Hesabım
  Kırımlı
  Ortalama puan
  3,7
  63 Puanlama
  Kırımlı hakkında görüşlerin ?

  14 Kullanıcı yorumları

  5
  2 Eleştiri
  4
  6 Eleştiri
  3
  4 Eleştiri
  2
  0 Eleştiri
  1
  1 Eleştiri
  0
  1 Eleştiri
  volkanick
  volkanick

  Takip Et! Takipçi 683 Eleştirisini Oku

  3,5
  16 Aralık 2014 tarihinde eklendi
  Uğruna öldüğü şeyin büyüklüğüdür insanı ölümsüzleştiren.

  Bir roman uyarlamasına yakışan şekilde yer yer güzel repliklerle bezeli,görüntü yönetimi gayet başarılı,oyunculukları oldukça iyi,hikayesi ve senaryosu güzel,eli yüzü düzgün bir film.
  Özellikle son yıllarda sinema salonlarını işgal eden niteliksiz yerli yapımların yanında yıldız gibi ışıldayan filmi herkese tavsiye ediyorum.Çünkü başkaları gibi seyircinin cebindeki paraya değil iyi bir şeyler yapmaya odaklanmış bu insanlar emeklerinin karşılığını almalılar.
  Mert H
  Mert H

  Takip Et! Takipçi 926 Eleştirisini Oku

  4,0
  8 Nisan 2015 tarihinde eklendi
  Kıyafetlerden başlamak istiyorum ki muazzam bir uyum yakalanmış gerçekten.. Filmin ilk 1 saatinde oyunculuklarda aynı şekilde muazzam fakat sonra parayı mı geç yatırmışlar nedendir bi' kopukluk sezdim.. The Railway Man filmine benzettim en başında.. Halil'i oynayan oyuncu arkadaşımızın daha çok kurabiye(:)) yemesi gerekiyor.. Savaş sahneleri Türk yapımı olarak Fetih 1453'ten sonraki en iyi film olmuş bana göre , yalnızca adrenalin eksik , tahmin edilebilirlik oldukça yüksek..

  "Bozkırda tek bir ağaç bile olsan, yorgun bir kuş gelir konar dalına bir gün."
  Mihl
  Mihl

  Takip Et! Takipçi 7 Eleştirisini Oku

  4,5
  17 Aralık 2014 tarihinde eklendi
  Kalite emekle buluşunca işte böyle eserler çıkıyor ortaya. Evet kaliteli ekipmanla üzerinde çalışılarak, emek harcayarak,gerçekten ortaya iyi bir film çıkarmak için çalışılmış ve olmuş. İşte bize böyle yapımlarla gelin. Bilete verdiğim hek kuruş helal olsun. Ben ,beni yani izleyici adam yerine koyan ,onları önemseyen yönetmenlerin ellerinden öpüyorum. Benden oyunculuk ayrı, görüntü kalitesi,sahneler vs ayrı olarak tam not tam not aldı darısı diğer yerli yapımları başına
  jamesbond-2
  jamesbond-2

  Takip Et! Takipçi Eleştirisini Oku

  4,0
  14 Nisan 2015 tarihinde eklendi
  Oldukça etkileyici olmuş,özellikle yansıtılan olayın gerçeğe dayanması ve oyuncu performansları hikayenin ciddiyetini arttırıyor,eksikleri yok değil mi var ama bu tarz dönem filmlerinin artması ve verilen emeğe saygıdan dolayı bahsetmek istemiyorum ama şu kadar söyliyim hikaye daha farklı bir kurguyla ilerleyebilirmiş,yani bir sonraki sahneyi tahmin etmek kolay tüm bunlara rağmen karşımızda Kırım Türkleri'nin yaşadıkları gerçek dramı anlatan önemli bir film var
  Gürkan A.
  Gürkan A.

  Takip Et! Takipçi 163 Eleştirisini Oku

  3,5
  3 Ağustos 2020 tarihinde eklendi
  Vakit varsa izlenebilir bir film yani zamanım boşa gitti demezsiniz Selma Ergenç hiç bir şey katmamis filme murat Yıldırım almış götürmüş sonu kötü biten vasatin bir tık üstü bir film
  müzeyyen Ö.
  müzeyyen Ö.

  Takip Et! Takipçi 3 Eleştirisini Oku

  3,5
  16 Aralık 2014 tarihinde eklendi
  izlenmesi gereken bir filmdir.muhteşem ötesi olmus
  umut k.
  umut k.

  Takip Et! 5 Eleştirisini Oku

  3,0
  6 Ocak 2015 tarihinde eklendi
  Bu film sırf anlatmak istediği şey için gidip izlenilir.Biz türkler şöyle süperiz böyle süperiz demeyi çok iyi biliyoruz.Ama Orta Asyada ,Kırımda,Çinde yok olan türk toplulukları için kılımızı kıpırdatmıyoruz ne de olsa bizim Suriyeli kardeşlerimiz var.
  Murat K.
  Murat K.

  Takip Et! Takipçi 188 Eleştirisini Oku

  4,0
  20 Aralık 2014 tarihinde eklendi
  Kırım'ın tarihsel süreçte yaşadıklarını -bağımsızlığını ilan etmesi hariç- anlatan,sevgi,aşk,savaş,çaresizlik,umut ve vatan sevgisi kavramlarını damarlarınızda hissetmenize neden olan Hitler'in Almanya'sına ve diğer devletlerle ilişkilerine göz atmanıza yardımcı olan,kaliteli savaş sahneleriyle sizi o an cephedeki bir Kırım Türk'ü gibi hissettiren muhteşem bir aşk-savaş filmi.Filmin eksik tek yanı ise Maria ile Sadık aşkının geri planda kalması.İlk bakışta yönetmenin bu tercihi doğru gibi duruyor.Kırım'ı anlatıyorsan eğer savaş,kan ve gözyaşı ön planda olmalı.Ancak Sadık ile Maria'nın aşk sahneleri o kadar az ve kısa ki Sadık ile Maria aşkına inanmaya başladığımız tek sahne var.İşin kötü yanı bu sahneden sonra filmin final sahnesini izlememiz.Aşk  sahnelerine biraz daha yer verilmesi filmi mükemmellikten başyapıtlığa taşıyabilirdi.Son olarak; iddiaa ediyorum ki bu film ödül dağıtılan film festivallerin herhangi birine En İyi Senarist,En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu,En İyi Efekt ödüllerini silip süpürecektir.Şimdiden iyi seyirler.
  Bedia Subaşı
  Bedia Subaşı

  Takip Et! Takipçi Eleştirisini Oku

  5,0
  18 Aralık 2014 tarihinde eklendi
  filmi bu gün izledim bir erkek, dört orta yaş üstü kadın ve bir de genç kız vardı oysaki ben yalnız seyredeceğimi zannediyordum. film çok güzeldi ama her şeyiyle, oyuncular, doğası, senaryo, kostümler hatta oyuncuları tanımasam kim çekmiş hangi ülke diye sorabilirdim. emeği geçen herkese teşekkür ediyorum ama hala içimde Kırım Türklerinin burukluğu var. etkilendim hem de çok
  Isa C.
  Isa C.

  Takip Et! Takipçi Eleştirisini Oku

  5,0
  18 Aralık 2014 tarihinde eklendi
  Son zamanlarda izlediğim en güzel film şiddetle tavsiye edilir.
  fatos K.
  fatos K.

  Takip Et! 34 Eleştirisini Oku

  4,5
  24 Ağustos 2016 tarihinde eklendi
  Bu film de maalesef medyada çok yer almadı, birçok insan varlığından bile haberdar olmamıştır. Senaryosu çok iyi, oyuncular çok güzel bir iş çıkarmışlar. Bu kadar güzel işlenmiş bir filmin daha fazla kitlelere ulaşması gerekiyor. Mutlaka izlemenizi tavsiye ederim.
  Ahmet A.
  Ahmet A.

  Takip Et! 9 Eleştirisini Oku

  4,5
  28 Aralık 2014 tarihinde eklendi
  Filmin ilk yarısı müthiş , öyle savaş sahneleri var ki benzerini Hollywood'da bile çok az filmde görebilirsiniz. Yalnız ikinci kısmı için fazla uğraşilmamıs gibi duruyor. Aşk konusunun öne çıkarılması , ana konuyu dağıtmış ve hikayeyi bozmuş olabilir çünkü hikayenin doğal seyrinde sırıtacak şekilde , aşk konusunu öne çıkarma çabası farkediliyor. İkinci kısmın kalite olarak neden ilk kısmı yakalayamamis olduğu konusunu, Türklerin heyecanla başladiklari isi ayni gayretle sürdürememe gibi bir genel hastaligimiza bağlamak istiyorum. Yarım puanı ikinci kısım yüzünden kestim yoksa bir başyapıt çıkabilirmiş. Filmi herkese tavsiye ediyorum , bu yılın en güzel yerli filmi . Yabancı filmleri de katarsak Yıldızlararası filminden sonra senenin benim için en güzel filmiydi . Bundan sonra artık Burak Arlıel'in her filmi gidilecek bir filmdir , ikinci filminde böyle bir şahaser çıkardıysa sonraki filmleri için heyecanlanıyorum.
  Türkler olarak sadece kendi aydınlarımıza destek olmak için değil kendimizi ve tarihimizi bilmek için de filme gitmeliyiz.
  tayfun v.
  tayfun v.

  Takip Et! Eleştirisini Oku

  0,5
  22 Aralık 2014 tarihinde eklendi
  Film aşırı kötü.Üstteki yorumların hepsi sahteymiş.Bu siteyi ciddiye almayın puanlarda sahte Bu filme 10/1 verilirdi oda kısa film olarak o kadar çok uzatılmış boş sahne varki ve oyunculuk berbat.Kar makinesi olan film yapar oldu.Verdiğim parayamı yanıyım giden zamanımamı bundan sonra türk filmine gitmem adamların amacı para basmak hiç maliyet yok.
  Berkay Kopya
  Berkay Kopya

  Takip Et! Eleştirisini Oku

  1,0
  9 Nisan 2020 tarihinde eklendi
  möööööööööööööööööööööööööööööööööööööööööööööööööööööööööööööööööööööööööööööööööööööööööööööööööööööööööööö
  Daha Fazlasını Göster
  • En son Beyazperde eleştirileri
  • En İyi Filmler
  • Basın Puanlarına Göre En İyi Filmler
  Back to Top