç fark eder.

  Çekildiği dönem düşünüldüğünde şaşırtıcı bir hikayeye ve mesaja sahip olan bir western klasiği. Apaçilerin insani ve hatta barışçı yönünü ortaya koymakla kalmıyor; beyaz adamın savaşçı ve ırkçı kimliğini de deşifre ediyor. Güncelliğini ve anlamını her dönem koruyacağına şüphe yok.
  Öneriler

  Oyuncular

  James Stewart
  Rolü : Tom Jeffords
  Will Geer
  Rolü : Ben Slade
  Jeff Chandler
  Rolü : Cochise
  Debra Paget
  Rolü : Sonseeahray
  Tüm oyuncular ve teknik ekip

  İzleyici eleştirisi

  rudeonerudeone
  rudeonerudeone

  Takip Et! Takipçi 1.698 Eleştirisini Oku

  3,0
  1 Ekim 2017 tarihinde eklendi
  Her şeyiyle klasik bir western. James Stewart da klasik karakterlerinden birine can veriyor. Keyifli bir hafta sonu seyirliği olabilir. Şimdi bakınca türe yeni bir soluk getirdiğini söylemek zor geliyor, ancak 1950'den bahsediyoruz ve bugün bunu söylerken bir "tür" oluşmasına en fazla etki eden filmler işte bunlar. Kendisinden sonra çekilen neredeyse tüm westernler'e o yıllarda çekilen bu yapımlar örnek teşkil etmiş ve ilham ...
  Devamını oku
  almoramm
  almoramm

  Takip Et! Takipçi 31 Eleştirisini Oku

  4,0
  11 Eylül 2008 tarihinde eklendi
  Kızılderililere insancıl yaklaşan Holivud filmlerinden biri özellikle Amerikalı eski asker rolunde James Stewart ve kızılderili liderinin dostlukları , Stewart ın vadideki çatışma sahnelerinde kızılderili lideriyle kızılderili düşmanı Amerikalılara karşı işbirliği yapması etkileyici..Sürükleyici bir western ve dram..
  Ugur Tazegül
  Ugur Tazegül

  Takip Et! Takipçi 672 Eleştirisini Oku

  5,0
  11 Haziran 2012 tarihinde eklendi
  tek kelime ile muhteşem Sonseeahray rolundeki kızılderili kadın oyuncuya aşık oldum resmen James Stewart adeta döktürmüş rolünde zaten film döneminde 6 oskar adayı olup bunların üçünü kazanmış bir film James Stewart ın filmin başında yakaladığı kızılderili yi iyleştirdikten sonra annem ağlıyordur diyen kızılderiliye hayretle bakıp kızılderililerinde anneleri ağlıyormuş dediği replik inanılmaz 10 üzerinden 10
  son-samurayu
  son-samurayu

  Takip Et! Takipçi 11 Eleştirisini Oku

  4,5
  13 Eylül 2008 tarihinde eklendi
  az önce 3 defa izledim .bu izleyişimde de hiç sıkılmadım.beyazperdenin siteye eklemesiyle 9 puan verip favori filmlerimin arasına yerleştirdim.
  5 İzleyici eleştirisi

  Fotoğraflar

  15 Fotoğraf

  Teknik bilgiler

  Ülke USA
  Dağıtımcı -
  Yapım yılı 1950
  Metraj uzun metrajlı film
  İlginç Detaylar -
  Bütçe -
  Dil İngilizce
  Görüntü formatı -
  Renk Renkli
  Ses formatı -
  Yapım formatı -
  Viza numarası -

  Bu Filmi Beğendiysen, Şunlara da Göz At:

  Yorumlar

  Yorumları göster
  Back to Top