Hesabım
  Unutursam Fısılda
  Ortalama puan
  4,0
  448 Puanlama
  Unutursam Fısılda hakkında görüşlerin ?

  67 Kullanıcı yorumları

  5
  22 Eleştiri
  4
  26 Eleştiri
  3
  10 Eleştiri
  2
  3 Eleştiri
  1
  4 Eleştiri
  0
  2 Eleştiri
  KaliteTAKİP
  KaliteTAKİP

  Takip Et! Takipçi 873 Eleştirisini Oku

  4,0
  8 Nisan 2015 tarihinde eklendi
  Yine bir Çağan Irmak klasiği.Yerli yapımlarımızın arasında dramın en kalitelisine imza atan Çağan başkan bu filmde de farklılıklar sunuyor önümüze.Öncelikle film Şark Bülbülü filminin harmanlanmış hali gibi olmuş.Farah Zeynep'te Öyle Bir Geçer Zaman Ki imajının aynısını gözler önüne sermiş.Film bi yandan nostaljik sevenler için de göndergesel öge dolu keyifli bi film olmus diyebiliriz.Filmin akışı ve olay örgüsü o kadar tatlı bi şekilde ilerliyor ki filmin nasıl geçtiğini umursamaz hale geliyorsunuz.Filmin müziklerine ise Kenan Doğulu imza atmış ki yer yer çok tatlı şarkılar dinlememize yol açtı buda.Gürkan Uygun'un rolü az olmasına rağmen görünce bi mutluluk oluşturdu çok kaliteli bi oyuncu rolüne iyi bürünmüş.Tabi asıl oyunculuk Hümeyra'ya aitti diyebiliriz.Her filmde oldugu gibi bu filmde de çok başarılıydı.Konu biraz daha geniş çaplı tutulabilirdi tabi zira filmin finali Tamam Mıyız filmini anımsattı ancak bu şekilde de yerli izleyiciyi elinde tutabilmiş Çağan reis, sonuç olarak kimsenin lafına aldırış etmeyin şiddetle tavsiye ediyorum özellikle çiftler için ideal bir film iyi seyirler...
  nihan.dmrl
  nihan.dmrl

  Takip Et! Takipçi 2 Eleştirisini Oku

  4,5
  6 Kasım 2014 tarihinde eklendi
  Eleştirmen bu filme nasıl 3,5 yıldız vermiş anlamış değilim. Film inanılmaz güzeldi. Belki de ben Yeşilçam filmlerini çok sevdiğimden. Bilemiyorum. Ama herkese izlemelerini tavsiye ediyorum.
  Elif-Oğuz S.
  Elif-Oğuz S.

  Takip Et! Takipçi Eleştirisini Oku

  5,0
  9 Kasım 2014 tarihinde eklendi
  Harika bir filmdi ellerine sağlık Çağan IRMAK tüm oyuncuların emeğine sağlık
  Hülya Kizil B
  Hülya Kizil B

  Takip Et! Takipçi 89 Eleştirisini Oku

  4,0
  23 Mart 2015 tarihinde eklendi
  Film beni etkiledi. Filmin çekildiği Ödemiş gibi küçük Ege kasabalarına bayılırım. Görsellik açısından bu ok. Ama Mehmet Günsürlü sahneleri daha çok olmalıydı bence.Yaşadıkları aşkı, anılarını ve paylaşımlarını daha çok tutmalıydılar.Bir de Zeynep farahın oyunculuğunu çok da beğenmiyorum, Bir küçük eylül meselesinde de çok yetersizdi bence. Bu filmde anladım ki kadının sesi oyunculuğundan çok çok daha güzel.Filmdeki tüm şarkılarını kendisi bizzat seslendirmiş, bu açıdan tebrik ediyorum; ama oyunculuğu bana göre kötü...
  Liliana Ş.
  Liliana Ş.

  Takip Et! Eleştirisini Oku

  5,0
  3 Kasım 2014 tarihinde eklendi
  film HARİKA...HARİKA...HARİKA!!!!! Kimi tebrik edeyım bilemdedim;oyuncular süüüüüper....genç olanlar da onlara eşlik eden ustalar oyuncular da.Ne yazık ki kelimelerim yetersiz kalıyor bu filmi anlatmak için.BENDEN 10 PUAN DEĞİL 1000,10000,100000 PUAN BİLE AZ GELİR.HERKESE AMA HERKESE ÇOK BÜYÜK BİR ALKIŞ.HARİKASINIZ!!!!!!
  Özgür A.
  Özgür A.

  Takip Et! Takipçi 41 Eleştirisini Oku

  2,5
  29 Kasım 2014 tarihinde eklendi
  çağan ırmak bu ne ha. bu filmi izlerken benimle dalga geçildiğini düşündüm. 1970lerden günümüze uzanan bir öykü lakin o yılların popüler kültürü bir iki afiş ve dergi, ile geçiştirilmiş. yavaş ilerleyen sıkıcı bir öykü çıkmış ortaya. mehmet günsür ve z. abdullah gibi iki başarılı oyuncu filmde lise müsameresi performansı sergilemiş. tanıdık bildik aynı öyküyü isim mekan değiş yeniden çek olmuş. dedemin insanları ıssız adam babam ve oğlum gibi başarılı işler nerede bu film nerede. prensesin uykusu , tamam mıyız , karanlıktakiler türü de olmamış o filmlerin bir derdi vardı bunda o da yok. izlediğime değilse bile merakla beklediğime pişmanım.
  Umut K.
  Umut K.

  Takip Et! Takipçi 3 Eleştirisini Oku

  1,5
  29 Ekim 2014 tarihinde eklendi
  Çağan Irmak artık bayatladı bu senaryolar...Aile fertlerinin küsüp barışması, ege kasabası İstanbulla ilişkisi, bir birini çok sevdiği halde film boyu duygularını gizleyip filmin sonuna doğru patlatan babalar, kız kardeşler... vs. vs. vs. Hani diger filmlerde seyirci az cok kendinden bir seyler buluyordu... simdi 70'lerin assolisti, bestecisi, kuskun muzisyeni, produktoru...günümüzün alzheimerli ve şair ihtiyar kiz kardesleri....sirin ege kasabasi top oynayan cocuklar lise mektebi falan hiç şirinlik veremedi bu sefer. Film boyunca ne gülümsedim ne de hüzünlendim....genç sanatçılar ve seyirciler hiç olmamis çok yapmacıktı. Teknik olarak sadece bunu kusur gördüm. Ama teknik güzellik hiç yeterli olmuyor. Gidince anlarsınız ki çok sıkıcı ve yavaş bir film. Hele de Birleşen Gönüller'in güzelliğinin üzerine bu vasat film hiç gitmedi. Resmen bunalttı.
  Nilgün A.
  Nilgün A.

  Takip Et! 2 Eleştirisini Oku

  4,0
  24 Kasım 2014 tarihinde eklendi
  çok güzeldi,tavsiye ederim.Duygusal ve geçmişi hatırlatan bir filmdi.
  sinema
  1 ziyaretçi
  5,0
  14 Kasım 2014 tarihinde eklendi
  FİLMİN İLK YARISI BİTTİĞİNDE ÇAĞAN IRMAK GİBİ BİR YÖNETMENİ ÖDÜLLERDE YETERSİZ GÖRMEM OLDU . BAZI GERÇEKLERİ SİNDİREMİYORUZ AMA GİŞEDE KENDİNİ KANITLIYOR! FİL GAYET TEMİZDİ OYUNCULAR MÜTHİŞ ! FARAH ZEYNEP İN OYUNCULUĞUNA İLK KEZ ŞAHİT OLDUM BAYILDIM. MEHMET GÜNSÜR HEP İYİ PROJELERE İMZA ATTI KEREM BÜRSİN SANIRIM DAHA ÇOK SİNEMA FİLMİNDE İZLEYECEĞİZ GÖZDE ÇIĞACI DURU TEMİZ FEVKALADE OYNAMIŞ BU FİLM ACEMİLİĞİMDİ DİYECEK GİBİ GELİYOR IŞIL YÜCESOY VE HÜMEYRA AKBAY GİBİ ÜSTADLARA YORUM YAPMAK HADDİMİZE DEĞİL ZATEN BEN ÇOK BEĞENDİM:)
  Demirtas
  Demirtas

  Takip Et! Takipçi 888 Eleştirisini Oku

  4,5
  3 Ağustos 2015 tarihinde eklendi
  Çok çok iyi. İzlerken sizi alıp başka diyarlara götüren muhteşem bir film. Mutlaka izleyin derim.
  Leyla I.
  Leyla I.

  Takip Et! Takipçi Eleştirisini Oku

  1,0
  16 Kasım 2014 tarihinde eklendi
  çağan ırmağın en kötü filmiydi 1980 1990 video için çekilen sabun köpüğü filim ler
  gibiydi emeğe yazık olmuş
  Cenk Y.
  Cenk Y.

  Takip Et! Takipçi 7 Eleştirisini Oku

  4,5
  22 Kasım 2014 tarihinde eklendi
  Kesinlikle harika bir film zaten Çağam Irmak yine üst düzey bir şey başarmış, spoiler: bu müzik tutkusu olan bir kızın hayallerinden sevdiği adam ile gitmesini, şöhret basamaklarını çıkıp sonra bir anda düşüş yaşadığı
  mükemmel bir şekilde empoze edilmiş.

  Fakat aradaki zaman grçişleri çok fazlaydı ve bir ara film nereye doğru gidiyor dedim.
  Engin Yüksel
  Engin Yüksel

  Takip Et! Takipçi 1.426 Eleştirisini Oku

  3,0
  2 Temmuz 2015 tarihinde eklendi
  vasati ölçüleri aşamasa da yine de izlenen bir yapım 6/10
  Alp T.
  Alp T.

  Takip Et! Takipçi 301 Eleştirisini Oku

  4,5
  14 Aralık 2014 tarihinde eklendi
  Unutursam Fısılda, vizyona girdiği ilk günden beri bir süredir dikkatimi çekiyordu. E neticede bir Çağan Irmak filmi nasıl olsa. Ben de filme girmeye karar verdim. İyi ki de öyle yapmışım çünkü bu film, Kış Uykusu'ndan sonra bu yılın en iyi Türk filmi.

  Filmin konusu ve atmosferi eski Yeşilçam filmlerini andıracak şekilde, büyük bir dikkat ve özenle yapılmış. Bu film için büyük bir artı özellik öncelikle. Tema neredeyse tıpkısının aynısı. O zamanın dergileri, kıyafetleri, albümleri vb. her şey aynı. Bu konuda hiç bir sorun yok. Konusunu ise aslında biliyoruz ama bu konu bu filmde öyle bir işlenmiş ki sanki ilk defa izliyormuşsunuz hissi veriyor. Ayrıca film başta hafif bir şekilde başlıyor ama sonra bunların ısınma turları olduğunu anlıyorsunuz. Film bir süreden sonra öyle bir ilerliyor ki, o anları yaşıyorsunuz ve bitmesin istiyorsunuz bir yandan da. Özellikle de filmin final anı çok anlamlı ve güzeldi. Filmi mükemmel kılan bir etken de bu bir yandan.

  Filmin başka bir özelliği ise duyguları seyirciye geçirebilmesi. Filmdeki komik anlarda gülüp, dramatik anlarda gerçekten de üzülebiliyorsunuz, içinizde hafif bir burkulma oluyor. Filmde bu etkenler epeyce var, seyirciyi sıkmayan türden hem de. Dozunda yani ve saçma sapan yere olmaması da güzel bir şey.

  Aslında filmin iyi yanlardan bir tanesi de kötü yanının olmaması. Bu iyi yan ile kötü yanlar kısmından sonra da oyunculuklara geçelim. Oyunculuklar mükemmeldi, en iyisinin de iyisiydi, tam profesyonelceydi.Elbette ki bu dediğim etkene tam uyan oyuncular Hümeyra ve Farah Zeynep Abdullah. Hümeyra, en iyi ve içten oyunculuklarından birisini sergilemiş ve şarkı söylemesi ile de bir nevi şarkıcılık kariyerine dönüş yapmış. Aynı şey Farah Zeynep Abdullah için de geçerli. Farah, hem profesyonel oyunculuğu, güzelliği ve sesiyle seyirciyi büyülüyor. Aslında Farah'dan iyi şarkıcı olur. Sonra Işıl Yücesoy var. Işıl da mükemmel bir oyunculuk sergilemiş ve Hümeyra ile de kimyası tutmuş. Bunun dışında Mehmet Günsur da iyiydi ama Kerem Bürsin'in yanında sönük kalmış. Aslında oyunculukların hepsi iyiydi işte, hepsi de unutulmayacak cinsten. Buna konuk oyuncu Köksal Engür de dahil. (Hoş bir sürpriz olmuş

  Sonuca varırsak eğer, Unutursam Fısılda mutlaka izlenmesi gereken, her yönden başarılı bir film. Mutlaka görülmesi lazım. Çağan Irmak yine yapacağını yapmış. Filmi vizyondan kalkmadan önce mutlaka izlemenizi tavsiye ederim, kayda geçirin bu filmi ve ilk zamanda izleyin! Pişman olacağınızı zannetmiyorum.
  esrasnll
  esrasnll

  Takip Et! Takipçi 29 Eleştirisini Oku

  4,5
  29 Kasım 2014 tarihinde eklendi
  Çagan Irmak yine yapmış dillere destan bir film. Tek kelimeyle BAYILDIM.
  Daha Fazlasını Göster
  • En son Beyazperde eleştirileri
  • En İyi Filmler
  • Basın Puanlarına Göre En İyi Filmler
  Back to Top