Hesabım
  Son Moda Aşk
   Son Moda Aşk
  6 Eylül 2013 Sinemada | 1s 36dk | Komedi, Romantik
  Yönetmen David Moreau
  |
  Senarist David Moreau, Amro Hamzawi
  Oyuncular: Virginie Efira, Pierre Niney, Gilles Cohen
  Orijinal adı 20 ans d'écart
  Üyeler
  3,1 12 Puanlama, 2 Eleştiri
  Beyazperde
  2,5
  Puanım :
  0.5
  1
  1.5
  2
  2.5
  3
  3.5
  4
  4.5
  5
  İzlemek İstiyorum

  Özet

  Modayla ilgili ünlü bir dergide editör olarak çalışan Alice, hayatı boyunca ön plana kariyerini almış ve işi dışında pek bir şeyle ilgilenmemiştir. Buna aşk da dahildir, zira Alice başarısız bir aşk hayatına sahip olmuş ve bundan şikayet etmemiştir. Basamakları tek tek çıkarak inşa ettiği kariyerindeki yeni hedefi derginin yayın yönetmeni olmaktır. Uçakta seyahat ederken yanında oturan Bathazar isimli bir öğrenciyle tanışması ise bu hedefe giden yolda ilginç bir durak olacaktır. Bathazar, Alice'i çok beğenir ve bir kez daha buluşmak için Alice'i zor bela ikna eder. Bu buluşma anına tanık olan patronu ise her zaman demode ve eski kafalı olduğunu düşündüğü Alice'in böyle bir yeniliğe adım atmasına memnun olur. Bu durum Alice'in terfisi için önemli bir artı puandır ancak işler kısa zamanda karışacaktır.

  Beyazperde Eleştirisi

  2,5
  Geçer
  Son Moda Aşk

  ‘Gerçek aşklar sahte aşkla başlar!’ filmlerinden bir tane daha!

  Yazar: Hilal Çetinder
  David Moreau, Xavier Palud ile birlikte çektiği ‘The Eye (Göz)’ ve ‘Ils (Onlar)’ gibi korku/gerilim filmlerinin ardından bu kez tek başına ve biraz şaşırtıcı da olsa, romantik komediyle karşımızda. 30’lu yaşlarını süren bir kadının aşk korkusuna bağlantı yapıp, yolumuza devam edelim o halde. Kocasından boşanmış, küçük kızıyla birlikte yaşayan hırslı ve işkolik Alice (Virginie Efira), Fransa’nın gözde dergilerinden birinde bitmeyen bir açlıkla yükselmenin derdinde... Boşanmalarının sebebi işkolikliği ya da soğuk duruşu mu bilinmez, ama kızı ve eski kocasının neredeyse her hareketini kestirebilmelerinden yola çıkarsak, hayatında sürprizlere yer olmayan biri. ‘Son Moda Aşk /  It Boy’, tabii ki iş gezisi için gittiği, Brezilya’dan dönüşte türbülansın ve en çok da kendisine tehdit oluşturmayacak oranda genç olmasının etkisiyle hafiften yakınlaştığı delikanlı Balthazar (Pierre Niney) ile yolla

  Fragmanlar

  Son Moda Aşk Altyazılı Fragman 1:47
  Son Moda Aşk Altyazılı Fragman
  18.098 gösterim
  Öneriler

  Son Haberler

  Dopdolu Vizyon!
  Haberler - Gündemdeki Filmler
  5 Eylül 2013 Perşembe

  Oyuncular

  Virginie Efira
  Rolü : Alice Lantins
  Pierre Niney
  Rolü : Balthazar Apfel
  Gilles Cohen
  Rolü : Vincent Khan
  Amélie Glenn
  Rolü : Lise Duchêne

  İzleyici eleştirisi

  Amir Han
  Amir Han

  Takipçi 452 değerlendirmeler Takip Et!

  2,5
  29 Ekim 2013 tarihinde eklendi
  Filmin ilk yarısı çok sıkıcıydı. Alice karakteri senaristin bizlere sunmayı düşündüğü kadar yaşlı değil. Aksine güzel ve alımlı. Film avrupada ki aile hayatının dejenere olmuş yapısını gözler önüne seriyor. Aşkın yaşı olmaz kuramı ile yola çıkan film neredeyse yoldan çıkıyor. Sıradan vasat bir Fransız filmi.
  TC Mustafa B.
  TC Mustafa B.

  Takipçi 84 değerlendirmeler Takip Et!

  3,0
  17 Mart 2014 tarihinde eklendi
  Çerezlik filmlerden biri daha. İzle ve geç , kısa süren keyifli vakit geçirtebilecek hoş bir romantik komedi.

  Fotoğraflar

  Bunları Biliyor musunuz?

  Çekim Mekanları

  Filmin çekimlerinin neredeyse tamamı Fransa'nın farklı bölgelerinde gerçekleştirilmiş; sadece küçük bir bölümü Brezilya'nın Rocinha adlı banliyösünde çekilmiş. Rocinha dünyanın en tehlikeli kenar mahallelerinden biri olarak kabul ediliyor.

  Bu Film Hakkında

  Kendi türündeki filmlerin esintilerini taşıyan yapıtın yönetmeni David Moreau; hikayesini ve planlarını kurarken Notting Hill, The Heartbreak Kid ve Magnolia gibi filmlerden etkilendiğini dile getirmiştir.

  Teknik Detaylar

  Yönetmen David Moreau, günümüz filmlerinin aksine filmini dijital çekmeyi reddeder ve 35mm formatını kullanmayı uygun görür.

  Teknik bilgiler

  Ülke Fransa
  Dağıtımcı Tiglon
  Yapım yılı 2013
  Metraj uzun metrajlı film
  İlginç Detaylar 6 başlık
  Bütçe -
  Dil Fransızca
  Görüntü formatı -
  Renk Renkli
  Ses formatı -
  Yapım formatı -
  Viza numarası -

  Bu Filmi Beğendiysen, Şunlara da Göz At:

  Bu filmi sevdiyseniz, şunlar da ilginizi çekebilir: : Yılın en iyi filmleri 2013, En iyi film: Komedi, {Genre} türündeki en iyi filmler : 2013.

  Yorumlar

  Back to Top