Hesabım
  Deniz Kıyısındaki Ev
   Deniz Kıyısındaki Ev
  13 Temmuz 2018 Sinemada / 1s 47dk / Dram
  Yönetmen Robert Guédiguian
  Senarist Robert Guédiguian, Robert Guédiguian
  Oyuncular: Ariane Ascaride, Jean-Pierre Darroussin, Gérard Meylan
  Orijinal adı La Villa
  FRAGMANI İZLE
  Üyeler
  3,0 1 oy
  Beyazperde
  3,0
  Puanım :
  0.5
  1
  1.5
  2
  2.5
  3
  3.5
  4
  4.5
  5
  İzlemek İstiyorum

  Özet

  Deniz Kıyısındaki Ev, ölüm döşeğindeki babalarının yanında olabilmek için yıllar sonra bir araya gelen üç kardeşin hikayesini anlatıyor. Marsilya'da denize nazır bir villada yaşayan Martin ölüm döşeğindedir. Üç kardeş hastalanan babalarının son zamanlarında yanında olabilmek için yıllar sonra yeniden bir araya gelir. Paris’te kendisine farklı bir dünya kuran Angèle, geçmişte yaşadıkları travma sonrası bir daha dönmemek üzere ayrıldığı eve yeniden gelmiş olmanın tedirginliği içerisindedir. Angele ile kendisinden genç bir kadına aşık olan Joseph ve ailenin butik restoranını işletmeye çalışan Armand aralarındaki bağın sarsılmasına neden olan olayla yüzleşmek zorunda kalır. Çocuklarını yıllar sonra etrafına toplayan Martin, onlara aşıladığı ideallerin ne kadarını koruyabildiklerini anlamak için onları test eder. Bu sırada ansızın hayatlarına giren davetsiz bir misafir evin tüm dengesinin değişmesine neden olur.
  Robert Guédiguian’ın yönetmen koltuğunda oturduğu filmin senaryosunu Guédiguian, Serge Valletti ile birlikte kaleme alıyor. Filmin oyuncu kadrosunda Ariane Ascaride, Jean-Pierre Darroussin, Gérard Meylan, Jacques Boudet, Anaïs Demoustier gibi isimler yer alıyor.

  Beyazperde Eleştirisi

  3,0
  Ortalama
  Deniz Kıyısındaki Ev

  Yeni Dünya, Eski İnsanlar

  Yazar: Ali Ercivan
  Marsilya yakınlarında bir koyda, denize nazır bir villa. Mekan, filmin karakterlerinden biri. Daha ziyade yaşlılar, emekliler için bir sayfiye yerine dönüşmüş köyde, geçmişe dair şeylerin simgesi ama yıkılmadan ayakta kalmış ve durduğu yerden geleceğe de şahit olan bir yapı. Deniz Kıyısındaki Ev (La villa) burada tek başına yaşayan, geçirdiği felç sonrası sağlığı iyice bozulmuş Maurice’in, onu ölüm döşeğinde yalnız bırakmamak için bir araya gelen üç çocuğuna dair öyküler anlatıyor. Onların bu eve, köye, babalarına dair anıları; yeni hayatları ve bu dünyadaki yerlerine dair.   Üç kardeş, kendileri de artık yaşlanmış, değişen dünyaya adapte olmakta zorluk çeken üç koca insan. Yüzleşmek istemedikleri her şey, kendilerine söyledikleri tüm yalanlar, umutları ve hayal kırıklıkları sırtlarında. Yaşlandıklarını kabullenmeye hazır değil hiçbiri. Babalarına ve villaya göz kulak olan komşuları Mart
  Eleştirinin tamamı
  Deniz Kıyısındaki Ev Altyazılı Fragman 1:41
  Deniz Kıyısındaki Ev Altyazılı Fragman
  2.355 gösterim

  Ekstra Videolar

  Beyazperde'de Bu Hafta! (13 - 19 Temmuz) 3:41
  Beyazperde'de Bu Hafta! (13 - 19 Temmuz)
  546 gösterim
  Öneriler

  Oyuncular

  Ariane Ascaride
  Rolü : Angèle
  Jean-Pierre Darroussin
  Rolü : Joseph
  Gérard Meylan
  Rolü : Armand
  Jacques Boudet
  Rolü : Martin
  Tüm oyuncular ve teknik ekip

  Fotoğraflar

  19 Fotoğraf

  Teknik bilgiler

  Ülke Fransa
  Dağıtımcı Filmartı
  Yapım yılı 2017
  Metraj uzun metrajlı film
  İlginç Detaylar -
  Bütçe -
  Dil Fransızca
  Görüntü formatı -
  Renk Renkli
  Ses formatı -
  Yapım formatı -
  Viza numarası -

  Bu Filmi Beğendiysen, Şunlara da Göz At:

  Yorumlar

  Yorumları göster
  Back to Top