Hesabım
  Şeytanı Gördüm
  Ortalama puan
  3,7
  207 Puanlama
  Şeytanı Gördüm hakkında görüşlerin ?

  38 Kullanıcı yorumları

  5
  7 Eleştiri
  4
  15 Eleştiri
  3
  7 Eleştiri
  2
  5 Eleştiri
  1
  3 Eleştiri
  0
  1 Eleştiri
  l-i-l-a-H
  l-i-l-a-H

  Takip Et! Takipçi 2.129 Eleştirisini Oku

  5,0
  6 Nisan 2011 tarihinde eklendi
  Gsterime girmesine bekleyemeden seyrettiim bir film oldu. Arkadalarmn dedii kadar salam bir Kore gerilimi...
  Demirtas
  Demirtas

  Takip Et! Takipçi 888 Eleştirisini Oku

  3,5
  21 Nisan 2014 tarihinde eklendi
  Güney Kore sineması diye bir şey var artık günümüzde. Başka hiç bir ülke sinemasına benzemeyen başka bir şey bu. Ya tutku derecesinde seviliyor ya nefret ediliyor. Ben ilk gruptanım. Denizden ne çıksa yerim diyenler gibi bende Güney Kore'den çıkan her filmi izlerim sanırım. Bu filmide çok beğendiğimi söylemeliyim.
  volkanick
  volkanick

  Takip Et! Takipçi 683 Eleştirisini Oku

  2,0
  25 Temmuz 2011 tarihinde eklendi
  bence yönetmen biraz daha cesur olsa koreden ikinci bir ihtiyar delikanlı fenomeni çıkabilirmiş.
  Olay örgüsünün biraz daha ayakları yere basacak şekilde kurgulanması lazımmış sanki.
  Haddim olmayarak hayatta kalabilmek için adalete sığınan psikopat-sapık katil teması daha ön plana çıkarılmalıymış gibi geldi bana..
  Konu sıkıntısı çeken Hollywood bu filme el atarsa alışılagelmişin aksine orjinalinden daha sağlam bir film çıkarabilir belkide..
  potasyum
  potasyum

  Takip Et! Takipçi 531 Eleştirisini Oku

  3,0
  1 Şubat 2012 tarihinde eklendi
  Deli bir film.Güzel bir film ama 'Oldboy geri döndü','Oldboy 2' gibi sözler etrafta duyarsaniz sakin inanmayin.Yalniz sunuda demeden geçemeyecegim Korelilerde ne kafa varmis,vur vur ölmüyorlar :)
  Eren-Emrah
  Eren-Emrah

  Takip Et! Takipçi 162 Eleştirisini Oku

  3,0
  16 Haziran 2011 tarihinde eklendi
  Ne şiddet, ne cinsellik unsurlari etkilemedi.. Senaryo yok, konusma yok sürekli bir kosusturmaca.. Rutin bir intikam filmi, puanina aldanmayin vasat bir film..
  Bekir H
  Bekir H

  Takip Et! Takipçi 19 Eleştirisini Oku

  5,0
  5 Aralık 2010 tarihinde eklendi
  ilk basta ihtiyar delikanlı yı sonra takip adlı flimi izledim kore sinemasından son olarak bu flimi izledim...ve gercekten kore sinemasına deger veriyorum flim cok kanlı olmasına rağmen izlenmeli 10/9
  mennan
  mennan

  Takip Et! Takipçi 72 Eleştirisini Oku

  4,0
  27 Mayıs 2011 tarihinde eklendi
  korku filmi degil oncelikle;ama kaliteli bir gerilim. uzun olmasina ragmen kendini izleten, bazi sahnelerin etkisinden çıkamayacaginiz yapıt. final sahnesi de filme uyan bir yelpazede esiyor.
  ozzy-badd
  ozzy-badd

  Takip Et! Takipçi 831 Eleştirisini Oku

  5,0
  12 Aralık 2010 tarihinde eklendi
  Kanlı sahneleri , konusu , olay örgüsü , yönetimi , müzikleri , oyuncu performansları , kurgusu ; kısacası her şeyiyle kusursuz bir yapım .
  Alınan intikam çok sert ti :) .
  İzlediklerim içerisinde en iyi İntikam konulu film di .
  10/10 .
  AstalaVista
  AstalaVista

  Takip Et! Takipçi 315 Eleştirisini Oku

  3,5
  24 Mart 2011 tarihinde eklendi
  Film bittiğinde izleyende sevinç ve hüznü birarada yaşatan ender yapımlardan.

  7 puan
  -alp-
  -alp-

  Takip Et! Takipçi 195 Eleştirisini Oku

  5,0
  17 Ocak 2011 tarihinde eklendi
  Min-sik Choi ismi Old Boy ve intikam üçlemesinin son halkası Lady Vengeance daki enfes oyunculuklarıyla takip listemize girmişti.. Yeni filmi Şeytanı Gördüm, oyunculuk kabiliyetinin ne derece üst seviyede olduğunu yeniden gösterdi bizlere.. Güney Kore sineması; iyi oyunculuklar ve zekice senaryolar sayesinde sürekli ileri gideceğe benzer.. Kendine has bir dili olan bu sinemayı sürekli takip edin derim...
  enesnail
  enesnail

  Takip Et! Takipçi 221 Eleştirisini Oku

  5,0
  19 Mart 2011 tarihinde eklendi
  Olmaz bu kadar diyeceğiniz bir film. gerilimi bir an olsun bitmiyor ve uzun süresine rağmen sıkmıyor. Old boydan hatırladığımız Min-sik Choi yine döktürmüş.Koreliler old boydan sonra intikam almanın değişik bir yolu daha göstermiş oldular...
  su-sisesi
  su-sisesi

  Takip Et! Takipçi 165 Eleştirisini Oku

  2,5
  15 Haziran 2011 tarihinde eklendi
  filmde aşırı ağır derecede cinsellik ve şiddet unsuru var...klişeleşmiş amerikan gerilim korku filmleri gibi değil...her bünyeye hitap etmeyecek bir film...yönetmen izleycisini rahatsız etmek için hiç bir şeyden kaçınmamış..konu olarak çok ilginç bi senaryosu yok bildik intikam öyküsü ama şiddet unsuru cinsellik unsuru rahatsız edici seviyeye çıkıyo...yani bu filmi kimse izlemesin diyemem çünkü böyle bir filmi her zamanda göremeyebilirsinizz...kötü adam harbiden rolünün hakkını vermiş...
  mavigitar
  mavigitar

  Takip Et! Takipçi 68 Eleştirisini Oku

  4,5
  21 Şubat 2011 tarihinde eklendi
  Oldukça etkilendiğim bir film. İzlemeye başlamadan bu tarz bir film aklımdan geçmemişti. Ve oldukça kalite bir yapım olduğunu gördüm. Oyunculuklarda üst düzeyde. Filmin başlarında şiddet sahnelerini biraz yadırgadım ama sonradan hikayeyi anlayınca normal gelmeye başladı. aşırı şiddet ve kan görmeyi bünyeniz kaldırmazsa bence izlemeyin. Şahsen bende pek gelemem ama dediğim gibi konuyu anlayınca normal gelmeye başladı ama kesinlikle çok bu konuda oldukça ağır bir film. İzlemenizi tavsiye ederim. 9/10
  kemerlee
  kemerlee

  Takip Et! Takipçi 693 Eleştirisini Oku

  4,0
  11 Temmuz 2011 tarihinde eklendi
  Kore sinemasının en büyük özelliği ne Hollywood'da nede Avrupa sinemasında göremiceğiniz kadar derin nitelikli senaryo, çok sert sahneler, gerçekçi olay örgüsü sürükleyici anlatım ve adalet kavramını insanların kalbindeki gibi değilde gerçek hayattaki gibi yaklaşması.
  Kore sinemasını yakından takip etmeme ve çok sevememe rağmen ben bile bu tarz filmlerin son yarım saatindeki gerçeklik hissine, sertliğine insanların isteğini değilde üçüncü sayfa haberiymiş gibi bir sonla bitirmesine alışamadım.Gerçekliği rahatsız ediciliği Chaser, Oldboy, Memories of Murder, Sympathy for Mr. Vengeance gibi kore sineması yapıtları gördük.Şeytanı gördümde bunlardan farklı değil, tam olarak tatmin olamıyacağınız hatta yer yer sinir eden ama kalitesi tartışılmaz gerilim soslu bir intikam filmi.
  MeLaNCH0L1c
  MeLaNCH0L1c

  Takip Et! Takipçi 51 Eleştirisini Oku

  4,0
  12 Aralık 2010 tarihinde eklendi
  Filmi biraz önce izledim. Tema itibariyle sıradan bir film. Farkı yaratan en önemli etken filmin ana karakterinin sıradışılığı. Daha önce bu tarz bir katil karakteri görmemiştim. SpoileR Çok amatör, fazla zeki değil, herhangi bir amacı yok... Sadece önüne gelen herhangi bir kızı öldürüyor. Bazen tecavüz etmeye kalkıyor... Değişik bir tipleme.

  Bu karakteri canlandıran Oldboydan da tanıdığımız Min-sik Choi psikopat rollerini oynamakta üstün bir yeteneğinin olduğunu bu filmde de gösteriyor. Gerçekten çok iyi bir oyunculuk çıkarmış. Ayrıca filmin müzikleri ve seçilen mekanlar başarılı denebilir. Ancak tüm bunlarla beraber film bir çok insan için oldukça rahatsız edici olabilir. Yani filmi çekenler ilk hedef olarak filmi izleyenleri rahatsız etmeyi koymuş gibi. Kesinlikle +18 bir film. Yani 18 yaşın altındaki bir çok kişinin bu filmdeki şiddet sahnelerini kaldırabileceğini pek sanmıyorum.

  Mükemmel bir film değil ama vasatın üstünde...
  Daha Fazlasını Göster
  • En son Beyazperde eleştirileri
  • En İyi Filmler
  • Basın Puanlarına Göre En İyi Filmler
  Back to Top