Hesabım
  Korku Seansı
  Ortalama puan
  4,2
  411 Puanlama
  Korku Seansı hakkında görüşlerin ?

  49 Kullanıcı yorumları

  5
  13 Eleştiri
  4
  22 Eleştiri
  3
  10 Eleştiri
  2
  2 Eleştiri
  1
  2 Eleştiri
  0
  0 Eleştiri
  Sırala
  En yararlı eleştiriler En yeniler En çok eleştiri yazmış üyeler En çok takip edilen üyeler
  Amir Han
  Amir Han

  Takipçi 452 değerlendirmeler Takip Et!

  4,5
  11 Eylül 2013 tarihinde eklendi
  Son zamanlarda seyrettiğim en iyi gerilim filmi olmuş. Ed ve Loraine Warren çiftinin gerçek hayat hikayesinin konu alındığı film anlaşılan çiftin çözdüğü onlarca paranormal vakayı seri haline getirecek. Çünkü 20 milyon dolarlık düşük bir bütçeye rağmen filmin hala gösterimde olduğu şu tarihte 250 milyon doları aşmış durumda. Haliyle yapımcılar bu durumu gözardı etmeyecek. Film R patentli korku sineması etiketi ile gösterime girdi. Fakat daha ziyade gerilim filmi diyebiliriz. Çünkü artık seyirciler kapı gıcırtısı ya da bir anda bir hayaletin ceaaaa! demesi ile korkmuyoruz. Lakin filmdeki kasvetli ortam ve her an birşeyler olacak hissi insanı tedirgin ediyor. Bu da korku değil gerilim filmi olduğunun kanıtı.
  Lera Farmiga ve Lili Taylor filmin kuşkusuz en iyi performanslarınısergileyenlerdendi. Tabii ki yaşanmış gerçek bir hikayeden esinlenerek çekilmesi filme ayrı bir hava katıyor. İyi seyirler.
  Ilknur K
  Ilknur K

  Takipçi 1.224 değerlendirmeler Takip Et!

  4,0
  10 Kasım 2013 tarihinde eklendi
  Film son dönemlerin işlenmiş en iyi gerilim filmlerindendi. Klişeler var gibi görünse de aslında işleniş, makyaj ve yerinde kullanılan unsurlar sizi germeye yetiyor. Oldukça başarılı olmuş.
  Engin Yüksel
  Engin Yüksel

  Takipçi 1.431 değerlendirmeler Takip Et!

  4,0
  17 Kasım 2013 tarihinde eklendi
  kesinlikle izlenmeye değer her anında bunu hissedeceksiniz 8/10
  jamesbond-2
  jamesbond-2

  Takipçi 1.684 değerlendirmeler Takip Et!

  4,0
  2 Aralık 2013 tarihinde eklendi
  Korku filmi diye buna denir işte,James wan ve ekibini kutluyorum.O kasvetli atmosfer ve diken üstünde tutan gerilim sizi yiyip bitiriyor, yine aynı yönetmenin filmi olan insidious'la birlikte izlediğim en sağlam kadar olumlu şey söylemişken eleştirebilecek bir noktada filmde,gereksiz yere din propagandası var çok rahatsız etmesede olmasaydı da olurdu dedirtiyor.8/10
  Ayşenur D.
  Ayşenur D.

  Takipçi 18 değerlendirmeler Takip Et!

  4,0
  2 Ekim 2013 tarihinde eklendi
  çok uzun zamandan beri ciddi ciddi gerilimi hissettiğim bir filmdi. koltukta diken üstünde oturdum adeta. özellikle şu el çırpma oyununda cadının olaya girmesi ,kısa saçlı kızın uyurken ayağının çekilmesi ve devamındaki sahne beni tam kopardı.. exorcist ten sonra bence en başarılı şeytan çıkarma filmi..
  Fundalina Jolie
  Fundalina Jolie

  Takipçi 178 değerlendirmeler Takip Et!

  4,0
  13 Aralık 2013 tarihinde eklendi
  Korkmayı özleyenlere ilaç gibi gelecek “Korku Seansi & The Conjuring” oldukça etkileyici bir film. Yaz döneminde vizyona giren filmi oldukça geç bir saatte ve loş bir ortamda izledim. İzledikten sonra uyumak için güneşin doğmasını beklediğim Korku Seansi & The Conjuring ‘i, beğenmediğim bazı sahnelerinin olmasına rağmen korku filmi sevenlere öneririm.
  Korkmak güzeldir diyor, izlemeyi düşünenlere şimdiden iyi seyirler diliyorum
  seyirci koltuğu
  seyirci koltuğu

  Takipçi 52 değerlendirmeler Takip Et!

  4,5
  10 Eylül 2013 tarihinde eklendi
  Uzun süredir beklememe sonuna kadar değdiğine inanıyorum. Öykü şu ana kadar izlediğimiz bazı korku filmlerinde karşımıza çıksa da işlenişi harika! James Wan farkı bu olsa gerek!
  Birkan K.
  Birkan K.

  Takipçi 51 değerlendirmeler Takip Et!

  4,0
  22 Ekim 2013 tarihinde eklendi
  Gerilim ve korku filmlerinin başarısı filmin ne kadar çok dişlerimizi sıkıp, ellerimizle gözümüzü kapatmamıza ve korkudan battaniyenin altına ne kadar gizlendiğimize bağlıdır. Üstelik bu film korku sinemasında nadir görülen, gerçek olaylara dayanıyorsa. Korku ve merak katsayımız, filmin ilk sahnesiyle artmaya başlıyor. The Conjuring, türünün geçmişteki örneklerinden geniş ve dozunda bir yelpaze sunuyor. Şeytan çıkarma, paronormal olaylar, tekinsiz bir ev, oyuncak bebek ve korku veren psikopat hayalet çocuklar. İşleyiş olarak gerilim filmlerindeki süregelen hikaye örgüsü farklılaştırılmamış. ilk bölümde paranormal olaylarla geriliyoruz. İkinci bölümde ufak ufak korkunç kahramanlarımız ortaya çıkmaya başlıyor ve kurtulmak için sebep yolları aranıyor. Üçüncü bölümde korkunç kahramanlarımızı bu yollara iten sebepler, eski fotoğraflara ve gazete sayfalarına bakış ve sonuç. The Conjuring'i izlerken gerçek bir hikayeyi anlattığı için sürekli inandırıcılığını sorguluyoruz. Film bunun avantajını kullanıyor bence ve her şey dozunda, cıvkını çıkarmadan anlatılıyor. Bu yüzden korkutan ve bu türde ayrı bir yere konulması gereken filmlerden oluyor.

  Filmin yönetmeni korku filmlerinden aşina olduğumuz Malezyalı Yönetmen James Wan. Saw (Testere) serisinin başlangıç filmi, Insidious (Ruhlar Bölgesi) ve Dead Silence filmlerinden tanıdığımız yönetmen, The Conjuring'le yine bu türden vazgeçmediğini gösteriyor.

  Filmin konusuna gelince Lorraine ve Ed Warren çifti paronormal olaylar ve şeytanın parmağı olan vakalarla ilgili uzmanlaşmış, modern hayalet avcıları olarak namsalmışlardır. Üniversitelerde paneller veren yaşadıkları ve çözdükleri olayları öğrencilerle paylaşmaktadırlar. Ama şimdiye kadar yaşadıkları olayların en ağırını Perron Ailesi'nin yardım çağrısı ile yaşayacaklardır. 5 kızları olan Carolayn ve Roger yeni taşındıkları tekinsiz evde kızlarını rahatsız eden esrarengiz olaylar silsilesiyle boğuşmaktadırlar. Son çare olarak Warren çiftinden yardım dilerler.

  puan: 7,7
  Ali B.
  Ali B.

  Takipçi 24 değerlendirmeler Takip Et!

  5,0
  20 Temmuz 2014 tarihinde eklendi
  Hayatimda izledigim en basarili , en muhtesem seytan filmi ve en gercekci seytan filmi tereddut etmeyin izleyin.
  zafer D.
  zafer D.

  Takipçi 11 değerlendirmeler Takip Et!

  4,0
  12 Şubat 2014 tarihinde eklendi
  James Wan korku sinemasını dipten aldı ve tekrar zirveye çıkarma uğraşı içerisinde. Bu sefer alışıldık tarzda bir perili ev hikayesi ancak alışılmadık tarzda bir işleyiş biçimi var karşımızda. Film başından sonuna kadar sizi içine hapsediyor. Gerilimi bu kadar yoğun yaşadığım çok fazla film hatırlamıyorum desem yeridir. 'Her an korkabilirsin hazır ol' hissi veriyor. Gerçek olaylara dayandığını bilmek de extra ürkütücü. Sadece bu filmin değil James Wan'ın bundan sonra çekeceği hiçbir filmin kaçırılmaması gerek.
  Batuhan Ç.
  Batuhan Ç.

  Takipçi 5 değerlendirmeler Takip Et!

  5,0
  18 Ocak 2014 tarihinde eklendi
  Asıl korku filmi budur işte. Tam bir korku başyapıtı örneği.
  theyurdal
  theyurdal

  Takipçi 547 değerlendirmeler Takip Et!

  2,5
  16 Mayıs 2015 tarihinde eklendi
  beni korkutan bir yapım olmamış gerçek olan bir hikayeyi daha iyi işleyebilirlerdi bazı gerilim sahneleri ve sonu güzeldi
  rudeonerudeone
  rudeonerudeone

  Takipçi 1.698 değerlendirmeler Takip Et!

  3,5
  16 Kasım 2013 tarihinde eklendi
  Son dönemin kaliteli korku örneklerinden. Bana kalırsa yine Wan'ın "Insidious"undan bayağı bir önde. Biraz arka planda kalmış gibi gözükse de 2007 yapımlı "Dead Silence" da farklı ve keyifli bir filmdi yine aynı yönetmenin. Wan, bir süredir korku türüne eğilmiş durumda kısacası. "The Conjuring"te de bu olgunluk hissediliyor. Baktığınızda önceden izlediklerinizden çok da farklı başlamıyor ve ilerlemiyor film. Ama bazı yaratıcı fikirleri ve mekanın verimli kullanılması, onu başarılı kılan özelliklerden. Bunun yanında korku filmlerinde genellikle tanık olduğumuz göze batan rahatsız edici bir senaryo da yok filmde. Çok "beylik" söylemler yok yani. Gerçek kişi ve olaylardan bahsetmesi durumu var tabii. Kendini göz kırpmadan izletiyor. Özellikle bazı sahneler akıllarda kalıcı. Rahatlıkla tercih edilebilecek bir yapım.
  Demirtas
  Demirtas

  Takipçi 888 değerlendirmeler Takip Et!

  3,5
  21 Nisan 2014 tarihinde eklendi
  Son dönemin iyi korku filmlerinden biri. Tavsiye ederim.
  volkanick
  volkanick

  Takipçi 683 değerlendirmeler Takip Et!

  3,0
  2 Eylül 2013 tarihinde eklendi
  Erkek adam olarak bu tür şeylerden hiç korkmam!! Ama zaman zaman -klimadan dolayı sanırım- tüylerim diken diken oldu ve beynime şöyle bir üşüme geldi açıkçası,filmi izlerken.
  Saw ile korku-gerilim filmlerine yeni bir soluk getiren ve yeni bir furyanın ortaya çıkmasına neden olan yönetmen James Wan bu filmde biraz daha klişeler üzerinden gitse de korkutmayı başarı ne kadar katolik inançları üzerinden giden bu tür filmler beni tam olarak sarmasa hatta zaman zaman komik gelse de.
  1970'li yıllarda geçen, gerçek olaylardan esinlendiğini iddia eden film zaman zaman yönetmenin farkını ortaya koyan ve bu tür filmlerde fazlaca göremediğimiz kamera geçişleriyle beğenimi kazanırken,klişeleri görmezden geliyorum ama yetmişli yıllarda geçen filmim makyajlarının da yetmişli yıllarda kalmasına hiç gerek yoktu bence.
  Daha Fazlasını Göster
  • En son Beyazperde eleştirileri
  • En İyi Filmler
  • Basın Puanlarına Göre En İyi Filmler
  Back to Top