Hesabım
  Yıldız Savaşları: İmparator
  Ortalama puan
  4,5
  645 Puanlama
  Yıldız Savaşları: İmparator hakkında görüşlerin ?

  47 Kullanıcı yorumları

  5
  23 Eleştiri
  4
  20 Eleştiri
  3
  1 Eleştiri
  2
  3 Eleştiri
  1
  0 Eleştiri
  0
  0 Eleştiri
  l-i-l-a-H
  l-i-l-a-H

  Takip Et! Takipçi 2 Eleştirisini Oku

  5,0
  28 Kasım 2010 tarihinde eklendi
  En iyi devam filmlerinden biri...
  Engin Yüksel
  Engin Yüksel

  Takip Et! Takipçi Eleştirisini Oku

  4,0
  18 Şubat 2015 tarihinde eklendi
  Bir sonraki seri olan Jedi'nin Dönüşü adlı filme geçişin ara yapımı bir filmdi izlenmeye değer 8/10
  jamesbond-2
  jamesbond-2

  Takip Et! Takipçi Eleştirisini Oku

  4,0
  16 Şubat 2015 tarihinde eklendi
  İlkinden daha akıcı ve hızı olmuş,başlamasıyla bitmesi bir oldu sanki görsel efektler yapıldığı yıla göre çığır açıyor,diğerlerini daha izlemedim ama serinin kesinlikle en iyilerinden biri
  rudeonerudeone
  rudeonerudeone

  Takip Et! Takipçi Eleştirisini Oku

  4,5
  4 Şubat 2010 tarihinde eklendi
  genelde otoriteler tarafından serinin en çarpıcı ve ilgi çekici filmi olarak görülüyor fakat bana da pek öyle gelmedi.imdbde de mesela en yüksek puana sahip halkadır empire strikes back,film harika,her şey mükemmel fakat en iyi film diyemeyeceğim.return of the jedii görmedim henüz fakat şimdiye dek izlediklerim içinden mesela a new hope ve revenge of the sith bu filmden daha iyi gibi geldi bana.her ne kadar efektler ve teknoloji açısından biraz hoşgörülü davranmamız şart olsa da,çünkü 30 yıl öncesinden bahsediyoruz,önceki arkadaşımın da dediği gibi özellikle filmin başlarında biraz özensiz ve gereksiz gibi duran,sanki ne olursa olsun daha da iyi yapılabilecekmiş hissi veren sahneler mevcuttu gerçekten.buna a new hopeta bile rastlamadım fakat 3 yıl sonra 1980de rastladım.ama yine de çok rahatsız edici değildi tabii ki.o dönemlerde izlemedik bu filmi fakat george lucasın yarattığı kültürün bilimkurgu ve genel olarak sinema tarihinde bir devrim olduğunu anlamak pek de zor olmasa gerek.şimdi büyük bir merakla son filmi izleyeceğim.umarım star warsa yakışan görkemli bir finaldir.
  ill-key
  ill-key

  Takip Et! Takipçi 211 Eleştirisini Oku

  5,0
  6 Ağustos 2008 tarihinde eklendi
  O zaman birincisini izleyip 3 sene ikincisini beklemek insanlar için kolay olmamıştır sanırım .. İlkinden 3 gün sonra seytediyorum .. Benim için her bölümü iple çekilen dizi gibi oldu ..İlkine göre daha başarılı buldum .. Daha çok işin tekniğine girilerek heyecanı artırılmış..Jedi öğretileri insanlara ders gibi .. Ayrıca aşk konusunda karar vermekte zorlanan prensesin git gelleride ayrı bir keyif katıyor ..10/9,5..
  pyloth
  pyloth

  Takip Et! Takipçi 58 Eleştirisini Oku

  4,0
  19 Mayıs 2010 tarihinde eklendi
  ben 4. filmden başladım izlemeye bence bu film yani 5. film daha iyiydi.. sindire sindire gidiyorum.. :)
  ozzy-badd
  ozzy-badd

  Takip Et! Takipçi 831 Eleştirisini Oku

  5,0
  11 Mart 2010 tarihinde eklendi
  bi çok kişiye göre serinin en iyi filmidir imparator...(bence en iyisi jedinin döünüşüdür orası ayrı :D) bu filmde dard vader ın ağırlığını koyduğu ve ne kadar kötü bir karakter olduğunu görüyoruz... filmde aynı şekilde klasik seride en karanlık film...ve bu karanlık filme inanılmaz bir hava katmış... unutulmaz müzikleri,zamanımıza göre müthiş zamanına göre olağaüstü efekleri,müthiş yönetimi,incelikle yazılmış senaryosu ve muhteşem karakterleriyle gelmiş geçmiş en iyi bilimkurgu dewamı belkide...ilkinden daha geniş bütçesiyle daha özenle çekilmiş bir film... zamanında bir çok teknik kategoride akademi adayı olmuş ve bazılarını almış...sadece akademi değil bir çok ödüldede ödül toplamış bir yapım... ve ayrıca bu kadar sewilmesinin sebebide malum sahne dir bence... ı am your father... kesinlikle izlenmeli...10/10
  kolaric
  kolaric

  Takip Et! Takipçi 169 Eleştirisini Oku

  4,5
  23 Mayıs 2005 tarihinde eklendi
  gelmiş geçmiş en iyi devam filmlerinden. izleyici artık konuya hakimdir bu filmde, tırnaklarını yiyerek izler bir nevi. hızlı başlar, hızlı devam eder, hızlı biter. tempo düşmez. karakterlerin karizması giderek artar. ve tabi yoda'yı tanırız bu filmde.
  yigit ali D.
  yigit ali D.

  Takip Et! Takipçi 48 Eleştirisini Oku

  4,5
  1 Şubat 2020 tarihinde eklendi
  Serinin efsane filmlerinden biri. Yoda filme ayrı bir hava katıyor
  nskmourinho
  nskmourinho

  Takip Et! Takipçi 998 Eleştirisini Oku

  4,5
  25 Şubat 2010 tarihinde eklendi
  Beşinci film.Serinin en doyurucu filmlerinden biri zaten eski üçlüde kötü film yok.Gerek aksiyon sahneleri gerek filmin etkileyici final sahnesi ile final filmine gayet heyeceanlı bir şekilde geçiş yapıyoruz 9/10
  emreavcar
  emreavcar

  Takip Et! Takipçi 672 Eleştirisini Oku

  4,0
  26 Eylül 2004 tarihinde eklendi
  eger ilk filmin sinema tarihinde bir donum noktasi oldugunu gozardi edecek olursak bu filmin ilkinden de basarili oldugunu rahatlikla soyleyebiliriz. Tum dugumlerin yavas yavas cozulmeye basladigi, efektlerin daha da basarili oldugu bir yapim "Imparator"...(9/10)
  deckard76
  deckard76

  Takip Et! Takipçi 317 Eleştirisini Oku

  4,0
  10 Ekim 2008 tarihinde eklendi
  6 filmlik serinin en iyi filmi kesinlikle film.4. bölümü severim ancak çekildiği yıl teknolojik imkansızlıklardan ve bütçe yetersizliğinden nasibini almıştı.Bu bölümde ilk filmde tüm haşmetiyle tanıdığımız müthiş Darth Vader ile Luke Skywalkerın düellosu sadece serinin değil,sinema tarihinin en iyi ve trajik düellosu.İyi ile kötünün ;baba ile oğulun karşılaşması ve öğrenilen acı gerçek.-Hayır senin baban benim.-Hayır doğru olamaz-Hislerini dinle.Doğru olduğunu anlarsın.-Hayırrr hayırrrr.Anakinin Darth Vadere dönüşümünüm tamamlandığı 3.bölüm dahil bu kadar vurucu sahne hiç bir filmde yok.
  Amir Han
  Amir Han

  Takip Et! Takipçi 452 Eleştirisini Oku

  3,5
  3 Temmuz 2012 tarihinde eklendi
  Yapımcı George Lucas'ın başarısı herkesten bir adım önde gitmekten kaynaklanıyor. Bu star wars serilerinin 80'li yıllarda çevrilenlerini o zamanki basit teknoloji ile şimdi çekselerdi adamı tefe koyarlardı. Eleştirmenlerin ve izleyicilerin gazabından kaçacak delik ararlardı. Darth Vader ve Han Solo karakterlerinin haricindekiler çok zorlama ve yapay karakterler. Hele başrolde ki Luke Skywalker çok abes bir karakter. Birde M. Hamill hem fiziksel açıdan sıskalığı hemde yüzünün fotojenik olmamasından mütevellit karakteri minimize ediyor. Prenses Leia karakteri bile saçma. Sözde asilerin lideri ama hiçbir işe yaramıyor. Birde kötüleri Nazi kılığında göstermeleri çok manidar. Bu amerikan film endüstrisinin siyonist kesimin güdümünde olduğunun delillerinden birisidir. Zaten Lucas'ın yıllarca S. Spielberg ile ortaklığı bunun kanıtı. Tabii tüm bu olumsuz tablolar yaratıcı zekayı es geçmemiz gerektiği konusunda sadece sabun köpüğü vazifesi görüyor.
  Harrison Ford(Han Solo) kuşkusuz karizmatik yapısı ve oyunculuğu ile filmi film yapan unsurların senaryodan sonra ki yegane elementi konumunda.
  Kanımca Holywood tarafından fazla abartılan filmlerin başında geliyor. Mesela İndian Jones serisi harikaydı fakat bu yapım için aynı şeyleri söylemek içimden gelmiyor. Yinede zevkler ve renkler meselesi.....
  anakin05-2
  anakin05-2

  Takip Et! Takipçi 18 Eleştirisini Oku

  5,0
  12 Eylül 2007 tarihinde eklendi
  kesinlikle serinin en güzel filmi bu
  odinhan
  odinhan

  Takip Et! Takipçi Eleştirisini Oku

  2,5
  8 Temmuz 2007 tarihinde eklendi
  Gerçekten zevk meselesi ne diyeyim demek benim göremediğim şeyler var..
  Daha Fazlasını Göster
  • En son Beyazperde eleştirileri
  • En İyi Filmler
  • Basın Puanlarına Göre En İyi Filmler
  Back to Top