Hesabım
  Ölümsüz
  Ölümsüz
  23 Mart 2001 Sinemada / 1s 46dk / Gerilim, Fantastik
  Yönetmen M. Night Shyamalan
  Senarist M. Night Shyamalan
  Oyuncular: Bruce Willis, Samuel L. Jackson, Robin Wright
  Orijinal adı Unbreakable
  Üyeler
  3,9 507 Puanlama ve 58 Eleştiri
  Puanım :
  0.5
  1
  1.5
  2
  2.5
  3
  3.5
  4
  4.5
  5
  İzlemek İstiyorum

  Özet

  Tüm yolcuların hayatlarını kaybettiği büyük tren kazasından kurtulabilen tek kişi David Dunn olur. İşin daha da ilginç yanı Dunn'ın tek bir çizik bile almadan bu kazayı atlatmış olmasıdır. Bu mucizevi durum tüm insanların ilgisini çeker, en başta da bir çizgi roman müptelası ve koleksiyoncusu olan Elijah Price'ın... Price David Dunn'la tanışmak ister ve bu amacına ulaştığında ona bu kazayla ve bu gibi kazalardan nasıl kurtulduğuyla ilgili gizemli bir teoriden bahseder. Dunn'a başlarda gerçek dışı gelen bu teori zamanla kendini keşfetmeye giden yolun ilk adımı olacaktır.
  Öneriler

  Oyuncular

  Bruce Willis
  Rolü : David Dunn
  Samuel L. Jackson
  Rolü : Elijah Price
  Robin Wright
  Rolü : Audrey Dunn
  Spencer Treat Clark
  Rolü : Joseph Dunn
  Tüm oyuncular ve teknik ekip

  İzleyici eleştirisi

  Ali Y.
  Ali Y.

  Takip Et! Takipçi 469 Eleştirisini Oku

  1,0
  23 Ocak 2021 tarihinde eklendi
  Uzun zamandır izlediğim en kötü filmlere kesinlikle girer. Filmde ana karakterler usta oyuncular olsa bile çok kötüydü film.
  Alp T.
  Alp T.

  Takip Et! Takipçi 441 Eleştirisini Oku

  4,0
  2 Eylül 2016 tarihinde eklendi
  Unbreakable filmini izlemeden önce bildiğiniz bütün detaylardan, yorumlardan kaçının ve açık bir zihinle izlemeye çalışın. Lütfen. Şimdi size bu filmi spoiler vermeden anlatmaya çalışacağım: Bu film iki kişi hakkında. Birisinin kemikleri doğduğundan beri sık sık kırılmış olan çizgi roman satıcısı, diğeri de en son bir tren kazasından kurtulmuş, hayatında bir kez bile hastalanmamış, kemiği kırılmamış ...
  Devamını oku
  l-i-l-a-H
  l-i-l-a-H

  Takip Et! Takipçi 2 Eleştirisini Oku

  5,0
  15 Kasım 2010 tarihinde eklendi
  Bir dönem, devamı çekilecek diye duyuruldu ama yalan oldu...
  Ugur Tazegül
  Ugur Tazegül

  Takip Et! Takipçi 671 Eleştirisini Oku

  4,5
  3 Mayıs 2017 tarihinde eklendi
  6 his gibi kült bir filmi dünya sinamasına kazandıran TÜRÜNÜN EFSANE YÖNETMENİNDEN YİNE ÇOKTAN KÜLT KATEGRİSİNE GİRMİŞ BİR GERİLİM BAŞYAPITI M. Night Shyamalan: En sevdiğim yönetmenlerden biridir. Özellikle; 6.his, ölümsüz, köy, işaretler filmleri. Ne zaman izlesem aynı duyguyu, etkiyi uyandıran filmlerdir. Ve bana göre adına sanat denecek ender filmlerdendir. Her ne kadar son filmlerinde aynı başarıyı ...
  Devamını oku
  58 İzleyici eleştirisi

  Fotoğraflar

  Son Haberler

  En Kötüden En İyiye M. Night Shyamalan'ın Gerilim Filmleri
  HABERLER - Özel Dosyalar
  14 Ağustos 2021 Cumartesi
  M. Night Shyamalan, "Unbreakable" Setinden Bir Fotoğraf Paylaştı
  HABERLER - Sanatçılar
  24 Kasım 2020 Salı
  M. Night Shyamalan, sette çocuklarıyla birlikte yer aldığı nostaljik bir görsel ile throw back yaptı.
  2020'de 20 Yaşına Girecek 20 Film
  HABERLER - Özel Dosyalar
  15 Şubat 2020 Cumartesi
  Üzerinden 20 yılın geçen filmler
  18 Haber ve Özel Dosya

  Teknik bilgiler

  Ülke ABD
  Dağıtımcı -
  Yapım yılı 2000
  Metraj uzun metrajlı film
  İlginç Detaylar -
  Bütçe 75 000 000 $
  Dil İngilizce
  Görüntü formatı -
  Renk Renkli
  Ses formatı -
  Yapım formatı -
  Viza numarası -

  Bu Filmi Beğendiysen, Şunlara da Göz At:

  Tüm benzer filmler

  Yorumlar

  • UGUR-TAZEG?L
   6 his gibi kült bir filmi dünya sinamasına kazandıran TÜRÜNÜN EFSANE YÖNETMENİNDEN YİNE ÇOKTAN KÜLT KATEGRİSİNE GİRMİŞ BİR GERİLİM BAŞYAPITIM. Night Shyamalan: En sevdiğim yönetmenlerden biridir. Özellikle; 6.his, ölümsüz, köy, işaretler filmleri. Ne zaman izlesem aynı duyguyu, etkiyi uyandıran filmlerdir. Ve bana göre adına sanat denecek ender filmlerdendir. Her ne kadar son filmlerinde aynı başarıyı gösteremese de, çıkardığı her filmi izlemek isteyeceğim nadir yönetmenlerden.Filme gelelim. Yorumlarımda özellikle bahsettiğim, farklı bir süper kahraman filmi yapılmalı diyorum ya, uzun süreden beri izlemediğim bu filmi unutmuşum, işte aradığım farklılık bu. Bilmiyorum neden yapmıyorlar ama özellikle marvel ki dc bunu bir kere denedi ve faydasını gördü, marvelde farklı yönetmenlere yönelip, onların ellerine bırakmalı bazı karakterleri. Tamamen bunun gibi demiyorum ama farklı br film izleyebiliriz bu şekilde. Filmden saptığım yerden geri dönerek, gerçekten kelimelerin yetmeyeceği kadar iyi bir film. Çekim şekli, kullanılan müzik, insanın içine işleyen karanlığı, karakterler, diyaloglar ki yorumumun sonunda birini paylaşacağım, oyunculuklar... Bazı filmler, gerçekten ama gerçekten sanat eseri...shyamalanın kesinlikle en iyi filmi. oluşturulan kurgu çok başarılı, filmde ki geçişler, sahnelerin çekimleri kamera hareketleri ve görüntü kalitesi üst düzeyde.. bunların tamamını bir arada bulabildiğimiz ender filmlerden birisi.bruce willis ve samuel jackson resmen döktürüyor. ama asıl önemlisi çizgi roman dünyasını sinemada en iyi anlatan film olması. hem de bildik çizgi roman uyarlamalarının tam tersine bir anlatımla. zaten bir uyarlama olmayan ölümsüz, efektlerle kusursuz kahraman portresiyle göz boyamak yerine çizgi roman dünyasını, içinde yaşadığımız gerçek dünyaya başarıyla taşıyan bir kült film.
  Yorumları göster
  Back to Top