Hesabım
  One Night In Miami
  Ortalama puan
  3,5
  yayın
  • Gazete Duvar
  • Habertürk

  Her dergi ve gazetenin puanlama sistemi farklı olduğu için, Beyazperde, puanları 0.5 - 5 yıldız üzerinden, kendi barometresine göre vermiştir.

  Basın Eleştirisi

  Gazete Duvar

  Yazar: Şenay Aydemir

  “Miami’de Bir Gece”, dönemin güçlü ve şöhretli dört siyah erkek karakteri üzerinden onların güvensizliklerini ve yer yer çıkışsızlıklarını anlatıyor aslında. Birbirleriyle dayanışarak var ettikleri ilişkilerinin, yaşadıkları eşitsizlikle mücadele ederken nasıl bir yol izleyecekleri konusunda yaşadıkları farklılıklarla aldığı yaralara dair bir hikaye aynı zamanda film.

  Eleştirinin tamamı için: Gazete Duvar

  Habertürk

  Yazar: Mehmet Açar

  Oscar ödüllü bir oyuncu olarak tanıdığımız Regina King, yönetmen olarak bundan sonra neler yapacağını merak ettiriyor açıkçası… King tıkır tıkır işleyen, karakterleri derinliğine yansıtan, mekânı çok iyi kullanan bir anlatımla geliyor karşımıza. Görüntü yönetmeniyle filmin geçtiği her mekânı her sahneyi bir tablo gibi çevre düzeni, aydınlatması ve farklı renk paletleriyle özenle tasarladığını görmek mümkün. Maçtan önce gündüz vakti motelin havuzunda geçen sahne ya da Sam Cooke’un açılıştaki Copacabana konseri gibi… Bu arada, otel odasında karakterleri yalnız başlarına aynalara bakarken gösterdiği, yalnızlıklarını vurguladığı çekimler dikkat çekici. Muhammed Ali’nin iki ayrı boks maçını yeniden canlandıran sahneleri beğendiğimi de eklemeliyim.

  Eleştirinin tamamı için: Habertürk
  Daha Fazlasını Göster
  Back to Top