Hesabım
  Saftirikler
   Saftirikler
  23 Eylül 2016 Sinemada | 1s 23dk | Komedi, Dram
  Yönetmen Ali Erşen
  |
  Senarist Birsen Şimşek
  Oyuncular: Metin Zakoğlu, Selahattin Taşdöğen, Tuncay Bayazit
  Üyeler
  3,1 7 Puanlama, 2 Eleştiri
  Beyazperde
  1,5
  Puanım :
  0.5
  1
  1.5
  2
  2.5
  3
  3.5
  4
  4.5
  5
  İzlemek İstiyorum

  Özet

  Karısıyla sorunları olan Arif, kadınlarla teması göz hizasını geçmemiş Mustafa ve iki arkadaşını asla bırakmasa da kafası onlara göre daha çok çalışan bir arkadaş... Adana’da aynı mahalle de yaşayan dört kafadar arkadaşın başı hayat zorluklarıyla derttedir. Bu dört kafadar arkadaş kısa yoldan para kazanmak için türlü mücadeleler sonucunda başarıya ulaşamamışlardır. Bu mücadelelerinin sebebi kendileri olduğu kadar, bir taraftan da mahallelerinde yaşam mücadelesi veren küçük Murat’ın MS hastalığının tedavisidir. Bunun için çok çalışmaları ve çok şanslı olmaları gerekmektedir.En sonunda tesadüf eseri ellerine geçen haritadaki hazineyi bulmaya çalışırken başlarından trajikomik hikayeler geçecektir.

  Yönetmenliğini Ali Erşen'in üstlendiği filmin başrollerinde Metin Zakoğlu, Selahattin Taşdöğen ve Tuncay Bayazit yer alıyor. Filmin senaryosu ise Birsen Şimşek'e ait.

  Beyazperde Eleştirisi

  1,5
  Kötü
  Saftirikler

  Gül diyorsun bana ama ...

  Yazar: Burçin Aygün
  Türk sinemasının son dönemdeki bitmek bilmeyen çalkantısı artık tür aşığı seyirciyi de rahatsız etmeye başladı. Yeşilçam'ın o kendine has, genellikle harika senaryolara sahip ve en güçlü yanı olan sağlam oyuncuları ile taçlanmış komedi filmleri, yaklaşık olarak 15 senedir ciddi bir düşüş yaşıyor. Bu gerileme işin niceliğinde değil de, niteliğinde oluyor. Evet, sinema dünyası da pek çok sanat dalında olduğu gibi temelinde ticarete dayanıyor. Pek tabii işin sadece sanatsal kısmına haiz olan, ya da bu dala olan aşkın bir meyvesi olarak doğmuş yapımlar da var. Lakin işin toplamına baktığımızda, dünyanın önde gelen büyük yapımcı şirketleri doğal olarak her şeyden önce ticari başarıya odaklanıyor. Söz konusu durum Türk film piyasasına geldiğinde ise durum çok daha beter hale geliyor.Bahsini ettiğimiz ortalama 15 senedir süren gerilemenin en büyük sebebi de bu maalesef. İşin sanatsal kısmını bı

  Fragmanlar

  Saftirikler - Fragman 2:10
  Saftirikler - Fragman
  5.566 gösterim

  Ekstra Videolar

  Beyazperde'de Bu Hafta (23-29 Eylül) 4:04
  Beyazperde'de Bu Hafta (23-29 Eylül)
  1.349 gösterim
  Öneriler

  Son Haberler

  Vizyondaki Filmler!
  Haberler - Özel Dosyalar
  22 Eylül 2016 Perşembe

  Oyuncular

  İzleyici eleştirisi

  Toprak T.
  Toprak T.

  1 değerlendirme Takip Et!

  5,0
  25 Ağustos 2016 tarihinde eklendi
  Tek kelime ile helal olsun. Böylesine duyarlı insanların varlığını görmek gerçekten gurur verici ve özellikle Erman hoca, Turgay kıran Kaya çilingiroğlu gibi isimlerin katkı sağlaması on numara olmuş
  Caner Şengöçen
  Caner Şengöçen

  1 değerlendirme Takip Et!

  5,0
  17 Ekim 2022 tarihinde eklendi
  Bu film de bana verilen rol için çok teşekkür ederim ve böylesine güzel bir düşünceyi hayata geçiren herkesin canı gönülden emeğine sağlık.

  Fotoğraflar

  Bunları Biliyor musunuz?

  Detaylar

  Filmin çekimleri Adana ve İstanbul'da gerçekleşti.

  Detaylar

  Filmin çekimleri 12 günde tamamlanmıştır.

  Detaylar

  Filmin gelirinin bir bölümünün MS (Multipl Skleroz) hastalığının tedavisi için MS derneğine bağışlanacağı ön görülmüştür.

  Teknik bilgiler

  Ülke Türkiye
  Dağıtımcı Derin Film
  Yapım yılı 2016
  Metraj uzun metrajlı film
  İlginç Detaylar 4 başlık
  Bütçe -
  Dil Türkçe
  Görüntü formatı -
  Renk Renkli
  Ses formatı -
  Yapım formatı -
  Viza numarası -

  Bu Filmi Beğendiysen, Şunlara da Göz At:

  Bu filmi sevdiyseniz, şunlar da ilginizi çekebilir: : Yılın en iyi filmleri 2016, En iyi film: Komedi, {Genre} türündeki en iyi filmler : 2016.

  Yorumlar

  Back to Top