Hesabım
  Masal
   Masal
  2 Eylül 2016 Sinemada / 1s 30dk / Dram
  Yönetmen Arin Öztürk
  Senarist Tolga Baysal
  Oyuncular: Gökhan Mumcu, Melis Canan Çiçek, Tolga Yüce
  FRAGMANI İZLE
  Üyeler
  3,0 2 oy
  Beyazperde
  2,0
  Puanım :
  0.5
  1
  1.5
  2
  2.5
  3
  3.5
  4
  4.5
  5
  İzlemek İstiyorum

  Özet

  Ayhan, en yakın arkadaşına gizliden gizliye aşık, hayatını masal kitapları yazarak devam ettiren fakat asıl hayali bir roman yazmak olan romantik, duyarlı biridir. Yeşim ise enerjik, şakacı, rahat ve hayat dolu bir kadındır. Fakat Yeşim yakında, tıpkı daha çoçukken kaybettiği annesi gibi önemli ve riskli bir ameliyat geçirecektir. Yeşim ölümden korktuğu halde bu konuda şakalar yaparak çevresini her ihtimale karşı hazırlamaya çalımaktadır. Bir gün Ayhan'ın hastane ziyaretinde ona iki adet zarf verir. Kötü sonuç halinde cenazesinde açmasını ister.
  Ayhan, bir gün Yeşim'in ölüm haberini alır ve sarsılır. Cenaze sırasında Yeşim'in istediği gibi ilk zarfı açar. Yeşim ikinci zarfın açılması için biraraya gelmesi gereken kişileri yazmıştır bu zarfa. Cenazeden sonra 3 kadın 2 erkek Yeşim'in notunda yazan adrese doğru bir yolculuğa çıkarlar. Bu iki günlük yolculuk boyunca Eğlenceli, heyecanlı, duygusal olaylarla, ölümü, aşkı, ve arkadaşlığı tekrar tekrar keşfedeceklerdir.

  Beyazperde Eleştirisi

  2,0
  Yetersiz
  Masal

  Olsak mı dersin, olmasak mı?

  Yazar: Burçin Aygün
  Hayatımız ne kadar tatsız olursa olsun, birbiri ardına gelen darbeler ile oradan oraya savrulalım, artık çoğumuzun kabul ettiği bir şey var. İnsan hayatı bu, buydu ve çok yüksek ihtimalle nice yıl boyunca da böyle devam edecek. Çoğunluk için acı dolu, adaletsiz ve korku verici bir serüven. Bazıları bu dehşetengiz hayatı yaşarken, bazıları da genel kitle tarafından masal gibi bir yaşam sürmekle suçlanır. Olabildiği kadarıyla dertten, tasadan uzak, sorumlulukları yüzünden büyük acılar çekmek zorunda olmayanların macerası; bir kısmı için masal, diğerleri için de kabus. Hangi tarafta olursak olalım, işin aslında sadece beyaz ve siyah olmadığını kabul etmemiz gerekiyor. Evet, belki az sayıdaki kişi için bu süreç baştan sona acı dolu ya da tam tersi, mutluluk ve heyecanla geçiyor olabilir. Yine de içinde bulunduğumuz topluluk, bazen siyaha, bazı zamanlar beyaza doğru sürükleniyor. İşte bu yüz
  Eleştirinin tamamı

  Fragmanlar

  Masal Fragman 0:59
  Masal Fragman
  7.004 gösterim

  Ekstra Videolar

  Beyazperdede Bu Hafta (2 Eylül - 8 Eylül) 3:24
  Beyazperdede Bu Hafta (2 Eylül - 8 Eylül)
  1.292 gösterim
  Öneriler

  Son Haberler

  Oyuncular

  Gökhan Mumcu
  Rolü : Ayhan
  Melis Canan Çiçek
  Rolü : Yeşim
  Tolga Yüce
  Rolü : Levent
  Bengi Öztürk
  Rolü : Ayşe
  Tüm oyuncular ve teknik ekip

  Fotoğraflar

  Teknik bilgiler

  Ülke Türkiye
  Dağıtımcı Özen Film
  Yapım yılı 2016
  Metraj uzun metrajlı film
  İlginç Detaylar -
  Bütçe -
  Dil Türkçe
  Görüntü formatı -
  Renk Renkli
  Ses formatı -
  Yapım formatı -
  Viza numarası -

  Bu Filmi Beğendiysen, Şunlara da Göz At:

  Yorumlar

  Yorumları göster
  Back to Top