Hesabım
  3:10 Yuma
  Ortalama puan
  4,4
  1418 Puanlama ve 220 Eleştiri
  dağılımı 220 Eleştiri notla
  43 Eleştiri
  132 Eleştiri
  13 Eleştiri
  25 Eleştiri
  4 Eleştiri
  3 Eleştiri
  3:10 Yuma hakkında görüşlerin ?

  220 kullanıcı eleştirisi

  Servet S
  Servet S

  Takip Et! 34 Eleştirisini Oku

  4,5
  23 Nisan 2020 tarihinde eklendi
  Altı çizilecek birçok anlamlı replik vardı, her insanın öğreneceği çok şey vardır mutlaka. Az malzeme ile bu kadar güzel yemeğe rastlamak her zaman mümkün değil. Tebrikler.
  Selim5308
  Selim5308

  Takip Et! 41 Eleştirisini Oku

  4,0
  1 Nisan 2020 tarihinde eklendi
  çok kaliteli sonuna kadar sürükleyen bi western-aksiyon filmi, türünün kesinlikle en iyilerinden....
  Zeynel K
  Zeynel K

  Takip Et! 74 Eleştirisini Oku

  4,0
  23 Temmuz 2019 tarihinde eklendi
  Ciğerimiz kalmamıştır.. spoiler: Filmin sonu çok saçmaydı bu kadar azılı katillerin başı olan Ben Wade'in bu derece yumaşaması ayrı çetenin diğer üyelerinin ise son sahnede oldukça amatörleşip sürekli ıskalaması ayrı saçmaydı ama yine de sonunda Dan Evans ölüyor ve çocuğunun gözünde kahraman oluyor ailesine de düzgün yaşabilecekleri bir para bırakıyor.
  Filmin olay örgüsünü çok beğendim hiç sıkmadan izlettiriyor.
  Erdinç A
  Erdinç A

  Takip Et! 22 Eleştirisini Oku

  5,0
  22 Ocak 2019 tarihinde eklendi
  western tarzı suç ve dram filmi. Russel Crowe ve Christian Bale'in efsane oyunculuğu, mükemmel senaryo. azılı bir haydut, onu mahkemeye götürecek trene bindirmeye çalışan bir çiftçi ve onları durdurmaya çalışan bir çete. haydut ve çiftçi arasında geçen dramatik olaylar. son derece duygusal finali ise gerçekten bir efsane. Russel Crowe'un neden dünyanın en iyi aktörlerinden biri olduğunun kanıtıdır bu film. muhakkak izleyin.
  YusufPiskin
  YusufPiskin

  Takip Et! 67 Eleştirisini Oku

  3,5
  7 Mart 2015 tarihinde eklendi
  ncelikle güzel film, zevkle seyrediliyor, insanı seyrettiğine de pişman ettirmiyor. ama her film için geçerli olan yüksek beklentinin zararlı olduğu kuralı bu film için de işliyor. imdb’de aldığı yüksek not ve top 250 içinde yer alması, crowe ve bale’in başrolleri paylaşıyor olmaları insanı ister istemez yüksek beklentiye itiyor elbette. bunun yanında film kendi içinde de bu beklentiyi destekleyen ikili bi yapı içinde ilerliyor. bu garip cümleyle kastettiğim şey şu.

  filmi ikiye ayırsak, bi yarısını silahlı çatışmalar, kovalamacalar ve bilimum aksiyon sahneleri olarak, diğer yarısını da diyaloglar, karakterlerin gelişimleri, bunun sahnelenişi olarak adlandırsak, bu iki yapının birbiriyle tam dengeli bi şekilde kotarılmamış olduğunu söylemem gerek. şöyle ki, film bütün diyaloglarında, oyunculuklarda, karakter betimlemelerinde a sınıfı bi film portresi çiziyor. a sınıfı derken kastettiğim iyi bi aksiyon filmi için yeterli seviye değil, ondan daha üstü. film bu anlarda çok kaliteli ve gerçekçi bi yapıda ilerliyor ve izlerken seyirciye en azından unforgiven kumaşında bi film izlediğini düşündürüyor. bi tek crowe ve barmen hanım arasındaki diyaloğun biraz aksadığını düşünüyorum o kadar.

  film hikayesini çok güzel inşa ediyor, hiç bi anında sarkmıyor ve oyuncular da bu kaliteye ayak uyduruyorlar. hemcinsim olsa da neredeyse artık aşık olduğum christian bale zaten bulunduğu her filmi mutlaka bi üst seviyeye taşıyabilen bi aktör. bu filmde onun oynadığı karakterle özdeşleşmek o kadar kolay ki izleyici için, filmin bu bahsettiğim yarısı seyirciyi avucuna alıp bırakmıyor desem yeridir. işte bu bölümler filmi seyrederken de beklentiyi arttırıyor ve insan aksiyon sahnelerinde de aynı gerçekçiliği ve kaliteyi görmek istiyor.

  ama aksiyon sahneleri tamamen başka bi filmden apartılmış gibi duruyor. diğer yarısındaki gerçekçilik dozajı bi tık aşağı çekiliyor bu sahnelerde. o yüzden başkasını bilmem ama bende ufak bi hayal kırıklığı yarattığını söylemeliyim. unforgiven benim ve pek çok western seyircisi için bi milattır. hatta tuna erdem unforgiven için “western filmlerin ipliğini pazara çıkaran filmdir” der. hızlı ateş etme mitini çiğneyip bi kenara atan, hızlı ateş etmek diye bi şey olmadığını bize gösteren o filmden sonra gerçekçi bi western çekmek için bu miti rafa kaldırmak gerekiyor ilk başta.

  yuma, bunu yapmıyor. sadece hızlı silah çekmek değil, çatışma sırasında şansı yaver giden ana kahraman, kovalamaca sahneleri, önem sırasına göre ölümler ve kahramanlık vurgusu ile klasik aksiyon sinemasının formülüne (ve gerçekçiliğine) uygun şekilde yapılanıyor. fakat filmin diğer yarısındaki gerçekçi sinema tümden kenara atılmadığından hikaye aksiyon yaratma uğruna absürdleşme yoluna gitmiyor ve sanki bu sahneler iki arada bi derede kalmış bi yönetmenin elinden çıkmış izlenimi veriyor. ne fazla uçabiliyor ne de tam gerçekçi olabiliyor.

  mangold için de bi laf demek gerekirse, işini bilen sağlam bi yönetmen demem gerek ama fazla klasik bi rejisi var ve bi aksiyon yönetmeni kumaşına henüz sahip değil. filmin aksiyon sahnelerinde biraz aksak ve yetersiz bi rejisi var ne yazık ki.

  son söz olarak ne denir, güzel filmdir, zevkli filmdir, kovboy filmi sevenlerin sıkılmadan vakit geçirecekleri, bale ve crowe’un sürükleyip götürdükleri, birinci sınıf diyalog ve karakterli ve orta sınıf aksiyonlu bi filmdir.

  alakasız not: gerçekçi bi silah çatışması için proposition filminin ilk on dakikasını seyredebilirsiniz (unforgiven’ın finali dışında tabii). varoluşçu western gibi bi filmdi o da, ama dediğim gibi giriş sahnesi esaslıdır.
  Ali Y.
  Ali Y.

  Takip Et! 73 Takipçi 453 Eleştirisini Oku

  3,0
  20 Ocak 2015 tarihinde eklendi
  normalde werstern filmlerini sevmem ama russell ve christian bale için izledim film sıradan sayılsada en sonda değişik bir tat bıraktı 10 üz 6.8
  Ata Kalinyazgan
  Ata Kalinyazgan

  Takip Et! 36 Takipçi 204 Eleştirisini Oku

  5,0
  12 Temmuz 2013 tarihinde eklendi
  Müthiş bir açılış sahnesiyle başlayan film harika bir şekilde ilerliyor, James Mangold filmin temasını çok güzel bir şekilde işlemiş. Russel Crowe ve Christian Bale'de rollerine ancak bu kadar yakışabilir ve ancak bu kadar iyi performanslar sergileyebilirlerdi. Western türünü seviyorsanız, izleyebileceğiniz, türünün en iyi örneklerinden biri. 9,2/10
  hsntk14
  hsntk14

  Takip Et! 9 Eleştirisini Oku

  4,5
  9 Aralık 2011 tarihinde eklendi
  Bugüne kadar Western denince kafamda hep kovboy kizilderili katismasi olusurdu ve hiç bu tarz film izlememis olmama ragmen ön yargili bir biçimde sikici olacagini düsünürdüm Western türü filmlerin.Açikcasi bu filmi izlememdeki en büyük etkende filmin türünden çok Russell Crowe'un oynuyor olmasiydi.Bastan sonu keyifle izledigim özellikle filmin son 15-20 dakikasindaki Crowe - Bale ikilisinin harika performansi ile birlikte Western'e olan ön yargim bir anda tamamen tersine dönüp büyük bir ilgi duymami sagladi.Böylesine saglam bir film izledikten sonra bu türde izleyecegim diger Western filmleri ayni keyfi yasatmayabilir belki ama bu film bir harika ve izlenmeye deger..
  Engin Yüksel
  Engin Yüksel

  Takip Et! 3827 Takipçi 1 389 Eleştirisini Oku

  4,5
  29 Temmuz 2012 tarihinde eklendi
  kaliteli ve farklı bir finalle biten hoş bir film tek eksiği müziğin olmaması 9/10
  4Rock
  4Rock

  Takip Et! 5 Eleştirisini Oku

  4,0
  30 Mayıs 2011 tarihinde eklendi
  Crowe dayı büyüksün..
  Bale caylak kalır bu adamın yanında..
  Son yılların en iyi Western filmidir.
  real-boy40
  real-boy40

  Takip Et! 98 Eleştirisini Oku

  4,5
  7 Mart 2011 tarihinde eklendi
  gerçekten çok kaliteli bir western filmi diyebiliriz,crowe ve c.balenin oyunculukları gayet başarılıydı,sizi izlerken sıkmayan sürükleyici bir yapım 10/8,8
  volkanizma-86
  volkanizma-86

  Takip Et! 6 Eleştirisini Oku

  5,0
  5 Mart 2011 tarihinde eklendi
  ya bu filmi beğenmeyen arkadaşlar bence pek seçici değiller ve pekde anlamıyorlar işin iyisinden..10/9.5
  mehmet53
  mehmet53

  Takip Et! 2 Takipçi 126 Eleştirisini Oku

  4,0
  2 Ocak 2011 tarihinde eklendi
  süper bir western kovboy filmlerini bana sevdiren film oldu
  matrixmehmetemin
  matrixmehmetemin

  Takip Et! 7 Eleştirisini Oku

  4,5
  19 Aralık 2010 tarihinde eklendi
  western filmlerinden nefret ederim ve puanım 9/10. kesinlikle izleyebilirsiniz...
  ksk-cordelio
  ksk-cordelio

  Takip Et! 3 Eleştirisini Oku

  5,0
  18 Aralık 2010 tarihinde eklendi
  inanmiyorum yaaa ben bu kadar zamandir nasilda izlememisim bu filmi... Tek kelime ile mukemmel... western sevmeseniz bile bu filmi mutlaka izleyin. 10/9,5
  yaris-2
  yaris-2

  Takip Et! 3 Eleştirisini Oku

  4,0
  11 Kasım 2010 tarihinde eklendi
  harika mükemmel daha ne diyebilirim inanın bilmiyorum ama bildiğim tek gerçek bu filmi izleyin ve ileride çocuklarınızada izlettirin.
  suadiyekartali
  suadiyekartali

  Takip Et! 49 Takipçi 357 Eleştirisini Oku

  4,5
  3 Kasım 2010 tarihinde eklendi
  1)iyi kötü ve çirkin2)birkaç dolar için3)bir zamanlar batıda4)affedilmeyen5)3:10 yumasevdiğim western en iyi 5 film kesinlikle izlenmeliler...
  l-i-l-a-H
  l-i-l-a-H

  Takip Et! 5628 Takipçi 2 129 Eleştirisini Oku

  5,0
  9 Ekim 2010 tarihinde eklendi
  Yönetmen Mangold, elini hangi türe atsa, kalbur üstü işler ortaya çıkaran bir isim bence. Bu yeniden çevrim Western de şahane bir işçilik ortaya çıkarmış Mangold. Oyuncular da çok sağlam. Günümüzün iki 'iş yapan' oyuncusunun performansları, klişe tabir ile 'göz dolduruyordu'.
  dra-kula
  dra-kula

  Takip Et! 3 Takipçi 145 Eleştirisini Oku

  3,5
  28 Eylül 2010 tarihinde eklendi
  hoş bir western filmi.içindeki diyaloglar güzel. oyunculuk güzel.konu güzel.sonuda güzeldi.kısaca izlenir 10/7
  sereme
  sereme

  Takip Et! 6 Eleştirisini Oku

  5,0
  9 Ağustos 2010 tarihinde eklendi
  Bu filmin ilk çevrimini izlemedim. Ancak bu çevrim beni yeterince tatmin etti.Film herşeyi ile kusursuz.Kurgusu çok güzel, oyunculuklar zaten muhteşem, müzikleri inanılmazdı.Film insanda spagetti western tadı bırakıyor.Kesinlikle arşivlik bir film.Mutlaka izleyin derim. Notum 10/10
  Daha Fazlasını Göster
  • En son Beyazperde eleştirileri
  Back to Top