Hesabım
  Kampüste Çıplak Ayaklar
  Kampüste Çıplak Ayaklar
  2 Ekim 2009 Sinemada / 1s 30dk / Dram
  Yönetmen Cansel Elçin
  Senarist Cansel Elçin
  Oyuncular: Ezgi Asaroğlu, Laçin Ceylan, Cansel Elçin
  Üyeler
  2,6 92 Puanlama ve 27 Eleştiri
  Puanım :
  0.5
  1
  1.5
  2
  2.5
  3
  3.5
  4
  4.5
  5
  İzlemek İstiyorum

  Özet

  Doğu'nun gizemli hayat felsefesi, İstanbul'da bir üniversite kampüsüne dahil olursa ne olur? Bugüne kadar Hindistan'a yolculuk yapan, "Nirvana'ya eren" ve yapılan ruhani yolculuk ile arşa çıkan insanların varlığı hep şaşırtıcı hikayeler içermiştir. Bu deneyimler sonrasında hayatları değişen insanlar temasına takla attıran, farklı bir açıdan ele alan ve Türkiye'deki gençlerin hayatına odaklanan bir film olan "Kampüste Çıplak Ayaklar"ın hikâyesi İstanbul'daki bir Üniversite'de geçmektedir. Farklı sorunları olan gençlerin bulunduğu sınıfın kapısı bir gün açılır ve içeri adı Şiva olan Hintli bir kız girer. İlk başta herkesin giysileri ve görünüşünden dolayı alay ettiği kız, sonradan herkesin arkadaşı olacak ve farklı kültürden gelmenin verdiği farklı bakış açısı, inançlar, mitolojik hikâyelerin yardımıyla onların hayatını değiştirecektir. Ancak hiç kimsenin bilmediği, bu Hintli kızın bir sırrı olduğudur. Film günümüzün gençlerinin yüzeysel yaşantılarına, birey olmalarına izin vermeyen toplumsal baskılara ve gençlerin duygusal yönlerinin çöküşüne eleştirel bir bakış getirmesi ile öne çıkmaktadır.
  Öneriler

  Oyuncular

  Tüm oyuncular ve teknik ekip

  İzleyici eleştirisi

  Majör-2
  Majör-2

  Takip Et! Takipçi 294 Eleştirisini Oku

  3,0
  1 Ağustos 2010 tarihinde eklendi
  Cansel Elçin bence yönetmenlik yapmasın, oyunculuk yapsın...Ne kadar kopuk bir filmdi yahu..Ezgi Asaroğlunun oyunculuğu dışında hiçbirşey yok.Vakit kaybı bence...5/10
  Ismail S
  Ismail S

  Takip Et! Takipçi 133 Eleştirisini Oku

  2,0
  9 Ağustos 2010 tarihinde eklendi
  Yer yer konuşmalar, öğrencilik hayatı biraz gerçekçi.Ama hintli kız, yurt dışı olayı, aşk meşk olayı abartılı...herhangi bir hareket yok filmde,yer yer sıkıyor.açıkçası herkesin izleyebileceği bir film değil.pek de iyi bulmadım,amatörce çekilmiş.bi de içeriğinde sinema,kısa film çekimi geçiyor..bu konunun üstüne düşmek istemişler,ama yeteri kadar vurgu yapılamamış..4/10..
  burcuhazal
  burcuhazal

  Takip Et! Takipçi 95 Eleştirisini Oku

  2,5
  26 Ağustos 2009 tarihinde eklendi
  Son zamanlarda izlediğim en güzel fragmana sahip film. Filmde çalan şarkı Kupka grubuna ait "Lai Pun Lal" dir. Merakla bekliyoruz.
  cudiferat
  cudiferat

  Takip Et! Takipçi 177 Eleştirisini Oku

  4,0
  6 Ekim 2009 tarihinde eklendi
  Açıkçası bu güne kadar fragmanından etkilenip / veya film öncesi söyleşilerden vs. sabırsızlıkla beklediğim pek az film oldu mesela isim vermeden edemeyeceğim Güz Sancısı tam bi hayal kırıklığı olmuştu bende, bu filmi beklerken de içimden hep inşallah ikinci bir Güz Sancısı vakası olmaz dedim; ve olmadı ! !. . Çok büyük beklentim yoktu, ama film çok mu güzel? Değil. kötü mü? Değil. Ama konunun ...
  Devamını oku
  27 İzleyici eleştirisi

  Fotoğraflar

  Teknik bilgiler

  Ülke France, India, Turkey
  Dağıtımcı -
  Yapım yılı 2009
  Metraj uzun metrajlı film
  İlginç Detaylar -
  Bütçe -
  Dil -
  Görüntü formatı -
  Renk -
  Ses formatı -
  Yapım formatı -
  Viza numarası -

  Bu Filmi Beğendiysen, Şunlara da Göz At:

  Yorumlar

  Yorumları göster
  Back to Top