Hesabım
  Fury
  Ortalama puan
  4,0
  457 Puanlama ve 36 Eleştiri
  dağılımı 36 Eleştiri notla
  5 Eleştiri
  13 Eleştiri
  11 Eleştiri
  3 Eleştiri
  3 Eleştiri
  1 Eleştiri
  Fury hakkında görüşlerin ?

  36 kullanıcı eleştirisi

  KaliteTAKİP
  KaliteTAKİP

  Takip Et! 1674 Takipçi 873 Eleştirisini Oku

  4,0
  29 Ekim 2014 tarihinde eklendi
  Filme bugun gitme şanşı buldum... Bu filmi Interstaller ile birlikte uzun süredir (ilk haberlerini aldığım yaklaşık birbuçuk seneden beri) bekliyordum..Evet,filmi çok beğendim..Fakat,son yarım saatini Malkoçoğlu' na bağlamasalarmış gerçekten IMDB 100' e direkt olarak girecek bir şaheser olabilirmiş..Hani ilk 100 dakika nasıl mükemmelse son 30 dakika o derece rahatsız edici..Yine de filmin geneline bakarak diyorum ki; Evet..bu filme gidin,harika bir film sizi bekliyor olacak özellikle gerçeklikten ayırt edilemeyen savaş teknikleri ve görsel şölen geçişler sesler sizi bir hayli etkileyecek yer yer gerilimin doruk noktasına tırmanacak nefes almakta güçlük çekeçeksiniz zaten oyunculuğa laf bile söylemeye gerek yok sizi filmin içine çekip işkence edecekler tavsiye ederim pişman olmazsınız iyi seyirler...
  Ugur Tazegül
  Ugur Tazegül

  Takip Et! 572 Takipçi 669 Eleştirisini Oku

  5,0
  13 Ocak 2015 tarihinde eklendi
  Bu filme abd propagandası diyen kişilere bir kaç sorum var. 1-Kurtlar Vadisi Irak 2-Kurtlar Vadisi Filistin 3-Fetih 1453 4-Çanakkale 1915 5-Çanakkale Yolun Sonu 6-Nefes:Vatan Sağolsun 7-120 8-Tarkan 9-Tüm Cüneyt Arkın filmleri . . Bu saydığım Türk yapımı filmlerde ingilizler,ruslar,çinliler,amerikalılar,ermeniler mi övülüyordu. Tabi ki Türkler övülüyordu çünkü filmleri biz yaptık. ABD yapımı filmlerdede adamların kendini övmeleri hakkı. 10 üzerinden 8.5
  sinema
  1 ziyaretçi
  4,0
  14 Nisan 2015 tarihinde eklendi
  Birad Pitt'e artık birisiniin ''Dur!'' demesinin vaktinin geldiğinin göstergesi olan film, müthiş bir oyunculuk. Filmde görsellik adına her şey sergilenmiş, sesler son derece gerçekçi sizi savaşın içine sokan bir film. Son derece usta bir asker ve bu işe yeni başlamış bir çaylak. Başlarından geçen dramatik sahneler. Logan Lerman harika ötesi bir iş çıkartmış. Savaşın en hüzünlü sahnelerini işleyen filmde oyunculuk çok iyi, herkes yapması gereken işi en iyi şekilde yapıyor. İncil'den seçilen ayetler iyi olsada senaryo biraz daha iyi bir şekilde bağlanabilirdi. Yönetmen çekimleri ustaca değil ama bu filmi izlemenize engel olmasın. Kahramanlıklar daha gerçekçi olsaydı en iyi film listesine tepeden girecek olan izlenesi güzellikte olan bir film.
  Ali Y.
  Ali Y.

  Takip Et! 75 Takipçi 464 Eleştirisini Oku

  1,0
  27 Aralık 2014 tarihinde eklendi
  Bir savas filmi icin. cok zayif. Kalmis savas sahneleri beni etkiliyemedi
  kews K.
  kews K.

  Takip Et! 1 Takipçi 12 Eleştirisini Oku

  5,0
  2 Kasım 2014 tarihinde eklendi
  çok güzel bir film , ne denirse densin filmi kim çektiyse tabiki kendinden bahsedicek , ha bu şu değilki amerika hep iyi hayır , burda bu filmin konusunda , o beş askerin yaşam mücadelesi , savaşın gerçekliği savaşın kötü olmasını çok başarılı yansıtılmış, insan evet şunu demeden edemiyor , şu zamanda insanlar yine birbirini öldürüyor , böyle filmler çekildiği halde !
  ciziko
  ciziko

  Takip Et! 1 Takipçi 6 Eleştirisini Oku

  5,0
  13 Aralık 2014 tarihinde eklendi
  Gayet güzel bir film. Mutlaka izleyin. Final değişik olmuş.
  volkanick
  volkanick

  Takip Et! 320 Takipçi 683 Eleştirisini Oku

  2,5
  31 Ekim 2014 tarihinde eklendi
  Shia Labeouf'ın bıyıkları filmin en dikkat çekici ögesiydi.Oyunculuklar fena değil belki ama film zaman zaman sıkıcı bir hal aldı.Yeterince akıcı olmayan film izlenip unutulacak tarzda.
  Filmin abartılı olduğunu düşünenlere not:Bir tankla rahatlıkla bir tabur piyade yok edilebilir.Ama hayatları bedelli çıksın diye twitter'da trollük yapmakla geçenlerin bunu bilmemesi normal.
  realist1526 R.
  realist1526 R.

  Takip Et! 2 Takipçi 81 Eleştirisini Oku

  1,0
  14 Mart 2015 tarihinde eklendi
  At gözlüğü ile yazılmış bir senaryo.tamamen abd propagandası için yapılmış film.'en iyi, en güçlü,en haklı amerikalılardır, en karaktersizler aşağılık yaratık olan almanlardır' diye bas bas bağıran bir film.biz cüneyt arkın, veya çanakkale filmleri yaparken düşmanın savunmasız kadınlarını korkutarak, ihtiyaç giderir gibi onlarla yatmadık veya bu film kadar onlara hakaret edip, bu film kadar küfredip aşağılamadık.bizim düşmana , insana bakış açımızla nasıl kıyaslarsınız inanılır gibi değil, kendinize gelin.abd düşmanı veya alman hayranı değilim ama bu senaryo inanılmaz şekilde abartılı ve gerçek dışı.filmin anlatım şekli, brad pitt'in oyunculuğunu ve kısmen görselliği ezmiş geçmiş.18 ay tank birliğinde kalmış, 1996-97 kuzey ırak çekiç operasyonuna 2 ay süreyle tank nişancısı olarak katılmış, askeri birlikte değil, tankın içinde 2 ay yaşamış biri olarak yazıyorum ki film gerçek dışıdır, o tank sahneleri yaşanırken o kadar şanslı şekilde asla kurtulamazlar.2 tankla çok şey yapabilirsiz, çok ağır kayıplar verdirirsiniz ama tek tankla o kadar basit değil..tek tankın paletlerine eş zamanlı saldırarak bazı tekniklerle askerler hayatını feda riskini göze alarak paletini attırabiliyor ve tank sabit bırakılarak ikinci safhaya geçip etkisizletirilebiliyor.tankta görev yapan rütbeli arkadaşlarınız, akrabalarınız varsa sorup öğrenebilirsiz.sinemaya bayılırım ama brad pitt'i ve kısmen görselliği çıkar, izlediğim en kötü filmler arasındadır.bir filmde propaganda olabilir bu doğaldır ama prapaganda için film yapılıyorsa asla.sadece amerikalılar veya brad pitt hayranları bu filme 5 yıldız verir.casulties of war'a veya er ryan'ı kurtarmak'a hakaret etmeyin.onlar da abd yapımı.fury için 'sürükleyici ve sıkılmadım ,diyenler 'baskın-2 'yi veya 'acil aramayı' tekrar zlesin.
  rudeonerudeone
  rudeonerudeone

  Takip Et! 4686 Takipçi 1 698 Eleştirisini Oku

  3,5
  15 Şubat 2015 tarihinde eklendi
  Çok farklı şeyler anlatmasa da son saniyesine kadar nefes aldırmadan izletiyor kendini. Bir "Brad Pitt ne çekse izlenir" filmi. Tüm tank ekibi başarılı. Klişe karakterler, klişe sahneler, klişe bir final. Ancak kimi zaman böyle filmler de başarılı olabiliyor. "Fury" de başarılı. Savaşın tüm çıplaklığı ile yansıtıldığı, senaryo aralarında güzel cümleler barındıran, senenin görülmeye layık filmlerinden. Pek çok sahnede, özellikle mimikleri nedeniyle Pitt'in önceki filmlerine göndermeler yapıldığını hissettim. Bu bilinçli bir tercih miydi, yoksa ben seyirci olarak mı öyle gördüm bilmiyorum. Ancak "Fight Club", "Assassination of Jesse James ..." gibi oldukça sağlam karakterleri canlandırdığı performanslarından izler gördüm sanki.
  Şamil Ö.
  Şamil Ö.

  Takip Et! 15 Takipçi 171 Eleştirisini Oku

  4,0
  11 Mart 2015 tarihinde eklendi
  Filmdeki savaş ve tank sahneleri kesinlikle olağanüstü. Abi bu sahneleri nasıl çekiyorlar ya dememek elde değil. Senaryoyu gayet başarılı buldum. Oyuncu performansları ise tam olması gerektiği gibi çok başarılı. Filmi, başından sonuna kadar bir an bile hiç sıkılmadan izledim. Sonuç olarak gayet başarılı ve izlenmesi gereken bir film. Son olarak filmin İMBD puanından(7,7) memnun kalmadım. Film en az 'Er Ryan'ı Kurtarmak' kadar başarılı bir film ve daha yüksek bir puanı hak ediyor bence.
  Fatih Meral
  Fatih Meral

  Takip Et! 1 Takipçi 22 Eleştirisini Oku

  4,5
  14 Mart 2021 tarihinde eklendi
  Fury, İkinci Dünya Savaşı zamanında geçen filmde tankçı birliklerinden birinden yola çıkarak kurgulanmış savaş-aksiyon filmi. Film 2 saati biraz aşkın ama akıcı ve enerjisi ve merak ögesi artarak devam eden bir film olmuş. Savaşın çirkin ve dehşetli yüzünü göstermeyi ihmal etmezken, Amerikan propagandası yapmayı da ihmal etmiyorlar tabii ki her zamanki gibi. Bu da gayet tabii bir şey adamların çektikleri bir film sonuçta.Ama normalde Alman Tiger zırhlı tankları,M4 Amerikan Sherman tanklarından bayağı üstün ve bu konuda o dönemde rakip tanımıyor.Dunkirk filmindeki gibi bir nevi hezimeti, kahramanlık ve direniş destanı olarak gösteriyor. Halbuki savaşın kazanılmasında, Almanların durdurulmasında Sovyetlerin daha büyük mücadalesi var ama tipik Amerika her zaman kurtarıcı olacak ya o meseleden.Brad Pitt oyunculuğun zirvesinde olduğunu hâlâ İspat ediyor .Norman karakterini canlandıran Logan Lerman'ın da oyunculuğu gayet güzeldi. Tanktaki her karakter aslında detaya inmeden anlatılmış. En azından davranış şekillerini ve mizacını anlayabiliyoruz. Hiçbir karakterin hayatına girilmemiş o boyutta işlenen bir kurgu yok .Tankın esas savaş ögelerinden bir tanesi olduğu 2.dünya savaşında, tankın o dönemdeki önemini anlatan güzel bir filmdi diyebilirim.Bunun yanında 2. Dünya Savaşı'ndaki Nazileri insan dışı bir varlık olarak gösterilmesi tüm 2.dünya savaşındaki filmlerde sürüyor.Savaşta esir alınmadığı genellikle gösteren bir realist tarafı da vardı. Genel olarak film başarılıydı.Abartılı olarak kahramanlıkların Cüneyt Arkınca bir taburu dağıtmayı es geçersek tabii ki :-)
  mali
  mali

  Takip Et! 2 Takipçi 79 Eleştirisini Oku

  3,5
  28 Şubat 2015 tarihinde eklendi
  Her ne kadar filmde eksiklik olsada sıkılmadan sonuna kadar izleyeceğinizden eminim. Bir kere oyunculuklar olağanüstü. Şunu da söylemeden geçemeyeceğim Brad Pitt'in sadece yakışıklılığından dolayı bu kadar şöhret olmadığını sanırım herkes farkındadır. Demek istediğim boşuna Brad Pitt olunmuyor. Oyunculuğun sadece güzellik veya yakışıklılıkla bağdaştıranlaradır bu sözüm. Mükemmel bir iş çıkartmış tabiki rol arkadaşları ile birlikte..

  Buraya kadar her şey güzel; iyi ama neden o zaman 3,5 yıldız verdin diyebilirsiniz.. Benim değerlendirme sınırımda filmi elit bir yere koymam için her zaman vurguladığım gibi ''Farklı'' olmalı. Kendimce çok önemsediğim bir olaydır. Günümüzde teknolojinin hayal dünyalarını genişletmesi sonucu insanlar artık herşeyin olabiliceğini varsayarak kolay kolay şaşırmıyorlar. İnsanları şaşırtmak adına daha önce yapılmamış film projelerine farklı bir açıdan bakmak mühim bir olay. Uzun lafın kısası film güzel lakin savaş filmi ve de içinde olanları tahmin edebiliyor olsanız gerek...
  Evrim E
  Evrim E

  Takip Et! 3 Takipçi 52 Eleştirisini Oku

  4,0
  15 Mayıs 2017 tarihinde eklendi
  2.Dünya Savaşını tüm duygusu ile aktaran bir film.
  Savaşın insanları neye dönüştürdüğünü, hayatı, savaşta, çatışmada geçen bir adamın savaş arkadaşlarına ve hatta bir silaha olan bağlılığını gözler önüne seren, şuan yönetmeninin David Ayer olduğunu öğrendiğim ve fazlasıyla şaşırdığım, son yıllarda çıkan filmler arasında benim gözümde yüksek konuma sahip bir film.
  Beyhan B.
  Beyhan B.

  Takip Et! 2 Takipçi Eleştirisini Oku

  4,0
  31 Ekim 2014 tarihinde eklendi
  Akıcı filmdi.. müzik, kamera çok iyiydi.. senaryo iyiydi ufak tefek hatalar vardı. amerika yı övmüyor mu övmüyor mu eskiden takılırdım buna.. görüntünün müziğin bu kadar etkileyici oldugu filmi kaçırmayın derim.. son yılların güzel filmlerden biri.. 7,7-8,2 /10

  Savaş karşıtı olmayan bir filmi, full metal jacket (bilen bilir 10 numara filmdir) gibi yorumlamak, bakalım amerika yı övüyor mu övmüyor mu şeklinde beklentilerle izlemek, saçma bence.. çünkü film böyle bir şeyi bize ikram etmiyor.. film kendi dinamiklerini mükemmel olmasa iyi aktarmış. Film için Burçin Aygün demiş ki.. (Bkz beyazperde eleştrsi) "yer yer militarizmi öven kahramanlık naraları canınızı sıkabiliyor" başka bir yerde de "savaşın belki de seyrini değiştirecek olan bu ekip" demiş.. yaptığı yoruma aldanmayın. gidin izleyin derim. Birde verdiği puana bakın:) bilinen türk sinema eleştirmenlerinin çoğunun ortalamasının altında. beyazperde.com takipçilerini yanlış yönlendiriyor. o daha filmi anlamamış. savaşın seyrinin değişeceği bir durum yok ortada..Filmde savaş neredeyse bitmiş, bölük pörçük direnen son alman kuvvetlerinin, sıkıntı yaratabilecekleri bir kavşaktan geçişini engellemek zorunda kalan amerikalı tank ekibi konu ediliyor.
  jamesbond-2
  jamesbond-2

  Takip Et! 2673 Takipçi 1 684 Eleştirisini Oku

  4,0
  26 Aralık 2014 tarihinde eklendi
  Savaşın acımasızlığını ve gerçekçiliğini yüzüne vuruyor insanın,baştan sona nefesinimi tutarak izledim zaten savaş filmlerinde hep bir sürükleyicilik vardır fury de onlardan biriydi,oyunculuklara zaten diyecek yok
  Ilknur K
  Ilknur K

  Takip Et! 2356 Takipçi 1 155 Eleştirisini Oku

  3,0
  31 Mart 2015 tarihinde eklendi
  Görüntü ve oyunculuk süper olmakla birlikte bazı mantık dışı sahneler filmin gerçekçi yanını almış götürmüş. Amerikan askeri değil de sanki her biri bir süper kahraman gibi davranmış (Norman dışında) bu da filmi gerçekçilikten çıkarmış. Daha samimi bir senaryo ile bize gerçek bir savaş sahnesi yaratabilirlerdi. Ayrıca film her ne kadar Nazileri kötülese de son sahnede biraz da onların da içinde gerçek bir insan olduğunu hepsinin de aynı olmadığını vurguluyor.
  sipru
  sipru

  Takip Et! 8 Takipçi 65 Eleştirisini Oku

  3,0
  14 Aralık 2014 tarihinde eklendi
  Bu filmdeki en doğru sahne bir Tiger tankıyla dört sherman tankının savaştığı sahnedir filmin amerikan propagandasından geçilmediğide bir gerçek Almanlar savaşta çok aptalmıydılar söz konusu SS taburuysa hayır diyebilirim bunlar en eğitimli askerler tek bir tankı kontrol altına almak için sap gibi gidilmeyeceğini bilirler :)
  cmalgac
  cmalgac

  Takip Et! 2 Takipçi 57 Eleştirisini Oku

  3,5
  3 Kasım 2016 tarihinde eklendi
  İkinci Dünya Savaşı'yla ilgili mesaj kaygısız, ülke propagandası içermeyen, sadece savaş dramı ve diğer duygularını izleyiciye yaşatmayı hedefleyen, kendi türüne ait masada farklı bir tabakta sunulan meze tadında bir film. Enemy At The Gates, Stalingrad, Der Untergang, Pianist... Bunlarda da fazlaca bireysel ve toplumsal dram görürsünüzü ama Fury biraz daha farklı, her sahnede savaş devam ediyor, ama bir kaç kişinin gözünden, kalbinden gözlemliyorsunuz bunu. Siz de ekibe katılıyorsunuz. Savaşı bu kadar az silah ve asker görüntüsü içermeden bu kadar iliklerinize kadar hissettiren filmi de az bulursunuz. Brad Pitt belki yine aynı jest ve mimiklerle oynuyor ama Shia LaBeouf (Transformers'dan bilebilirsiniz) tamamen alışık olmadığımız bir tiplemeyi oynuyor. Filmi tavsiye ederim. İyi seyirler.
  Alp T.
  Alp T.

  Takip Et! 63 Takipçi 301 Eleştirisini Oku

  3,5
  9 Aralık 2014 tarihinde eklendi
  Bir süredir etrafta dolanan, başrollerinde Brad Pitt, Logan Lerman, Shia LaBeouf gibi ünlü isimlerin olduğu Fury'yi sonunda izleme şansı buldum sinemada vizyondan kalkmadan. Film sürükleyici, topalladığı yerler olsa da akıllarda iyi bir film olarak kalıyor.

  Film 1945 yılının Nisan ayında, yani II. Dünya Savaşı'nın sonlarını anlatıyor. Ama bunları Fury denilen ve 5 kişiden oluşan bir ekibin gözünden anlatıyor kısaca. Filmin en basit özeti bu. Peki filmde bunlar oluyorsa bu yollardan nasıl geçiliyor? Ortalama diyebilirim.

  Filmin olumsuz yönleri: Film bazı yerlerde yalpalayabiliyor ve ayrıca olması gerekenden daha uzun yapılmış 1-2 sahnenin süresi daha kısaltılabilirdi. Ayrıca filmin dramatik sahnelerinde de ufak bir yalpalama daha görüyoruz. Aslında filmin ortaya çıkarmaya çalıştığı şey iyi ama filmin hedefi vurması kötü. Ayrıca filmin zaman zaman kendi ordusunu övmesi veya Fury ekibinin kahraman gibi gösterilip öyle hareket ettirilmesi (yani vatanı için savaşıyorlar, bu güzel ama filmde ufak tefek yerlerde bu hafif aşırıya kaçmış sanki) bazı kötü yanlardan biri.

  Olumlu yönleri: Film o zamanın savaş alanlarını çok iyi yansıtmış. Yani savaşın içindeymişsiniz duygusu biraz size geçiyor. Ayrıca film ara sıra araya aksiyon atıp sonra durgun ilerlese de filmin son 25 dakikası sizi aksiyona doyuruyor. Ayrıca Brad Pitt, Logan Lerman ve Jon Bernthal'ın performansları muhteşem. Hepsi de kendi dallarında çok başarılı. (bu arada Shia LaBeouf'un ekmeğini de yememek lazım, iyi bir iş ortaya çıkarmış o da

  Film her ne kadar bazı yerlerde başarısı düşse de sonuç itibariyle kendini izlettiren, gerilim ve aksiyonun üst düzeyde olduğu bir II. Dünya Savaşı filmi sunuyor bizlere. Türünün en iyisi olmasa da son zamanların en cazip gelen filmlerinden birisi. İzlenebilir, iyi seyirler. 3.5/5

  Dipnot: İllaki sinemada izlenmesi gerekmiyor, evde de izlenebilir. Yani arada fazla bir fark olacağını zannetmiyorum.
  Arda Doğan
  Arda Doğan

  Takip Et! 5 Takipçi 47 Eleştirisini Oku

  4,5
  12 Mayıs 2020 tarihinde eklendi
  diğer savaş filmlerine işte savaş bu! diyen bir film savaş psikolojisini iyi bir şekilde yansıtıp çok harika bir kahramanlık hikayesi bırakıyor aklımızda
  Daha Fazlasını Göster
  • En son Beyazperde eleştirileri
  Back to Top