Hesabım
  Galaksinin Koruyucuları 2
  Ortalama puan
  4,1
  396 Puanlama
  Galaksinin Koruyucuları 2 hakkında görüşlerin ?

  20 Kullanıcı yorumları

  5
  3 Eleştiri
  4
  9 Eleştiri
  3
  5 Eleştiri
  2
  2 Eleştiri
  1
  0 Eleştiri
  0
  1 Eleştiri
  Sırala
  En yararlı eleştiriler En yeniler En çok eleştiri yazmış üyeler En çok takip edilen üyeler
  Rahman Ç.
  Rahman Ç.

  1 değerlendirme Takip Et!

  4,0
  28 Nisan 2017 tarihinde eklendi
  Filmi uzun zamandır bekliyordum ve beklediğime değdi.her anında aksiyon beklemeyin durağan ilerliyor ayrıca Filme Drax damga vurmuş.Recep ivedik vari hanzoluk ve patavatsızlıklarıyla gülme krizine sokuyor:) filmde her 5 dk da bir gülme garantisi var herkese tavsiye ederim ve son sözüm IMAX İYİKİ VARSIN FİLM SENİNLE BİR BAŞKA..
  rudeonerudeone
  rudeonerudeone

  Takipçi 1.698 değerlendirmeler Takip Et!

  4,0
  29 Eylül 2017 tarihinde eklendi
  İlk filmin yükselttiği çıtayı düşürmeden, daha da ileri götürerek devam ediyor seri. Başta Rocket ve Drax olmak üzere çok eğlenceli karakterlere sahip. Yalnızca Rocket bile belki filmi izlemeye değer. Gerçi sanırım ilk filme göre biraz daha az sahnesi vardı. Veya bana öyle geldi. Çünkü bayağı bir yeni karakter katılmış. Mantis de çok iyi mesela. Senenin "blockbuster" kategorisinden rahatlıkla tercih edilebilecek, keyifli bir seyirlik.
  Ugur Tazegül
  Ugur Tazegül

  Takipçi 672 değerlendirmeler Takip Et!

  4,0
  9 Ağustos 2017 tarihinde eklendi
  EĞLENCE AKSİYON KOMEDİ KALDIĞI YERDEN DEVAM EDİYORUM

  Marvel’in en renkli kahramanlarından oluşan Galaksinin Koruyucuları üç sene sonra ikinci filmleriyle yüksek enerjisini devam ettiriyor ve ilki kadar eğlendiriyor. Zaten ilk filmde Groot, Rocket, Star-Lord, Gamora ve Drax fanı olduysanız bu filmde asla hayal kırıklığı yaşamazsınız.

  2014’teki ilk filminden bu yana devamının ne zaman vizyona gireceği merak konusu olan Guardians of the Galaxy Vol. 2’ye sonunda kavuştuk. İlk filmde olduğu gibi yönetmenliğini yine James Gunn’ın üstlendiği ve Marvel dünyası içinde mizahın oynadığı rolün oldukça ağır bastığı uyarlamalardan biri olan Guardians of the Galaxy, seyircilerin beklentilerini ve filmin dünyasını bir araya getirmek için kullandığı karışık kaset kozuyla gönülleri çalıp, yoluna emin adımlarla devam edeceğinin sinyalini vermişti. Guardians of the Galaxy Vol. 2, yeni yeşeren Groot’un dans enerjisiyle birlikte bizi ekibin dünyasının etrafına pervane eden Peter’ın geçmişiyle, ailevi meselelerinin odakta olduğu hikâye kurgusuyla ve elbet aksiyon sahneleriyle ilk filmin övgülerini kaldığı yerden devam ettirecek bir macerayla karşıladı.
  Mert H
  Mert H

  Takipçi 1.257 değerlendirmeler Takip Et!

  3,5
  27 Ocak 2019 tarihinde eklendi
  İlk filmin efsane seviyesine ulaşamasa da yine de güzel bir devam filmi olmuş. Filmi orijinal dilinde izlemenizi öneriyorum.
  pembeoje
  pembeoje

  Takipçi 330 değerlendirmeler Takip Et!

  3,5
  23 Eylül 2017 tarihinde eklendi
  güzel film.. fakat ilki daha güzeldi.. bu film, ilkinin bir tık altında kalmış.. yinede sıkılmadan izlenecek bir film.
  yigit ali D.
  yigit ali D.

  Takipçi 48 değerlendirmeler Takip Et!

  4,5
  15 Aralık 2019 tarihinde eklendi
  En az ilk film kadar iyi hatta belki daha da iyi. ''The Guardians of Galaxy will return.''
  Alp T.
  Alp T.

  Takipçi 441 değerlendirmeler Takip Et!

  3,5
  10 Mayıs 2017 tarihinde eklendi
  Marvel evreninin en başarılı filmlerinden birisi olan Galaksinin Koruyucuları'nın devam filmi için çok heyecanlıydım. Ama filme karşı gösterilen karışık tepkiden sonra beklentilerimi biraz düşürmeye karar verdim. Ve ortaya çıkan sonuç oldukça ilginçti.

  Filmin fragmanı konuya pek değinmediği için ben de konuyu yazarken çok az detay vereceğim: "Yine galaksiyi kurtarmaya çalışan Galaksinin Koruyucuları'nın yolu, Peter'ın babası Ego ile kesişir. Ve film, geriye kalan sürede Ego'nun amacına odaklanıp aslında ortada daha büyük şeylerin olduğunu anlatıyor."

  Peki genel anlamda film nasıldı? Sonuç mükemmel değildi maalesef fakat filmi izlerken kesinlikle çok eğlendiğimi söyleyebilirim. Yönetmen James Gunn'ın bu filme yaklaşımını çok cesurca buldum öncelikle. The Empire Strikes Back filmindeki gibi bu film hem bulunduğu evreni daha fazla keşfedip ana karakterleri hakkında daha fazla bilgi sunuyor. Bu sayede de karakterlerle daha fazla bağdaşabiliyorsunuz.

  Galaksinin Koruyucuları 2 filmini karşılaştırabileceğim en iyi örnek Rogue One aslında. Çünkü her iki filmin de ilk yarısı oldukça durağan ve biraz karışık ilerliyor fakat ikinci yarıda aksiyon açısından büyük bir patlama yaşıyor. Bu yüzden de salondan mutlu bir şekilde ayrılıyorsunuz.

  Normalde bir devam filmi çıktığı zaman seyirci, ilk filmde olanın daha fazlasını ister. Daha fazla aksiyon, daha fazla patlama, daha fazla macera... Ama dediğim gibi Galaksinin Koruyucuları 2, her ne kadar bunları içerse de daha çok karakterlerine odaklanıyor ve seyirciyle duygusal bir bağ kurmayı başarıyor. Bu yüzden de filmin finali, size vermek istediği duygusal etkiyi vermeyi başarıyor.

  Mesela Star-Lord'un babası olmadan geçirdiği hayatın acı yanlarını görüyoruz. Ayrıca Yondu'nun Rocket ile zayıf yanlarının benzeyişi, Nebula'ya Thanos tarafından uğradığı istismarı öğreniyoruz. Ve yine dediğim gibi, bu sahnelerin geçişleri biraz ağır hissettirse de, final sahnesi her şeye değiyor.

  Ama Galaksinin Koruyucuları 2 sadece dramatik bir film değil, aynı zamanda çok komik bir film de. İlk filmin espri anlayışına çok bayılmıştım ama bu filmdeki şakalar bence daha komik ve etkiliydi.

  Karakterlere değinelim biraz da. Bebek Groot'a bayıldım. Bu karakter, senaryoya pek katkıda bulunmasa da komedi bakımından filmin kesinlikle en iyi yanlarından birisiydi. Daha açılış sahnesinden gönlümü fethetmeyi başardı. Ayrıca, Groot'lu ekstra sahneye bayıldım. Bunun dışında Drax de çok komikti. Çünkü Drax, filmdeki diğer karakterler gibi duygusal bir ağırlığa sahip değil. Yani, yine öyle 1-2 sahne var ama genel itibariyle Drax, filmin komik karakteri olarak duruyor. Ve işe yarıyor doğrusu. Ayrıca yeni karakterlerden Mantis çok başarılıydı, Sylvester Stallone'u kısa da olsa bir Marvel filminde görmek iyiydi. Bu arada, Kurt Russell'ın Ego'sundan da karizma akıyordu resmen. Son olarak, şaşırtıcı derecede Yondu'yu çok iyi buldum. İlk Galaksinin Koruyucuları filminde Yondu benim için "eh işte" gibiydi ama bu filmde bulunduğu her sahneyi çalmayı başarmış.

  Filmin müzikleri şahaneydi, görsel efektler neredeyse kusursuzdu. Bu arada, filmin görselliklerine bayıldım. Her şey çok netti ve renk paleti çok başarılıydı. Bunun nedeni, Galaksinin Koruyucuları 2'nin Marvel'ın ilk RED 8K kamerasıyla çekilen filmi olması. Sırf bu açıdan bile film canlı bir hava kazanmış.

  Kötü taraflara gelecek olursak; dediğim gibi, filmin ilk yarısı biraz ağır ilerliyor ve bütün açıklama sahneleri biraz zorlama hissettiriyor. Son olarak da, genel itibariyle senaryo biraz boş gibiydi. Çünkü filmin ilk yarısı sırf karakterlere odaklanmakla geçtiği için pek bir şey olmuyor, ikinci yarı ise büyük bir aksiyon sahnesinden ibaret. Bu yüzden senaryo daha dolu olabilirdi bence.

  Kısacası Galaksinin Koruyucuları 2, bu yaz mevsimine başlamak için harika bir tercih. İlki kadar başarılı olmasa da eğlenceli karakterleri, harika müzikleri, komik esprileri ve muhteşem görsellikleri var. Marvel'ın en başarılı işi olmasa da kesinlikle en farklı işi. Sinemada göz atmanızı kesinlikle öneririm. İyi seyirler.

  FİLMİN İYİ YANLARI:

  + Daha derin karakterler.

  + Bebek Groot, Yondu ve Drax'in filme kattığı enerji.

  + RED 8K kamerası ile çekilmiş olması.

  + Müthiş müzikler.

  + Son 40 dakika.

  FİLMİN KÖTÜ YANLARI:

  - İlk yarının gereğinden fazla ağır ilerlemesi.

  - Senaryo adına pek fazla şeyin olmaması.

  TOPLAM PUAN: 7.8/10
  Sertuğ T.
  Sertuğ T.

  Takipçi 161 değerlendirmeler Takip Et!

  3,0
  4 Mayıs 2017 tarihinde eklendi
  "Bir daha mı galaksiyiy kurtaracağız ?" Guardians Of Galaxy 2, Marvel Sinematik Evreninde son zamanlarda bir düşüş konusu şöyle bir dönüp baktığınızda cidden 2014-2015 senelerinde çok iyi yapılmış filmler var Winter Solider gibi lakin
  2016 yılına baktığımızda Doctor Strange, Civil War gibi iki film karşıladı bizi. Maalesef bu 2 filmde çok sevildi ama artık bazı bir kitle Marvelın eskisi kadar iyi yapamadığındanda yakındı. Çünkü bu 2 filmde bize yeni karakterlerin doğuşu ve birkaç karakterinde batışını gösterdiler konsept olarak ve atmosfer olarakta bir değişikliğe gidildi ve Marvel hafifte olsa karanlıklaşmaya başlamasının ilk tonları atıldı. Ama Hala bu evrende cıvıl cıvıl espiriler, renk cümbüşleri ile dolu olan bir galaksi ve Bu Galaksiyi 1 Kez kurtarmış " Galaksinin Koruyucuları" takımı vardı. Açıkçası İlk Galaksinin Koruyucuları harikaydı Bilimkurgu tadı adeta damağınıza yapışıyordu görsellik olarakta adeta bir renk çümbüşüydü karakterler , senaryo ,cameolar kısacası benim için Guardians Of Galaxy bir dönüm noktası ve başarılı atılan bir adımdı. Serinin 2. Filminde 1. Filmin üstüne bir iki kat daha espri, karakter kökenleri ekleniyor. Espiriler çok iyi değildi ha türk filmlerinin bile başaramadığı salonu güldürebilmek olayını ben bu filmde yaşadım ve açıkçasıı şaşırdımda.İyi espiriler vardı ama kötü espirilerde yok değildi. Kökenlere inecek olursak [spoiler] Nebulanın Gamoraya olan nefretinin neden olduğunu öğreniyoruz. Gamora ve Nebula her savaştığında Nebula yenilir ve bedenin bir parçası değiştirilirmiş.
  Nebula ilk filmde basık bir karakterken bu filmde sevdiğim bir karakter oldu. ( Ayrıca Thanos Adınında bir iki yerde geçmesi güzeldi.) Onun dışında Draxın kökenine birkaç duruş var.İşte karısıyla tanışmasını espiriyle karışık bir biçimde anlatıyor. Ama özellikle bu kökenlere inme olayında suyu çıkartılan Peter Quill abimiz var. Babası Ego hakkında enine boyuna her şeyi öğreniyoruz. Ayrıca Russel Crowe role uymuş.Ama klasikleşen Marvel Klişelerinden ondada bir arıza çıkaçağını biliyorduk. Marvel nedense bu klişeyi tekrar etme olayını çok yapıyor . Ve bence bu işinde suyu çıktı.Onun dışında Egonun " Yayılma" fikrini çok mantıklı buldum. Basit geçilmeyen güzel bir olaymış. Zaten filmin Açılış Sahnesinde bile Peter Abimizin annesini ve Egoyu görüyoruz. Bu yüzden Peter Quillin dediğim gibi geçmişine enine boyuna bir çizgi çekiliyor. Yondu ve Yağmacılar grubu cidden harikaydı. Yine ilk filmde basık gelen Yondunun duygusal taraflarını öğreniyor. Ve Yağmacılar grubuyla yaşadığı birkaç problemi görüyoruz. Açıkçası Yonduyuda Nebula gibi yine karakteristik bakımdan gelişmiş buldum sevdim.Müzikler çok iyiydi. Özellikle Müziklerle birlikte gelen aksiyon sahneleri adeta müzikal havası yaşatıyordu.Roket Rakunun güçlerini daha yakından öğrendik. Ve tasarlanma olayınada gereksiz olsada bir çizgi çekildi. Cameolar çok iyiydi. Özellikle Watchers ve Adam Warlock cameoları ileriki filmleri için ağzımızı açık bıraktı. Ayesha karakteri düşman gibi görünsede bir yan karakterden farksızdı. Tek kilit noktası Cameodaki sahnesi oldu sanırım. Baby Groot harikaydı perdeden çıkıp yanaklarını sıkasım geldi. Çok tatlıydı ve ona ayrılan aksiyon sahneleri her şeyi yanlış anlaması saf bir karaktere bürünmesi onu dahada tatlı yapıyordu. After Credisteki Ergen Sahneside harikaydı . Görsellik yine harikaydı özellikle İmaxte izlemenizi tavsiye ederim. Ses bakımındanda İmaxte çok güzel olmuş. En ufak küçük ses detayları bile duyulabilir nitelikte. Yeni ekip üyemiz Mantis cidden değişik bir karakter. Draxle yakınlaşmalarını gereksiz bulsamda takımdaki kilit bir karakter olmasada takımın neşe kaynağı.Ego gezegeninin tasarımı cidden çok iyiydi. Yondunun cenaze sahnesi iyiydi. Ama film maalesef duyguları yansıtamıyor.
  Açıkçası bu yıl ki Loganın ve TDK trigolynin üstüne ben duygu yansıtan başka bir süper kahraman serisi görmedim.Birde Gamora karakterinin kalıbından nefret ettim. Gereksiz yere çok triplere giren bir karakterdi. İlk filmde güzelken bu filmde iyi yazılamamış karakter çok boşlamışlar. Kısacası Ortalama bir Marvel Filmi Hataları var kesinlikle.Ama müzik, eğlence konusundan çok başarılı buldum.Slyvester Stalloneun küçük rölüde baya canlı olmuş.Howard The duckun 2. filmdede yer alması ileride canlı bir role sahip olabileceği duyurusudr belkide. Ayrıca son noktayıda Roket Rakunun gücünün ne kadar iyi gösterildiği için koyuyorum.l[/spoiler Beğendiğim Yanları: + Görsellik + Ses efektleri + Bazı espiriler + Karakter kökenleri Beğenmediğim Yanları : - Aynı Marvel Klişesini tekrar ediyor. - Gamora -Bazı karakterlerin gereksiz tripleri Puan: 6/10 " Kalbini değil Aklını Kullan"
  Sarp Baran
  Sarp Baran

  Takipçi 138 değerlendirmeler Takip Et!

  4,0
  1 Şubat 2021 tarihinde eklendi
  1'si kadar iyi olmasa da izlemeye değer.
  Serkan I.
  Serkan I.

  Takipçi 24 değerlendirmeler Takip Et!

  2,5
  7 Mayıs 2017 tarihinde eklendi
  ben bu grubu tutmadım. 2 SERİDE bence kötü. 2 . çok durağan olmuş. babasının gezegeninde çok fazla zaman harcanıyor ve sıkıcı olmuş.
  Akhenaten
  Akhenaten

  Takipçi 51 değerlendirmeler Takip Et!

  2,5
  13 Temmuz 2019 tarihinde eklendi
  Film marvelın Dünya'dan çıkarak Galaksiler arasında geçen bir filmin devamı. Filmde farklı atmosferler görmek hoş ve heyecan verici. Peter'ın evrenini daha yakından tanıyoruz. Gerçek babasını tanıyor ve öldürüyor :) Ve bir yandan hadi o öldü Yondu'yu neden öldürüyorsunuz dedirtecek cinsten Yondu'yu da öldürüyoruz. Ama her zaman "oku beynimle değil kalbimle uçuruyorum" (aklımda böyle kalmış :) ) repliği ile hatırlatacak bana kendisini. Bunun yanında Rakun ve Yondu birbirine çok benzediklerini fark ettiler ileri ki devam filmlerinde Rakun'un benzer bir sonla öldüğünü görebiliriz. Ravenger Birliğini de ileri ki filmlerde aktif olarak göreceğiz yüksek ihtimal. Marvel evrenini tanıdıkça seyir zevki daha yüksek oluyor. Keyifli Seyirler :)
  hasan
  hasan

  Takipçi 8 değerlendirmeler Takip Et!

  5,0
  20 Mayıs 2017 tarihinde eklendi
  Marvel filmlerinin bir klasiği daha bol aksiyon ve o aksiyonun arasına ufak süslemeler yaptığı bir film
  NUR NİLAY D.
  NUR NİLAY D.

  1 değerlendirme Takip Et!

  5,0
  26 Nisan 2017 tarihinde eklendi
  Harika bir film ben bu filmi gecen yıldan beri bekliyorum sonunda girdi çok mutluyum birinci çok güzeldi eminim bu ikincisinde çok guzeldir
  Tolgakocak
  Tolgakocak

  146 değerlendirmeler Takip Et!

  4,0
  5 Mayıs 2023 tarihinde eklendi
  bence gayet güzeldi ilk film daha güzeldi ama buda fena değil espirileri daha güzel bu filmde özellikle roket rakun la groot cok komik cok tatlı bence en cok grootun espirileri komikti en sevdiğim sahnede yondunun okunu aldıktan sonra ıslık çaldıktan sonra adamların hepsini okladıgı sahneydi bence müthişti keşke yondu ölmeseydi sonsuzluk taşı filminde olsaydı en azından 10/7
  Ahmet B.
  Ahmet B.

  14 değerlendirmeler Takip Et!

  4,0
  8 Mayıs 2017 tarihinde eklendi
  Eğlenceli bir film. Beklediğime değdi doğrusu. Ben memnun kaldım.

  Not: Bitti diyerek hemen çıkmayın, filmi sonuna kadar izleyin.
  Daha Fazlasını Göster
  • En son Beyazperde eleştirileri
  • En İyi Filmler
  • Basın Puanlarına Göre En İyi Filmler
  Back to Top