Hesabım
  Berlin Kaplanı
  Ortalama puan
  2,9
  249 Puanlama ve 31 Eleştiri
  dağılımı 31 Eleştiri notla
  0 Eleştiri
  2 Eleştiri
  10 Eleştiri
  14 Eleştiri
  2 Eleştiri
  3 Eleştiri
  Berlin Kaplanı hakkında görüşlerin ?

  31 kullanıcı eleştirisi

  KaliteTAKİP
  KaliteTAKİP

  Takip Et! 1663 Takipçi 873 Eleştirisini Oku

  3,5
  16 Mayıs 2012 tarihinde eklendi
  aılecek ızleyebılecegınız sıcak samımı bır fılm ozellıkle ata ınanılmaz bır oyunculuk sergılemıs ızlettırıyor kendısını ızleyın pısman olmazsınız
  rudeonerudeone
  rudeonerudeone

  Takip Et! 4645 Takipçi 1 698 Eleştirisini Oku

  3,0
  6 Şubat 2012 tarihinde eklendi
  İzletiyor. Özellikle Ata Demirer'in "Almancı" rolüne bürünmesini beğendim diyebilirim. Konuşmalarının yanında giydiği kıyafetler ve tarzı da tipik bir "Almancı" profili sunuyor bizlere. Yine taklit yeteneğini konuşturmuş. Onun dışında üzülerek de olsa "sığ" bir film olduğunu söylemeliyim. Oradan oraya atlamalar, boşlukta kalan şeyler, gerçekleşmeden çok önce tahmin edebildiğimiz olaylar var. Sıcak, samimi, kendini izleten bir film gibi gözüküyor bir yandan da. Ancak sinemasal kalite bazında değerlendirecek olursak, bazı noktaları atlamamız mümkün değil. Ülkemizin ünlü komedyenleri sıradaki film projeleri için gerekli bütçeyi her zaman sağlayabiliyorlar zaten. Sanırım artık biraz daha özenli olmanın vakti geldi. Bu özen, senaryo ve hikaye nezdinde başlayabilir mesela. Eğlenceli sahneler de vardı filmde tabii. Merak ediyorsanız izleyin ancak ne tür bir film izlediğinizi ve ne amaçla çekilmiş olduğunu aklınızdan hiç çıkarmayın. Beklentileri çok da yüksek tutmayın. Böylece daha çok beğenirsiniz belki.
  Demirtas
  Demirtas

  Takip Et! 783 Takipçi 888 Eleştirisini Oku

  2,0
  1 Ağustos 2012 tarihinde eklendi
  Eyvah Eyvah'ların yarattığı beklentinin altındae ezildi maalesef. Ata Demirer Eyvah Eyvah'lara devam ederek halkı sömürebilirdi açıkçası. Bunu yapmadığı için takdiride hak etti. Yeni bir işle risk aldı. Bunlar hep güzel şeyler Ata Demirer adına ama Berlin Kaplanı gerçektende olmamış. Yer yer güzel espiriler olsada kesinlikle tatmin etmiyor.
  Ceren S.
  Ceren S.

  Takip Et! 232 Takipçi 443 Eleştirisini Oku

  2,5
  12 Şubat 2012 tarihinde eklendi
  Ortalama bir film olmuş,fazla bir beklentiyle gitmemek lazım.Birçok arkadaş Eyvah Eyvah ya da Şahan Gökbakar'ın Recep İvedik filmiyle kıyaslıyor ki bu oldukça saçma, apayrı 3 film.Sadece fazla bir beklentiyle gitmediğiniz sürece film kendini izletecek bir film.Filmdeki tek çok beğendiğim yan, oyuncuların doğallığıydı.Ata Demirer gerçekten rolünün hakkını vermiş :)
  electronica
  electronica

  Takip Et! 18 Takipçi 228 Eleştirisini Oku

  2,5
  12 Şubat 2013 tarihinde eklendi
  Vasat bir film olsa da verdiği mesajı takdir ettim ...
  İnsanın hayatta mücadele edebileceği, savaşabileceği bir şeylerin olması gerekiyor ...
  Hayata anlam katan, insana moral motivasyon veren bu olsa gerek ...
  valendom
  valendom

  Takip Et! 8 Takipçi 130 Eleştirisini Oku

  2,5
  22 Şubat 2012 tarihinde eklendi
  espri dozu az hatta çok az , tamamen para toplamak için yapılmış , bir Ata Demirer filmi olmaktan öteye gidemeyen komedi filmi olmaktan çok uzak bir yapım....zaman kaybı
  Engin Yüksel
  Engin Yüksel

  Takip Et! 3895 Takipçi 1 401 Eleştirisini Oku

  2,5
  26 Nisan 2012 tarihinde eklendi
  beklenildiği kadar iyi olmayan bir film vasatı aşamaz 2,5/5
  ozzy-badd
  ozzy-badd

  Takip Et! 710 Takipçi 831 Eleştirisini Oku

  2,5
  6 Şubat 2012 tarihinde eklendi
  Ata Demirer iyi bir karakter yazmis , iyi de oynamis ... Sinemada görülmeyi hak eden , çok eglenceli bir yapim Berlin Kaplani . Ben izlerken çok keyif aldim ... 5/2.5 ...
  kemerlee
  kemerlee

  Takip Et! 396 Takipçi 693 Eleştirisini Oku

  3,5
  2 Ağustos 2012 tarihinde eklendi
  Eyyvah Eyvah filmleriyle kahkaya boğan Ata Demirerden içimizden çıkma yine sıcak bir hikaye, başta oyuncu performansları oldukça başarılı, işleyiş ve sonu fazlasıyla klişe olsada filme yayılan samimi havayla çokta göze batmıyor.Kahkaha bombardımanına sokmasada, yer yer güldüren eğlenceli bir film.
  10/6,5
  Amir Han
  Amir Han

  Takip Et! 158 Takipçi 452 Eleştirisini Oku

  2,5
  7 Ekim 2014 tarihinde eklendi
  Ata Demirer tek başına filmi sırtlamaya çalışmış. Ama sinema filmi komplike bir iştir. Stand Up gösterisi değil. Diyaloglar ve karakterlerin birbirleri ile olan kurgusal iletişimleri arasındaki kopukluk bariz görünür vaziyetteydi. Çocuk oyuncu gereksizdi. Nihal Yalçın'ın duygusal sahneleri senaryodan kaynaklı hiç samimi değildi. Velhasıl kelam bir olmamışlık hissediliyor. Ama izlenmezmi izlenir. Komik bir film olarak değil vakit geçirmek ve biraz gülümsemek için izlenir. 2 milyon liralık gişe rakamının filmin kalitesi ile yakından uzaktan alakası yok. İyi seyirler.
  Rollercoaster
  Rollercoaster

  Takip Et! 117 Takipçi 382 Eleştirisini Oku

  2,5
  2 Mayıs 2012 tarihinde eklendi
  İçerisinde inceden dramatik bir öykü barındırıyor ki asıl ön plana çıkartılması gereken kısmı bu olmalıydı.Ata bunu pek başaramamış.Tiplemesi gayet sıcak,çabuk ısınılan bir karakter ama senaryodaki komedi unsurları gerçekten çok zayıf.Kimseyi tatmin etmesi mümkün değil.Zaten Ferdi Tayfur'un iddiasından sonra insanların içinde bir şüphe oluştu,tam sahiplenemedik filmi.Bunların hepsi bir araya gelince vasatı bulmuyor...5/10
  Furkan Y.
  Furkan Y.

  Takip Et! 14 Takipçi 214 Eleştirisini Oku

  4,0
  25 Kasım 2014 tarihinde eklendi
  Güzel bir filmdi. Tipik bir Alamancı ve bunu kandırmaya çalışan uyanık bir akraba. Tabii film ile ilgili çok güzellikler var. Filmin çekildiği yer çok güzel. Ahtapot sahnesi ile filmin adı bir oldu benim için. Zevkle izlenebilecek bir film.
  Pınar Güner
  Pınar Güner

  Takip Et! 5 Takipçi 17 Eleştirisini Oku

  2,0
  2 Mart 2012 tarihinde eklendi
  Ferdi Tayfur’un çalıntı iddiaları bir kenara bırakılırsa, Ata Demirer’in senaryosunu yazdığı Berlin Kaplanı’nda, Berlin’de birlikte meteliğe kuruş attığı antrenörü Cemal’den (Tarık Ünlüoğlu) başka kimsesi olmayan Ayhan Kaplan (Ata Demirer) boksör ve koruma olarak ekmeğini çıkarmaya çalışırken başına gelen komik olaylar işleniyor.
  Zülfü Livaneli Sevdalım Hayat’ta Almanya’nın kokularına alışamadığını, karanlık bakışlı "Türk-Alman köylüleri" dediği insanlarını sevmediğini yazar. Ayhan Kaplan ise aydınlık bakışlı bir Alamancı; film ise Kemal Sunal filmleri tadında bir kaybedenin kazanma hikâyesi bana kalırsa.
  Saf ve temiz kahramanımız gurbette şikeler, tehditler, borçlarla boğuşadursun Antalya’daki salaş bir otelin sahibi hafızasını yitirir ve kızıyla damadı milyon dolarlık oteli fırsatçı emlakçıya satmak isterken arazinin yarı hissesinin çocukluğundan beri görmedikleri Ayhan Kaplan’a ait olduğunu görürler.
  Ayhan’ın Antalya’ya gelmesiyle hikâye eksen değiştirir. Bir kaybedenin aşkı, aileyi ararken kendini ve hakça bir adaleti bulmasıyla bol şekerli modern bir Yeşilçam komedisine dönüşür. Film seyircisini kırmaz, ona istediği sonu verir: kaybedenler de doğruluktan ayrılmadıkları sürece bir gün kazanacaktır. Kötülük düşünenler varsa er geç doğru yola girecektir.
  Birçoğumuzun Avrupa Yakası’yla tanıdığı, Demizkubuz’un sabırsızlıkla beklediğim yeni filminde oynayacağı için Yalan Dünya’da bu durumu sıkça espri konusu yapılan Nihal Yalçın, filmde Elvan karakterini canlandırıyor. Enişte Necati Bilgiç’i filmde görmek ise bende Teyzem ve Arabesk’ten gelen bir geçmiş esintisi yarattı. Filmin yönetmeni Hakan Algül ise hatırlayacağınız gibi, Döngel Kârhanesi (2005), Eyyvah Eyvah (2010) ve Eyyvah Eyvah 2 (2011) gibi keyifli işlere imza atmıştı.
  Ata Demirer, yeni filmiyle yine bizleri güldürmeyi başarıyor. Yarattığı boksör karakteri inandırıcı ve sevimli. Eyyvah Eyvah serilerindeki müziği, sadeliği, kaliteyi aramayacaksanız ve mazlum bir Alamancı’nın tatlı şivesine, müthiş komik panik atak sahnelerine, Antalya doğasında aşkı ve aileyi arayışının yumuşak öyküsüne dalacaksanız Berlin Kaplanı iyi bir seçim. Film, Yeşilçam komedi geleneğine göz kırpıyor ve izleyicileri topluyor.
  Mekaloji
  Mekaloji

  Takip Et! 1 Takipçi 10 Eleştirisini Oku

  2,5
  9 Şubat 2012 tarihinde eklendi
  Aile filmi gibi bir film. Bir kaç yerde kahkaya bogulabilirsiniz. Izledigim salon resmen inledi. Ama sinema izlerken degisik tatlar arayan kisilere tavsiye etmem. Tatmin etmeye bilir sizi.
  Ayse Aydin
  Ayse Aydin

  Takip Et! 1 Takipçi 5 Eleştirisini Oku

  3,0
  12 Mart 2012 tarihinde eklendi
  Ata Demirer'in Gurbetçi Alman rolüne bayildim. Filmde hem komedi hem de dram var. Bu da filmi daha etkileyici kiliyor. Gisede 1. olmasina sasirmamak gerekiyor...
  cidekaplani
  cidekaplani

  Takip Et! 1 Takipçi 2 Eleştirisini Oku

  3,0
  17 Şubat 2012 tarihinde eklendi
  Filme büyük beklenti ile gitmedim ve güzel zaman geçirdim. Özellikle Kemer in doğal güzelliğini çok iyi yansıtmışlar. Ayhan Kaplan ın Almancı konuşması çok gerçekçi olmuş. Gnctrkcll günlerinde izlenebilir bir film.
  onderion
  onderion

  Takip Et! 2 Takipçi Eleştirisini Oku

  1,0
  24 Şubat 2012 tarihinde eklendi
  Filmde 2-3 espri dışında hiç gülmedim. O 2-3 espri de aman aman güldürmüyor zaten. Sinemada izlemeye gerek yok, tvye düşsün öyle izlenebilecek bir film. Maalesef durum bu.
  kahvekoyusu
  kahvekoyusu

  Takip Et! 1 Takipçi 3 Eleştirisini Oku

  3,0
  30 Haziran 2015 tarihinde eklendi
  Bu filmi benim için güzel yapan şey Ata Demirer'in mükemmel Alamancı aksanı :) Normalde Ata Demirer filmlerini fazla cıvık bulduğumdan sevmem ama bu filminde sanki diğerleri kadar cıvıtmamış, zaten aksanı başlı başına güldürmeye yetiyor
  worldisyours-2
  worldisyours-2

  Takip Et! 10 Eleştirisini Oku

  0,5
  27 Şubat 2012 tarihinde eklendi
  Gise biraz rahatlayinca filme gitmeyi düsünüyordum açikcasi. Ortaya iddalar atildi senaryonun çalinti oldugu söylendi ve geçtigimiz günlerde görüntülerle bu ispatlandi. Ben izleyici olarak baskasinin fikrinin o veya bu sebeple çalinmasina sonuna kadar karsiyim. ferdi tayfurun hakli isyaninin yanindayim. ata demirer belki yine iyi gise yapti ama bu yaptigi isle gözümde kendini bitirmistir.
  bkaratay
  bkaratay

  Takip Et! 7 Eleştirisini Oku

  2,5
  16 Şubat 2012 tarihinde eklendi
  filmi önceki hafta izledim ama çok begenmedim.Ilk yari beni uyuttu
  2.yariyi biraz begendim.N.bilgiç filme daha çok renk katmis.
  selamlar.
  Daha Fazlasını Göster
  • En son Beyazperde eleştirileri
  Back to Top