Hesabım
  Mustang
  Ortalama puan
  2,6
  66 Puanlama
  Mustang hakkında görüşlerin ?

  15 Kullanıcı yorumları

  5
  2 Eleştiri
  4
  3 Eleştiri
  3
  3 Eleştiri
  2
  2 Eleştiri
  1
  1 Eleştiri
  0
  4 Eleştiri
  DthepYEK
  DthepYEK

  Takip Et! Takipçi 233 Eleştirisini Oku

  1,5
  25 Aralık 2015 tarihinde eklendi
  Film fos çıktı gençler. Boşuna heyecan yapmayın yani. Filme kimse kötü demesin, haksızlık etmiş olursunuz. Bu film çok çok kötü bir film. Bence biraz amaçlı çekilmiş te bir film. Ama hadi neyse.

  Arkadaş film dediğin bir konusu olur, olaylar arasında bağlantı olur. Bu film bir başlıyor, sonra bir anda bir konu atlıyor bir bakıyorsun bambaşka bir yerdeler, sonra bir daha atlıyor, yine çok başka bir yerde. Bir çok şeye değinmek istemiş ama hiçbirine değinemeden bitmiş bir film. Olaylar arasındaki geçişler çok hızlı. Konu bütünlüğü yok. Basit oyunculuklar maalesef. Vasat çekim açıları. Çok basit bir senaryo. Oyuncular hep Türk ama tam bir Fransız sanat filmi olmuş. Ne olduğu belirsiz bir film. Zaten Fransızlar bu kadar beğendiği için biraz şüphelenmiştim. Bu işte bir iş var dedim ve ne olduğu anlaşıldı.

  Aslında çok büyük umutlarla izlemiştim. Hem Oscar adaylı bir film olması hem de bizim memlekette çekilmesi dolayısı ile. İnebolunun denizi, sokaklarını, evlerini görünce mutlu oldum. Hatta bizim uzaktan akrabalar filmde oynuyorlar. Bu sebeplerden dolayı çok beklediğim bir filmdi. Ama koskoca bir hayal kırıklığı. Kesinlikle tavsiye etmiyorum. İzlemeyin abi gerek yok. Gidin arkadaşlarınızla sohbet edin, çay için, doğayı seyredin. Hatta oturup hiçbir şey yapmasanız, sadece hayaller kursanız bile daha aktif geçirirsiniz zamanınızı. Hala daha izleyeceğim diyenler varsa, İyi seyirler !!??... 3.5/10
  Furkn D.
  Furkn D.

  Takip Et! Takipçi 11 Eleştirisini Oku

  0,5
  3 Mart 2016 tarihinde eklendi
  Filmi bugün izledim ve hayel kırıklığı oldu benim için,Oscarlarda Fransa aday olduğunu İlk duyduğumda üzülmüştüm ama film türkiyede geçip, türk oyuncular oynasada karekterler fransız gibi. Bu yüzden iyiki türkiye adına aday olmamış dedim. İşledikleri konu ya da konuları hiç iyi anlatamıyor ve taraflı bir film olduğuna inanıyorum. Gurur ve namusu onlar için önemli olan karakterler canavar gibi gösterilmiş. Yazık yani böyle filmler yapmaları.
  rudeonerudeone
  rudeonerudeone

  Takip Et! Takipçi 1.698 Eleştirisini Oku

  3,0
  7 Aralık 2015 tarihinde eklendi
  Son yıllarda yurtdışında belki de en fazla ses getiren Türk filmi. Aslında kağıt üzerinde Fransız filmi ancak tüm kadroyu ve anlatılanları göz önüne aldığımda "Türk filmi" olarak bahsedeceğim. Tabii ki pek çok başarılı yapım önemli festivallerden önemli ödüllerle, güzel eleştiriler ile döndü, ancak "Mustang", hikayesi ve oyuncu kadrosunun da etkisiyle, festival seyircisinden tutun, örneğin dünyaca ünlü Amerikalı aktör James Franco'ya kadar. Film, yabancı basın veya eleştirmenler tarafından muhakkak belli açılardan ele alınıyor, ancak biz Türk seyircisinin yorumları da, bu topraklarda ve kültürde yaşayan insanlar olarak çok önemli haliyle. "Mustang" ile ilgili en sık dile getirilen eleştirilerden biri, ülkemizin aslında bu kadar "iç karartıcı" bir yer olmadığı ile ilgiliydi. Bunlar tabii ki çok ama çok derin konular ve üzerine saatlerce konuşulabilir, sayfalarca yazı yazılabilir. Ben çok üstünkörü geçmeyi düşünüyorum. Ülkemizde yaşanan şeyler olmadığını, yani yönetmen Ergüven ve ekibinin bunları tamamen hayal ürünü olarak sunduğunu düşünmüyorum. Ancak gözüme batan bazı hususlar da var. İster istemez, hele ki ülkemizin son on beş yılına baktığımızda, Kastamonu'daki genç kız öğrencilerin filmin girişinde erkek arkadaşlarıyla denize girip deve güreşi oynayacağı düşüncesi pek yakın gelmedi bana. Hele ki o kadar kapalı bir çevrede yaşıyorken. Bu yalnızca bir örnek ve oldukça çoğaltılabilir filmin genelinde. Kısacası demek istediğim, seyirci biraz daha "gerçeklik" arıyor. Veya Lale ve o uzun saçlı şoförün, Yasin miydi?, dostça ilişkisi. Yani çok enteresan bir durum aslında. Bir yandan filmde asıl anlatılmak istenenler bir şekilde ülkede yaşanıyor, ancak bu durumun yaşandığı çevre, atmosfer, karakterler, diyaloglar, bu şekilde yaşanmıyor. Veya bazıları yaşanıyorsa dahi bu kadar klişe, bu kadar "kör göze parmak" bir tavırla yansıtılması, 2015 yılına pek de uymuyor gibi. Filmin tarzı kesinlikle farklı, kesinlikle stilize bir yaklaşım var, kabul ediyorum. Fakat senaryo ne yazık ki çok çok zayıf. Genç oyuncular belli bir başarıyı tuttursa da, onlardan da çok akılda kalıcı bir performans çıkmamış denebilir. Film çok fazla konudan aynı anda bahsetmeye çalışıyor ve bu özelliği ile pek çok yerde yazdığı bir "Mahsun Kırmızıgül" havası var. Ancak yine de, o kadar kötülenecek bir deneme değil. Bazı hataları olsa da.
  Durmuş Ali S.
  Durmuş Ali S.

  Takip Et! Takipçi 30 Eleştirisini Oku

  4,0
  12 Mart 2016 tarihinde eklendi
  Türkiye'de bölgesel olarak özellikle anadoluda kız çocuklarının çektikleri aile ve çevre baskısını anlatan bir film.Ama film hiç bölgesel yaşamları yansıtmıyor.
  Mesela izleyen sanki egenin kırsallarında bir yerde geçiyor hisseder.Ama gelin görün ki egede böyle bir baskı kız çocukları üstünde yok.Oysa film trabzon bölgesinde geçiyor ama hiç karadeniz yaşantısı veya şivesi yok.Filmi çekenler malesef Türkiyeden uzak kalmış.
  Birde yer yer çok aşırılıklar var.Bunlar avrupada çok doğal olabilir ama türkiyenin genelinde olmayan birşey.Mesela kız çocuğunun hiç tanımadığı bir erkekle ilişki yaşaması falan..
  Evet film güzel sonuna kadar izlettiriyor heyecanla.Fakat bu filmin neden ödül için aday gösterildiğini anlamadım.Bence halam geldi bu filmden çok daha fazla gerçekçi.Sanıyorum bunda filmin fransada çekilmiş olmasının etkisi var..
  Demet A.
  Demet A.

  Takip Et! Takipçi 2 Eleştirisini Oku

  3,0
  24 Kasım 2015 tarihinde eklendi
  Filmi dün izledim, fragmanından dolayı oldukça ümitliydim. Seyrederken sıkılmadım ama film amacına ulaşamamış ve kurgu hatası olduğunu düşünüyorum!
  Gülce T.
  Gülce T.

  Takip Et! Eleştirisini Oku

  0,5
  27 Aralık 2015 tarihinde eklendi
  Tam anlamıyla hayattan ve samimiyetten uzak bir film. Toplumsal mesaj vereyim derken ortaya kardeşlik duygularının samimiyetini dahi alamadığımız,ama ''kadın dayanışması(?)'' içinde olan beş kızkardeşin hikayesi anlatılmış.... Fakat yönetmenimiz kendi ülkesinden o kadar uzak ki kızlar ya mini şortlarla dolaşıyor ya da ortaçağ rahibe kıyafetleriyele.
  Sermet Ö.
  Sermet Ö.

  Takip Et! Eleştirisini Oku

  4,0
  2 Nisan 2016 tarihinde eklendi
  Elbette hiçbir film mükemmel değildir,Sanki 50 sene önce çekilmiş bir filmde oyuncular cep telefonu ile konuşuyormuş gibi ,oskar a nasıl aday olmuş anlamıyorum gibi eleştiriler var ,bence önce senaryosu ,yönetmeni ve oyuncuları ile çok başarılı bir film .Bu ülkede Orhan Pamuk nobel aldığında da nasıl Nobel aldığını anlamıyorum eleştirileri olmuştur.
  Ayca Celikkk
  Ayca Celikkk

  Takip Et! Eleştirisini Oku

  0,5
  28 Ağustos 2018 tarihinde eklendi
  Sanatınızı seveyim.. çocukluk masumluktur, çıplakĺık degil! Kendi aralarinda oynarken bile kamera cekimleri hep kadinliklarina yonelik. Bkz. #çocukteşhiri, her türlü !!!!!
  tugba b.
  tugba b.

  Takip Et! Eleştirisini Oku

  2,5
  19 Şubat 2016 tarihinde eklendi
  Hic begenmedim kimse ozgurlugu icin caba sarfetmiyo turkiyeyi hic yansitmayan bi film.istedikleri gibi gidip bekaret kontrolu yapiliyor cok sacma.kimseye onermiyorum
  cem s
  cem s

  Takip Et! Eleştirisini Oku

  0,5
  28 Ekim 2018 tarihinde eklendi
  Filmi izleyeli yarım saat oldu hala çok sinirliyim ve edecek küfür bulamıyorum bu orospu evlatlarına. Film dibine kadar taraflı bir amaç için çekilmiş klasik kürt-fransız çalışması. Okuma yazma bilen insanlar bu sikindirik filmi nasıl beğeniyor ? Karadeniz kırsalında geçen bu sikindirik, sıfır gerçekçiliği olan , senaryosunun değil bir türkün hayatında çay bile içmemiş bir ibne fransızın yazmış olması muhtemel Konuşmalar bile fransızcadan türkçeye çevrilmiş gibi. Ayrıca bu filmde emeği geçen bütün orospu evlatlarını kınıyorum filmin son sahnesinde küçük kızlar öğretmenin evi yerine direk hdp binasına sığınmalıydı.
  Hayro Bilsm
  Hayro Bilsm

  Takip Et! Eleştirisini Oku

  2,5
  31 Ağustos 2020 tarihinde eklendi
  Ayca Celikkk boş yoama aq izlerken 3 posta attim 4 kızada git kenidin parmakla boşlan cıksın
  Mahir a.
  Mahir a.

  Takip Et! Eleştirisini Oku

  4,0
  26 Kasım 2017 tarihinde eklendi
  esasli bir konu islenmis. tebrik etmemek elde degil. dunyada islerin farkinda, soludugu havayi bilerek gorerek soluyan kisilerin/sanatcilarin oldugunu gormek ne guzel. ote yandan bizim toplumuz sonraki nesilin agzina s.cmada presicion perfection ve innovation odulune layik malesef...
  Hayrullah C
  Hayrullah C

  Takip Et! Eleştirisini Oku

  5,0
  4 Aralık 2018 tarihinde eklendi
  mükemmel film boş boş konuşmayin fena film izledim en güzel bu film boş yorum yapanlara konuşmayin yazmayin işiniz gücünüz boş yorumlar ypamak
  munevver16
  munevver16

  Takip Et! Eleştirisini Oku

  3,0
  9 Mart 2018 tarihinde eklendi
  İğrenç insanların zihniyetini anlatan bir film. İşte insanlarin ben muslumanim diyip islamla hiç alakası olmayan dinini doğru öğrenmeyen insanları ya da vicdansizlari anlatıyor.
  Gve04197
  Gve04197

  Takip Et! Eleştirisini Oku

  5,0
  13 Ağustos 2022 tarihinde eklendi
  Türkiye'de bu şekilde veya benzer birçok olay yaşanıyor. Bununla ilgili bir film yapılması tüm ülke böyle anlamına gelmiyor zaten. Hemen kötüleyin Fransa'yı batıyı :D . Bizi çok kıskanıyorlar değil mi XD. Çıldırın bakalım, bu zihniyetiniz olduğu sürece daha çok çıldıracaksınız. Filmdeki politiklerin konuşmalarından alıntılar bile ne tipleri başa getirdiğiniz, ne tip insanlar olduğunuz belli oluyor. Buraya gelip de filme b.k atmayın. Babam asker bu arada, asayiş görevlisi olduğu için ne boklar döndüğünü, cezaevlerinde öz çocuğuna tecavüz eden pislik babalar olduğunu biliyorum. B.kunuzda boğulun, Film psikolojik açıdan birçok detay barındıran bir film, oyunculuklar kaliteli ve senaryo gayet güzel. Tavsiye edilir.
  Daha Fazlasını Göster
  • En son Beyazperde eleştirileri
  • En İyi Filmler
  • Basın Puanlarına Göre En İyi Filmler
  Back to Top