Hesabım
  Yatak Dersleri
   Yatak Dersleri
  29 Ağustos 2014 Sinemada | 1s 31dk | Komedi
  Yönetmen Delphine De Vigan
  |
  Senarist Delphine De Vigan
  Oyuncular: Laurence Arné, Eric Elmosnino, Didier Bezace
  Orijinal adı A Coup Sûr
  Üyeler
  3,0 2 oy
  Beyazperde
  2,5
  Puanım :
  0.5
  1
  1.5
  2
  2.5
  3
  3.5
  4
  4.5
  5
  İzlemek İstiyorum

  Özet

  Kendi ayakları üzerinde durabilen, başarılı bir kadın olan Emma kendine güvenen bir karakterdir. Hayatta istediği her şey yolunda gibi görünse de en büyük problemi yatakta yaşadığı seks sorunlarıdır! Her daim kendisine belli yöntemler çizen Emma yataktaki probleminin de üstesinden gelmek için çeşitli planlar yapar ama hesaba katmadığı küçük bir detay vardır: Aşk! Üst üste yaşadığı aksiliklerle Emma aşkta planlara yer olmadığını öğrenecektir. Yönetmenliğini Delphine de Vigan’ın üstlendiği komedi filminin uyarlaması da yine Vigan’a ait. Başroller ise Laurence Arné, Eric Elmosnino ve Didier Bezace.

  Beyazperde Eleştirisi

  2,5
  Geçer
  Yatak Dersleri

  Adına da derler seks!

  Yazar: Duygu Kocabaylıoğlu
  Fransız sinemasının komedi, seks ve romantizmi harmanladığı filmler ülkemizde eskiye nazaran daha sık vizyona girer oldu. Bu hafta bu kontenjanı kapan film ise Delphine de Vigan’ın ilk yönetmenlik işi olan Yatak Dersleri.Biz isminin aşinası olmasak da aslında Vigan Fransızların, özellikle edebiyat camiasının yakından tanıdığı bir isim. Zira hayatını profesyonel yazarlıkla kazanan de Vigan,  2000’li yılların başından bu yana 7 romana imza atmış. Uluslararası Rotary Ödülü, Kütüphaneler Ödülü gibi farklı kurum ve kuruluşlardan prestijli ödüller kazanmış olan Vigan’ın 2010 tarihli No et moi adlı romanı Zabou Breitman tarafından da beyazperdeye uyarlanmış. 2011 yılında ise yine bir Fransız dramı olan Tu seras mon fils adlı filmin senaryosuna katkıda bulunmuş. Şimdiyse Chris Esquerre ile senaryosuna beraber imza attığı Yatak Dersleri ile beyazperde seyircisinin önüne çıkıyor.Delphine de Vigan’

  Fragmanlar

  Yatak Dersleri - Türkçe Altyazılı Fragman 1:59
  Yatak Dersleri - Türkçe Altyazılı Fragman
  43.963 gösterim
  Öneriler

  Son Haberler

  En İyi 15 Seks Komedisi!
  Haberler - Özel Dosyalar
  28 Ağustos 2014 Perşembe
  Vizyondakiler!
  Haberler - Özel Dosyalar
  Bu hafta vizyonda, 1'i yerli olmak üzere tam 6 yeni film yer alıyor. Gerilim türündeki Azazil: Dğğüm ve Jennifer Aniston'ın…
  28 Ağustos 2014 Perşembe

  Oyuncular

  Laurence Arné
  Rolü : Emma Dorian
  Eric Elmosnino
  Rolü : Tristan Fersen
  Didier Bezace
  Rolü : Paul
  Valérie Bonneton
  Rolü : Béné Dorian

  Fotoğraflar

  Bunları Biliyor musunuz?

  Yönetmen Hakkında

  Filmin yönetmen ve senaristi Delphine de Vigan ülkesi Fransa'da tanınmış bir yazar. Daha önce çeşitli romanlar kaleme alan Vigan'ın "No et moi" adlı romanı 2010 yılında beyazperdeye uyarlandı. Bu film, 2011 yılında yapımı gerçekleşen "Tu seras mon fils" filminin senaristlerinden biri olarak beyazperdeye giriş yapan Vigan'ın ilk yönetmenlik deneyimi.

  Teknik bilgiler

  Ülke Fransa
  Dağıtımcı M3 Film
  Yapım yılı 2014
  Metraj uzun metrajlı film
  İlginç Detaylar 1 başlık
  Bütçe -
  Dil Fransızca
  Görüntü formatı -
  Renk Renkli
  Ses formatı -
  Yapım formatı -
  Viza numarası -

  Bu Filmi Beğendiysen, Şunlara da Göz At:

  Bu filmi sevdiyseniz, şunlar da ilginizi çekebilir: : Yılın en iyi filmleri 2014, En iyi film: Komedi, {Genre} türündeki en iyi filmler : 2014.

  Yorumlar

  Back to Top