Hesabım
  The Misfits
  The Misfits
  Vizyon tarihi belirsiz / 2s 5dk / Dram
  Yönetmen John Huston
  Senarist Arthur Miller
  Oyuncular: Clark Gable, Marilyn Monroe, Montgomery Clift
  Üyeler
  3,0 4 Puanlama ve 7 Eleştiri
  Puanım :
  0.5
  1
  1.5
  2
  2.5
  3
  3.5
  4
  4.5
  5
  İzlemek İstiyorum

  Özet

  Yönetmenliğini Oscarlı John Huston'ın yaptığı 1961 tarihli Uygunsuzlar, zamanınn iki büyük ikonasını, Marilyn Monroe ve Clark Gable'ı kadrosunda buluşturmasını yanı sıra, kamera arkasında gelişen olaylarıyla da döneminin en çok konuşulan yapımları arasında yer almıştı. Senaryosunu Monroe'nun kocası oyun yazarı Arthur Miller'ın yazdığı film, değişen Batı'ya eski kovboylar üzerinden bakıyor.
  Öneriler

  Oyuncular

  Clark Gable
  Rolü : Gay Langland
  Marilyn Monroe
  Rolü : Roslyn Taber
  Montgomery Clift
  Rolü : Perce Howland
  Thelma Ritter
  Rolü : Isabelle Steers
  Tüm oyuncular ve teknik ekip

  İzleyici eleştirisi

  MojoRising
  MojoRising

  Takip Et! Takipçi 380 Eleştirisini Oku

  2,0
  14 Haziran 2012 tarihinde eklendi
  Marilyn Monroe'nun kötü oyunculuğu, gerçekçilikten uzak karakterler (özellikle Monroe'nun karakteri) , kitaptan çıkmışcasına yapay, günlük hayat diline uzak diyalog ve monologlar. Bütün bunların karışımı sonucu ortaya çıkan filmde elbette başarısız oluyor. 1960'lı yıllarda Amerikan bağımsızı diye birşey var mıydı bilmiyorum ama varsa bu filmi kesinlikle o sınıfın içerisine dahil edebiliriz. Klasik bir stüdyo ...
  Devamını oku
  7 İzleyici eleştirisi

  Fotoğraflar

  Teknik bilgiler

  Ülke ABD
  Dağıtımcı -
  Yapım yılı 1960
  Metraj uzun metrajlı film
  İlginç Detaylar -
  Bütçe US$ 4 000 000
  Dil İngilizce
  Görüntü formatı -
  Renk Siyah beyaz
  Ses formatı -
  Yapım formatı -
  Viza numarası -

  Bu Filmi Beğendiysen, Şunlara da Göz At:

  Yorumlar

  • MojoRising
   (2)...Ne kadar filmi bağımsız sinema üstadı Jim Jarmusch'un filmlerine benzettiysemde film yukarıda saydığım sebeplerden dolayı sınıfı geçemiyor. Sinema tarihinde bu kadar önemli bir yer etmesinin asıl sebebi Marilyn Monroe ve Clark Gable'ın rol aldığı son sinema filmi olması filmin (filmden bir süre sonra her iki oyuncuda ölüyor, bu yüzden de bazı çevrelerce ''uğursuz film'' olarak nitelendiriliyor The Mistits (Uygunsuzlar) yıllarca). Bunu göz önüne alıp izlemek isteyenlere öneriyorum sadece filmi. Aksi taktirde film gerçekten iyi bir film değil ve Clark Gable'ın oyunculuğu bile filmi kurtarmaya yetmiyor.
  • MojoRising
   Marilyn Monroe'nun kötü oyunculuğu, gerçekçilikten uzak karakterler (özellikle Monroe'nun karakteri) , kitaptan çıkmışcasına yapay, günlük hayat diline uzak diyalog ve monologlar. Bütün bunların karışımı sonucu ortaya çıkan filmde elbette başarısız oluyor. 1960'lı yıllarda Amerikan bağımsızı diye birşey var mıydı bilmiyorum ama varsa bu filmi kesinlikle o sınıfın içerisine dahil edebiliriz. Klasik bir stüdyo filminden çok Jim Jarmusch'un filmlerini andırıyor film. 60'larda Jarmusch sektörde olsaydı (herhalde daha çocuktur o yıllarda) herhalde böyle bir film çekerdi bu senaryoyla. Ne kadar filmi bağımsız sinema üstadı Jim Jarmusch'un filmlerine benzettiysemde film yukarıda saydığım sebeplerden dolayı sınıfı geçemiyor. Sinema tarihinde bu kadar önemli bir yer etmesinin asıl sebebi Marilyn Monroe ve Clark Gable'ın rol aldığı son sinema filmi olması filmin (filmden bir süre sonra her iki oyuncuda ölüyor, bu yüzden de bazı çevrelerce ''uğursuz film'' olarak nitelendiriliyor The Mistits (Uygunsuzlar) yıllarca). Bunu göz önüne alıp izlemek isteyenlere öneriyorum sadece filmi. Aksi taktirde film gerçekten iyi bir film değil ve Clark Gable'ın oyunculuğu bile filmi kurtarmaya yetmiyor.
  Yorumları göster
  Back to Top