Hesabım
  Servet Operasyonu
  Ortalama puan
  2,8
  yayın
  • Sabah
  • T24
  • Habertürk
  • Hurriyet

  Her dergi ve gazetenin puanlama sistemi farklı olduğu için, Beyazperde, puanları 0.5 - 5 yıldız üzerinden, kendi barometresine göre vermiştir.

  Basın Eleştirisi

  Sabah

  Yazar: Olkan Özyurt

  Jason Statham zaman zaman iyi ve kaliteli aksiyonlarda oynasa da onun B sınıfı filmlere özel bir yatkınlığı var. Servet Operasyonu da usta işi çekilen tam bir B sınıfı filmi. Bunun için Guy Ritchie'den ziyade Jason Statham filmi olarak görüyorum.

  Eleştirinin tamamı için: Sabah

  T24

  Yazar: Atilla Dorsay

  Baştan itibaren aksiyon tadı içeren film, bunu büyük ölçüde İngiliz mizahıyla lezzetlendirir. Havaalanındaki uzun takip bölümünün tek rakibi, ancak gemideki daha da uzun gerilim bölümüdür. Ama, en azından biz Türkler için, asıl heyecan Antalya'da başlar. Bu güzel kenti öylesine iyi kullanmışlardır ki...

  Eleştirinin tamamı için: T24

  Habertürk

  Yazar: Mehmet Açar

  Yönetmen ve senaryo yazarı olarak Guy Ritchie’nin imzasını taşıması, kuşkusuz daha en baştan umutları yükseltiyor. Ritchie’nin söz konusu türe yeni bir yorum ya da en azından mizah duygusu, kara komedi havası getireceğini tahmin ediyorsunuz. Ama kısa sürede ‘Servet Operasyonu’nun düz, iddiasız ve vasat bir öykü üzerinden ilerlediğini görüyorsunuz. Dahası, yönetmenlik performansı açısından da ortada ne yazık ki çok parlak bir film yok. Öyle ki, imzası olmasa filmin Ritchie’ye ait olduğuna inanmanız bile zor.

  Eleştirinin tamamı için: Habertürk

  Hurriyet

  Yazar: Uğur Vardan

  Sonuçta ‘Servet Operasyonu’ vasat bir aksiyon olmuş. İzleniyor mu, evet izleniyor. Aralarda da küçük dokunuşlar var; örneğin bir western klasiği olan ‘Butch Cassidy and the Sundance Kid’i hatırlatma ya da Sarah’nın Mimar Sinan-Timur heykelleri üzerinden yaptığı espri gibi. Ama genel olarak Guy Ritchie’nin yapıtı, seyircisini “Biz bu tür filmlerden, hem de daha iyilerinden çok fazla izlemiştik” hissiyatının ötesine götüremiyor.

  Eleştirinin tamamı için: Hurriyet
  Daha Fazlasını Göster
  Back to Top