Hesabım
  Şeytan Tohumu
   Şeytan Tohumu
  23 Ağustos 2013 Sinemada / 1s 35dk / Korku, Gerilim
  Yönetmen Ole Bornedal
  Senarist Juliet Snowden, Stiles White
  Oyuncular: Jeffrey Dean Morgan, Kyra Sedgwick, Natasha Calis
  Orijinal adı The Possession
  FRAGMANI İZLE
  Üyeler
  3,1 33 Puanlama ve 7 Eleştiri
  Beyazperde
  2,5
  Puanım :
  0.5
  1
  1.5
  2
  2.5
  3
  3.5
  4
  4.5
  5
  İzlemek İstiyorum

  Özet

  Yakın zamanda eşi Stephanie'den ayrılan Clyde zor günler geçirmektedir. Yeni hayatına adapte olmaya çalışırken bolca küçük kızı Em ile vakit geçirmektedir. Yaşadıkları yerde bie evin yanması ve ardından bu evdeki eşyaların satışa çıkarılmasıyla birlikte eşyalara göz atmak için oraya giderler. Üzerinde gizemli yazılar bulunan bir ahşap kutuyu almakta sakınca görmeyen baba-kız, kutunun evlerine gelmesiyle yaşanmaya başlayan esrarengiz olayların hedefi olurlar. Bu kutuyu bir saplantı haline getiren küçük Em, gittikçe tuhaflaşmakta ve tehlikeli hareketlerde bulunmaktadır. Babası Clyde her ne kadar kutuyu ondan almaya ve yok etmeye çalışsa da bu o kadar kolay olmaz. Stephanie'nin de durumdan haberdar olması sonrasında anne-babanın amansız bir mücadeleye atılacaktır. İçerisinde asırlık kötü ruhların ve ürkütücü mitlerin uykuya daldığı bu kutu, insanoğlunun savaştığı en tuhaf düşmanlardan birini doğuracaktır.
  Danimarkalı yönetmen Ole Bornedal'ın imzasını taşıyan filmin başrollerinde Jeffrey Dean Morgan ve Kyra Segwick yer alıyor.

  Beyazperde Eleştirisi

  2,5
  Geçer
  Şeytan Tohumu

  Ruhların işi gücü ‘Aile’ ile…

  Murat Tolga Şen
  Korku sinemasının “supernatural” tarafı ‘Aile’ye dadanmaktan asla vazgeçmez. Çünkü adı üzerinde aile kutsal bir çekirdektir ve cennetten kovulmuş kötü ruhların nihai amacı bu çekirdeği parçalamaktır. Neyse ki ‘kutsal aile’yi parçalamak atomu parçalamaktan bile zordur! Şeytan Tohumu (The Possession), vasat korku filmleriyle tanıdığımız Danimarkalı yönetmen Ole Bornedal’ın Amerikan sermayesiyle çektiği yeni filmi… Başrolde fizik ve ses rengi olarak Javier Bardem’e ikizi kadar benzeyen Jeffrey Dean Morgan var. Film 2009 yılında çekilen Doğmamış (The Unborn)’un reçetesini aynen uygulayan orta karar bir korku... Eser miktarda Poltergeist esinlenmesi de mevcut ancak ona benzeyenini çekmek bol dolarlı bir bütçe istediğinden daha küçük bir hikâyesi var. Yeni boşanmış ama çocukları üzülmesin diye arkadaş kalmaya çabalayan Clyde ve Stephanie’yi tanıyoruz öncelikle. Boşanmadan sonra Clyde kendini i...
  Eleştirinin tamamı

  Fragmanlar

  Şeytan Tohumu Orijinal Fragman 2:24
  Şeytan Tohumu Orijinal Fragman
  17953 gösterim
  Öneriler

  Oyuncular

  Jeffrey Dean Morgan
  Rolü : Clyde Brenek
  Kyra Sedgwick
  Rolü : Stephanie Brenek
  Natasha Calis
  Rolü : Em
  Grant Show
  Rolü : Brett
  Tüm oyuncular ve teknik ekip

  İzleyici eleştirisi

  Ilknur K
  Ilknur K

  Takip Et! 2346 Takipçi 1 153 Eleştirisini Oku

  3,0
  19 Şubat 2013 tarihinde eklendi
  Film de güzel gizem var. Bu gizem sizi sarıyor. Aslında son dönem filmlerine göre biraz daha iyi buldum. Ama sonlarında saçmalayan ve kendini yalanlayan bir film olmuş. spoiler: Hani bu şeytan sadece çocukların içine giriyordu. Sonlarında babasınında içine girdi.
  Demirtas
  Demirtas

  Takip Et! 787 Takipçi 888 Eleştirisini Oku

  2,5
  25 Nisan 2014 tarihinde eklendi
  Aynı tornacının elinden çıkmış onlarca Korku filmi çekiliyor. Birbirinin aynısı diyebileceğim kadar benziyolar birbirlerine. Aynı formül üzerine çekilmiş bu filmler insanı şaşırtmıyor. Neler olabileceğini tahmin ediyorsunuz artık. Buda o filmlerden biri. Türün meraklıları için.
  Fundalina Jolie
  Fundalina Jolie

  Takip Et! 74 Takipçi 178 Eleştirisini Oku

  3,0
  13 Aralık 2013 tarihinde eklendi
  92 dakikalık süre boyunca, tekrar sahnelerinin bolluğu ve gerilim dozunun zaman zaman düşmesine rağmen ürkütücü bir film Şeytan Tohumu. Her dini inanışta kendine özel yeri bulunan Şeytan, cin… bu filmde dibbuk adı ile anılıyor. Bu tür filmlerde kullanılan kasvet, karanlık, ürkütücü piyano sesleri ve genel gidişat ise şaşırtmıyor. Korkmak için kan görmeye ihtiyaç duymayan, karanlık atmosfer ve bu tür konulara ...
  Devamını oku
  Yaşar A.
  Yaşar A.

  Takip Et! 14 Eleştirisini Oku

  4,5
  2 Temmuz 2015 tarihinde eklendi
  "şeytanlı" filmleri seven herkesin KESSİNNLLİKLE izlemesi gereken bir film. Gerilim dozu yüksek bir film. Ani korkutan 2-3 sağlam sahne vardı ki özellikle Baba kızına Tevrat okuyorken aniden Tevrat'ın elinden fırlaması cidden çok iyiydi. Kesinlikle izleyin pişman olmazsınız. Son olarak sözlerimi AAAAAAABBBBBİİİİİZZZZZZUUUU diyerek tamamlamak istiyorum çünkü şeytan çıkaran adam harikaydı.
  7 İzleyici eleştirisi

  Fotoğraflar

  15 Fotoğraf

  Bunları Biliyor musunuz?

  Yönetmen Hakkında

  Danimarkalı yönetmen Ole Bornedal gerilim ve dehşet dolu bir filmle Amerika'daki sinema macerasına geri dönüyor. Yönetmen 1994 yılında kendi ülkesinde küçük bütçeli ve yaratıcı bir film olan Nightwatch'u çekmiş ve başarısı ülkesinin sınırlarını aşınca, 1997 yılında filmin Amerikan re-make'ine imza atmıştır. Ardından çektiği filmleri Danimarka imzasını taşırken, sadece I Am Dina filmi bir Avrupa ortak yapımı olmuştur.

  Bu Film Hakkında

  Filmin konusu gazeteci Leslie Gornstein'ın Times'da yayınlanan bir makalesinde yer alan bir Yahudi efsanesinden esinlenilerek oluşturulmuş. 

  Bu Film Hakkında

  Film yapım sonrasında Amerika'da sansür ve yaş sınırlaması konusunda sorunlarla karşılaşmış. Başlangıçta film 'R rated' olarak belirlenmiş ve 18 yaşından küçüklerin filmi izlemesi uygun görülmemiştir. Ancak yapımcıların karara karşı çıkması sonrasındaki süreçte karar değiştirilerek yaş sınırı 13'e düşürülmüştür.

  Son Haberler

  Korku Filmlerinin Lanetli Eşyaları
  HABERLER - Özel Dosyalar
  16 Kasım 2018 Cuma
  Uçaklar 3D (Planes) İlk Haftasında Şampiyon
  HABERLER - Sektörden
  29 Ağustos 2013 Perşembe
  Yılın 34. haftasında en çok izlenen film Disney'in animasyonu Uçaklar 3D oldu.
  Geçmişin Sırları Sinemalarda!
  HABERLER - Gündemdeki Filmler
  22 Ağustos 2013 Perşembe
  Oscarlı aktör Robert Redford'un son filminin yanı sıra vizyonda bol kahkaha var!
  4 Haber ve Özel Dosya

  Teknik bilgiler

  Ülke ABD
  Dağıtımcı -
  Yapım yılı 2012
  Metraj uzun metrajlı film
  İlginç Detaylar 4 başlık
  Bütçe 17 500 000 $
  Dil İngilizce
  Görüntü formatı -
  Renk Renkli
  Ses formatı -
  Yapım formatı -
  Viza numarası -

  Bu Filmi Beğendiysen, Şunlara da Göz At:

  Tüm benzer filmler

  Yorumlar

  • pembeoje
   izlenebilir
  Yorumları göster
  Back to Top