Hesabım
  Öyle Sevdim ki Seni
   Öyle Sevdim ki Seni
  27 Eylül 2013 Sinemada / Dram
  Yönetmen Orhan Tekeoğlu
  Senarist Orhan Tekeoğlu
  Oyuncular: Oktay Gürsoy, Alma Terzic, Duygu Yıldız
  FRAGMANI İZLE
  Basın
  0,5 1 Eleştiri
  Üyeler
  3,3 11 Puanlama ve 2 Eleştiri
  Beyazperde
  1,5
  Puanım :
  0.5
  1
  1.5
  2
  2.5
  3
  3.5
  4
  4.5
  5
  İzlemek İstiyorum

  Özet

  Trajik bir aşk hikayesini odağına alan film, Sovyetler Birliği'nin dağılmasıyla hayatı altüst olan ve her şeye sil baştan başlayan Olga'nın öyküsünü beyazperdeye yansıtıyor. Olga esasında 1900'lü yılların başında taş ustası olarak çalışan ve Yalta'ya gidip burada işine devam eden Mustafa Usta'nın torunudur. Sovyetler'in dağılmasının ardından Sarp Sınır kapısı açılır; Olga çalışmak ve yeni bir düzen kurmak için Trabzon'a gelir. Ne var ki kısa zaman içerisinde Trabzon'a o bölgeden gelen her kadının nataşa olarak adlandırılması sorunuyla o da tanışır. Bu esnada Cemal ile karşılaşması işleri iyiden iyiye karıştırır.
  Toplumsal önyargılar, zorunlu göç ve parçalanmış aileler temalarını biraraya getiren filmin başrolünde Türkiye televizyon izleyicisinin yakından tanıdığı Alma Terzic ve Oktay Gürsoy yer alıyor. Filmin yönetmen koltuğu ise ilk sinema deneyimine imza atan  Orhan Tekeoğlu'na ait...

  Beyazperde Eleştirisi

  1,5
  Kötü
  Öyle Sevdim ki Seni

  Bu kadar emek ve parmak bastığı konuların değeri, daha özenli bir yapımla ortaya çıkabilirdi...

  Funda Sularöz
  “Karadenizlinin sevdası denizi gibidir...” demiş yönetmen Orhan Tekeoğlu. Öyle hırçın, tutkulu… Öyle Sevdim ki Seni filminde, işinde gücünde olan, ailesini seven Cemal, Ukrayna’dan Trabzon’a çalışmaya gelen Olga’yla bu aşkı tadar. Olga, Sovyetler Birliği’nin dağılmasıyla işsiz kalmıştır ve Sarp Sınır kapısı açılınca Trabzon’a çalışmaya gelir. Öğretmenlik yapıp ailesine para yollamak için evinden uzaklaşmıştır ama arkadaşının oyununa gelir ve Nataşalık (!) yapmaya sürüklenir. Tabi esas oğlanımız Cemal onu son anda kurtarmasaydı. Ve böylelikle ikilinin hikayesi başlar... Filmi galasında izleme şansı buldum ve buradan yapımcıya teşekkür ederim, Beyazperde.com olarak bizi davet ettiler. Ama yarım saatlik sponsorlara teşekkür konuşması ve plaket dağıtımı beni ve izleyicileri o kadar sıktı ki bir ara galaya katıldığım için bana da bir plaket verileceği şüphesini yaşadım. Yönetmenin İfakat adlı...
  Eleştirinin tamamı

  Fragmanlar

  Öyle Sevdim ki Seni Fragman 2:17
  Öyle Sevdim ki Seni Fragman
  11194 gösterim
  Öneriler

  Oyuncular

  Oktay Gürsoy
  Rolü : Cemal
  Alma Terzic
  Rolü : Olga
  Duygu Yıldız
  Rolü : Ayşe
  Kayhan Yıldızoğlu
  Rolü : Arif Usta
  Tüm oyuncular ve teknik ekip

  İzleyici eleştirisi

  Amir Han
  Amir Han

  Takip Et! 150 Takipçi 452 Eleştirisini Oku

  3,5
  2 Ekim 2013 tarihinde eklendi
  Karadeniz bölgesinin ailevi geleneklerinin kökünü dinamitle parçalamış olan Rus kadınlarının dramınıda gözler önüne seren dramatik bir yapım. Bütün oyuncular harika oynadı. Özellikle Alma Terziç oyunculuğu ile büyüledi. Yönetmeni tebrik ederim kaliteli bir iş çıkarmış. Ayrıca büyük bir emek sarfedilmiş olduğu aşikar çünkü Trabzon'un yayla ve yamaçlarında film çekmek yürek ister. Bundan önce ...
  Devamını oku
  Durmuş Ali S.
  Durmuş Ali S.

  Takip Et! 2 Takipçi 30 Eleştirisini Oku

  4,5
  27 Kasım 2016 tarihinde eklendi
  Son zamanlarda izlediğim en güzel filmlerden biri.Filmde öyle bir dram var ki nerden baksan herkes haklı ama acı bir tablo oluşuyor sonuçta..
  2 İzleyici eleştirisi

  Fotoğraflar

  Bunları Biliyor musunuz?

  Yönetmen Hakkında

  Bu filmle birlikte ilk uzun metraj yönetmenlik deneyimini gerçekleştirecek olan Orhan Tekeoğlu, filmin senaryosunu 1990'lı yıllarda yaşanan çeşitli hikayelerden yola çıkarak yazmış.

  Detaylar

  Filmin destek aldığı kurumlar arasında Trabzon Sanayi ve Ticaret Odası, Uluslararası Göç Örgütü, Trabzon Belediyesi ve Arsin Belediyesi gibi yerler bulunuyor.

  Çekim Mekanları

  Filmin çekimleri Trabzon'da başlayıp Trabzon-Gümüşhane sınırındaki Santa harabelerinde sona ermiş ve yaklaşık üç hafta sürmüş.

  Son Haberler

  22 Filmde Beyazperdedeki Muhteşem Karadeniz Doğası!
  HABERLER - Özel Dosyalar
  12 Ekim 2016 Çarşamba
  "Öyle Sevdim ki Seni" Women's International Film And Arts Festivalinde!
  HABERLER - Festival ve Ödüller
  11 Şubat 2014 Salı
  Yönetmenliğini Orhan Tekelioğlu'nun yaptığı Öyle Sevdim ki Seni, Women's International And Arts Festivali'nde izleyiciyle...
  Öyle Sevdim ki Seni Filmine İstanbul Galası
  HABERLER - Festival ve Ödüller
  27 Eylül 2013 Cuma
  Rusya'dan Türkiye'ye göç etmek zorunda kalan Olga ve Cemal'in hikayesini anlatan Öyle Sevdim ki Seni filminin galası gerçekleşti.
  6 Haber ve Özel Dosya

  Teknik bilgiler

  Ülke Türkiye
  Dağıtımcı Pinema
  Yapım yılı 2013
  Metraj uzun metrajlı film
  İlginç Detaylar 4 başlık
  Bütçe -
  Dil Türkçe
  Görüntü formatı -
  Renk Renkli
  Ses formatı -
  Yapım formatı -
  Viza numarası -

  Bu Filmi Beğendiysen, Şunlara da Göz At:

  Tüm benzer filmler

  Yorumlar

  Yorumları göster
  Back to Top