Hesabım
  Solaris
  Ortalama puan
  2,0
  130 Puanlama
  Solaris hakkında görüşlerin ?

  34 Kullanıcı yorumları

  5
  0 Eleştiri
  4
  6 Eleştiri
  3
  5 Eleştiri
  2
  10 Eleştiri
  1
  10 Eleştiri
  0
  3 Eleştiri
  Sırala
  En yararlı eleştiriler En yeniler En çok eleştiri yazmış üyeler En çok takip edilen üyeler
  KaliteTAKİP
  KaliteTAKİP

  Takipçi 873 değerlendirmeler Takip Et!

  0,5
  13 Ekim 2011 tarihinde eklendi
  arkadaslar filmden uzak durun sakin sakin play yapmayin :)
  delicewatt
  delicewatt

  Takipçi 244 değerlendirmeler Takip Et!

  1,0
  7 Ocak 2007 tarihinde eklendi
  çok puan almış 5 etmez bu film
  Chev
  Chev

  Takipçi 952 değerlendirmeler Takip Et!

  2,5
  10 Mart 2007 tarihinde eklendi
  clooney için seyretmiştim ama malesef vasat
  tarhansimsek
  tarhansimsek

  Takipçi 592 değerlendirmeler Takip Et!

  3,5
  4 Şubat 2008 tarihinde eklendi
  Bilimkurgu değil de romantik dram veya dram romantik desek daha iyi olur. Kitaba göre vasat ama yine de izlenebilir bir film. Hel de George Clooney veya Natascha McElhone hayranlığınız varsa.
  teomansonmez
  teomansonmez

  Takipçi 365 değerlendirmeler Takip Et!

  3,5
  24 Ağustos 2007 tarihinde eklendi
  Steven Soderbergh'ün yazıp yönettiği,ünlü Rus yazar Stanislaw Lem'in aynı adlı kült bilimkurgu romanından ikinci kez sinemaya uyarlanan bir film Solaris.Kitap daha önce Rus dahi yönetmen Andrei Tarkovsky tarafından 1972'de filme çekilmiş ve film birçoklarınca bir başyapıt olarak kabul edilmişti.Yaratıcı ve yetenekli yönetmen Steven Soderbergh'ün Solaris'i,Tarkovsky'inin filmi kadar iyi olmasa da yinede Soderbergh'den farklı bir deneme olarak görülebilir.Steven,bir yönetmen olarak işini iyi yapmış bana kalırsa.Neredeyse hemen her filminde oynattığı daimi oyuncusu haline gelen George Clooney'de iyi bir performans sergilemiş.Ama en iyi oyunculuklar hiç kuşkusuz Natascha McElhone ve yan roldeki Jeremy Davies'den geliyor.Clooney bu filmden sonra oyunculuğu bırakacağını,Solaris'in son filmi olduğunu söyleyerek filmin gişesini arttırmaya çalışsa da bu pek işe yaramadı.Film pekçok olumsuz eleştiriye maruz kaldı.Hatta kitabın yazarı bile filmi beğenmediğini itiraf etti.Film çok ağır tempolu ve sıkıcı.Soderbergh'ün kitabı senaryoya çok yüzeysel uyarladığı bir gerçek ama herşeyine rağmen eli ayağı düzgün bir Bilimkurgu-Psikolojik dram.Bu kadar kötü eleştirileri kesinlikle haketmeyen bir film bu.Soderbergh iyi bir sinemacı.Türünün meraklıları mutlaka görmeli ama önce Tarkovsky'nin Solaris'ine bir göz atılmalı...
  kemerlee
  kemerlee

  Takipçi 693 değerlendirmeler Takip Et!

  3,5
  11 Temmuz 2011 tarihinde eklendi
  Usta sinemacı Tartovskinin en büyük üç filminden biri olarak sayılan, 67 tarihli var oluşu sorgulayan başyapıtının yeni çevrimini Steven Soderberghle, George Clooney birlikte ele alıyorlar.Orjinaline göre daha dinamik ve daha duygusal bir anlatım yakasalarda 67 tarihli yapım çok daha etkileyici.
  xhero1905
  xhero1905

  Takipçi 167 değerlendirmeler Takip Et!

  1,0
  24 Şubat 2003 tarihinde eklendi
  Görevinin insanı kasmak oldugunu düsündügüm bu berbat filmin değil sinemada, kopya vcd vs. olarak evde bile izlenilmemesini tavsiye ederim.Senenin rezillerinden!
  luisablack
  luisablack

  Takipçi 60 değerlendirmeler Takip Et!

  1,0
  12 Aralık 2006 tarihinde eklendi
  konu ne kadar güzel olsa da vasatı aşamayan bir film. harcanan emeğe saygımdan filmleri asla kötülemem ama bu film için harcanan emeğe yazık. olay çok havada kalıyor ve görüntü gerçekten kötü. sıkıcı olması da cabası.
  stillwater-2
  stillwater-2

  Takipçi 74 değerlendirmeler Takip Et!

  0,5
  17 Nisan 2007 tarihinde eklendi
  Hayatımda izlediğim kötü ötesi filmlerden birisi.Kuzenimle sinemada izlemiştim.Ve film devam ederken salonda sadece ikimiz kalmıştık.Kendinize ceza vermek istiyorsanız bu filmi izleyin.Hoşlanmadığınız biri varsa bu filmi önerin.Kötü ötesi bir film.Bu puana bile şaşırdım gerçekten.
  klace
  klace

  Takipçi 186 değerlendirmeler Takip Et!

  3,5
  2 Mart 2003 tarihinde eklendi
  filmin konusu biraz saçma.ve ben george colloney i oyuncudan saymam çünkü onda öyle bir yetenek olduğuna inanmıyorum.yani izlenebilir bir film.ama abartılacak bir film değil.
  milsin
  milsin

  Takipçi 91 değerlendirmeler Takip Et!

  2,5
  21 Eylül 2006 tarihinde eklendi
  filmi izlerken ne kadar sıkıldığımı anlatamam sonunu getirdikten sonra rahatladım açıkcası vasat bir tekrar çekim ...
  emreavcar
  emreavcar

  Takipçi 672 değerlendirmeler Takip Et!

  2,5
  13 Aralık 2003 tarihinde eklendi
  son yillarda izlemekte en cok zorlandigim filmlerden biri 'Solaris'. Soderbergh hic el atmamasi gereken bir ise el atmis. Gorselligiyle on plana cikmasina ragmen sabir isteyen bir film. Ayrica sunu cok iyi anladim ki Jeremy Davies kadar itici bir oyuncu dunya uzerinde zor bulunur (bkz. 'Sirlar Oteli', 'Dogville'). Onu izlerken filmden soguyorum... (2/10)
  bruceconrad
  bruceconrad

  Takipçi 349 değerlendirmeler Takip Et!

  2,5
  5 Şubat 2003 tarihinde eklendi
  çok istiyorum bu filmi..
  sulod
  sulod

  Takipçi 305 değerlendirmeler Takip Et!

  1,0
  21 Şubat 2003 tarihinde eklendi
  Filmin konusu güzel ama soderbergh bu sefer çuvallamış ayrıca türk eleştirmene Aptal Herif! sen önce film cek sonra karşıma gel demesi beni hem filmden hem clooneyden soğuttu halbuki adamcağız sadece "sıkıcı" demiş CLOONEY SIKIYSA BİDE BANA DE FİLM SIKICI
  barfly-2
  barfly-2

  Takipçi 229 değerlendirmeler Takip Et!

  3,5
  7 Şubat 2003 tarihinde eklendi
  kitabını hayranlıkla okuduğum bu filmin ikici kez sinemaya aktarılması güzel bir gelişme ancak öncelikle oyuncu seçiminin başarısız olduğunu düşünüyorum ayrıca bu filmin son yıllarda sinemaya hakim olan amerikan propogandası doğrultusunda yapılmış olduğu görünüyor yani herşey yine (mesela aşk) çok klişe
  Daha Fazlasını Göster
  • En son Beyazperde eleştirileri
  • En İyi Filmler
  • Basın Puanlarına Göre En İyi Filmler
  Back to Top