Hesabım
  Nadide Hayat
  Ortalama puan
  3,6
  164 Puanlama
  Nadide Hayat hakkında görüşlerin ?

  26 Kullanıcı yorumları

  5
  7 Eleştiri
  4
  5 Eleştiri
  3
  8 Eleştiri
  2
  5 Eleştiri
  1
  0 Eleştiri
  0
  1 Eleştiri
  Balaym
  Balaym

  Takip Et! Takipçi 13 Eleştirisini Oku

  4,5
  7 Ocak 2016 tarihinde eklendi
  Tam bir aile filmi öncelikle. 7 den 70 e her yaştan izleyici gidebilir. Küfür yok. Bayat espiriler yok. Filmin bir derdi olmalı. Derdi var, hatta dertleri var filmin. Bir derse katılmışsınız ve ders yapıyorsunuz adete. Sosyoloji, psikoloji var filmde. İnsan öyküleri var ve nadide birimizin teyzesi, birimizin halası ve belki bazılarımızın annesi. Belki de ablası değil mi? İyi ki gitmişim ve izlemişim sinemada ve DVD si çıkınca arşivime ekleyeceğim. Teşekkürler Ç Irmak ve teşekkürler kadrosu.
  zeynep c.
  zeynep c.

  Takip Et! Eleştirisini Oku

  5,0
  24 Aralık 2015 tarihinde eklendi
  filmi dün ailemle izledik.Harika oyunculuklar çok güzel mesajlar veren bir Çağan Irmak filmi.Herkese tavsiye ederim. Hiç sıkılmadan keyifli saatler geçirdik.Efecan Şenolsun'un Cem karakterinde göstermiş olduğu oyunculuğu çok beğendim.Demet Akbağ ve Yetkin Dikinciler zaten tartışılmaz. İzleyecek olanlara şimdiden iyi seyirler...
  GM M.
  GM M.

  Takip Et! Takipçi 6 Eleştirisini Oku

  5,0
  17 Aralık 2015 tarihinde eklendi
  Öncelikle söyleyeyim, kesinlikle absürt komediden hoşlanmam, filmin ilk 20 dakikasında beklenmedik şekilde gelen absürt sürprizler beni rahatsız etmek yerine, tam aksine film boyunca yüzümden hiç eksilmeyecek kocaman bir gülümseme yerleştirdi. Meğer kurnaz Çağan, yavaş yavaş, bize hiç çaktırmadan, peş peşe gelecek kahkaha fırtınasının tek tek, ince ince tohumlarını ekiyormuş.

  Çağan harika bir hikaye anlatıcı. Film bu andan itibaren insanı öylesine sımsıcak sarıyor ki, izlediğiniz bir film değil, en sevdiğiniz, anneniz, kardeşiniz oluyor. Siz artık onunla duygulanıyor, onunla gülüyor, onunla "oh olsun” diyorsunuz…!

  Çağan gene ustalıkla bizi öyle duyguyla yüklüyor ki; ağla dese ağlayacağız, gül dese yerlere yatacağız, işin garibi her iki durumda da tüm salonun yüzünde kocaman bir sırıtma..!. Sürprizleri öyle ters köşe çakıyor ki, tam hüzünlendiğimiz anda birden “bik bik” kahkahalarla gülmeye başlıyoruz...!

  Daha da önemlisi, tüm bunları hiç bel altı espri yapmadan, suyun üstünde geçen bu filmde hiç sulu zırtlak şaka yapmadan, küfürsüz de Türk insanı nasıl kahkahalarla güler gösteriyor ya, kalbimi bir değil 10 kez kazandı.

  Bir şapka da Demet Akbağ’a çıkarmak gerekiyor.… Tipleme filmlerinin, şivelerin kraliçesi nasıl da nefis bir karakter oyuncusuymuş? Bir karakter bu kadar mı ete kemiğe büründürülür? Tek kelimeyle bravo…! Dünyada karşılığı kim derseniz, kesinlikle (3 Akademi ödüllü) Meryl Streep…!

  Bu bir hayat filmi..!
  Hepimizin hayatının ne kadar Nadide olduğunu usulca hatırlatan bir film; Nadide Hayat..!

  Bir ömür boyu başkaları için yaşamış, herkesin filmi Nadide Hayat...!

  “Ne derler?" baskısıyla sönmüş yaşam ateşinin, "yakıştı mı şimdi?"cilerin" çemberinde daralmış hayat sevincinin, bulaşıcı mutsuzluk hastalığıyla boğuşan tüm umutların ışığı olarak içimize sımsıcak doğan bir film; Nadide Hayat...!

  Hayatın, gökkuşağı gibi ancak tüm renkleriyle güzel olduğunu hatırlatan sevgi dolu bir fısıltı; Nadide Hayat!

  Karamsar ve kötü günlerden geçen Türkiye’ye bir gönül ferahlığı molası; Nadide Hayat..!
  En çok da bunun için teşekkürler, Nadide Hayat…!
  Engin Yüksel
  Engin Yüksel

  Takip Et! Takipçi Eleştirisini Oku

  3,5
  7 Ocak 2016 tarihinde eklendi
  izlerken keyif alacağınız güleceğiniz hüzünleneceğiniz ama asla sıkılmayacağınız hoş bir yapım 7/10
  Mert H
  Mert H

  Takip Et! Takipçi 926 Eleştirisini Oku

  4,5
  9 Nisan 2019 tarihinde eklendi
  Demet Akbağ'ın en iyi filmlerinden birisi olmuş. Yan roller çok iyi olmasa da verilen, verilmek istenen mesajlar ve klişelerin dışına çıkılmaya çalışılma çabası bile filmi götürüyor.
  Murat K.
  Murat K.

  Takip Et! Takipçi 188 Eleştirisini Oku

  3,0
  19 Aralık 2015 tarihinde eklendi
  Görselliği, oyunculuğu açısından hiç bir problemi olmayan Çağan Irmak kalitesindeki film karetta karetta ya da 'tospağa' duyarlılığıyla günümüz sadist televizyon programlarına yaptığı göndermeyle başarıyla anlattığı kuşak çatışmasıyla artı puanları toplarken artık ezber ettiğimiz ve kabak tadı vermeye başlayan 'herkese ve her şeye rağmen hayallerinin peşinden koşanların dram ve umut dolu hikayesi' temalı senaryosuyla artılarını azaltıyor. Bu tarz bir yerli filmde kamera açısı, çalışılan oyuncular gibi değişkenlerin aynı/benzer olması o yönetmenin tarzı olabilir. Ancak evrilip çevrilip aynı hikayenin anlatılması bana Çağan Irmak'ın seyircisini aptal yerine koyduğu ya da çok yetenekli bir senarist olmadığı düşünceleri arasında mekik dokutuyor. Ancak yine de yeşilçam sevdalıları, hala bu hikâyeden sıkılmayanlar için haftanın tercihi olabilir. İyi seyirler.
  bunyamin29
  bunyamin29

  Takip Et! Takipçi 100 Eleştirisini Oku

  4,0
  2 Ocak 2016 tarihinde eklendi
  Film vizyona girmeden önce takip etmiştim sinemada fragmanlardada görmüştüm en başta gitmemin sebebi kesinlikle Demet Akbağ idi ve tabiki Çağan Irmak tarzı dışında bir proje yaptı merak ettik ve gittik çok güzel bir film olmuş bazen güldüren bazen duygusallık olan bir film idi çok beğendik bu tarz filmlerden hoşlananlar gidebilir.Çok güzel bir filmdi..
  cevdet C.
  cevdet C.

  Takip Et! Takipçi 25 Eleştirisini Oku

  4,0
  23 Aralık 2015 tarihinde eklendi
  Demet AKBAĞ filmde resmen tüm marifetini döktürmüş.Ailemle birlikte iyiki gelmişiz dediğimiz bir film, annenizi babanızı alıp çıkıp çıkıp gidin derim.
  dayrayto
  dayrayto

  Takip Et! Takipçi 6 Eleştirisini Oku

  5,0
  5 Ocak 2016 tarihinde eklendi
  Çağan ırmağın diğer filmleri gibi samimi ve bizden bizim hikayemiz bu filmde..ben çok keyifle izledim.. Hoş en çok izlenen filmlere şöyle bir bakınca bu filmin en çok izlenen film olmayacağını biliyorum ama hiç bir şey ifade etmez. Bence güzel keyifli sosyal mesajı apaçık ortada olan güzel bir film olmuş. Oyuncular zaten tartışmasız ikili.. yan karakterler gençler dikkat çekici..
  noy c.
  noy c.

  Takip Et! Takipçi Eleştirisini Oku

  2,5
  4 Mayıs 2016 tarihinde eklendi
  spoiler:


  Kılasik bi Çağan Irmak filimi olmuş yanına da Demet Akbağ ve Yetkin Dikinciler ustalığı gelmiş tek problem konu hafifdi...
  Kurtoglu26
  Kurtoglu26

  Takip Et! 15 Eleştirisini Oku

  3,0
  16 Nisan 2021 tarihinde eklendi
  Çok sıkılmadım. Çok da sevmedim. Fena değil. Eşcinselliği hosgören bir sahne de koymuş. İzlemezseniz çok şey kaybetmezsiniz.
  Selcen E.
  Selcen E.

  Takip Et! 32 Eleştirisini Oku

  3,5
  2 Ocak 2016 tarihinde eklendi
  Demet Akbağ oyunculuğunu döktürmüş.sadece botokslar gölgeliyor. Filmin teması iyi ama daha önce işlenmiş bir konu. İzlenebilir bir film
  alp Ö.
  alp Ö.

  Takip Et! 2 Eleştirisini Oku

  5,0
  26 Aralık 2015 tarihinde eklendi
  Yer yer güldüren yer yer ağlatan bir filmdi. Çok beğendim. Demet Akbağ her rolün altından kalkabilen usta bir oyuncu. Film senaryosu zaten başlı başına harikaydı. İnsanlara umut veren bir etkisi vardı. Çağan Irmak'ın böyle güzel temaları işlemesi çok başarılı. Özellikle yapılan benzetmeler, göndermeler inanılmaz güzel. Ve sonunda kaliteli Türk filmlerinde de LGBT karakterleri görmek çok güzel.
  Hüseyin Onur Tokgöz
  Hüseyin Onur Tokgöz

  Takip Et! 15 Eleştirisini Oku

  2,0
  10 Kasım 2019 tarihinde eklendi
  Demet Akbağ ve Yetkin Dikinciler oyunculuğuna laf yok. Ancak klasik bir Çağan Irmak filmi bekliyorsanız yanılırsınız. Kesinlikle başarılı bir film değil.. Seyretseniz de olur seyretmeseniz de..Ne bir sey kaybedersiniz ne bir sey kazanirsiniz. Çağan Irmak'a yakışmamış
  Burcu K.
  Burcu K.

  Takip Et! 9 Eleştirisini Oku

  3,5
  23 Aralık 2015 tarihinde eklendi
  İzlerken sıkılmayacağınız mutlu sonla biten pozitif film.. Yetkin Dikinciler' i izlemeyi özlemişiz..
  Daha Fazlasını Göster
  • En son Beyazperde eleştirileri
  • En İyi Filmler
  • Basın Puanlarına Göre En İyi Filmler
  Back to Top