Hesabım
  Çılgın Ofis Partisi
  Ortalama puan
  2,7
  12 Puanlama ve 2 Eleştiri
  dağılımı 2 Eleştiri notla
  0 Eleştiri
  0 Eleştiri
  2 Eleştiri
  0 Eleştiri
  0 Eleştiri
  0 Eleştiri
  Çılgın Ofis Partisi hakkında görüşlerin ?

  2 kullanıcı eleştirisi

  Alp T.
  Alp T.

  Takip Et! 283 Takipçi 441 Eleştirisini Oku

  3,0
  18 Aralık 2016 tarihinde eklendi
  Türkçe adı Çılgın Ofis Partisi olarak çevrilmiş Office Christmas Party, tahmin edebileceğiniz gibi ofiste yapılan çılgın bir parti hakkında. Biraz daha spesifik olmak gerekirse konu şöyle: "Jason Bateman, Olivia Munn ve T.J. Miller'ın karakterlerinin çalıştığı şirket batıyordur ve şirketin CEO'sunu canlandıran Jennifer Aniston, bu ekibe son bir iş verir ve rakip şirketlerinin kapmaya çalıştığı Walter Davis adında bir adamı şirketlerinde çalıştırmaya ikna etmesini ister. Ve Walter'ı ikna edebilmek için de ekip, ofiste bir parti düzenler. Başta her şey normal ilerlese de bir süre sonra işler çığırından çıkar ve olaylar gelişir."

  Konuyu ve olacakları biliyorsunuz zaten, bu film o kadar bilindik ki! Eğer buraya yaratıcı, özgün veya yeni bir yılbaşı klasiği filmi izlemek için geldiyseniz yanlış yerdesiniz. Office Christmas Party'nin tek amacı, 100 dakika boyunca beyninizin off tuşuna basarak sizi eğlendirmek. Ve film de bu amacı yerine getirmeyi başarıyor aslında.

  Bu filmin en dikkat çekici tarafından başlayalım, oyuncu kadrosundan. Böylesine geniş bir oyuncu kadrosuna böyle bir film biraz zayıf kaçmış doğrusu. Yani ekipteki herkes komedi pek fazla parlayamamış. Özellikle de Jason Bateman ile Olivia Munn'ın ana karakterler olmasına rağmen filmde hakkında en az şey bildiğimiz karakterler olması da ilginçti.

  Ama ekip tamamen kötü değildi aslında. Mesela Jennifer Aniston ve T.J. Miller, gerçekten komik performanslar sergilemişler, filmin çoğunu onlar götürmüş zaten. Kate McKinnon her ne kadar beklentilerimin biraz altında kalsa da karakteri oldukça ilginçti. Ve Walter Davis'i canlandıran Courtney B. Vance, neredeyse 60 yaşında olmasına rağmen epey dinamik bir performans sergilemeyi başarmış.

  Kötü taraflara gelecek olursam; bu film bazı sahnelerini fazla uzatmış doğrusu. Hikayenin nasıl başlayıp nasıl bittiğini bildiğiniz bir filmde gelişen olaylar daha dinamik tutulabilirdi bence. Ve Jillian Bell gibi diğer komik oyuncuların canlandırdığı karakterler biraz sinir bozucuydu doğrusu.

  Bu eleştirinin bu kadar kısa olmasının nedeni, pek de yazacak bir şey olmaması aslında. Eğer 100 dakika boyunca kafanızı dağıtacak, tahmin edilebilir ama eğlenceli bir film arıyorsanız, tercihinizi Office Christmas Party'den yana kullanabilirsiniz. Eğer hiçbir beklentiniz olmadan bu filmi izlerseniz, iyi vakit geçireceğinizi düşünüyorum. İyi seyirler.

  FİLMİN İYİ YANLARI:

  + Birkaç komik şaka.

  + Kafa dağıtmak için birebir.

  + Bazı yaratıcı sahneler.

  + Komik oyuncu kadrosu...

  FİLMİN KÖTÜ YANLARI:

  - ...böyle bir filmde daha da parlayabilirdi.

  - Yavaş ilerleyen anlar ve bazı sinir bozucu karakterler.

  - Kendi türüne yeni bir şey getirmemesi.

  TOPLAM PUAN: 6.2/10
  Ahmet Büke
  Ahmet Büke

  Takip Et! 2 Takipçi 459 Eleştirisini Oku

  3,5
  13 Haziran 2021 tarihinde eklendi
  bir partiyle müşteri bağlamaya çalışan aile şirketinin orijinal hikayesi.. Şirket filmi.. Eğlencelik.. Sürükleyici.. Hoş vakit geçirmeceli..
  Daha Fazlasını Göster
  • En son Beyazperde eleştirileri
  Back to Top