Hesabım
  İtalyan Usulü Aşk
  Ortalama puan
  2,0
  yayın
  • Hurriyet
  • T24

  Her dergi ve gazetenin puanlama sistemi farklı olduğu için, Beyazperde, puanları 0.5 - 5 yıldız üzerinden, kendi barometresine göre vermiştir.

  Basın Eleştirisi

  Hurriyet

  Yazar: Uğur Vardan

  Konvansiyonel komedilerin günümüzdeki yönetmen adreslerinden Donald Petrie’nin imzasını taşıyan ‘İtalyan Usulü Aşk’ (‘Little Italy’), sırtını baştan sonra klişelere dayıyor. Tabii ki böylesi bir tavırda problem yok ama film aynı esprileri ve trükleri o kadar çok tekrarlıyor ki, seyircisini durduk yerde sıkıyor. Oysa yaşlı âşıklar Franca-Carlo’da Andrea Martin-Danny Aiello ikilisi çok iyi, ana karakterler Nikki-Leo’da da Emma Roberts ve Hayden Christensen arasındaki kimya başarılı ama boşa gevezelik yapan senaryo bu avantajları da bir güzel heba ediyor. Sonuç olarak ‘Romeo ve Juliet’e selam gönderen ve modern Montaul’larla Capulet’lerin mücadelesini pizza savaşları (birinin sosu diğerinin de hamuru güzeldir) üzerinden anlatan ‘İtalyan Usulü Aşk’, vasat bir komedi. Şu küçük notla bitirelim: Yönetmen Donald Petrie pizza konusunda uzman; 1988’de ‘Mystic Pizza’yı yönetmişti. Bu filmin yıldızlarından Julia Roberts da, ‘İtalyan Usulü Aşk’ın ana karakteri Nikki’yi canlandıran Emma Roberts’ın halası.

  Eleştirinin tamamı için: Hurriyet

  T24

  Yazar: Atilla Dorsay

  Sırtını İtalyan olan ve genelde sevdiğimiz hemen herşeye dayamış olan cilalı, ama kof bir film. Tümü İtalyan şivesiyle İngilizce konuşmalar egemen: baştan sona... Aşk konusu da abartılmış: her yaşta aşık olunur ya da herkes aşık olacak bir dengini bulur durumu var. Böylece özellikle finalde bir gay bir başkasını, bir Hintli de bir başka Hintliyi bulabiliyor: Kanada’nın kıyısında.... Ayrıca İtalyan kültürünü sadece pizzaya indirgemek.... Yalnızca mutfak sözkonusu olsa bile bunun spagettisi var, raviolisi var, risottosu var!... Hiçbirinin adı geçmiyor!

  Eleştirinin tamamı için: T24
  Daha Fazlasını Göster
  Back to Top