Hesabım
  İlk ve Son Aşkım
  Ortalama puan
  3,1
  26 Puanlama
  İlk ve Son Aşkım hakkında görüşlerin ?

  5 Kullanıcı yorumları

  5
  0 Eleştiri
  4
  1 Eleştiri
  3
  2 Eleştiri
  2
  1 Eleştiri
  1
  1 Eleştiri
  0
  0 Eleştiri
  volkanick
  volkanick

  Takip Et! Takipçi 683 Eleştirisini Oku

  1,5
  16 Aralık 2014 tarihinde eklendi
  Dünyanın sonu temalı filmlerden biri.Kadın erkek ilişkilerini ön plana çıkaran bir yapısı var.Ama bence hiçbir açıdan ortalama üstüne çıkamayan sıradan bir film.İzlenmese de olur etiketini aldı benden.
  JeanClaudeVanDamme
  JeanClaudeVanDamme

  Takip Et! Takipçi 1.209 Eleştirisini Oku

  4,0
  17 Ekim 2012 tarihinde eklendi
  En azından sığ ve klişe bir film değil ve ben daha da fazlası olduğunu düşünüyorum.Daha çok korku-gerilim filmlerinde gördüğümüz ''dünyanın sonu'' temasının romantik film kalıpları içerisinde bir yol filmi formunda naif ve etkileyici bir hal aldığını görüyoruz.Temposunun düşük olması ve bir türlü kabuğunu kıramayan yapısı eleştirilebilir ancak aynı zamanda çok keyifli ve sıcak.
  MojoRising
  MojoRising

  Takip Et! Takipçi 380 Eleştirisini Oku

  2,5
  10 Ekim 2012 tarihinde eklendi
  Senaryodaki belirgin zaaflar, Dodge (Steve Carell) karakterinin iyi yazılmamış, donuk bir karakter oluşu, Keira Knightley ve Steve Carell arasındaki uyuşmayan kimya. İşte bunların hepsi konusu ile umut vaat eden bu filmi diplere çekmeyi başarıyor. Senaryo üzerinde hafif iyileştirmeler ve doğru oyuncu seçimiyle daha başarılı olabilecekken film yukarıda saydığım sebeplerden dolayı izleyip kısa sürede unutulacak sıradan bir seyirliğe dönüşüyor.
  Rollercoaster
  Rollercoaster

  Takip Et! Takipçi 382 Eleştirisini Oku

  3,5
  11 Şubat 2013 tarihinde eklendi
  Dünyanın sonunun gelecek olmasıyla beraber kuralcı,içine kapanık Dodge ile onun tam tersi özelliklere sahip Penny beraberce geçmişlerini ve yaşadıkları ilişkileri sorgulamaya başlıyorlar.İlk yarım saat standart bir komedi havasında geçiyor.Yolculuğa çıktıkları kısımdaysa filmin temposunun düştüğünü,zaman zaman teklemeye başladığını görüyoruz.Biraz daha sabredip son kısımlara gelebilirseniz final sizi etkileyecektir diye tahmin ediyorum.Çaresizlik ve beraberinde romantizmin bu kadar güzel anlatıldığı çok az film gördüm...7/10
  Birkan K.
  Birkan K.

  Takip Et! Takipçi 51 Eleştirisini Oku

  3,5
  1 Kasım 2013 tarihinde eklendi
  Bir Hollywood klişesi haline gelmiş Dünya’nın sonu geyiğinden başarılı bir romantik komedi filmi çıkarmışlar. Gerçi filmde bir klişe daha var. Steve Carell’ın önce kaybeden ve filmin sonunda kazanan karakterleri oynaması. Crazy Stupid Love, Dan in Real Life, The 40 Year Old Virgin bu filmlerin örneklerinden. Ama Sezar’ın hakkı Sezar’a gerçekten bu kaybeden karakterler Steve Carell’ın üzerine cuk oturuyor. Ve romantik komedi filmlerinde hem komedi tarafını hemde romantizm tarafını eş değer oyunculuk performanslarıyla üstelendiği rollerin altından kalkıyor. Filmde Steve Carell’a, İngiliz aktirist Keira Knightley eşlik ediyor. Başrol oyuncuları gerçekten iyi bir ikili oluşturmuşlar. Yönetmen koltuğunda Lorena Scafaria bulunuyor. Genç bayan yönetmenin ilk filmi ayrıca senaryoda da yine Lorena Scafaria imzası var. Aslında filmin konusu alışılageldik olduğu için ilk dakikasından, dolandırılmadan hikayenin içine alıyor sizi. Dünyanın sonu geyiğine bambaşka bir açıdan bakmış yönetmen ve büyük bir olayın, keşmekeşin içerisinde küçük tatlı bir aşk hikayesi yaratmış. Böyle gök taşının gezegenimize çarpacağı filmlerde kahramanlarımız, kendilerini ya da dünyayı kurtarmak için yaşadıkları yerden, dünyayı kurtaracakları yerlere giderken türlü türlü yol maceralarına atılırlar. Bu filmde de ana hatlarıyla kahramanlarımız için böyle bir rota çizilirken ironik olaylarla bu filmler ufaktan dalgaya alınıyor. Filmin sonunda da kurtuluş beklentisi olan izleyicilere ve benzer hikayeli filmlere güzel bir gönderme yapılıyor.

  Bazen kısa bir zaman dilimi bile yaşamımızın en unutulmaz anlarını kapsıyor ve bu sürecin hayatımızın neresinde karşımıza çıkacağı belli olmuyor. Tıpkı bu filmde olduğu gibi 21 günlük bir yaşama süresi olan kahramanlarımız gerçek aşkı yaşamlarının sonunda buluyorlar ya da bulduklarını zannediyorlar.
  Daha Fazlasını Göster
  • En son Beyazperde eleştirileri
  • En İyi Filmler
  • Basın Puanlarına Göre En İyi Filmler
  Back to Top