Hesabım
  Büyük Oyun
  Ortalama puan
  2,8
  47 Puanlama
  Büyük Oyun hakkında görüşlerin ?

  19 Kullanıcı yorumları

  5
  5 Eleştiri
  4
  8 Eleştiri
  3
  0 Eleştiri
  2
  3 Eleştiri
  1
  1 Eleştiri
  0
  2 Eleştiri
  wavinflag
  wavinflag

  Takip Et! Takipçi 69 Eleştirisini Oku

  1,0
  13 Ekim 2009 tarihinde eklendi
  yaw film türk filmi , afisi ingilizce hadi onu gectim.Bu ingilizce ismi türkler koyduguna göre , niye aynı filmin adını türkce olarak büyük oyun diye cevirmisler.Bir film yaparken 2 tane mi isim buluyorlar anlamadım ki.Festivaldeki adı karanlıga adım olsun , türkiyede vizyonda büyük oyun olsun diye sacma bir düsünce icerisine mi girdiler :S
  code-voldemort
  code-voldemort

  Takip Et! Takipçi 21 Eleştirisini Oku

  0,5
  15 Mayıs 2010 tarihinde eklendi
  artık gına geldi böyle filmlerden yok ırak yok filistin yok amerika yok kürt sorunu yok ermeni sorunu falan filan galiba senaryo bulamıyolar artık böyle asalakcakca filmleri görmek istemiyoruzzzzzzzzzzzzzzzzz
  soressasor
  soressasor

  Takip Et! Takipçi 67 Eleştirisini Oku

  0,5
  26 Eylül 2010 tarihinde eklendi
  Pek beğenmedim.
  velnmt
  velnmt

  Takip Et! Takipçi 45 Eleştirisini Oku

  4,0
  6 Ekim 2010 tarihinde eklendi
  Filmin konusu ilgi çekici, güncel. Taze yaraların üzerine parmak basılmış. Irak savaşının çirkin yüzünün perdeye yansımasını önümüzdeki yıllarda daha çok izleyeceğiz. Filmin isminden başlayacak olursak, filmin ismini isabetli bulmadım. İddialı bir isim olmuş 'Büyük Oyun' ancak olayları takip ettiğimiz kadarıyla oyunu biliyoruz belki, lakin filmde görünen oyunun küçük bir parçası. Oyunu filmin adı kadar hissettiğimiz söylenemez. Filmin Cenneti Suzan Gençi küçük kusurlarına rağmen beğendim. Rolünün hakkını vermiş.Kızın isminin cennet oluşu da isabetli, Cennetin yaşadığı cehennem/ler yansıtılmış.Filmin müziklerini beğendim. Özellikle filmdeki doğa sahneleriyle müziklerin uyumu güzel.Filmin başındaki köy baskını sahnesinin arka planı biraz doldurulabilirdi. Köyün ne sebebple basıldığı, direnişçi arama, yanlış ihbar veya istihbarat, dikkatsizlik vs. çok vurgulu değil. Gerekçe yok gibi duruyor.Güçlü ideolojik, dini gerekçeleri ve mesajı olan filmler zordur. Bunun için de çok çalışılması, detayların üzerinde çok durulması, terimler, jargon ve inanmış kişilerin rolleri ciddi emek ister. Filmde konuya eksik çalışıldığı izlenimi edindim. İstanbuldaki imam/lider uymamış. Müridler sakallı, imam sakalsız. İmam/lider sakallı olup yurtdışına çıkış sahnesinde sakalından ve dini kisvelerinden bürünmüş görünseydi oyun daha iyi algılanırdı diye düşünüyorum. Yine sohbet sahneleri tam olmamış. 'Can yakanın canı yansın, canı yansın ki anlasın' Canı yanan Iraklı, canının yakıldığı yer Irak, canını yakanlar Irakta, bomba İstanbulda patlıyor. Ne bileyim Kurtlar Vadisi Iraktaki canlı bomba daha başarılı olmuştu. Senaryonun bu yönü zayıf. Belki uluslararası terör organizasyonu başarılı işlenebilseydi bunu düşündürmezdi.Filmde Cennetin abisinin takma bacağını taktığı sahnes çok etkileyiciydi. Belki savaşın acı yüzünü en güçlüvurgulayan sahne buydu.Filmin bitiş sahnesi de güzel ve etkileyciydi. Burnumuzun dibindeki acılara kulak verme adına izlenmesi gereken bir film. 7,5/10
  majezik
  majezik

  Takip Et! Takipçi Eleştirisini Oku

  5,0
  20 Eylül 2010 tarihinde eklendi
  kesinlikle izlenmesi gereken bir film olmuş.bu klasik yorumu yapmak istemiyorum çünkü eminim bu ülkede bu filmi izlemeyen kalmayacakır.çünkü bu filmin oyuncularıyız hepimiz her ne kadar farkına varamasakta.bizi bu farkındalığa çektikleri için emeği geçenleri kutluyorum.çok başarılı olduğundan çok ödüle layık olacağına inanıyorum.bu arada her alanda olduğu gibi sinema piyasasında da bu filmi çekemeyenler başarısını kıskanıp ödül konusunda festival konusunda önünü keseceklerdir.umarım bunu yaparken sinemaya ve bu ülkenin geleceğine ne kadar zarar vereceklerini düşünürler.saygılar
  selimkuhis
  selimkuhis

  Takip Et! 13 Eleştirisini Oku

  5,0
  20 Eylül 2010 tarihinde eklendi
  Herkeze tavsiye ediyorum.Sakın filmin ilk yarıdaki ağır işleyişine bakıpta sıkılmayın,sonuna kadar izleyin.Şu anda içinde bulunduğumuz,yaşadığımız olayların iç yüzlerini anlatan realist bir çalışma olmuş.Oyunculuklarda iyi, özellikle başroldeki Suzan Gençin oyunculuğu dillere destan.
  akimya27
  akimya27

  Takip Et! 46 Eleştirisini Oku

  4,0
  18 Eylül 2010 tarihinde eklendi
  pek de uzakğında olmadığımız bir coğrafyada yaşanan büyük insanlık dramına bir de bu filmden izlemek irkilmeme sebep oldu,görselliğin önplanda olduğu sahneler oldukça etkileyiciydi..filmin sonunda cevapsız kalan birden fazla soru olsa da aslında filmde cavabını bildiğimiz birçok şeyin detaylı anlatımı vardı.
  İlteriş Göktürk
  İlteriş Göktürk

  Takip Et! 22 Eleştirisini Oku

  4,5
  15 Mart 2011 tarihinde eklendi
  Son aylarda izlediğim en iyi Türk filmi. Perde de izleyemedim DVDden izledim ve kendi adıma pişman oldum.

  İyi film nedir sorusuna kesinlikle "budur" cevabı verebilirim. Bazı sahnelerde ki yetersizlik gözle görülür seviye de. Bu da filmin bütçesi ile doğru orantılı sanırım. Fakat filmin yapımcısına ve yönetmenine bu konu da katılmıyorum. Yani "elimizde ki olanaklar kadar çektik" cümlesi bu film için geçerli değil benim için. Gerçekten o küçük gözle görülür kusurlardan sıyrılsaydı bu film Dünya çapında birçok ödül toplardı diye düşünüyorum.

  İki ateş arasında kalmış Türkmenlerin, kendilerine seçtikleri (daha doğrusu seçmek zorunda kaldıkları) üçüncü yolunda onlar için aydınlık bir tarafı yoktur. Dünya tarafından görülmeyen, duyulmayan, önemsenmeyen gurbet elde öksüz kalmış bu vatanın öz evlatlarını hikayesi. İzlerken derin bir duygu hali yarattı bende. Film bittikten sonra da devam etti bu ruh hali. Küçük noktalarda eleştirsem de filmde emeği geçen herkse çok teşekkür ediyorum.

  Doğru mudur bilmiyorum ama bu iş "idealist" bir iş gibi geldi bana. Eğer öyle ise ileri ki zamanda yine aynı türde projeler görmek isteriz. Emeği geçen kim varsa tekrar teşekkür ediyorum.

  (Bunu yazmasam olmaz. O sona doğru gösterdiğiniz gereksiz bir sahne var. Böyle duygu yoğunluğu olan bir film de pek doğru gelmedi bana. Olaya dini ya da ahlaki bir açıdan bakmıyorum. Sadece filmin gidişi ile alakasız geldi bana. Başka bir filmde başka bir sahnede böyle eğreti durmazı ama bu filmde olmamış.)
  lakot-2
  lakot-2

  Takip Et! 8 Eleştirisini Oku

  2,5
  24 Aralık 2010 tarihinde eklendi
  Filmi henüz izlemedim ama konu olarak işlenilmesi gereken birşey olmuş ama isim olarak pek beğenmedim çok basit bir şey seçilmiş.Biraz daha düşünülebilirdi,yani farklı bir şey yaratmak isterken böyle basit sıfatlarla film ismi olmamalı.Bu arada afiş çok etkileyici geldi,beğendiğimi söyleyebilirim..
  muratdemrel
  muratdemrel

  Takip Et! 29 Eleştirisini Oku

  2,5
  19 Eylül 2009 tarihinde eklendi
  anlatıldığı gibi konu güzel duruyor ama festival filmi yani sanat filmi olduğu için pek ses getirmeyecek belli.Çünkü büyük ihtimalle çok ağır sanat filmlerinden olur.
  Yöntmen türk, oyuncular türk, yapım türk filmi olmasına rağmen şöyle yabancı afişlerle gösterilmesi beni çileden çıkarıyor.Bu aynı yorumu Hayatın Tuzu filmine de yaptım.Herne kadar yurtdışında gösterilsede, festival filmi de olsa türkiye de gösterime girdiği zaman bir türk filmi yabancı özell,kle amerkancı şeylerden arındıralım.Bu tek kelime yazı olsa dahi.
  İzlemeden görmeden birşey dememek en iyisi olur.
  Saygılarımla.
  gökyüzü
  gökyüzü

  Takip Et! 10 Eleştirisini Oku

  5,0
  26 Eylül 2010 tarihinde eklendi
  bugün izledim filmi ve konusunu çok beğendim.herkesin izlemesini tavsiye ederim..son zamanlarda konusu iyi filmlere rastlamak çok zor.ayrıca cennetin oyunculuğunu çok beğendim..
  environmentalengineer
  environmentalengineer

  Takip Et! 5 Eleştirisini Oku

  4,5
  20 Eylül 2010 tarihinde eklendi
  Suzan Genç in oyunculuğu çok güzeldi.Hele o gözleri müthiş etkileyiciydi.Bu tarz konulu filmlerin artmasını ümit ediyorum. Amerikan işgalinin gerçekliğini konu alması ve Hurt locker filminin ne denli uydurma olduğunu ortaya koyması film izlemek için neden arayanlara yeterde artar bile
  arslancelik
  arslancelik

  Takip Et! 4 Eleştirisini Oku

  4,0
  26 Ekim 2010 tarihinde eklendi
  sakin bir izlemekten hoşlanıyorsanız mutlaka izleyin.. girdap ı beğendiyseniz bu filmide beğenirsiniz.
  cytheraaa
  cytheraaa

  Takip Et! Eleştirisini Oku

  4,0
  10 Eylül 2010 tarihinde eklendi
  Enteresan, ilginç, tartışmaya açık bir film...
  maksiporinn
  maksiporinn

  Takip Et! Eleştirisini Oku

  5,0
  13 Eylül 2010 tarihinde eklendi
  Bu filmde gerçeğin ta kendisi en özgün haliyle yansıtılmıştır istanbul film festivalinde izledim ve çok beğendim evet bir sanat filmidir ama sürükleyici ve verdiği mesajlarla amerikanın yaptığı zulümle kaçakçıların yaptığı zulümle ilgili çok doğru tespitlerle bizleri bilgilendiriyor. Mutlaka izleyin pişman olmayacaksınız.
  Daha Fazlasını Göster
  • En son Beyazperde eleştirileri
  • En İyi Filmler
  • Basın Puanlarına Göre En İyi Filmler
  Back to Top