Hesabım
  Sultanın Sırrı
   Sultanın Sırrı
  17 Aralık 2010 Sinemada | 1s 50dk | Aksiyon, Macera, Biyografik
  Yönetmen Hakan Şahin
  |
  Senarist Ömer Erbil
  Oyuncular: Mark Dacascos, Emanuel Bettencourt, Sinan Taymin Albayrak
  Basın
  1,0 1 Eleştiri
  Üyeler
  2,2 71 oy
  Beyazperde
  2,5
  Puanım :
  0.5
  1
  1.5
  2
  2.5
  3
  3.5
  4
  4.5
  5
  İzlemek İstiyorum

  Özet

  Sultanın Sırrı, aslında Musul ve Kerkük'e yönelik okyanus ötesi planların yüz yılı aşkın bir zamandır ince hesaplarla değerlendirildiğini anlatıyor. II Abdülhamit’e ait bir sırrın peşinde koşan Amerikan Ajanlarının mücadelesi, ilginç bir anlatımla beyazperde'ye aktarılıyor. Sultanın Sıırı'nda İstanbul’un Bizans'tan ve Doğu Roma imparatorluğu'ndan kalma yeraltı kanallarında geçen sahneleri, binlerce yıllık dokusu bozulmamış, girilmeyen dehlizlerle bezeli kurgusuyla farklı bir seyirlik atmosfer vaadediyor.

  Beyazperde Eleştirisi

  2,5
  Geçer
  Sultanın Sırrı

  Sultanın Sırrı

  Yazar: Murat Tolga Şen
  T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı ve İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti (AKB) Ajansı tarafından desteklenen 4 milyon $ bütçeli ''Sultan'ın Sırrı" bu hafta seyirci karşısına çıkıyor. Bunu özellikle belirtmek istiyorum çünkü TV kanallarının çuval hesabı alıp geceyarısından sonra gösterdiği kötü aksiyon filmlerinden birinin Türkiye'de çekilmesi için harcanan bu hatırı sayılır bütçe, ödediğimiz vergilerle karşılanıyor."Sultanın Sırrı", Dan Brown'un yazdıklarını fazla ciddiye alan bir yapıda, batılıların "Kızıl Sultan" olarak bildikleri 2. Abdülhamit Han'ın yaptırdığı ve içinde Kerkük petrol sahalarının yerlerini gösteren haritaların olduğu gizemli bir sandığa ulaşmaya çalışan 2 açgözlü Amerikan ajanını ve onların oyunlarını bozmaya çalışan Topkapı Sarayı müze müdürü Hakan (Sinan Albayrak) ve onunla birlikte çalışan Türk ajanı Derviş'in (Burak Sergen) maceralarını anlatıyor.Hamburg'da yaşaya

  Fragmanlar

  Sultanın Sırrı Dublajlı Fragman 2:04
  Sultanın Sırrı Dublajlı Fragman
  4.100 gösterim
  Öneriler

  Oyuncular

  Fotoğraflar

  Teknik bilgiler

  Ülke Türkiye
  Dağıtımcı Medya Vizyon
  Yapım yılı 2010
  Metraj uzun metrajlı film
  İlginç Detaylar -
  Bütçe -
  Dil Türkçe
  Görüntü formatı -
  Renk -
  Ses formatı -
  Yapım formatı -
  Viza numarası -

  Bu Filmi Beğendiysen, Şunlara da Göz At:

  Bu filmi sevdiyseniz, şunlar da ilginizi çekebilir: : Yılın en iyi filmleri 2010, En iyi film: Aksiyon, {Genre} türündeki en iyi filmler : 2010.

  Yorumlar

  Back to Top