Hesabım
  Suçlu Kim?
   Suçlu Kim?
  6 Mayıs 2011 Sinemada | 1s 48dk | Komedi, Romantik
  Yönetmen Malcolm Venville
  |
  Senarist Sacha Gervasi, David N. White
  Oyuncular: Keanu Reeves, Judy Greer, Vera Farmiga
  Orijinal adı Henry's Crime
  Basın
  2,8 2 Eleştiri
  Üyeler
  2,2 54 Puanlama, 12 Eleştiri
  Beyazperde
  2,5
  Puanım :
  0.5
  1
  1.5
  2
  2.5
  3
  3.5
  4
  4.5
  5
  İzlemek İstiyorum

  Özet

  Henry sıradan tek düze bir hayat süren, gece mesaisi yapan, otobanda görevli bir gişe memurudur. Hayatta bir amacı, hırsı ve hedefi kalmamış gibi gözüken Henry bir sabah bir banka soygununa şahit olur ve karakola götürülür. Burada suçluların adını vermek yerine suçu bizzat üstlenip, hüküm giyer.

  Hapishanede tanıştığı Max ise ona hayatını tamamen değiştirecek fikirler aşılar. Henry bir sene sonra hapisten çıkınca, cezasını çektiği suçu gerçekten işlemeye karar verir! Banka ile tiyatro binası arasında yıllar öncesinden açılan ama şimdi unutulmuş bir tünel keşfeden Henry, Max’in de tahliye olmasından cesaret alarak soygun planını adım adım uygulamaya başlar.Fakat bütün bu planları yaparken hayatının aşkıyla karşılaşacağını hesaba katmamıştır.

  Malcolm Venville'nin ilk önemli yönetmenlik çalışması olan filmin başrollerini Keanu Reeves, James Caan ve Vera Farmiga paylaşıyor. 2010 Toronto Film Festivali'nde dünya prömiyerini yapan film eleştirmenlerden beklediği övgüyü bulamayan bir yapım olmuştu...

  Beyazperde Eleştirisi

  2,5
  Geçer
  Suçlu Kim?

  Suçlu Kim?

  Yazar: Ayşegül Kesirli
  Malcolm Venville'in ikinci uzun metraj çalışması olan "Suçlu Kim?" farkında olmadan bir banka soygununa alet olan ve yanlışlıkla hapse giren Henry'nin aşama aşama nasıl bir suçluya dönüştüğünü anlatıyor. Herhangi bir amacı ya da hayali olmayan, dolayısıyla hapiste olmakla dışarıda olmak arasındaki farkı ayırt edemeyen gişe memuru Henry'nin hayatını değiştirense hapishaneyi evi gibi gören Max oluyor. Fazla konuşmayan, son derece durağan hatta tutuk bir karakter olarak tanımlayabileceğimiz Henry'nin, "House M.D." dizisinin bir bölümünde (5. Sezon, 6. Bölüm) egzantirik Doktor House'un tedavi ettiği ailevi akdeniz ateşinden muzdarip baba -kızı hatırlatan bir hali var. Dizide kısmi baygınlık geçiren, zaman mevhumunu kaybeden ve uyurgezerlik belirtileri gösteren ve kendilerine ait hiçbir özel eşya bulunmayan evlerinde hayatın bir parçası olmadan yaşadıkları anlatılan baba-kızın durumu aslında

  Fragmanlar

  Suçlu Kim? Orijinal Fragman 2:07
  Suçlu Kim? Orijinal Fragman
  1.824 gösterim
  Öneriler

  Oyuncular

  Keanu Reeves
  Rolü : Henry
  Judy Greer
  Rolü : Debbie
  Vera Farmiga
  Rolü : Julie
  James Caan
  Rolü : Max

  İzleyici eleştirisi

  JeanClaudeVanDamme
  JeanClaudeVanDamme

  Takipçi 1.209 değerlendirmeler Takip Et!

  3,0
  14 Kasım 2012 tarihinde eklendi
  Filmin seyircinin sürekli beklediği,öyküdeki temponun yükseldiği,''o'' dokunuşu bir türlü yapamama sorunu var.Her an bir şeyler olması ve birdenbire tüm planın altüst olması ya da her şeyin arapsaçına dönüşmesini sağlayacak hamleyi bekliyoruz ama nafile.Tekdüze ilerliyor ve bitiyor.Kötü film sıfatını hak etmiyor tabii ki ama beklentileri de karşılamaktan uzak.
  Demirtas
  Demirtas

  Takipçi 888 değerlendirmeler Takip Et!

  1,0
  1 Ağustos 2012 tarihinde eklendi
  Kesinlikle kötü bir film. Ne amaçla çekildiği bile belli değil. Uzakm durun bence.
  ilsalaron
  ilsalaron

  Takipçi 644 değerlendirmeler Takip Et!

  4,0
  10 Mayıs 2011 tarihinde eklendi
  Çok başarılı bir film. Keanu Reevesin performanslarını Matrix serilerinden beri hiç beğenmiyordum ilk defa Matrixden sonra çok iyi oynamış. Ancak, bir James Caan ve Peter Stomare var ki olağanüstü hele 10 dakikalık performansıyla Stomare beni yerlere yatırdı. Film kaçırılmaması gereken bağımsız yapımlardan.
  nskmourinho
  nskmourinho

  Takipçi 998 değerlendirmeler Takip Et!

  2,5
  24 Haziran 2011 tarihinde eklendi
  Arkadaşım izlemiş sıfır puan ver dedi yorumu gerçekten tuhaf.Hiç film izlemeyelim o zaman burdaki puanları sağdan solma duyumlarla belirleyelim.Suçlu kim kuru aksiyon arayanların beğeneceği bir film değil.Film belki tempo sorunları yaşıyor olabilir ama oldukça zengin bir senaryoya sahip.Ben 6 veriyorum bence en az bir kez izlenmeli.

  Fotoğraflar

  Teknik bilgiler

  Ülke ABD
  Dağıtımcı Pinema
  Yapım yılı 2011
  Metraj uzun metrajlı film
  İlginç Detaylar -
  Bütçe -
  Dil İngilizce
  Görüntü formatı -
  Renk Renkli
  Ses formatı -
  Yapım formatı -
  Viza numarası -

  Bu Filmi Beğendiysen, Şunlara da Göz At:

  Bu filmi sevdiyseniz, şunlar da ilginizi çekebilir: : Yılın en iyi filmleri 2011, En iyi film: Komedi, {Genre} türündeki en iyi filmler : 2011.

  Yorumlar

  • kemerlee
   Coenlerin orada olmayan adamadaki filmindeki gibi hissetmeyen karar vermeyen sadece toplumun ona biçtiği rolü oynayan tuhaf bir adamın kötü arkadaşları yüzünden işlemediği bir suç sebebiyle hapse girmesini ve çıktıktan sonra tekrar hissetmeye çalışmasını, bunuda soymadığı bankayı gerçekten soyarak yapmaya karar veren bir adamın traji komik öyküsünü izliyoruz. James Caan deniro tarzı performansıyla büyülüyor her zamanki gibi Vera Farmiganın performansı etkileyici Keanu başarılı performansıyla eşlik ediyor.Sonu biraz muamma kalsada Henry artık hissediyor ve önemli kararlar verebiliyor buda yeter.
  Back to Top