Hesabım
  Kayhan
  Ortalama puan
  1,4
  304 Puanlama
  Kayhan hakkında görüşlerin ?

  98 Kullanıcı yorumları

  5
  11 Eleştiri
  4
  1 Eleştiri
  3
  3 Eleştiri
  2
  7 Eleştiri
  1
  21 Eleştiri
  0
  55 Eleştiri
  Sırala
  En yararlı eleştiriler En yeniler En çok eleştiri yazmış üyeler En çok takip edilen üyeler
  Fulya Betül Ö.
  Fulya Betül Ö.

  Takipçi 11 değerlendirmeler Takip Et!

  2,0
  25 Şubat 2018 tarihinde eklendi
  Herkes yerden yere vurarak yorum yapmış . Kötü denilebilecek bir film değil ama şahan bey çıtanın altında kalmış. Daha çok 10-15 yaş civarı çocuklar hoşlanabilir bana göre izlemeye değmez
  Sahin Y
  Sahin Y

  Takipçi 9 değerlendirmeler Takip Et!

  0,5
  16 Şubat 2018 tarihinde eklendi
  değerlendirmeye alıp yazmaya bile gerek yok izlemeyin izlettirmeyin..film berbat ötesi sanki iyi filmlere tepki olarak çekilmiş
  Özlem K.
  Özlem K.

  Takipçi 5 değerlendirmeler Takip Et!

  0,5
  10 Şubat 2018 tarihinde eklendi
  Tek kelime ile rezalet, bir arkadaşım sürpriz yapıp bana da bilet almış yoksa bu şahan denilen osurmayla geğirmeyle film çektiğini zanneden ne idüğü belirsiz kişinin hiç bir filmini izlememiştim, Haram zehir zıkkım olsun. Bu tipler ancak 3. Dünya i para kazanırlar Türkiye gibi... Sakın gidip paranızı ve zamanınızı boşa harcamayın. Zaten tipi Metin Akpınardan araklamış
  mustafa k.
  mustafa k.

  Takipçi 13 değerlendirmeler Takip Et!

  5,0
  9 Şubat 2018 tarihinde eklendi
  Çok güzel çok kaliteli bir film şiddetle tavsiye ederim mutlaka gidin !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  Ankarali0606
  Ankarali0606

  Takipçi 78 değerlendirmeler Takip Et!

  2,5
  12 Şubat 2018 tarihinde eklendi
  Filmi bugün izledim işin açıkçası ben Şahan Gökbakar, Ata Demirer, Cem Yılmaz ve Tolga Çevik'in başrollerinde olduğu filmleri sinemada izler birbirleri ile kıyas yapmadan izlerim Şahan Gökbakar filmlerini beğenerek izlemişimdir ama bu film gerçekten olmamış Kayhan karakteri güzel sempatik bir karakter olmuş nitekim Şahan'ın Osman Şaşmaz, Celal ve Recep İvedik karakterleri de güzeldi özellikle Osman Şaşmaz çok eğlenceli ve güldüren bir karakterdi Kayhan'da güldüren bir karakter olabilirdi ama nedense olmamış Kayhan üzerine başka bir film çekilebilir daha güçlü bir senaryo ile o zaman Kayhan'da, Recep İvedik gibi gişe rekorları kırar çünkü samimi bir karakter olmuş Kayhan ama filmde fragman sahneleri ve otobüs, daktilo sahnesinden başka [spoiler] güldüğüm sahne yoktu Kayhan'ın karakterine ve güldüğüm sahnelere göre puanım 2.5/5
  Alp T.
  Alp T.

  Takipçi 441 değerlendirmeler Takip Et!

  0,5
  4 Mart 2018 tarihinde eklendi
  Bu filmi aslında açılış gününde izlememe rağmen hala aklıma buraya yazacak doğru düzgün bir şey gelmiyor. Her ne kadar harika filmlerle dolu Oscar sezonunun tam ortasında olsak da, bu filmi izledikten sonra sinemadan uzun bir süre boyunca soğudum doğrusu. Bu yüzden uzun bir süredir eleştiri yazamıyordum.

  Öncelikle bu filmin konusuna değinecek olursam (eğer varsa tabii): Ana karakter olarak sempati duymamız gereken ama bir türlü duyamadığımız Kayhan, okul arkadaşlarıyla yıllar sonra görüşmek için buluşma yemeğine gider ve orada onun okul yıllığına arkadaşlarının yazdığı kötü şeyleri görür. Bundan sonra Kayhan iyi niyetinden vazgeçer ve yıllığına kötü şeyler yazan herkesten intikam almaya başlar.

  Madem konu açıldı, size Şahan Gökbakar ve filmleri hakkındaki görüşlerimden bahsedeyim. İlginçtir ki, Şahan Gökbakar'ın şu ana kadarki hiçbir filminden nefret etmedim. Evet, bu filmlerin her birinin hiç de iyi olmadığını olduğunu kabul ediyorum ama bu filmlerden birisine televizyonda denk geldiğim zaman belki bir göz atarım, sonra da aklımda hiçbir şey kalmadan kapatırım. İzle-unut türünde idare ederler yani. Fakat bu filmlerin her birinin gişe rekorları kırmasına da bir anlam veremediğimi söylemeliyim. Ama benim için işin asıl can sıkıcı olan tarafı, Şahan'ın yarattığı filmlerin suyunu çıkarmaya çalışan filmlerden geliyor; örneğin Cumali Ceber gibi. Fakat şu ana kadar çektiği kötü filmlerin hiçbiri canımı sıkmamış olan Şahan'ın yeni filmi Kayhan, epey sinirlerime dokundu. Bu yüzden film hakkında söyleyecek hiçbir iyi şey bulamadığım için, size direk filmin 3 önemli yanını ve neden bunların yanlış yapıldığını açıklamaya çalışacağım:

  1) Ana karakter:
  Şahan'ın şu ana kadar canlandırdığı Celal ile Osman karakterleri hiç olmazsa biraz gerçekçi sayılırdı (Şahan'ın seviyesine göre tabii). Recep İvedik karakteri ise ilk çıktığı zaman epey absürt ve aykırı bir kişilik olduğundan büyük dikkat çekti. Bu tiplemeler Şahan'ın kendi çapında anlaşılır olsa da, Kayhan'ı hiç anlamıyorum. Kayhan, Şahan'ın şu ana kadar canlandırdığı açık ara en itici karakterdi. Çünkü filmin tamamını Kayhan'la birlikte geçiriyoruz ve bu karakterin ağzından çıkan her bir kelimeye bile inanmadım, hatta Kayhan'ın ekrandan yok olmasını istedim. Hiç olmazsa Recep İvedik'in 3. filminde Recep'in kendi hayatında yaşadığı sorunları görüp karakter daha gerçekçi yansıtılmaya çalışılmıştı (Şahan'ın seviyesinde tabii). Bu filmdeyse Kayhan'ın kendine ait hiçbir özelliği yok, bu kişiliğin nasıl bir çevreden geldiğini veya çocukluğunu hiç öğrenemiyoruz. Normalde bu tarz filmde bunları istemenin fazla olduğunun farkındayım ama filmin ortasında Kayhan'ın çocukluğuna yapılan bir flashback görüyoruz zaten ve bu flashback hikayeyi hiçbir şekilde etkilemiyor. Kayhan, filmin iyi adamı olmaktan ziyade, aslında kötü adamıydı.

  2) Hikaye:
  Hiç olmazsa Cumali Ceber'in belli bir hikayesi vardı, ilk Recep İvedik filmini copy-paste yapmış olmasına rağmen. Bu filmin konusu ise Kayhan'ın intikam alması iken, film bu konuyu unutuveriyor ve 1 saat boyunca Kayhan'ın arkadaşı ile takılmasını izliyoruz. Son 20 dakikaya geldiğimiz zamanda da film "doğru ya, benim bir hikayem vardı" diyor ve filmin en başından beri hazırladığı intikam hikayesini 2 dakikalık bir montaja sığdırmaya çalışıyor. Sonra da öylece bitiveriyor. Her bir Recep İvedik filminde bir devam filmi için potansiyel varken, Kayhan ise sırf para kazanmak için yapılmış izlenimi uyandırıyor.

  3) Şakalar:
  Filmin canımı en çok canımı sıkan tarafı buydu aslında. Bu filmde yapılan tek bir şakaya bile gülmedim. Filmdeki şakaların her biri iticiydi, mantıksızdı ve yapılan işin içinde ruh yoktu. Fakat salon bu konuda benimle aynı fikirde değildi. Dediğim gibi bu filme açılış gününde gittim ve salonun tamamı doluydu. Kayhan'ı epey ön sıralardan izledim ve film boyunca salon gülmekten yıkıldı. Bağırarak gülmekten koltukları debelemeye kadar salonda o kadar çok ses vardı ki, etrafımı çevreleyen dev Dolby ses sistemine rağmen filmde söylenen kelimelerin büyük bir kısmını duyamadım bile. Hatta ara olduğunda arkamda oturan birisi "Keşke hiç ara olmasaydı, hep en güzel yerlerinde ara veriyorlar" dedi. Yani filmden zevk aldıkları için seyirci sevindim ama gerçekten mi? Tamam, benim de Recep İvedik filmleri sırasında güldüğüm bazı yerler yok değil ama Kayhan, işin resmen suyunu çıkarmış. Eğer son yılların en itici karakterlerden birisinin sıradan insanların canını yakmasını izleyip sadece tek bir gelişme hakkında yapılan, kendisini tekrarlayan şakaları izlemek istiyorsanız, o halde Kayhan sizi tatmin edecektir.

  Daha da başka ne söyleyebilirim, bilmiyorum. Bu saydığım 3 şey dışında bile bu film hakkında her şey yanlıştı. Eğer benim gibi Şahan'ın diğer filmleri canınızı sıkmıyorsa bu filmin sıkacağına kesin eminim zaten. Eğer iyi bir komedi filmi izlemek istiyorsanız, Ölümlü Dünya ve Arif v 216 gibi filmlere destek olun. Günün sonunda bu filmi Cumali Ceber'den daha kötü bulup bulmadığımı bilmiyorum (Cumali Ceber zaten başlı başına sinemaya bir hakaret çünkü) ama epey yakın olduğu kesin. Size tavsiyem, bu filmi es geçmeniz.

  FİLMİN KÖTÜ YANLARI:

  - Bir senaryonun bile olmaması.

  - İtici, umursamayacağınız bir ana karakter.

  - Zayıf espri anlayışı.

  - Gereksiz ve birbirinden klişe olan yan karakterler.

  TOPLAM PUAN: 0/10
  Darth Vader
  Darth Vader

  Takipçi 54 değerlendirmeler Takip Et!

  1,0
  11 Şubat 2018 tarihinde eklendi
  Komedi oyuncularinin her yil bir film yapmak icin kendilerini zorlamalari maalesef bu tip filmlere neden oluyor. Hadi filmi cektiniz diyelim sonra izlemiyirmusunuz vizyona koymadan once. Olmadigini goremiyormusunuz. Tv de olsa zapping yapilip izlenmeyecek bir film. Filmin kotu oldugunu bilmeme ragmen yinede emege saygi dedim ve izledim. Umarim bizimde elestiri ozgurlugumuze saygi gosterirler. hollywoodu ornek almamiz gerek. Adamlar cekilen filmi begenmezlerse vizyona koymuyirlar itibarlari azalmasin diye. Dvd cd vs sini cikarip sonra televizyonlara satiyorlar. Bizde aynisini yapalim. Bu film de de senaryo ilginc. Lise arkadaslarindan yillikta yazdiklari nedeni ile intikam almak isteyen bir komik genc hikayesi. Hikaye guzek ama Tamam filmi cektiniz baktiniz olmamis. Neden sinema salonlarina veriyorsunuz ki. Sanatcilar bu tur filmlerin itibarlaruna zarar getirebilecegini dusunmuyorlar mi. Sahan bey sinema sektorunede el atalim bakalim ne olacak belki tutar diyen enes batur kalite(sizligin)de mantalitesinde film yapmayi kendine yakistirabiliyor mu.
  arcgoktas
  arcgoktas

  32 değerlendirmeler Takip Et!

  3,5
  16 Şubat 2018 tarihinde eklendi
  Ben insanlara gerçekten hayret ediyorum çoğunluk ne derse o elitler ne derse o sosyete basın sanat dünyası cem yılmaz ın tebessüm ettirmekten öteye geçemeyen ARİF V216 filmini pohpohladıkça pohpohladı peki iş Şahan'a gelince herkes düşman kıro Recep İvedik değil mi o,ay iğrenç, yahu tamam film de senaryo biraz zayıf oyunculuklar ve karakterler de Kayhan hariç zayıf ama en az 3 -4 sahnede kahkaha attırdı bana, birde kendinizi şartlandırmadan gidin gülecem bayılacağım yerlere yatacağım diye gerilerek gidersen sizi tatmin etmez beklentiyi ortalama tutarak gidin Arif V 216 dan kat kat fazla gülersiniz ha dansöz sahnesi bayağı ve gereksizdi onu belirtmeliyim sonuç olarak bir şahan fanıysanız ve gergin değilseniz izlenir
  Aysel M.
  Aysel M.

  Takipçi 1 değerlendirme Takip Et!

  0,5
  11 Şubat 2018 tarihinde eklendi
  Cok vasat Recep İvedik cakmasi bile degil bu filme vereceginiz parayla gidin bir kahve icin daha iyidir ...
  ahertu
  ahertu

  12 değerlendirmeler Takip Et!

  0,5
  14 Şubat 2018 tarihinde eklendi
  İnanın yazacak bişey bulamıyorum. Komik değil, konu yok, amaç yok, hiçbir şey yok. Bu filmlerin gerekli tepkiyi alması için lütfen gitmeyin ve insanlarla dalga geçmelerini engelleyelim. bir daha bu adamın filmine gitmek mi, asla asla aslaa...
  amarcord
  amarcord

  31 değerlendirmeler Takip Et!

  1,5
  13 Şubat 2018 tarihinde eklendi
  Arkadaş zoruyla gittim ama esasında Şahan'a önyargılı değilimdir. Bu karakteri skeçlerinde severdim. Anamı karıştırma..... :) Ama film olmuş mu derseniz olmamış. 5 dakikayken güzel 2 saat Kayhana katlanılmıyor.
  Tolga K.
  Tolga K.

  4 değerlendirmeler Takip Et!

  0,5
  13 Şubat 2018 tarihinde eklendi
  Yorumların alt kısmına bakarsanız; filme gidilsin diye yazılmış bilinçli ve yancı yorumları görürsünüz. Bu adamlar sahte hesap mı yoksa Şahan ın para ile tuttuğu bir gurup mu bilemem..? Lakin gerçek izleyenlerin ve yahut tuzağa gelenlerin yorumlarını okuyunca gerçekleri buluyorsunuz... Şahan bir bitmedi sümüğün kakan pisliğin... Mide bulandırıcı bir zaman kaybı daha... Filmden çıkınca hissiyatınızı tarif etmek gerekir ise; internetten cep telefonu sipariş edip, kutuyu açınca hıyar ile karşılaşan dayı ile aynı...
  sinema
  1 ziyaretçi
  1,0
  8 Ocak 2020 tarihinde eklendi
  yani bu film recep ivedikin aynisi sadece isimler farkli sahan gökbakar artik bu tarz filmleri birakmali birde her filminde sadece kendisi ön planda baska oyuncularinda ön planda oldugu bir film yapmali gercek bir hikaye yazip konulu bir hikayeyle gercek bir film yapmali bu filmin anlattigi hic birsey yok mesela osman pazarlama hic degilse birsey anlatiyordu ama yine sadece kendisi ön planda oldugu bir filmdi oda bundan vazgecmeli artik bence
  Kenan K.
  Kenan K.

  1 değerlendirme Takip Et!

  0,5
  23 Şubat 2020 tarihinde eklendi
  sinemaya yorumlardan dolayı gitmemiştim netflix te izleyinde 19 dk dayana bildim 19 dk da birtane mi tebessüm olmaz insanda para verip izle deseler katlanamam sanırım malesef bu karakter hiç olmamış
  Mehmet A.
  Mehmet A.

  10 değerlendirmeler Takip Et!

  5,0
  9 Şubat 2018 tarihinde eklendi
  Bu kadar beklemiyordum gercekten super olmus eline saglık sahan abim super olmus devam serisini bekliyoruz ❤❤❤❤❤❤❤ spoiler:
  spoiler:
  ❤❤
  Daha Fazlasını Göster
  • En son Beyazperde eleştirileri
  • En İyi Filmler
  • Basın Puanlarına Göre En İyi Filmler
  Back to Top