Hesabım
  İlişki Durumu: Açık İlişki
  Ortalama puan
  2,8
  yayın
  • T24
  • Habertürk
  • Birgün
  • Hurriyet

  Her dergi ve gazetenin puanlama sistemi farklı olduğu için, Beyazperde, puanları 0.5 - 5 yıldız üzerinden, kendi barometresine göre vermiştir.

  Basın Eleştirisi

  T24

  Yazar: Atilla Dorsay

  Bu incelikle yazılıp oynanmış film, çağdaş toplumlarda kısaca ilişki denen şeyin karmaşık boyutlarını ve çeşitli katmanlarını gözümüzün önüne getiriyor. Olası komedi yanını öteleyip, işin içindeki insan ögesini işliyor. Bu arada, gerçek mutluluğun gizleri de gündeme geliyor.  Ayrıca ‘gay’ çiftin ilişkisinde, özellikle birinin çocuk sahibi olma tutkusu, öbürününse bunu kesinlikle reddetme tavrı da ilginç. Ve film, sonunda çenelerimizi hayli yoran şu ilişki kavramının değişik yüzlerini ve yanlarını gösteriyor; bu tema üzerinde bir düşünme talimi yaptırıyor. İzlemeye değer, çağdaş ve düzeyli bir mini-drama.

  Eleştirinin tamamı için: T24

  Habertürk

  Yazar: Mehmet Açar

  Film, bence tam da öykünün bu gelişme sürecinde tökezliyor. Özellikle yakışıklı, romantik müzisyen Dane’nin (François Arnaud) Anna’ya kendini çok çabuk kaptırması, bütün öyküyü klişe bir aşk üçgeni üzerinden “Anna kimi seçecek?” sorusuna kilitliyor... Will’in kendinden yaşça büyük, zengin dulla (Gina Gershon) kurduğu ilişkinin bir yere varmayacağını tahmin etmek hiç zor değil. Anna ve Will’in açık ilişki yürüyormuş gibi davranmaları da bizim için ikna edici olmayınca “Permission”, her şeyin önceden tahmin edilebilir olduğu bir film haline geliyor. Eşcinsel çift Reece ile Hale’in (David Joseph Craig) evlat edinmek ya da edinmemek üzerinden gelişen çatışmaları da filmin ana fikrine pek hizmet etmiyor. Tüm bunlara rağmen “Permission” un kötü bir film olduğu söylenemez. Brian Crano’nun özellikle işin romantik komedi kısmını iyi becerdiğini düşünüyorum. Sonuçta, hafif ve akıp giden bir film. Karakterlerin iyi çizildiğini ve inandırıcı olduklarını da belirteyim. New York dekorunda geçen iddiasız ama hoş bir romantik komedi seyretmek isteyenler gidebilir.

  Eleştirinin tamamı için: Habertürk

  Birgün

  Yazar: Cüneyt Cebenoyan

  Film daha çok kadın karakterin yolculuğunu anlatıyor. Onun evcilik oynayan bir kadından, cinselliğine sahip çıkan özgür bir kadına evrilişi hikâye ediliyor. Erkek karakter kadına göre daha sığ ve daha çocuksu. Yaşadıklarından sonra değişip değişmediğini çok anlayamıyoruz. Rebeca Hall, Anna rolünde hem kırılgan, hem de güçlü; hem nahif, hem de seksi olabiliyor. Will’in hayatına giren kadın rolünü oynayan Gina Gershon da modern ve vamp kadın da çok iyi. Filmin erkek karakterlerinin zayıflığı oyuncuları da etkilemiş. Akılda kalmıyorlar. Eli yüzü düzgün ve rahat izlenen bir film istiyorsanız...

  Eleştirinin tamamı için: Birgün

  Hurriyet

  Yazar: Uğur Vardan

  “Rahat battı” derler ya, konusu bu minvalde gelişen ‘İlişki Durumu: Açık İlişki’ (‘Permission’), 70’ler furyasında karşımıza çıkan ‘seks filmleri’nin sofistike bir çerçevede entelektüelize edilmiş haline benziyor. Anna’nın eşcinsel ilişki yaşayan erkek kardeşi üzerinden de felsefe yapmaya çalışan ama sonuçta hiçbir yere varamayan, sinematografik açıdan da vasatı aşamayan bir film var huzurlarımızda. Belki de şöyle bir yargıda bulunmak lazım: ‘Grinin Elli Tonu’ serisi tadında ama şükür ki meseleyi üç yerine tek bir filmle geçiştirmişler...

  Eleştirinin tamamı için: Hurriyet
  Daha Fazlasını Göster
  Back to Top