Hesabım
  Adını Sen Koy
   Adını Sen Koy
  4 Aralık 2009 Sinemada / Dram
  Yönetmen Tuna Kiremitçi
  Senarist Tuna Kiremitçi
  Oyuncular: Melis Birkan, Cemal Toktaş, Ahmet Mümtaz Taylan
  FRAGMANI İZLE
  Üyeler
  1,9 285 Puanlama ve 101 Eleştiri
  Beyazperde
  2,5
  Puanım :
  0.5
  1
  1.5
  2
  2.5
  3
  3.5
  4
  4.5
  5
  İzlemek İstiyorum

  Özet

  Adını Sen Koy; naif bir sevgi filmi. Aşkın arkadaşlıkla flört ettiği; ümit duygusunun umutla birleştiği ve karamsarlıkla neşenin birlikteliği... Bu trajikomik hikayede Can, çılgınca sevdiği Aybige ile bir hafta sonra evlenecektir. Ama hayatının kadınını çocukluk arkadaşı Ilgaz'la tanıştırdığında, garip bir şey olur: Ilgaz'ın Aybige'ye karşı tutumu, şaşılacak kadar soğuktur.
  En güvendiği arkadaşının bu tavrı, Can'ın nişanlısından kuşku duymaya başlamasına, Aybige'nin de huzursuz olmasına yol açar. Ama Ilgaz'ın intihar saplantılı ağabeyi Harun çıkagelince, olayların seyri birdenbire değişir. Beklenmedik sırların açığa çıkmasıyla nikâhtan önceki son hafta Aybige, Can ve Ilgaz için hayatlarının sınavına dönüşecektir. Daha önce sinema okulunda çektiği kısa filmlerle ödüller alan Tuna Kiremitçi, Git Kendini Çok Sevdirmeden romanından sonra, doğup büyüdüğü Eskişehir'e bu kez kamerasıyla döndü.

  Beyazperde Eleştirisi

  2,5
  Geçer
  Adını Sen Koy

  Adını Sen Koy

  Yazar: Melis Zararsız
  Tuna Kiremitçi, yazar kimliğiyle tanınmış ve kitabevlerinin "çok satılanlar" isimli bölmelerinde yer alan romanlarıyla popüler olmuş bir isim. Türk edebiyatının genç isimlerini ilgiyle takip eden bir okuyucu olarak Tuna Kiremitçi'nin romanları ne yazık ki bana pek bir şey ifade etmemişti. Adını Sen Koy adlı filmin senarist ve yönetmeni olduğunu duyan çoğu insan, her önüne gelen de film çekiyor, sen yazarsın, kitap yazsana gibi tepkilerde bulunduklarında allahtan Tuna Kiremitçi'nin Mimar Sinan Sinema Bölümü mezunu olduğunun bilincindeydim. Bu yüzden hah bir bu eksikti, bakalım ne yaptın gibi bir yaklaşımla değil, daha sakince, ama gene de belirli bir kaygıyla izlemeye başladım filmi. Sanki, esas mesleği sinema da olsa, profesyonel hayatına yazarlıkla başladığı için, ve beğenilir ya da beğenilmez, bir metin yazarı kimliğine sahip olduğu için, filmdeki diyalogların, anlatımların ağdalı olma
  Eleştirinin tamamı

  Fragmanlar

  Adını Sen Koy Dublajlı Fragman 2:15
  Adını Sen Koy Dublajlı Fragman
  3.418 gösterim
  Öneriler

  Oyuncular

  Melis Birkan
  Rolü : Aybige
  Cemal Toktaş
  Rolü : Ilgaz
  Ahmet Mümtaz Taylan
  Rolü : Harun
  Ali İl
  Rolü : Can
  Tüm oyuncular ve teknik ekip

  İzleyici eleştirisi

  l-i-l-a-H
  l-i-l-a-H

  Takip Et! Takipçi 2.129 Eleştirisini Oku

  3,0
  14 Kasım 2010 tarihinde eklendi
  Ahmet Mümtaz Taylan, gene konuşturmuş oyunculuğunu...
  zafer-calayoglu
  zafer-calayoglu

  Takip Et! Takipçi 249 Eleştirisini Oku

  2,0
  16 Kasım 2010 tarihinde eklendi
  klasik bir konu aslında 'arkadaşımın aşkı' konu iyi ama işleniş çok yanlış geldi bana. melis birkan senaryo gereği pat diye kendini aşık olarak buluyor ılgaza karşı, ılgaz zaten film başlamadan yani bir görmeden melise aşık olmuş biz bunu film içinde öğreniyoruz falan filan yanifilm içinde seyirci ile birlikte bir hareket yok. tansiyonun tonunda artması ve bize bunu hissettirmesi gerekirken bunu ...
  Devamını oku
  ilsalaron
  ilsalaron

  Takip Et! Takipçi 644 Eleştirisini Oku

  4,0
  6 Aralık 2009 tarihinde eklendi
  Çoğu sinema eleştirmenlerimizin aksine filmi çok beğendim, özellikle filmin Eskişehir gibi cennet güzelikte bir yerde çekilmesi de filme artı bir puan getirmiş. Melis Birkan rolünde çok başarılı hatta iddia ediyorum Issız Adam rolünden daha başarılı, diğer oyuncular öyle ancak öyle bir Ahmet Mümtaz Taylan performansı var ki anlatılmaz iddia ediyorum ben bir jüri üyesi olsam en iyi Yardımcı Erkek Oyuncu ödülünü ...
  Devamını oku
  Ismail S
  Ismail S

  Takip Et! Takipçi 133 Eleştirisini Oku

  1,5
  20 Mayıs 2010 tarihinde eklendi
  Ahmet Mümtaz Taylan ın müthiş performansı, Ali İl in iyi oyunu filmi kurtarmaya yetmiyor.Melis Birkan hep aynı.Yetenekli ama, her rolde aynı.Senaryo çok kopuk.Aybige karakterine gelince, 3 gün içinde bu kadar da değişmez bir karakter!Bazı diyaloglarda isyan etme noktasına geldim artık, bu kadar da olmaz diye.Yönetmenin ilk filmi olmasından dolayı,daha fazla birşey yazmama gerek yok.(3/10)
  101 İzleyici eleştirisi

  Fotoğraflar

  Teknik bilgiler

  Ülke Türkiye
  Dağıtımcı Cinefilm Türkiye
  Yapım yılı 2009
  Metraj uzun metrajlı film
  İlginç Detaylar -
  Bütçe -
  Dil -
  Görüntü formatı -
  Renk Renkli
  Ses formatı -
  Yapım formatı -
  Viza numarası -

  Bu Filmi Beğendiysen, Şunlara da Göz At:

  Bu filmi sevdiyseniz, şunlar da ilginizi çekebilir: : Yılın en iyi filmleri 2009, En iyi film: Dram, {Genre} türündeki en iyi filmler : 2009.

  Yorumlar

  • Tuba Kaya
   DESETÜL VAHSET BİSİ YAAA HERKESE TAVSİYE EDERİMM
  • mesuttas42
   bu kısa videonun altında filmin konusunu görebilirsiniz..
  • mesuttas42
   http://www.youtube.com/watch?v...
  • Orhan D.
   Tuna Kiremitçi'nin ilk uzun metraj film denemesini bazı yönleri ile mazur göremiyorum. Sebebi ise romanları ile geniş kitlelere nam salmış bir yazarın böylesine basit diyalogları yazıp senaryo oluşturmasına anlam veremediğimden kaynaklanıyor olabilir. Bu basit ve olgunlaşamamış ham senaryo karşısında Melis Birkan gibi amatör oyuncu vasfına dahi layık göremediğim birinin zorlanmasını anlıyorum ama A.Mümtaz Taylan gibi usta bir oyuncu bile sırıtabiliyorsa Tuna Kiremitçi nerede hata yaptığını kendine sormalı..Bence 2009 yılı filmlerinde haketmediği 1.5 milyon liralık gişe başarısının onurunu romanlarının ününe atfetsin. Bu yapımı film olarak değil deneme olarak görüyorum.
  Yorumları göster
  Back to Top