Hesabım
  Mucize 2 Aşk
  Ortalama puan
  3,4
  362 Puanlama
  Mucize 2 Aşk hakkında görüşlerin ?

  131 Kullanıcı yorumları

  5
  62 Eleştiri
  4
  14 Eleştiri
  3
  8 Eleştiri
  2
  10 Eleştiri
  1
  6 Eleştiri
  0
  31 Eleştiri
  Mir Mehmet ö.
  Mir Mehmet ö.

  Takip Et! Takipçi 2 Eleştirisini Oku

  5,0
  8 Aralık 2019 tarihinde eklendi
  Merhaba bugün Mahsun Kırmızıgül’ün son filmi Mucize2 yi seyretmeye gittim. Uzun zamandır sosyal medyada atıp tutanları okudukça özellikle gitmek istedim. Maalesef ülkemizde sanat ve sanatçı tuttuğu takıma, oy eğilimine ve toplumdaki duruşuyla eşdeğer sayılıyor. Bu bir yönüyle sanatı küt ve kısır bir döngünün içinde bırakıyor. Sanat adına hiç bir şey gelişemiyor, sanatçıda verimsiz bir döneme girdiği gibi sanatını değil kendini ispatlamak zorunda kalıyor.
  İlk filmi izlediğim için ikinciyi hem kıyasladım hem de eleştirenlerin gözenden derlemeye çalıştım. Filmi iki yönden ele alabilirsiniz. Birincisi dönem filmi açısından…
  Türkiye’nin ABD güdümünde olduğu yılları anlatması önemliydi. Özellikle o yıllarda ki halkın yaşam biçiminin bilindik İslam ya da Bilindik Türk’le hiçbir alakası olmadığı, tamamen taklit ve özenti üzerine bir “Batı Çakması Yaşam”a dikkat çekiyor.
  İkincisin de insanoğlunun direnme ve azminin gücüne muhteşem bir dokunuş yapıyor. Oyunculukların en üst perdeden oynandığı, çekim, senaryonun da en az onun kadar güzel olduğu muhteşem bir eser.
  Filmin başından sonuna kadar diyebilirim ki, aşk, dram, hüzün ve sevinç o kadar iç içe ve o kadar güzel işleniyor ki, bazen uzanıp Aziz’in salyasını silesiniz geliyor. İnsan olmanın, insanca yaşamanın ve Yaratıcının imtihanına sabırla cevap vermenin bir cevabı film…
  Günümüzde en küçük bir olaydan soluğu mahkeme salonlarında alan ebeveynlerin, kaderine teslim olup kaderini değiştiren Mızgin’den öğrenecek çok şeyleri olduğu kanısındayım.
  Sosyal medyadan ve dışardan aldığınız hiçbir eleştiriyi ciddiye almayın, gidin seyredin ve içinizdeki sakat kalbi yada sakat olmayan kalbi keşfedin derim.
  Mahsun kırmızıgül’ün ses sanatçılığını beğenenlerdenim ama oyunculuğunu pek beğenmem. Başarılı bulduğumu söyleyemem ama senarist, yönetmen olarak kesinlikle kusursuz bir film olmuş.
  Tüm oyuncuların ve emeği geçenlerin ellerine yüreklerine sağlık çok güzel ve farkındalık oluşturacak bir zaman dilimi yaşattıkları için.
  Sevgi ile kalın
  Mir Mehmet ÖZTÜRK
  emel e.
  emel e.

  Takip Et! Eleştirisini Oku

  5,0
  7 Aralık 2019 tarihinde eklendi
  daha film vizyona girmeden aylaaar öncesinden yorum yapmak valla tebrik etmek lazım.burada yorumlar,eleştiriler film üzerine yapılması gerekiyor ama herkes alakasız alakasız fragmanında oyuncu bağırmış,başka filmi beklerken görmüş bunla yorum yapıyor.Film tek kelimeyle harikaydı.Hepimizin alması gereken bir çok ders var.Evet mucizeler var gerçekten inanırsan,duadan,sabırdan,şükürden vazgeçmezsen.Filmin en güzel sözü "Hayat kısa affet,yardım et,şükret.Sev,gülümse,mutlu ol... "
  Esra Güngörmüş
  Esra Güngörmüş

  Takip Et! Takipçi Eleştirisini Oku

  5,0
  6 Aralık 2019 tarihinde eklendi
  Bu kadar bilinçsiz zekası geri insanlar oldukça daha coook olduğumuz yerde sayarız. Gerçi kimin umurunda. Biz insanlar sadece bunu dusunebiliyoruz.
  Sizin gibi ne oldugu belirsiz mahluklar degil. Emeğee saygı diye birşey var izle ya da izleme senin tercihin izlemeden asla yorum yapma... onu bunu terörist ve fetocu diye mimleyeceginize ilk önce kendi içinizdeki terörist duygulara bakin. Ha Allah konusuna gelince de ona yorum yapmak senin ne haddine.. o herşeyi işiten ve görendir...gerçeği bilendir
  Bircam Dalik
  Bircam Dalik

  Takip Et! 2 Eleştirisini Oku

  0,5
  10 Aralık 2019 tarihinde eklendi
  Film cok kötüydü ya tam Mahsun filmi yine doğudakiler ezik büzük cahil tipler batıdakiler Avrupai.. Güyya eşitlik vurgusu yapılıyor ama film gerçekten kötü..
  Salih Öz
  Salih Öz

  Takip Et! Eleştirisini Oku

  0,5
  11 Aralık 2019 tarihinde eklendi
  İlk doksan dakika film çekip çektiği bişeye benzemeyince başrol oyuncusuna işkence edip öldürmüş. Uzun zamandır ilk defa bir film bitsede gitsem dedirtti. Gereksiz şekilde uzun. Uzun olunca güzel olacağını düşünmüş galiba. Bazı oyunculara ve oyunculuklarına da yazık edilmiş tabii ki. Bu zamanlarını keşke daha güzel bir filme harcasalardı.
  Vedat Erkan
  Vedat Erkan

  Takip Et! Eleştirisini Oku

  5,0
  8 Aralık 2019 tarihinde eklendi
  Daha filmi izlemek nasip olmadı ama yok pkk ye yardım ediyormuş yok bu yok şu bizler kürt olduğumuz için herkes bizi terörist ilan etmiş bile bunları görmek istemeyen o kadar çok insanlar var ki onlar önce insan olmayı öğrensinler sonra bizim kürtlüğümüzü sorgulasınlar her dayım mucize her zaman mucize bu aksam da izlemeye gidiyorum....
  Metin Serim
  Metin Serim

  Takip Et! Eleştirisini Oku

  1,0
  11 Aralık 2019 tarihinde eklendi
  Beş para etmez. Hiç gidip zamanınızı ve paranızı boşa harcamayın. Kesinlikle gitmeyin. Sırf hikayaden biraz daha para kazanalım diye çekilmiş kasıntı bir senaryolu film
  Alper T
  Alper T

  Takip Et! Takipçi 9 Eleştirisini Oku

  4,0
  11 Aralık 2019 tarihinde eklendi
  Öncelikle, film daha vizyona girmeden yapılan eleştirileri anlamak mümkün değil, bir kısım trol hesap sanırım bu şekilde manipülasyon yapmaya çalışıyor. Mucize filminin ilk serisi ile kıyaslamak bence doğru değil...Hemen her 2 li çekilen filmlerin 1.si açık ara daha iyi olur...Şimdi gelelim spoiler olmayan eleştirilere; filmin 1.perdesi pek çok izleyicinin beklediği gibi, 2. perdesi ise 1. film ile eş değer olmasa da damağınızda bir tat bırakıyor. Ayda 1 kez sinemaya giden biriyseniz mutlaka gitmelisiniz, 3 ayda bir kez gidip drama seviyorsanız yine mutlaka gidiniz,, ama ilk filmdeki performansı beklemeyin.Mahsun Kırmızıgül yönetmenlik anlamında çok başarılı, umarız böyle devam eder.
  Bebe Mebe
  Bebe Mebe

  Takip Et! Eleştirisini Oku

  0,5
  9 Aralık 2019 tarihinde eklendi
  Aylardır beklediğim filmin bu kadar kötü olabileceğini nerden bilebilirdim ki bence hiç zahmet edip gitmeyin..
  Kamber Ayşe Lafçi
  Kamber Ayşe Lafçi

  Takip Et! Eleştirisini Oku

  5,0
  8 Aralık 2019 tarihinde eklendi
  Kesinlikle ama kesinlikle mükemmel ötesi bir film. Sakın kötü yorumları baz almayın. İlkinden bile çok çok daha güzel hem ağlatıyor hem güldürüyor hem düşündürüyor hem umut veriyor yani birçok duygu bir arada yaşatan muazzam bir yapıt olmuş. Filmin senaristi mi yaftalayanlar izlemeden filmi karalamislar. Önemli olan burada ki yapıt verilen emek insan karalamak ne kadar kolay olmuş. Ama film her şeye değer.
  Alihan Aksu
  Alihan Aksu

  Takip Et! Eleştirisini Oku

  0,5
  10 Aralık 2019 tarihinde eklendi
  Bu kadar iğrenç kültüründen uzak bir film beklemiyordum bir takım insanların değerlerini,dinini,yaşayışiını kötülemek ve birilerinin bunu takdir etmesini beklemek saçmalıktan başka bir şey degil gel gelelim ki bu filmin yönetmeni de bu kötüledigi saçma diye gösterdiği kültürün bir ürünü...
  Sahi ne ara bu kadar uzaklaştık biz öz değerlerimizden,bu kadar mı kapıldık batı hayranlığına...velhasıl diyeceğim o ki bir takım insanların duygularıyla oynanmış bir takımının değerleriyle bir takım insanın ise dini vs.ile tüm bunlara sizden üzülmeniz bekleniyorsa evet bu filmi çeken zihniyete üzülün eğer gelmeniz bekleniyorsa da kendilerini düşürdükleri duruma kahkahalar patlatın...
  Kek123pvp 123
  Kek123pvp 123

  Takip Et! Eleştirisini Oku

  0,5
  11 Aralık 2019 tarihinde eklendi
  spoiler: film çok kötü duygusal yapmaya çalışmışlar batırmışlar sinama dan çıkmak istedim çünkü sıkıldım izlerken
  sadık ahmet çetin
  sadık ahmet çetin

  Takip Et! Eleştirisini Oku

  4,0
  8 Aralık 2019 tarihinde eklendi
  Ozellikle Aziz in iyilestikten sonraki kisimlari cok guzeldi. Ogretmenligi bu kadar guzel anlatmasi da bambaskaydi.
  Yusuf Şimşek
  Yusuf Şimşek

  Takip Et! 3 Eleştirisini Oku

  0,5
  7 Aralık 2019 tarihinde eklendi
  Naime gidin ülkemizin gelmiş geçmiş en iyi sporcusunun hikayesi çok güzel çekilmiş Bu film ise Kötü çok kötü uzun uzun yazmaya gerek yok zira bu filme daha fazla vakit harcamak istemiyorum sadece amme hizmeti olsun diye yorum yapıyorum.
  Alperen B
  Alperen B

  Takip Et! 4 Eleştirisini Oku

  0,5
  15 Aralık 2019 tarihinde eklendi
  Çok uzun
  konu hep bı yerlere kayıyor, hiç toplu değil.
  Son kısmı gereksiz yere uzatılmış olmasa da olurdu
  Not.Salonda 20 kişi vardı yarısı filmi yarıda bıraktı
  Daha Fazlasını Göster
  • En son Beyazperde eleştirileri
  • En İyi Filmler
  • Basın Puanlarına Göre En İyi Filmler
  Back to Top