Filmleri oyla!
Beyazperdem
  Anne Ya da Leyla
  Anne Ya da Leyla
  5 Mayıs 2006 / 1s 30dk / Dram
  Oyuncular: Özcan Varaylı, Müge Oruçkaptan, Ahmet Fırat
  Üyeler
  2,3 63 Puanlama ve 8 Eleştiri
  Puanım :
  0.5
  1
  1.5
  2
  2.5
  3
  3.5
  4
  4.5
  5
  İzlemek İstiyorum

  Özet

  "Anne Ya da Leyla" karanlık, dramatik bir Beyoğlu öyküsü... 10 yaşında, öksüz bir çocuk olan Kerem'in annesinin yokluğuna karşın verdiği beyhude mücadele ile çocukluk aşkının travmasıyla hala yanıp tutuşan Mecnun'un dramı kesişecektir. Kerem'in ruhu yaşadığı sarsıntılara fazla dayanamaz. Bir haber almak ister artık annesinden. Nerededir, kimlerledir, neden arayıp sormaz biricik oğlunu? Babasına yalvarışları fayda etmez, dadısı bir resim sıkıştırır eline annesi diye. Evini terk eder, düşer Beyoğlu sokaklarına. Kararlıdır annesini bulacaktır. Mecnun ise çocukluk aşkı Leyla'yı bulma yolunda adeta telef olmuştur. Yıllarca haber alamamıştır kızdan. İçini yakan bu aşk sevgilin pavyona düştü diyenlerin sözleriyle dayanılmaz olur. Soluğu Beyoğlu'nda alır. Her yere girip çıkacak Leyla'sını bulacaktır.
  Beyoğlu... İstanbul'un en karmaşık semti, en renklisi ya da en siyahı... Arka sokaklarından birinde karşılaşır Kerem ve Mecnun. Kerem'in sıkı sıkı tuttuğu resim düşüverir koynundan. Mecnun fotoğraftaki yüzü görünce gözlerine inanamaz. Leyla'dır, bu yüzü nasıl unutur? Genç adam artık çocuğu bırakamaz. Sevdiği gerçekten evlenmiş olamaz. Peki ya Kerem... Hayallerindeki annesi yıllarca onu kandırmış mıdır? Ya İstanbul... Gerçek Leyla'yı nerelere saklamıştır. Annesini arayan bir çocukla sevdiğine kavuşmayı bekleyen genç bir adamın, Beyoğlu'nun arka sokaklarından birinin hikayesi Anne ya da Leyla.
  Öneriler

  Oyuncular

  Tüm oyuncular ve teknik ekip

  İzleyici eleştirisi

  barfly-2
  barfly-2

  Takip Et! 7 Takipçi 229 Eleştirisini Oku

  1,0
  10 Mayıs 2006 tarihinde eklendi
  okuduğum yorumlar olumsuz olmasına rağmen film puanı görece yüksek çıkmış ki bu bir çelişki!!! film ise çok amatör bir zihniyetle çekimiş ve çok demode kalmış!! ayrıca sinemada dini ekol olmayacığına filmin yönetmeni de katılıyor ki bence çok doğru bir tespit. sonuş olarak türk sinema tarihinin kötü örnekleri arasınad yerini çokktan almış bir fil!!!
  sidarta21
  sidarta21

  Takip Et! 2 Takipçi 104 Eleştirisini Oku

  2,0
  1 Temmuz 2008 tarihinde eklendi
  film jenerikte kendini belli ediyor zaten.bu bir mesut uçakan filmidir yazarken yönetmen sadece adını kırmızı renkte yazıp gözümüze gözümüze sokuyor.sette eminim en az 50 kişiyle çalışmıştır.sadece filmi yönetmiş ve senaryoyu yazmış(senaryo bile kitaptan uyarlama.)durum böyleyken jeneriğe o şekilde yazılması açıkçasını açıkçası garip karşıladım.jeneriğe öyle yazılıp zeki demirkubuz,nuri bilge ceylan ...
  Devamını oku
  eraysinema
  eraysinema

  Takip Et! 65 Eleştirisini Oku

  1,0
  3 Aralık 2006 tarihinde eklendi
  kötü bir film sıkıcı
  zeb-ani
  zeb-ani

  Takip Et! 11 Eleştirisini Oku

  0,5
  20 Mart 2007 tarihinde eklendi
  ben de bu film için yorum yaparken: Amatörce olmuş. Mesut Uçakan gibi takdire şayan bir yönetmenden böylesini beklemezdim. Liseli bir öğrencinin kamerayla taksimde dolanmasına benzemiş. Oyunculuklar kötü, felsefesi var biliyorum ama ancak kendim düşünürsem ve biraz da "leyla ile mecnun" masalının anlatmak istediğini biliyorsam anlayabilirim. anlatmak istediğini doğru düzgün anlatamamış. (mesela yorum yapan bi arkadaş ...
  Devamını oku
  8 İzleyici eleştirisi

  Fotoğraflar

  Son Haberler

  Anne Ya da Leyla
  HABERLER - Gündemdeki Filmler
  5 Mayıs 2006 Cuma

  Teknik bilgiler

  Ülke Türkiye
  Dağıtımcı -
  Yapım yılı 2005
  Metraj uzun metrajlı film
  İlginç Detaylar -
  Bütçe -
  Dil -
  Görüntü formatı -
  Renk -
  Ses formatı -
  Yapım formatı -
  Viza numarası -

  Bu Filmi Beğendiysen, Şunlara da Göz At:

  Tüm benzer filmler

  Yorumlar

  Yorumları göster
  Back to Top