Hesabım
  Jackie Brown
  Ortalama puan
  3,8
  374 Puanlama
  Jackie Brown hakkında görüşlerin ?

  52 Kullanıcı yorumları

  5
  4 Eleştiri
  4
  20 Eleştiri
  3
  15 Eleştiri
  2
  9 Eleştiri
  1
  3 Eleştiri
  0
  1 Eleştiri
  Sırala
  En yararlı eleştiriler En yeniler En çok eleştiri yazmış üyeler En çok takip edilen üyeler
  Engin Yüksel
  Engin Yüksel

  Takipçi 1.430 değerlendirmeler Takip Et!

  3,0
  29 Temmuz 2012 tarihinde eklendi
  oyunculukların dışında etkileyici bir yöne sahip olmayan konusu itibariyle klişe bir film 6/10
  l-i-l-a-H
  l-i-l-a-H

  Takipçi 2.129 değerlendirmeler Takip Et!

  5,0
  29 Aralık 2010 tarihinde eklendi
  Tarantino nun, en az şiddet barındıran filmi...
  Ilknur K
  Ilknur K

  Takipçi 1.223 değerlendirmeler Takip Et!

  4,0
  26 Mart 2014 tarihinde eklendi
  Pam'ın oyunculuğu ve diğer oyuncular diye ikiye ayrılır bu film. Kesinlikle çok zevk alarak izleyeceksiniz.
  Chev
  Chev

  Takipçi 952 değerlendirmeler Takip Et!

  5,0
  11 Ağustos 2010 tarihinde eklendi
  Mükemmel bir film..Üstad yaparda kötü film olur mu zaten..Yalnız söylemekte fayda var, tarantino ve sanatını anlamayanlar izlemesin ki, boş yorumlar çıkmasın ortaya.10/10
  Ogulcan B.
  Ogulcan B.

  Takipçi 236 değerlendirmeler Takip Et!

  3,0
  10 Temmuz 2013 tarihinde eklendi
  İzlediğim Tarantino filmlerini sıralasam Jackie Brown'u heralde en son sıraya koyardım fakat yine de başarılı sayılabilecek düzeyde bir film.Öncelikle Tarantino sinemasında alıştığımız bol şiddet,ilginç karakterler ve sağlam replikler bu filmde pek yok peki Tarantino sinemasına ait ne özellikler var bu filmde? Ne mi var bunlar var; sağlam müzikler,oyunculukların iyi olması ve kurgunun iyi olması fakat bu unsurlar da fazla tatmin edici değ bence gereğinden fazla uzatılmış yaklaşık ilk bir-bir buçuk saat zaman zaman sıkıldım fakat yaklaşık son bir saat kala film tedirgin edici ve sürükleyici bir Tarantino filmine dönüştü.Ayrıca Robert De Niro'nun oyunculuk kariyerinde canlandırdığı en pasif ve ezik karakter bu filmdedir heralde en azından ben Robert De Niro'yu hiç bu kadar pasif bir rolde izlememişğer Tarantino filmlerine oranla daha hafif bir film Jackie Brown fakat diğer filmlerden ne fazlası var derseniz bu filmde sanki diğer filmlerine göre daha fazla ve daha uzun tek plan sahneleri mevcut bu benim hoşuma gitti tabikide.Açıkası zaman zaman sıkan bir yapım dediğim gibi ilk bir-bir buçuk saat normal tempoda ilerlerken son 50 dakika-bir saat kala filmin temposu yükseliyor ve heyecanlandırmaya başlı olarak ben filmi beğendim diyebilirim ama diğer Tarantino filmleri yanında sönük kalan bir yapım Jackie Brown,Tarantino severlere tavsiye ederim fakat izlemeden önce çok fazla beklentiniz olmasın derim.

  6.5/10
  MojoRising
  MojoRising

  Takipçi 380 değerlendirmeler Takip Et!

  3,5
  1 Eylül 2010 tarihinde eklendi
  - Yazı filmle ilgili bilgiler içermektedir (az da olsa), izlemeyen arkadaşların dikkatine- Filmin bu kadar az sevilmesinin bence asıl nedeni filmin karakterlerinin izleyici tarafından kolay kolay sevilemeyecek karakterler olması (özellikle De Niro ve Jackson'ın karakterleri). Tarantino daha önceki filmlerinde kötü karakterlere yer vermişti ama bu filmdeki kötü karakterler ''Ucuz Roman'' daki veya ''Rezervuar Köpekleri''ndeki kadar karikatürize değil. O filmdeki karakterlerin en kötüsünün içinde bile oldukça sağlam bir mizah duygusu vardı (Ucuz Roman'daki Jackson'ın canlandırdığı Jules karakteri gibi). Bu filmde karakterlerdeki mizahi yön oldukça zayıf, ayrıca Bridget Fonda (Melanie Ralston) ve Chris Tucker(Beaumont Livingston) 'ın karakterlerinin ''sonu'' da bu filmde izleyiciyi rahatsız edebilecek/eden unsurlardan. Seyircinin katharsis'siz yapamayacağını bile bile biraz fazla zorlamış galiba Tarantino. Kurgusu ve hikaye anlatımındaki ustalık sayesinde film zaaflarına rağmen kötü bir film olmaktan kurtuluyor, ama zaaflar da filme ''olmuş'' bir film dememizi engelliyor son tahlilde.
  atakanozruh
  atakanozruh

  Takipçi 331 değerlendirmeler Takip Et!

  3,0
  16 Ağustos 2008 tarihinde eklendi
  Tarantinonun en az beğendiğim filmi. Senaryo olarak hiç ilgimi çekmeyen ve sürükleyiciliği olmayan bir yapım. Yine de başarılı oyuncuları hatrına izlenebilir.
  naked-soul
  naked-soul

  Takipçi 561 değerlendirmeler Takip Et!

  4,5
  30 Ocak 2006 tarihinde eklendi
  filmi izlememdeki en büyük etken bir tarantino filmi olmasıydı.bu tür filmleri sevmem ama gerçekten quentin işi biliyor.acaip hoşuma gtti özellikle kamera çekimleri ve zaman kurgusu bakımından.yönetmenin filmlerini takip ediyorsanız bu filmi tavsiye edebilirim.
  theyurdal
  theyurdal

  Takipçi 547 değerlendirmeler Takip Et!

  3,5
  1 Ekim 2016 tarihinde eklendi
  eğer tarantino filmini seviyorsanız bu filmi izlemenizi tavsiye ederim nasıl bir film olduğunu tahmin edebilorsunuz 10 üz 7.3
  cemol
  cemol

  Takipçi 126 değerlendirmeler Takip Et!

  3,0
  11 Mayıs 2006 tarihinde eklendi
  Genel olarak zayıf bir film.Sonlarına doğru Tarantino’nun imzasını taşıyor ama ağır ilerleyen bir film,dolayısıyla Tarantino hayranı değilseniz izlenmesi pek keyifli olmayabilir.Oyuncu kadrosu güzel,beni de ayakta tutan bu oldu zaten.
  beck31
  beck31

  Takipçi 1.383 değerlendirmeler Takip Et!

  4,0
  6 Ocak 2008 tarihinde eklendi
  Tarantino’nun en iyi yapımı diyemiyoruz belki ama kesinlikle hicbir zaman unutulmayacak bir başyapıt.Bunda Pam Grier in oyunculugunun katkısı oldukca fazla, tabi diger oyuncularında performansları harikaydı.Diyaloglar senaryo herseyiyle muhteşem bir film.
  tarhansimsek
  tarhansimsek

  Takipçi 592 değerlendirmeler Takip Et!

  4,0
  4 Ağustos 2007 tarihinde eklendi
  İyi bir film. Oldukça sade ve etkileyici. Karmaşaya yer yok. Aslında sona doğru aha bişi çıkacak diyosunuz nafile. İzlenebilecek bir yapıt.Pam Grier baya iyi. De Niro pek yok ortalıkta ama kısa rolünde de yine çok iyi.
  ozanhamdi
  ozanhamdi

  Takipçi 270 değerlendirmeler Takip Et!

  4,0
  4 Mayıs 2004 tarihinde eklendi
  Ne olursa olsun Tarantino'nun Pulp Fiction'a ulaşamayacağını anladığım film. Samuel L. Jackson'ın oyunculuğu yine ön planda. ispiyoncu adamını araba bagajına binmeye ikna edip öldürdüğü sekans, Bridget Fonda-De Niro "elektriği" ve aynı ikilinin tek mermiyle biten tartışması güzeldi...
  kolaric
  kolaric

  Takipçi 169 değerlendirmeler Takip Et!

  2,5
  5 Temmuz 2004 tarihinde eklendi
  tarantino'nun en iddiasız ve vasat filmi. konu, diğer filmlerin aksine sürükleyici değil. aheste aheste giden, sonu 2 saat öncesinden belli 2 buçuk saatlik bir film. izlenir. ama iki gün sonra unutulur kanaatindeyim. tarantino diil de başka bir yönetmen çekse şu anda kimsenin adını bile duymadığı vasat bir tv filmi olmaktan öteye geçemezdi. ne var ki tarantinodur, iyidir, vardır bir hikmeti diye nasıl da ümitle izlemeye oturmuştum..
  tuffy34
  tuffy34

  Takipçi 162 değerlendirmeler Takip Et!

  2,5
  29 Temmuz 2004 tarihinde eklendi
  2 buçuk saat bu filmde anlatılmak istenen için biraz fazla bir süre.. boşuna film makarası harcanıyor israftır bu etmeyin.. Tarantino'nun "eh işte" filmlerinden..
  Daha Fazlasını Göster
  • En son Beyazperde eleştirileri
  • En İyi Filmler
  • Basın Puanlarına Göre En İyi Filmler
  Back to Top