Hesabım
  Hayali Aşklar
  Ortalama puan
  2,5
  39 Puanlama
  Hayali Aşklar hakkında görüşlerin ?

  6 Kullanıcı yorumları

  5
  0 Eleştiri
  4
  0 Eleştiri
  3
  4 Eleştiri
  2
  2 Eleştiri
  1
  0 Eleştiri
  0
  0 Eleştiri
  Kağan Köktürk
  Kağan Köktürk

  Takip Et! Takipçi 6 Eleştirisini Oku

  3,0
  5 Mart 2014 tarihinde eklendi
  Dolan'ın ikinci filminde ise cinsiyet kavramı yok olmuş durumda...Les Amours İmaginires filmi ikisi erkek biri kadın olmak üzere üç arkadaşın hayatına yönelik... Paylaşamama durumu bu sefer iki erkeğin bir kızı paylaşamama durumu değil. Francis ve Marie çok yakın arkadaşlar. Birbirlerinin içini biliyorlar. Francis karakteri Dolan'ın karakteri ve gey karakterimiz. Aslında bu film hakkında yazılacak çok şey yok. Dediğim gibi, cinsiyet kavramı ortadan kalkmış bu filmde. Francis ve Marie yeni tanıştıkları yakışıklı, kültürlü, komik, eğitimli Nicolas'ı paylaşamamaları anlatılıyor. Tabi Nicolas hayatlarından çıktıktan sonra eski arkadaşlık ilişkileri devam ediyor Francis ve Marie'nin. Burada arkadaşlığın "aşk ve cinselliğin" önüne geçtiği mesajını vermiş sanki bize...

  KAĞAN KÖKTÜRK
  apophis
  apophis

  Takip Et! Takipçi 34 Eleştirisini Oku

  3,0
  30 Mayıs 2012 tarihinde eklendi
  Film Xavier Dolan'ın genç yaştaki başarısıyla ön plana çıkıyor. Bazı sahneler sıkıcı olabilir ama yönetmenin performansını alkışlamak gerek. Birde soundtrack müziği hoştu
  Ed-WooD
  Ed-WooD

  Takip Et! Takipçi 37 Eleştirisini Oku

  3,5
  14 Ekim 2012 tarihinde eklendi
  Filmin arkadaşlık ve ikili ilişkiler hakkında anlattığı güzel şeyler var.Küçük detaylar çok iyi verilmiş.Araya giren isimsiz karakterlerin aşk hakkındaki yorumları,konuşmaları yer yer komik ve yer yer hüzünlü olmuş (özellikle gözlüklü kız:).Xavier Dolan yönetmen ve oyuncu olarak çok iyi-Nicholas'la buluşmaya gittiklerinde Marie'ye zorla gülümseyerek baktığı ve öptüğü sahnede beni çok güldürdü-.Bang Bang şarkısı filmin ağır çekimli sahnelerine tam oturmuş.Sondaki şemsiye sahnesi ise çok güzel,Dolan'ın kelimeleri kullanmadan bu sahneyle herşeyi anlatabilmesi takdire şayan,defalarca izlenebilir..
  Ece Soysal
  Ece Soysal

  Takip Et! Takipçi 17 Eleştirisini Oku

  3,5
  9 Temmuz 2011 tarihinde eklendi
  Festival filmleri genellikle hoşuma gitmez sıkıcı bulurum ama ''Hayali Aşklar'' oyuncuları ve alışılmamış konusuyla kendini izlettiriyor. Bende Monia Chokri ve Xavier Dolan gibi filmi de Niels Schneider'e bakmaktan kendimi alamasam da, film müzikleriyle konusuyla güzeldi gerçekten..
  enderefe
  enderefe

  Takip Et! Eleştirisini Oku

  2,5
  31 Mayıs 2011 tarihinde eklendi
  tek kelimeyle nefisti etkileciydi soundtrack albümü başucu albümü kesinlikle
  cinefilo
  cinefilo

  Takip Et! 13 Eleştirisini Oku

  2,5
  13 Mayıs 2011 tarihinde eklendi
  çoktan piyasa olmuş bi çocuk-adam, nerde olduğunun farkında ve ilerlemeye kararlı yada ihtiyacı var. daha çok okuyacağım diyor.

  kıskanmaktan başka bi şey gelmiyor elimden beceriksiz,özgüveni olmayan hödük kişiliğimle.

  filmi izlemedim yorumum yok.
  Daha Fazlasını Göster
  • En son Beyazperde eleştirileri
  • En İyi Filmler
  • Basın Puanlarına Göre En İyi Filmler
  Back to Top