Hesabım
  Şarkını Söyle
  Ortalama puan
  3,7
  26 Puanlama ve 8 Eleştiri
  dağılımı 8 Eleştiri notla
  2 Eleştiri
  3 Eleştiri
  2 Eleştiri
  1 Eleştiri
  0 Eleştiri
  0 Eleştiri
  Şarkını Söyle hakkında görüşlerin ?

  8 kullanıcı eleştirisi

  sinema
  1 ziyaretçi
  4,5
  15 Şubat 2021 tarihinde eklendi
  Ya şöyle filmlere bayılıyorum. Çoluk çocukla izlemelik, güldüren, mesaj veren güzel bir animasyon filmi.
  Melektemur63
  Melektemur63

  Takip Et! Eleştirisini Oku

  2,0
  27 Kasım 2019 tarihinde eklendi
  Sing, müzikal-komedi türünde bir animasyon filmidir. 2016’da vizyona girmiştir. Sing’in başrolünde oynayan Buster Moon, oldukça iyi kalpli bir koaladır. Moon başlarda zor zamanlar geçirmektedir, son şansını kullanma niyetiyle bir müzik yarışması düzenler. Böylece asıl olaylar gelişmeye başlar. Utangaç ve çekingen olan ergen bir fil, evdeki iş yükünden yorulmuş bir anne olan bir domuz, ukala ve sinir bozucu bir fare, tek başına hayat mücadelesi vermeye çalışan bir kirpi ve içinde bulunduğu yere kendini ait hissetmeyen bir goril filmde öne çıkmaktadır. Film ağırlıklı olarak bu hayvanlar üzerinden ilerler ve pek çarpıcı bir müzikalle son bulur.
  Sing, her ne kadar çocuklar için tasarlanmış olsa da aslında daha çok yetişkinlere yönelik olarak hazırlanmıştır. Hayvanların konuşmaları, kıyafetleri, içinde bulunulan ortam; duyuları derinden etkileyecek bir şekilde tasarlanmıştır. Fakat kanaatimce bu film, çocuklar için pek de uygun değildir. Çünkü filmde çocuklar için uygunsuz içerikler ve şiddet içeren bazı sahneler vardır. Bunun haricinde de farenin birçok aşağılayıcı ve hakaret içeren kelimeler sarf ettiği görülür. Mesela farenin, maymuna herkesin içinde bağırarak onu yalancılıkla itham ve rencide etmesi… Buna ek olarak filmde ayılardan oluşan bir mafya çetesi, oğluna kötü davranan ve hırsız bir çeteye dâhil olan bir baba vardır. Bu tür davranışlar çocuklar için olumsuz örnek teşkil eder.
  Bunun yanı sıra Moon, verdiğimiz sözü tutmanın önemini, gayretin etkisini ve verdiğimiz mücadelelerin sonuçsuz kalmayacağını bizlere gösterir. Yakın arkadaşı koyunun kendisine zor zamanlardaki desteği izleyiciyi duygulandıracak türdendir. Ayrıca takım çalışmasının ve iş birliğinin, insanlara katacakları üzerinde durulur. Film her ne kadar bu olumlu mesajları barındırıyor olsa da filmdeki görsellik insanları etkilese de gerek kahramanların konuşmaları gerekse kahramanların davranışları sebebiyle tam olarak çocuklara uygun bir olduğunu söylemek doğru olmaz.
  Melihşah A.
  Melihşah A.

  Takip Et! Eleştirisini Oku

  5,0
  8 Ocak 2018 tarihinde eklendi
  nicesuuuuuuu fene deil aslında begendim açıkcası ....................................................
  rudeonerudeone
  rudeonerudeone

  Takip Et! 4358 Takipçi 1 698 Eleştirisini Oku

  4,0
  14 Mayıs 2017 tarihinde eklendi
  Harika bir animasyon daha. Finalini bilseniz bile bu tarz yapımları izlemek gerçekten çok keyifli. "Sing"te finale doğru inanılmaz bir ivme var bu arada. İsminin hakkını veriyor film bu sahnelerde. Eğlenceli karakterlerin söylediği popüler şarkılar, yine oldukça dikkat çekici bir kadro tarafından seslendiriliyor.
  Alp T.
  Alp T.

  Takip Et! 268 Takipçi 441 Eleştirisini Oku

  3,5
  29 Aralık 2016 tarihinde eklendi
  Yeni bir Illumination Stüdyosu filmiyle karşı karşıyayız. Çılgın Hırsız gibi başarılı filmlere ve Hop ile Minyonlar gibi ortalama filmlere imza atmış olsa da Illumination, Şarkını Söyle bu ekibin en iyi işlerinden birisi bence.

  Konu oldukça basit. Sahip olduğu tiyatro uzun zamandır para kazanmadığı için Buster Moon iflas etmek üzeredir. Ve bunun üzerine de bir şarkı yarışması düzenlemeye karar verir. Ve para ödülü de 100 bin dolardır. Bunu duyan herkes de bu yarışmaya katılır. Acaba yarışmayı kim kazanacaktır?

  Bu filmin beni şaşırtan en büyük yanlarından birisi, senaryonun ne kadar detaylı olduğuydu. Evet, bir çocuk filmi olsa da ve bu hikayeyi daha önceden defalarda görmüş olsak bile Şarkını Söyle, bu türe dinamik bir hava kazandırıyor.

  Film hep mükemmel değil elbette. Mesela filmden rahatça 15 dakika çıkarılabilirdi. Çünkü bazı kısımlar, hikayeye pek bir katkısı olmadan belirli şeyleri uzatmaya çalışmış. Bu da filmi yavaşlatmış.

  Dediğim gibi, senaryonun bazı yerleri tahmin edilebilirdi ve filmin kendisi bazı yerlerde tembelleşip bilindik çocuk filmleri havasına bürünmüş. Mesela filmin en başında ana karakterleri tanıdığımız kısa sahneleri örnek verebilirim.

  Ama genel anlamda, bu filmi izlerken beklediğimden bile daha fazla eğlenceli vakit geçirdim. Filmin animasyonu, 75 milyon dolarlık bütçesine rağmen çok başarılıydı. Özellikle de seslendirme kadrosu müthişti, hem orijinal hem de Türkçe. Filmin Türkçe seslendirmesi gayet başarılıydı bence. Ve özellikle de karakterlerin şarkı söylerken orijinal seslendirme kadrosunu duymak çok iyiydi. Scarlett Johansson, Seth MacFarlane, Reese Witherspoon ve özellikle de Taron Egerton'ın sesleri inanılmaz derecede başarılıydı.

  Ve film gayet komikti. Belki de beni en çok şaşırtan bölüm buydu aslında. Şarkını Söyle'nin yüzünüzü gülümsetebilecek birden fazla komik sahnesi var. Ayrıca şarkı seçimleri de gayet başarılıydı.

  Belki de filmin en iyi yanı son 20 dakikasıydı bence. Evet, biraz saçma ve hızlandırılmış olduğunu kabul ediyorum ama animasyon filmlerde bu olayı aştık zaten. Filmin finali hikayeyi o kadar güzel toparlamış ki, ortaya çıkan sonucu daha da etkili bir hale getirmiş.

  Ben şahsen Şarkını Söyle'yi izlerken şaşırtıcı derecede hoş vakit geçirdim. Mükemmel olmasa da çocuklarınızın seveceği, güzel mesajları olan, eğlenceli ve keyifli bir animasyon ortaya çıkmış. Eğer animasyon seviyorsanız, bir göz atmanızı tavsiye ederim.

  FİLMİN İYİ YANLARI:

  + Animasyon.

  + Türkçe ile orijinal seslendirme kadroları ve söylenen şarkılar.

  + Son 20 dakikanın hikayeyi güzelce toparlaması.

  + Komik sahneler, göndermeler ve dinamik tutulmuş hikaye.

  FİLMİN KÖTÜ YANLARI:

  - Film, bazı sahnelerde bilindik çocuk filmine dönüp tembelleşiyor.

  - Tahmin edilebilir bazı sahneler.

  - Filmden rahatça 15 dakika çıkarılabilirdi.

  TOPLAM PUAN: 7.5/10
  DZCE81
  DZCE81

  Takip Et! 32 Eleştirisini Oku

  4,5
  30 Ekim 2019 tarihinde eklendi
  Film ailecek izlenebilecek her yaşa hitap eden, buz devri tadında hatta daha güzel ve devam filmi olmasını beklediğim, güzel bir film...Oğlumun sinemaya gittiği ilk film olma özelliğinide taşıyor.
  Engin Yüksel
  Engin Yüksel

  Takip Et! 3624 Takipçi 1 389 Eleştirisini Oku

  3,5
  13 Aralık 2016 tarihinde eklendi
  çocuklar için değil yetişkinler için dahi eğlenceli bir animasyon özellikle final sahnelerine doğru sırf müzikleri için bile izlenebilir 7/10
  Ceyda Ç.
  Ceyda Ç.

  Takip Et! Eleştirisini Oku

  5,0
  9 Aralık 2016 tarihinde eklendi
  Bayıldım👍🎶🎧🎼🎤👏Kesinlikle izleyin tavsiye ederim.VIA Entertainment Sinemaları Tuzla'da keyifle izledim.Ruhu çocuk olan müziğe aşık yetişkinler ve aileler için başarılı bir film.🎶🎶🎶🎶🎶🎶🎶🎶🎶🎶🎶🎶🎶🎶🎶🎶🎶🎶🎶🎶🎶🎶🎶🎶🎶🎶🎶🎶🎶🎶🎶🎶🎶🎶🎶🎶🎶🎶🎶🎶🎶🎤🎸🎷🎹🎵🐨🐘
  Daha Fazlasını Göster
  • En son Beyazperde eleştirileri
  Back to Top