Hesabım
  Ters Yüz
  Ortalama puan
  4,7
  yayın
  • Hitfix
  • The Daily Telegraph
  • Variety
  • Hitfix
  • The Guardian

  Her dergi ve gazetenin puanlama sistemi farklı olduğu için, Beyazperde, puanları 0.5 - 5 yıldız üzerinden, kendi barometresine göre vermiştir.

  Basın Eleştirisi

  Hitfix

  Yazar: Drew McWeeny

  "Ortak yönetmenler Pete Docter ve Ronnie Del Carmen, gerçek fiziksel dünyada yaşananlara baktığınızda son derece küçük ölçekli bir hikaye anlatıyorlar. Ne var ki böyle yaparak son derece güçlü bir şey yaratıyorlar, zira bir çocuğun iç dünyasının ne denli çalkantılı ve önemli olabileceğine gerçek bir saygıyla duruşunda bulunuyorlar."

  Eleştirinin tamamı için: Hitfix

  The Daily Telegraph

  Yazar: Robbie Collin

  "İnsancıl ve yürek burkucu güzellikteki bu gilm, Pixar'ın birçok mükemmel filmiyle kıyaslandığında bile stüdyonun en iyi filmlerinden biri olarak göze çarpıyor."

  Eleştirinin tamamı için: The Daily Telegraph

  Variety

  Yazar: Peter Debruge

  "Pixar'ın 15. filmi uygulamada, çizgi film stüdyosunun bugüne kadarki en iyi fikrine sahip. Şirketin dünya çapındaki geniş izleyicisini memnun etmek ve eğlendirmekle kalmayacak; aynı zamanda insanların düşünme biçimleri üzerine düşünmelerini de sonsuza dek değiştirebilecek bir şaşırtıcı orijinallikte bir konsepte sahip."

  Eleştirinin tamamı için: Variety

  Hitfix

  Yazar: Gregory Ellwood

  "Ters Yüz'deki dramatik elementler üzerinize saplanıp kalacak ancak korkmayın, gözle görülür bir mizaha da sahip."

  Eleştirinin tamamı için: Hitfix

  The Guardian

  Yazar: Peter Bradshaw

  "Up kadar duygusal anlamda yıpratıcı, Monster Inc. ya da belirli aşamalarda benzerlik gösterdiği Toy Story filmleri kadar incelikle değil ancak korkunç bir şekilde sempatik, şevkli ve baştan çıkarıcı, tamgaz bir eğlencelik."

  Eleştirinin tamamı için: The Guardian
  Daha Fazlasını Göster
  Back to Top