Hesabım
  Gümüş Şehir
  Gümüş Şehir
  25 Şubat 2005 Sinemada / 2s 9dk / Gerilim
  Yönetmen John Sayles
  Senarist John Sayles
  Oyuncular: Maria Bello, Thora Birch, David Clennon
  Orijinal adı Silver City
  Üyeler
  2,2 19 oy
  Beyazperde
  2,5
  Puanım :
  0.5
  1
  1.5
  2
  2.5
  3
  3.5
  4
  4.5
  5
  İzlemek İstiyorum

  Özet

  Dickie Pilager konuşma özürlü, ancak özgüveni tam bir politikacıdır. Seçimlerde Kolarado senatörlüğüne adaylığını koyar. Babası ünlü bir politikacı olduğundan olsa gerek, o da politikacı olmak için biçilmiş kaftandır. Donanımsız olması bile önünde bir engel teşkil etmemektedir. Bir gün çevreciliğinden dem vurmak için bir reklam kampanyası başlatır. Lakin, video çekilirken oltasına takılan bir ceset tüm seçim kampanyalarını alt-üst edecektir. Olayı araştırmak üzere bir dedektif tutulur ve politik bir yarış başlar. Amerikalı bağımsız film yönetmeni John Sayles'ın son dönem filmlerinden olan Silver City'nin oyuncu kadrosunda Chris Cooper, Maria Bello ve Thora Birch gibi oyuncular var.

  Beyazperde Eleştirisi

  2,5
  Geçer
  Gümüş Şehir

  <b>Gümüş</b>ü Donuk <b>Şehir</b>

  Yazar: Ertan Tunç
  Yönetmenliğini, Lone Star ile dikkatleri üzerine çekmeyi başaran John Sayles'in yaptığı Gümüş Şehir; Amerikan siyaseti, sermayesi, mafyası ve medyası arasındaki girift ilişkileri ele alan, çok çabalamış olsa da Polanski'nin Çin Mahallesi'nin kıyısından bile geçemeyecek sıradan bir film.Amacını tam olarak saptayamadığı her halinden belli olan Gümüş Şehir'in sağlam oyuncu kadrosunu zayıf bir senaryoya kurban etmesi büyük bir hayal kırıklığı yaratıyor. Cooper'dan Dreyfuss'a ve Kristofferson'a, Zane'den Roth'a hatta Huston'a ve Hannah'a kadar bir dolu iyi oyuncunun; politik çözülmeyi, büyük şirketlerin endişe verici genişlemesini, insan kaçakçılığını, özelleştirmeyi, seçimler öncesi propaganda sürecini, çevre sorunlarını ve bir dedektifin özel yaşamındaki sorunları aynı anda aktarmaya çalışan, derinleşmek istedikçe sığlaşan bir senaryoda kaybolup gittiğini düşünüyorum. Bazen Başkanın Adamlar
  Eleştirinin tamamı
  Öneriler

  Oyuncular

  Maria Bello
  Rolü : Nora Allardyce
  Thora Birch
  Rolü : Karen Cross
  David Clennon
  Rolü : Mort Seymour
  Chris Cooper
  Rolü : Dicky Pilager
  Tüm oyuncular ve teknik ekip

  Fotoğraflar

  11 Fotoğraf

  Teknik bilgiler

  Ülke ABD
  Dağıtımcı -
  Yapım yılı 2004
  Metraj uzun metrajlı film
  İlginç Detaylar -
  Bütçe 5 500 000 $
  Dil İngilizce
  Görüntü formatı 35 mm
  Renk Renkli
  Ses formatı Dolby Digital DTS
  Yapım formatı 1.85 : 1
  Viza numarası -

  Bu Filmi Beğendiysen, Şunlara da Göz At:

  Bu filmi sevdiyseniz, şunlar da ilginizi çekebilir: : Yılın en iyi filmleri 2004, En iyi film: Gerilim, {Genre} türündeki en iyi filmler : 2004.

  Yorumlar

  Yorumları göster
  Back to Top