Hesabım
  Ejder Yuvası
   Ejder Yuvası
  17 Nisan 2015 Sinemada / 1s 28dk / Animasyon, Fantastik, Aile, Macera
  Yönetmen Yuefeng Song
  Senarist Yuefeng Song, Ran Zhou
  Oyuncular: Didem Atlıhan, Pelin Gülmez, Fatih Özkul
  Orijinal adı Dragon Nest: Warriors' Dawn
  FRAGMANI İZLE
  Üyeler
  3,1 5 Puanlama ve 2 Eleştiri
  Beyazperde
  3,0
  Puanım :
  0.5
  1
  1.5
  2
  2.5
  3
  3.5
  4
  4.5
  5
  İzlemek İstiyorum

  Özet

  Altera ülkesi uzun yıllar boyu insanlar, elfler ve canavarlar arasındaki çekişmeye tanık olmuş, huzurun zor sağlandığı topraklardır. Uzun yıllar önce yaşanan savaşın ardından elfler ve insanlar barışıı muhafaza etme amacıyla kendi topraklarında yaşamaya başlarlar. Bu barış atmosferi sürerken bir gün karanlık dağlarda uyuyan kara ejderin uyanışa geçtiğini ve insanlara saldırmak için ordu yaratmaya başladığı haberini alırlar. Elflerin prensesi Nerwin, muhafızı Liya'yı da yanına alıp yaklaşmakta olan tehlikeyi insanlara duyurmak için insanların yaşadıkları topraklara, birlikte savaşmak için kralın yanına giderler. İnsan topraklarında bir köy olan Carderock bölgesinde yaşayan genç Lambert ise ilk saldırılardan nasibini almıştır. Şimdi insanlar ve elfler güçbirliği yaparak ejderi kendi yuvasında yok etmek zorundadır.  
  Popüler video oyununun sevilen sinema uyarlamasının yönetmenliğini Yuefeng Song üstlenirken senaryosu Terry Izumi'ye ait.

  Beyazperde Eleştirisi

  3,0
  Ortalama
  Ejder Yuvası

  Çin sinemasının ilk büyük animasyon filmi bir oyun uyarlaması olarak vizyonda!

  Funda Sularöz
  Farklı ülke sinemalarından iyi animasyon örneklerini vizyonda izlediğimiz bir dönemdeyiz. Bu hafta da Çin’in ilk büyük animasyon filmini izleme şansını yakaladık. Ejder Yuvası (Dragon Nest: Warriors’ Dawn) aynı adlı popüler oyun Dragon Nest’in uyarlaması. Bilgisayar oyunları seven kitle bilir, dünya çapında bir üne sahip bu oyunun animasyon film hali ile Çin sineması atakta bulundu. Nitekim akıllıca da, dünya çapında 100 milyon kayıtlı kullanıcısı olan bir bilinirlikten bahsediyoruz. Öte yandan öykü orijinal mi dersek, Yüzüklerin Efendisi hikayesinin farklı bir bakış açısı ile uyarlanmasından öte geçmiyor cevabını verebiliriz.  Fantastik bir dünyada, Altera ülkesinde insanlar, Elfler, büyücüler ve canavarlar büyük savaşlar yaşamıştır. Hiç kimsenin birbirine güvenmediği bir ortamda insanlar, Elfler ve büyücüler barışı sağlamak için çabalamaktadır. Nitekim uzun yıllar süren savaşların so...
  Eleştirinin tamamı
  Ejder Yuvası - Türkçe Dublajlı Fragman 1:02
  Ejder Yuvası - Türkçe Dublajlı Fragman
  27342 gösterim

  Ekstra Videolar

  Beyazperdede Bu Hafta (17 - 23 Nisan) 5:09
  Beyazperdede Bu Hafta (17 - 23 Nisan)
  4935 gösterim
  Öneriler

  İzleyici eleştirisi

  Mert H
  Mert H

  Takip Et! 478 Takipçi 898 Eleştirisini Oku

  3,0
  14 Eylül 2015 tarihinde eklendi
  Dragon Nest oyundan uyarlama bir animasyon filmi.. Oyunu önceden oynamadıysanız ve karakterleri , hikayeyi tam olarak bilmiyorsanız bu film size göre değil , fakat oynadıysanız sizi gerçekten saracak ve içine çekecek.. Tahminimce oyuna sadık kalmak amacıyla teknolojinin tüm olanakları kullanılmamış filmde o açıdan tatmin etmiyor onu belirtmeliyim..
  2 İzleyici eleştirisi

  Fotoğraflar

  32 Fotoğraf

  Bunları Biliyor musunuz?

  Bu Film Hakkında

  Tüm dünyada 100 milyon kayıtlı kullanıcısı bulunan popüler video oyununu Dragon Nest'ten sinemaya uyarlanan film Çin’in dünya seyircisiyle buluşturduğu ilk büyük animasyon filmi olma özelliğine sahip. Film Çin animasyon sinemasında büyük bir adım olarak yorumlanıyor.

  Detaylar

  Filmin teknik ekip kadrosu Çinli sinamacılarla Hollywood sinemacılarını bir araya getiriyor. Yönetmen Soong Yuefeng Çin sinema sektörünün genç yeteneklerinden biri. Yapımcı Bill Borden ise daha önce High School Musical, Kung Fu Hustle, Mission: Impossible 3, Get On the Bus gibi yapımında rol aynamıştı.

  Yönetmen Hakkında

  Filmin projesinin ortaya çıkışı 1990’lı yıllara dayanıyor. Yönetmen Soong Yuefeng öğrencilik yıllarında arkadaşlarıyla birlikte anime kısa film çalışmalarına başlamış ve mezun olduktan sonra arkadaşlarıyla birlikte anismayon ve görsel efekt şirketi kurmuş.

  Son Haberler

  Sinemanın Alev Topları; Ejderhalar!
  HABERLER - Özel Dosyalar
  16 Nisan 2015 Perşembe
  Vizyonda Bu Hafta!
  HABERLER - Özel Dosyalar
  16 Nisan 2015 Perşembe
  17 Nisan haftasında animasyondan korkuya 10 film sinemalarda! Oyun uyarlaması olan Ejder Yuvası, romantik aşk öyküsü Senden...
  Posterlerle 2015'in Animasyonları!
  HABERLER - Özel Dosyalar
  26 Şubat 2015 Perşembe
  Bu yıl sinema salonlarına hangi animasyonlar konuk oluyor?
  4 Haber ve Özel Dosya

  Teknik bilgiler

  Ülke Çin
  Dağıtımcı Özen Film
  Yapım yılı 2014
  Metraj uzun metrajlı film
  İlginç Detaylar 4 başlık
  Bütçe 40,000,000 $
  Dil İngilizce, Mandarin, Rusça, Kantonca
  Görüntü formatı -
  Renk Renkli
  Ses formatı -
  Yapım formatı -
  Viza numarası -

  Bu Filmi Beğendiysen, Şunlara da Göz At:

  Tüm benzer filmler

  Yorumlar

  Yorumları göster
  Back to Top