Hesabım
  Gözü Tamamen Kapalı
  Ortalama puan
  4,0
  661 Puanlama
  Gözü Tamamen Kapalı hakkında görüşlerin ?

  81 Kullanıcı yorumları

  5
  13 Eleştiri
  4
  30 Eleştiri
  3
  15 Eleştiri
  2
  16 Eleştiri
  1
  4 Eleştiri
  0
  3 Eleştiri
  Ogulcan B.
  Ogulcan B.

  Takip Et! Takipçi 236 Eleştirisini Oku

  3,5
  3 Şubat 2013 tarihinde eklendi
  Eyes Wide Shut filminin başları haricinde filme genel olarak kadın-erkek ilişkisini anlatıyor demek bence bu filme hakaret etmekle aynı şey çünkü bu film belki de hayatınız boyunca hiç duymadığınız şeyler hakkında sizi bilgilendirmek istiyor.Filmi izlemeden önce michaelsikkofield'in blogundan bu filmle ilgili olan yazıyı okudum ve sizin de filmden önce veya sonrasında o yazıyı okumanızı tavsiye ederim böylece filmin de ne anlatmak istediğini daha iyi anlayabilirsiniz.Film bence Kubrick'in en iyi filmi de değil en kötü filmi de değil fakat film içerik olarak çok başarılı ancak genel olarak filme baktığım zaman kariyerinin en iyisi değil çünkü gereğinden fazla uzatılmış bir film Eyes Wide Shut keşke en azından şöyle bir 15-20 dakika kısa olsaydı o zaman daha akıcı bir film olabilirdi bu haliyle zaman zaman gerçekten sıkıyor,film A Clockwork Orange veya Paths of Glory kadar başarılı bir film değil fakat içerik olarak belki onlardan daha iyi neden mi çünkü bu film bizim gözlerimizi açmak istiyor bu film "mason"larla ilgili bize bilgi vermek istiyor bu açıdan özellikle masonlukla ilgilenen kişiler için Eyes Wide Shut kaçırılmaz bir film fakat dediğim gibi genel olarak filmdeki olayların akışını ben pek beğenmedim çünkü fazlasıyla ağır işliyor film.Bence baştan sona filme baktığım zaman en etkileyici kısmı Tom Cruise'un tarikatta dolaştığı sahne ve ayin sahnesi gerçekten etkileyici olmuş ayrıca ayin sahnesinin fonunda çalan şarkı oldukça etkileyici ve ürkütücü zaten çoğu Kubrick filminde olduğu gibi bu filmde de kullanılan müzikler etkileyici.Ben filmi biraz ağır ve gereğinden uzun bulsamda içerik olarak başarılı bulduğumdan ve beğendiğimden filmi izlediğime kesinlikle pişman değilim izlenmesi gereken bir film olduğunu düşünüyorum,tavsiye ederim.

  7/10
  naked-soul
  naked-soul

  Takip Et! Takipçi 561 Eleştirisini Oku

  1,5
  11 Şubat 2007 tarihinde eklendi
  türlü başyapıtlara imza atmış bir yönetmen ve hollywood’un süper yıldızlarından nicole kidman ve tom cruise...sakın aldanmayın ve filmden anladıklarını sanan insanların yorumunu önemsemeyin,sadece filmi izleyin...tahmin ediyorum ki yarım saat içinde dayanamyıp kalkacaksınız(tabi ilerleyen dakikalarda daha güzel çıplak bayanlar görme ümidinde değilseniz)yani başağrısı bir film,sırf izlemiş olmak için izlediğim nadir filmlerden...sonuna kadar ha gayret diye kendimi avutuyordum(bu kadar insan herhalde böyle boş birşeye 7,9 gibi yüksek bir puan vermezdi)olmadı işte saçma sapan bir filmdi.izlediğim zamana yanıyorum 3/10(o da yönetmen ve iki yıldıza birer puan verdim yani film gözümde 0...)
  ilkerekleme
  ilkerekleme

  Takip Et! Takipçi 413 Eleştirisini Oku

  2,5
  9 Şubat 2005 tarihinde eklendi
  filmin sadece isimleri için iyi yorumlara maruz kaldığını herkes biliyor..onun dışında hemen hemen kimsenin bu filme itibar göstermeyeceğinide herkes biliyor....çünkü hiç bir film sadece parlak yıldızlardan yada süper yönetmenden kurulu değildir...ama bu film abidik gubidik bir yönetmen tarafından yönetilmiş olsaydı yada adı sanı duyulmamış kişiler tarafından oynansaydı o zaman yorumlar ne olurdu merak ettim...paso taşlardık başka bi şey olmazdı...filmde bence gayet sıradan...karı koca birbirlerine kur yapıp duruyolar...
  l-i-l-a-H
  l-i-l-a-H

  Takip Et! Takipçi 2.129 Eleştirisini Oku

  5,0
  23 Aralık 2010 tarihinde eklendi
  Gözünüzü tamamen kapamadan, seyredin...
  Ali Y.
  Ali Y.

  Takip Et! Takipçi 518 Eleştirisini Oku

  3,5
  23 Kasım 2020 tarihinde eklendi
  çok değişik bir atmosfer film kendini izlettiriyor
  kalpsiz
  kalpsiz

  Takip Et! Takipçi 252 Eleştirisini Oku

  5,0
  27 Haziran 2010 tarihinde eklendi
  Belli bir konuya sahip, başlayan gelişen ve belirgin bir sonu olan bir film izleyeceğinizi düşünüyorsanız boşuna vakit kaybetmeyin. Daha önce izlediğiniz tüm film tarzlarını unutun, bu farklı bir tarz, başka bir örneği olmayan farklı bir film. Bir çok toplumsal olayı masaya yatıran, ağır fakat üstü kapalı (yani çok gizli) bir şekilde eleştirisini yapan, ulaşmayı hedeflediği gerilim havasına ulaşmış, anlatmak istediği engin konuları birkaç karakterle anlatıp vermeyi başarabilmiş, deha ürünü bir filmdir. Final sahnesi filmi izleyip anlayan bir sinemasever için (mesela kendim için) harikulade bir final sahnesidir. Not: Tüm yorumlar deyince ikinci sayfada erdem2005 adlı kullanıcının 12 Kasım 2005 cumartesi 01:05 tarih ve zamanlı yorumunu da okumanızı tavsiye ederim. Saygılarımla.
  jamesbond-2
  jamesbond-2

  Takip Et! Takipçi 1.684 Eleştirisini Oku

  4,0
  18 Ocak 2008 tarihinde eklendi
  Aslında çok değişik ve düşündürücü bir film insan film bittikten sonra üzerine kafa yoruyor ve birçok sonuç çıkarılıyor.Bu film kubrickin son filmi olması açısındanda önemli bir özelliğie sahip.Değişik bir film izlemek isteyenlere öneririm.Yalnız filmi dikkatli izlemeniz gerekli bence anlamanız açısından.
  MojoRising
  MojoRising

  Takip Et! Takipçi 380 Eleştirisini Oku

  3,5
  17 Temmuz 2011 tarihinde eklendi
  Kesinlikle Kubrick'in en iyi filmlerinden birisi değil. Birçok eleştirmene göre en zayıf filmlerinden birisi hatta. Ben kendi kendime şunu soruyorum; bir yönetmenin zayıf filmi buysa en iyi filmi nasıl olur :) (Tabii ki başyapıt olur, Bknz. Otomatik Portakal). Yıllar sonra bile gerilim ve erotizm harmanı sahneleriyle film değerini koruyor. İzlenilmeyi ve saygı görmeyi kesinlikle hak ediyor.
  widmark-2
  widmark-2

  Takip Et! Takipçi 457 Eleştirisini Oku

  3,5
  13 Eylül 2009 tarihinde eklendi
  Tarikat ve rüya anlatma sahneleriyle kurulan dinamik gerçekten kubricki övmemiz için büyük bir neden. Bu filmi gördükten sonra keşke ölmeseymiş diyeceksiniz. Enfes...
  mehtap6
  mehtap6

  Takip Et! Takipçi 385 Eleştirisini Oku

  5,0
  20 Kasım 2010 tarihinde eklendi
  favori filmlerimden.. müzikler mekanlar kostümler oyunculuk 2 insanın yakışması bu kadar olur dedirten bir film bana. Anlamak için değil, filmden zevk almak için izleyin :)
  semahos
  semahos

  Takip Et! Takipçi 193 Eleştirisini Oku

  2,5
  17 Kasım 2008 tarihinde eklendi
  Her zamanki gibi muhteşem müzik kullanımı, çarpıcı ve simetrik dekorlarıyla teknik bakımdan dört dörtlük bir yapım.
  vince15
  vince15

  Takip Et! Takipçi 165 Eleştirisini Oku

  2,5
  14 Ocak 2008 tarihinde eklendi
  Film anlattığı ayin vb kavramların takipçisi veya ilgilisi olmayana ulaşması açısından başarısız. Yani bu filmi anlamamak gayet normal. Zaten senaryosunun anlaşırabilirliğinden çok bir erotik film olmuş. Bir sinema filmi olarak pek de hoşuma gittiğini söyleyemem açıkçası.
  kolaric
  kolaric

  Takip Et! Takipçi 169 Eleştirisini Oku

  3,0
  17 Ekim 2006 tarihinde eklendi
  tinsel orji sahnesi (ki kubrick'in çekmiş olduğu en muazzam sahnelerden biridir) haricinde yer yer sıkan, ağır aksak temposuyla bazen sinir eden bir film olsa da yönetmenine, başrollerine, müziklerine ve imajlarına duyduğum saygı nedeniyle 10 üzerinden 7 alır benden. daha yüksek puan vermem diğer filmlere biraz haksızlık olur.
  rudeonerudeone
  rudeonerudeone

  Takip Et! Takipçi 1.698 Eleştirisini Oku

  4,0
  13 Mart 2009 tarihinde eklendi
  stanley kubrickten ağır ve sıkıcı gibi duran ancak hiç de öyle olmayan bir eser.henüz uyumlu dönemlerinde olan cruise ve kidman çifti de filme çok şey katıyor,özellikle ilişkiler üzerine düşündüren bu film izlenir.
  hilalhosgor
  hilalhosgor

  Takip Et! Takipçi 149 Eleştirisini Oku

  5,0
  21 Nisan 2007 tarihinde eklendi
  son derece etkileyici karmaşalarla dolu...cinselliği ön planda bulundurmasına rağmen müthiş işlenmiş bir film.konusu itibariyle dikkat çekici vede güsel bir sona sahip...
  Daha Fazlasını Göster
  • En son Beyazperde eleştirileri
  • En İyi Filmler
  • Basın Puanlarına Göre En İyi Filmler
  Back to Top