Hesabım
  Laurence Anyways
  Ortalama puan
  3,3
  10 Puanlama
  Laurence Anyways hakkında görüşlerin ?

  4 Kullanıcı yorumları

  5
  1 Eleştiri
  4
  1 Eleştiri
  3
  2 Eleştiri
  2
  0 Eleştiri
  1
  0 Eleştiri
  0
  0 Eleştiri
  Sırala
  En yararlı eleştiriler En yeniler En çok eleştiri yazmış üyeler En çok takip edilen üyeler
  Ogulcan B.
  Ogulcan B.

  Takipçi 236 değerlendirmeler Takip Et!

  3,5
  21 Aralık 2012 tarihinde eklendi
  Xavier Dolan'ın yazıp yönettiği iki filmi izlemiş biri olarak Laurence Anyways'in diğer iki filmine göre daha yorucu ve daha profesyonel bir iş olduğunu söyleyebilirim.Öncelikle filmin gerçekten gereğinden uzun olduğunu söylemeliyim filmin süresi jeneriği saymassak yaklaşık 2 saat 42 dakika ve bence yarım saat filmden rahat kesilip kısaltılabilirmiş.Xavier Dolan'ın diğer iki filmi gibi bu filminde hikayesi oldukça ilgi çekici,filmin yaklaşık ilk bir buçuk saati hem sürükleyici hem de izlemesi keyifli ama film ilerledikçe hem kısır döngü içine giriyor hem de insan ister istemez ne gereği vardı bu kadar uzatmaya diyor.Film genel olarak baştan sona bakıldığında kesinlikle farklı bir deneyim zaten Xavier Dolan farklı bir sineması olacağını ilk iki filminde sinyalleri vermişti,film zaman zaman gerçekten hem çekimleri olsun hem müzikleri olsun sinemasal anlamda beni doyurdu.Baştan sona sürükleyici bir film değil belki ama dediğim gibi ilk bir buçuk saat gerçekten sürükleyici.Oyunculuklar çok başarılı özellikle Melvil Poupaud ve Suzanne Clément gerçekten iyi oynamış unutmadan Suzanne Clément'in bir restorantaki çıldırma sahnesi var gerçekten oyunculuk o sahnede tavan yapmış.Kullanılan müzikler genel anlamda başarılı.Son olarak ben filmi beğendim diyebilirim bir başyapıt değil ve kesinlikle herkese hitap eden de bir film değil ama farklı bir deneyim yaşamak isteyenler Laurence Anyways'i izlesin derim.

  7/10
  Burak H.
  Burak H.

  Takipçi 121 değerlendirmeler Takip Et!

  4,0
  9 Nisan 2014 tarihinde eklendi
  Oyunculuk kökenli yeni nesil yönetmenlerden olan Kanadalı Xavier Dolan, henüz yirmi yaşındayken kameranın öteki tarafına geçmeye karar verip J’ai tué ma mère’i çekmiş ve sinema izleyicisini şaşkına çevirmişti. Kısmi anlamda kendi eşcinsel yaşantısını ve annesiyle bu durum üzerine ortaya çıkan sorunlarını anlattığı filmi hem eleştirmenlerce beğenilmiş, hem de ödül avcısı sıfatıyla bir süre adından sıkça söz ettirmişti. Eşcinsel sinemasının bu yeni yüzü, daha sonra Les amour imaginaires ile kendi sinema stilini oturtma yolunda önemli bir adım atmıştı. 2012 tarihli Laurence Anyways ise Dolan’ın artık kendi tarzını benimsemiş ve bunlardan taviz vermeye pek sıcak bakmayan bir yönetmen olduğunu kanıtlar nitelikte.
  Ersan_Kaan
  Ersan_Kaan

  8 değerlendirmeler Takip Et!

  3,0
  24 Mayıs 2020 tarihinde eklendi
  "Babam hep derdi ki: Şairler asla kış için giyinmezler. Fakat kışın onlara bir zararı olmaz. Çünkü bir şairin kalbi, daima sıcacıktır. Tabi buza dönüşene kadar." Daha 20 yaşındayken, hem yönetip hem oynadığı film olan Annemi Öldürdüm ve 2. filmi Hayali Aşklar ile ilgiyle izlenen Dolan, bu filmin ilk 90 dakikasında ilgiyle izlenen filmi 168 dakikaya sarkıtarak uzatıyor. Melvil Poupaud ve Suzanne Clément harika.
  Öznur E.
  Öznur E.

  1 değerlendirme Takip Et!

  5,0
  5 Ağustos 2018 tarihinde eklendi
  Mükemmeldi. Düşündüğümden daha farklı bir senaryosu vardı. Ve o son sahneler ahh o 'a new error' müziğini her dinlediğimde aynı his ve düşünme derinliğine giriyorum çok başarılı bir yapım olmuş👌
  Daha Fazlasını Göster
  • En son Beyazperde eleştirileri
  • En İyi Filmler
  • Basın Puanlarına Göre En İyi Filmler
  Back to Top