Hesabım
  Zaman Tüneli
  Ortalama puan
  3,9
  302 Puanlama
  Zaman Tüneli hakkında görüşlerin ?

  48 Kullanıcı yorumları

  5
  8 Eleştiri
  4
  17 Eleştiri
  3
  8 Eleştiri
  2
  10 Eleştiri
  1
  3 Eleştiri
  0
  2 Eleştiri
  Sırala
  En yararlı eleştiriler En yeniler En çok eleştiri yazmış üyeler En çok takip edilen üyeler
  l-i-l-a-H
  l-i-l-a-H

  Takipçi 2.129 değerlendirmeler Takip Et!

  2,5
  11 Aralık 2010 tarihinde eklendi
  Filmi orta karar bulmuştum...
  jamesbond-2
  jamesbond-2

  Takipçi 1.684 değerlendirmeler Takip Et!

  3,0
  23 Şubat 2014 tarihinde eklendi
  Çıkış noktası olan konusundan ortalarında sapmaya başlayara,bambaşka bir amaca yöneliyor sevgilisi'nin kaderini değiştirmek için yola çıkan profesör sonrasında görevini unutarak insanlığın kaderini değiştirmeye çalışıyor bu da izleyicilerin gözünde filmin inandırıcılığını yitirmesini sağlıyor en azından benim öyle oldu çıkış noktasından hareket ederek başlayıp öyle bitseydi daha çok beğenirdim ama bu şekilde senaryo zayıf kalmış zaman geçişleri,bilimkurgu sahneleri olsun güzeldi,guy pearce de iyi oynamış ama dediğim gibi senaryo açısından büyük sorunları var bana göre
  JeanClaudeVanDamme
  JeanClaudeVanDamme

  Takipçi 1.209 değerlendirmeler Takip Et!

  2,5
  27 Kasım 2012 tarihinde eklendi
  Yönetmenin H.G. Wells gibi bir ismin eserini perdeye taşımak için yeterli vizyona sahip olmadığı açık ancak esas şaşırtıcı olan John Logan'ın marifetli ellerinden bu kadar kötü bir senaryo çıkmış olması.Senarist olarak Oscar ödüllü birçok filme imza atmış senaristin en sönük çalışması belki de.Guy Pearce'a rağmen hayal kırıklığı maalesef.
  yenilige-dogru
  yenilige-dogru

  Takipçi 176 değerlendirmeler Takip Et!

  4,0
  19 Mart 2009 tarihinde eklendi
  film sandığımdan daha güzeldi.özellikle zaman geçişleri çok hoşuma gitti.filmin geneli sürükleyici ve akıcı.
  rudeonerudeone
  rudeonerudeone

  Takipçi 1.698 değerlendirmeler Takip Et!

  2,5
  27 Ocak 2009 tarihinde eklendi
  izleyeli uzun zaman oldu ancak sürükleyicilik bakımından bir sorunu yoktu diye hatırlıyorum.bilim kurgu severleri memnun edecektir.
  fidelio82
  fidelio82

  Takipçi 159 değerlendirmeler Takip Et!

  3,5
  12 Şubat 2004 tarihinde eklendi
  Film fena değil, hatta zaman yolculuğu gelecek ve geçmiş zamanlar çok iyi gösterilmiş. Fakat zamanın içinde yolculuk yapmak dışında filmin konusunda pek bişey yok. Gelecekle ilgili fantastik hikaye aslında güzel olmuş ama sonunda canavarların zaman makinesinin patlamasıyla yok olması çok saçmaydı, bişeyleri düzeltecek değiştirecekse bunu zamanda geriye giderek falan yapmalıydı böyle zaman makinesini tam kapasite çalıştırıp patlamasına yol açmak filmi biran önce bitirmeye çalışıp nasıl bitireceklerini bulamayıp böyle saçma bir son hazırlamışlar gibi geldi bana... Bir de bu filmin 30-35 yıl önceki hali var bir de onu izlemek lazım belki direkt ordan almışlardır herşeyi.
  kemerlee
  kemerlee

  Takipçi 693 değerlendirmeler Takip Et!

  3,5
  11 Temmuz 2011 tarihinde eklendi
  Gelenekçi zaman teorilerinden uyarlanan kaybettiği aşkına kavuşmak için zaman makinesini icat eden bir profösörün geçmişini değiştirememesini ve bunun nedeniyle gittiği gelecekte başına gelen binbir maceraya şahit oluyoruz.Film ortalarında çıkış noktasından çok uzaklaşıyor ve başbaşka yerlere yelken açıyor bu biraz filmin gücünü zayıflatsada sonu biraz klişe olsada zamanda yolculukla ilgili başarılı filmlerden biri.
  tarhansimsek
  tarhansimsek

  Takipçi 592 değerlendirmeler Takip Et!

  4,0
  2 Eylül 2007 tarihinde eklendi
  Yaw anlamadım çok düşük puan almış. Her zaman sölüyorum yine de söleyeyim bence puanlama kategori usulü olmalı sanki 100 tane zamana yolculuk filmi var da bu orta şeker olmuş. Bence baya başarılı bir yapım. Dün akşam izledim yeniden ve yeniden zevk aldım. 8/10
  teomansonmez
  teomansonmez

  Takipçi 365 değerlendirmeler Takip Et!

  3,5
  24 Temmuz 2006 tarihinde eklendi
  Bilim-kurgu romanlarının ünlü İngiliz yazarı H.G.Wells'in klasikleşmiş,kült haline gelmiş aynı adlı,çok satan kitabından sinemaya uyarlanan bir filmdir zaman tüneli.Filmin yönetmeni de zaten Wells'in torunlarından.Profösörün geleceğe gidip geldiği sahneler gerçekten görülmeye değer ve etkileyici bir görselliğe sahip.Hele ki kıyametin günün yaklaştığı sahneler olağanüstü.Özellikle de Ay'ın parçalandığı bölüm.Ama daha sonraları film bir popcorn filmi haline almaya tamam yarı insan-yarı yaratık maymunumsu yaratıklarla olan saldırı sahneleri hiç de fna değil.Ama aceliğe gelmiş ve özellikle finaliyle oldu bittiğe getirilmiş ne yazık ki.Bu arada Wells'inbu romanı Geleceğe Dönüş filmi dahil olmak üzere benzer konulu pek çok filme ilham kaynağı olmuştur.
  koraygunca
  koraygunca

  Takipçi 71 değerlendirmeler Takip Et!

  4,5
  21 Eylül 2013 tarihinde eklendi
  Zaman makinesi fikri çocukluğumuzun en eğlenceli hayaliydi geleceğe dönüş filmini o kadar çok izledim ki her repliğini ezberlemiştim. o yüzden bir zaman yolculuğu filmi varsa mutlaka favori filmlerimin içerisinde yer alır. Senaryosu hayal gücünü zorlayan türden
  arsev17
  arsev17

  Takipçi 236 değerlendirmeler Takip Et!

  4,0
  23 Aralık 2007 tarihinde eklendi
  Arkadaşların yorumlarına katılıyorum, gerçekten düşük puan almış. Arşivimde olan bir filmdir, defalarca izledim. Film bilim kurgu olmasına rağmen çok güzel bir romantizm de içeriyor. Filmi sadece şu yönden eleştirebilirim, keşke biraz daha uzun olsaydı. Bunun dışında efektler de çok başarılı.
  sevankonu
  sevankonu

  Takipçi 16 değerlendirmeler Takip Et!

  2,5
  29 Temmuz 2002 tarihinde eklendi
  Ülkemize gelen sinema filmlerinin isimlerinin çevirilerini yapan insanlara sesleniyorum; hepiniz ingilizceden zerre kadar anlamıyorsunuz. Bu görevi sürdürmeniz çok ama çok anlamsızdır. Lütfen görevinizden istifa edip yerinizi ingilizce bilen insanlara bırakınız. Ben bile sözlükten bakıp sizden 1000 kat daha iyisini yaparım. Gene sinirlerim bozuldu öf ya...
  fearless
  fearless

  Takipçi 190 değerlendirmeler Takip Et!

  5,0
  27 Şubat 2008 tarihinde eklendi
  film, baştan sona hiç sıkılmadan izlediğim filmlerdendir..izlemeyen varsa izlesin derim.
  YusufPiskin
  YusufPiskin

  Takipçi 67 değerlendirmeler Takip Et!

  4,5
  24 Şubat 2015 tarihinde eklendi
  film versyonunu için hikayeyi beğenmeyen insanların kitaba sadık kalınarak filmin çevrildiğini akıllarında tutmaları gerekir, zira 1890'larda yazılmış bir kitapta bu derece kurgu, bu derece hikaye ve fantastik olay vardır. tek farkı, kitaptaki detayların görsel olarak efektlerin yardımı ile daha iyi görülebilir olmasıdır. ha şimdi okuyunca "hadi canım.." deriz yine, o ayrı.. o açıdan belki yönetmenin bu kadar sadakatle adaptasyon yerine yaptığı eklentileri biraz daha abartıp filmi daha sürükleyici ve etkileyici kılmasını bekleyebilirdik, ki zaten bence film bu yüzden puan kaybediyor.
  guy pearce tutuk tutuk konuşarak psikopat bilimadamı imajını güzel vermiş, sonradan coşkun macera adamına dönüşüyo tabi, o ayrı..
  jeremy irons elricvari imajı ve başarılı oyunculuğuyla öne çıksa da çok az gözükmesi kötü olmuş. samantha mumba yerine de daha güzel bir bayan bulunabilirdi, zira eloi'leri elf gibi canlandırmıştım ben gözümde.
  erzincansporlu
  erzincansporlu

  Takipçi 306 değerlendirmeler Takip Et!

  3,5
  3 Eylül 2004 tarihinde eklendi
  İzlenebilir.. Macera Bilimkurgu tarzı filmlerde kaliteye önem veririm. Bu film de biraz daha kalite olabilirdi...
  Daha Fazlasını Göster
  • En son Beyazperde eleştirileri
  • En İyi Filmler
  • Basın Puanlarına Göre En İyi Filmler
  Back to Top