Hesabım
  Benim Adım Joe
  Ortalama puan
  3,9
  30 Puanlama
  Benim Adım Joe hakkında görüşlerin ?

  5 Kullanıcı yorumları

  5
  0 Eleştiri
  4
  3 Eleştiri
  3
  2 Eleştiri
  2
  0 Eleştiri
  1
  0 Eleştiri
  0
  0 Eleştiri
  kadir503
  kadir503

  Takip Et! Takipçi 329 Eleştirisini Oku

  3,5
  26 Ocak 2010 tarihinde eklendi
  - Joe ve Diğerleri -Adında da tahmin edilebileceği üzerine filmimiz karakter eksenli bir film. İşsizlik parasıyla geçinen, ayrıca boyacılık gibi ek işler yapan, yaşadığı çevrede sevilen ve de bu çevrenin yerel futbol takımının antronörlüğünü yapan Joe'nun çevresinde gelişen olayları konu ediniyor. Karakterin deyimiyle içerisinde bulunduğu 38 yaşından başka hiçbir şeyi olmayan Joe sosyal yardım kurumunda çalışan kendisi gibi hayattan pek beklentisi kalmamış olsa da insanlığını kaybetmemiş Sarah'a aşık olması sonrası hayatında radikal değişimler olmaya başlıyor.Filmin başında Joe'yu ve çevresiyle olan ilişkisini anlatan Loach daha sonra Joe ile Sarah'ın aşklarına odaklanıyor. Sarah'a göre yaşam standartları düşük olan Joe başta bu ilişkiye tereddütle yaklaşsa da başlayan ilişkileri bu umutsuz insanın hayatlarına anlam katıyor bir bakıma. Sarah ile Joe'nun aşklarından sonra ise Loach gelişme ve sonuç bölümüne yaklaşırken kamerasını bölgenin mafyasıyla başı derde girmiş Joe'nun oldukça önemsediği Liam ve ailesine çeviriyor. Liam ve ailesini kurtarma görevini üstlenen Joe; Sarah'yı kaybetmek üzereyken ?Daha önce bana da yardım etmişlerdi, onu orada öyle bırakamazdım.? sözleriyle Joe'nun ne kadar yardımsever ve iyi yürekli biri olduğunun da altı çiziliyor.Hemen yakınımızda çevremizde görebileceğimiz, duyabileceğimiz, hissedebileceğimiz karakterler üzerine kurulan film; abartıdan uzak olabildiğine samimi ve doğal bir yapıda. Filmin başından beri içerisinde bulunan düzen, sistem alttan alta eleştirilirken birçok Loach filminde olduğu gibi izleyenin gözüne sokulmayarak etkili bir biçimde bu eleştiri yapılıyor. Bir Loach filminden pek de beklenmeyen düzeyde gelişen klasik aksiyon ve suç filmlerini andıran filmin hikayeleri yönetmenin elinde hiç aksamayarak, anlatılmak istenene çok iyi bir şekilde yediriliyor.Oldukça samimi, söylemek istediklerini çok iyi söyleyen filmin abartıya hiçbir şekilde yaklaşmamasının en önemli sebeplerinden biri de filmin oyunculukları. Özellikle Cannes'da ?En İyi Erkek Oyuncu? ödülüne layık görülen Peter Mullan'ın abartıya kaçmadan gösterişli ve doğal oyunculuğu tek kelimeyle muazzam! O sevdiği müzik eşliğinde içkiye sarıldığı ve kendini kaybettiği sahnede Mullan'ın oyunculuğu ve Joe ismi daha anlamlı ve akılda kalıcı bir hale geliyor?- ?My Name is Joe? {Benim Adım Joe, 1998} / Ken Loach -
  rashomon
  rashomon

  Takip Et! Takipçi 21 Eleştirisini Oku

  4,0
  13 Temmuz 2005 tarihinde eklendi
  Ken Loach’ın sinemasını takip edenlerin kaçırmaması gereken bir film. Ayrıca onun filmlerini izlememiş olupta yeni başlayacaklar varsa onlar içinde iyi bir başlangıç olabilecek bir film. Politik sinemanın en iyilerinden birisi olan Ken Loach, filmlerinde ideolojik yönünü hep cesurca öne çıkaran bir yönetmendir. Bu yüzdendir ki mevcut iktidarlar döneminde, filmlerini dağıtma konusunda büyük sorunlar yaşamıştır. Filmlerinde kahraman bir insanı anlatmaz, genellikle onun anlattığı insanlar sıradan insanlardır. Bu insanların günlük hayatta yaşadıkları zorlukları anlatır. Bunu tüm çıplaklığıyla gözler önüne serme gayretindedir filmlerinde. Bazı yönetmenler gibi, onun filmleri de çekildiği yıllarda pek önemsenmemiş; ama verilmesi gereken önem daha sonraları verilmiştir.
  emrahsahin98
  emrahsahin98

  Takip Et! Takipçi 104 Eleştirisini Oku

  4,5
  11 Eylül 2006 tarihinde eklendi
  Ken Loach öylesine usta bir yönetmen ki elindeki en sıradan ve klişe senaryodan bile harika bir eser ortaya çıkarabiliyor.
  Son derece gerçekçi yapısıyla ve Peter Mullan'ın harika oyunculuğuyla ortaya çok başarılı bir film çıkıyor...
  sari_23
  sari_23

  Takip Et! Takipçi 174 Eleştirisini Oku

  4,5
  25 Mayıs 2006 tarihinde eklendi
  Ken Loach’ı biLenLer biLir.kendi ideoLojisini sinemaya direk aktaran,bunu yaparken kimLeri ya da hangi oLuşumLarı ne yönde etkiLeyeceğini asLa umursamayan,görüşLerini cesurca ortaya koyan bir sinemacıdır.fiLmLeri hiçbir zaman geniş kitLeLere uLaşmamış oLsa da Avrupa sinemasını en usta yönetmenLerindendir.daha çok işçi kesiminin sorunLarını diLe getirmiştir sinemasında...hayatının büyük bir kısmında kaybetmiş joe.aLkoLik,işsizLik maaşı aLan,eLinin attığı her şey mahvoLan ama insanLığını kaybetmemiş joe.her zaman çevremizde görebiLiceğimiz insanLardan.düzeLtmeye çaLışırken daha da pisLiğe sapLanan joe...bu fiLmde roLünün hakkını veren Peter MuLLan’a da hakkını vermek Lazım asLında.fiLm tamamiyLe bu karakterin üzerinde ki oyuncu için büyük bir baskıdır.ama MuLLan bu baskının üstesinden çok iyi kaLkıyor ve joe’ya muhteşem bir kişiLik kazndırıyor.yıLLarca ingiLiz yapımLarında önemsiz roLLerLe karşımıza çıkan bu aktör için müthiş bir çıkış oLmuş bu.kısacası ken Loach’ı tanıyan ya da tanımayan bütün sinemaseverlerin izLemesi gereken önemLi bir yapım...
  Mustafa S.
  Mustafa S.

  Takip Et! Takipçi 6 Eleştirisini Oku

  3,5
  23 Mart 2017 tarihinde eklendi
  Ken Loach görmek istemediğimiz hayatları anlatıyor. Joe eski bir alkolik, kendisini kendi gibi bir hayata sahip olabileceklerin oynadığı bir mahalle futbol takımına adamış bir kenar mahalleli.
  İngiltere'de olduğu gibi tüm dünyada da kimse kendinden daha aşağı hayatları görmek, dertleri ile hemdem olmak istemiyor. Belki de film sırf bu yüzden kimi izleyicisini filmden uzaklaştırıyor. Oysa orada da bir hayat yaşanıyor, hatta belki herkesinkinden daha fırtınalı ve daha zorlu, daha duygusal ve daha sevi dolu.
  Ken Loach'un kamerası bu dünyaya bakıyor. Görmek istemeyen izlemez ama izleyene çok şey katacağı kesin. Joe karakterini canlandıran Peter Mullan'ın duru oyunculuğu ve hemen hemen tüm karakterlerin inandırıcı performansları harika. Gözünü kapatmak istemeyenler için izlenmesi gereken bir film.
  Daha Fazlasını Göster
  • En son Beyazperde eleştirileri
  • En İyi Filmler
  • Basın Puanlarına Göre En İyi Filmler
  Back to Top